Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2008., 14:50   #21
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Čemu uopće život poslije smrti?
Čudno pitanje... čemu život prije smrti?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 14:52   #22
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Endimion hvala na trudu...neznam ni ja baš točan odgovor...ali sam samo htjeo reći da ipak radimo na energiji koju neprestano unosimo i mi mjenjamo njene obliku u našem organizmu... upravo ono što si pisao...tako da na neki način energija koju mi koristimo je kao vlak u koji se ubacimo i putujemo dok nas ne izbaci na otpad... ali nastavljamo dalje putovati vlakom jer samo gravirali ime na njemu... Šta da kažem...

Nisam nikada razmišljao puno šta posle smrti... nije mi ni važno šta posle...najvažnije mi je sada "Živi svaki dan kao da ti je jedini"
Hmm zašto dan? Zašto ne recimo sat? Ili sekundu?

'Živi svaku sekundu kao da ti je posljednja'. Hmmm zvuči smisleno
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 14:55   #23
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Hmm zašto dan? Zašto ne recimo sat? Ili sekundu?

'Živi svaku sekundu kao da ti je posljednja'. Hmmm zvuči smisleno
ZATO ŠTO NISI SHVATIO SMISAO REČENICE!!!

Misli se jednostvano na sadašnjost... nije loše mašta i imat sjećanja svakako ali bolje više se fokusirat na sadašnjost...i manje biti u nebu predpostavki...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:00   #24
Quote:
stampida kaže: Pogledaj post
Često razmisljam o tome kako je poslije smrti bilo da odem u pako ili raj. Život poslije smrti je beskonačan uvijek se nesto događa i poslije tog nešto dođe drugo nešto, poslije tog nešto treće. Pitam se što se događa kada sve to "nešto" izreda i prođe obzirom da živimo beskonačno dugo? Hocemo li se zasititi tim životom koji nema kraja. Pakao u kojem je ne znam koliko neugodno postaje dosadan jer zivimo beskonačno dugo. Raj u kom se događaju samo lijepe stvari upočetku je pretpostavljam zabavan i lijepo se osijećamo ali nakon nekog trenutka postaje i tu dosadno. Ljudi moji sto cemo onda kad umremo, na zemlji bar znamo da nas ceka nesto novo kad umremo ali sto nakon toga. Svaki put kad razmisljam o ovome (nastojim sto manje) hvata me neka tijeskoba, neki neugodan osjećaj koji ne mogu opisati.
Ne zuri, budimo danas u duhu vjere, a za sjutrasnji dan ima se tko brinuti.
COJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:06   #25
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
ZATO ŠTO NISI SHVATIO SMISAO REČENICE!!!

Misli se jednostvano na sadašnjost... nije loše mašta i imat sjećanja svakako ali bolje više se fokusirat na sadašnjost...i manje biti u nebu predpostavki...
shvatio sam... ali što misliš pod 'sadašnjost'? Ovaj trenutak?

Ja upravo sada pišem post na pdf religija. Je li to sadašnjost? Za pet minuta idem dolje kupit burek od sira. Je li to sadašnjost ili budućnost, iz perspektive ovog trenutka?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:14   #26
Mislim da je "smrt", općenito uzevši, teška riječ.
Bilo bi bolje to zvati "promjenom stanja".
"Smrt" zvuči dosta depresivno, a to se zna odraziti na psisi. Neki zbog toga počnu i pretjerano piti.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:22   #27
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Endimion hvala na trudu...neznam ni ja baš točan odgovor...ali sam samo htjeo reći da ipak radimo na energiji koju neprestano unosimo i mi mjenjamo njene obliku u našem organizmu... upravo ono što si pisao...tako da na neki način energija koju mi koristimo je kao vlak u koji se ubacimo i putujemo dok nas ne izbaci na otpad... ali nastavljamo dalje putovati vlakom jer samo gravirali ime na njemu... Šta da kažem...

Nisam nikada razmišljao puno šta posle smrti... nije mi ni važno šta posle...najvažnije mi je sada "Živi svaki dan kao da ti je jedini"
nema na čemu. svejedno, sva energija koju unesemo na kraju se degradira. mi smo samo motor preko kojeg ona, nošena tvari, struji.
na kraju se sve raspadne. and that sucks.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 15:25   #28
Mo smo, znači, nosači energije. Pa to je sjajno. Znao sam da moj život ima smisla!
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 16:50   #29
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Mo smo, znači, nosači energije. Pa to je sjajno. Znao sam da moj život ima smisla!
Energija nema hijerarhijski važniju ulogu. To je stereotip zaglavljen u glavama. "energija je fancy, energija je shiny, happy, pure... "
To je samo vid materije. Mi smo nosači energije - pa što onda?

Govori li to išta o smislu nas? Ne. Nikad ni nije.
Energija s duhovnošću nema veze. Onaj tko se želi posvetiti smislu života neka ga ne traži u silovanju fizike.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 17:04   #30
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Energija nema hijerarhijski važniju ulogu. To je stereotip zaglavljen u glavama. "energija je fancy, energija je shiny, happy, pure... "
To je samo vid materije. Mi smo nosači energije - pa što onda?

Govori li to išta o smislu nas? Ne. Nikad ni nije.
Energija s duhovnošću nema veze. Onaj tko se želi posvetiti smislu života neka ga ne traži u silovanju fizike.
Neznam dal ima smisla ili nema ili neko svira čarobnu frulicu...

Al potpis iznad slike ti je kraljevski!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 18:47   #31
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Energija nema hijerarhijski važniju ulogu. To je stereotip zaglavljen u glavama. "energija je fancy, energija je shiny, happy, pure... "
To je samo vid materije. Mi smo nosači energije - pa što onda?

Govori li to išta o smislu nas? Ne. Nikad ni nije.
Energija s duhovnošću nema veze. Onaj tko se želi posvetiti smislu života neka ga ne traži u silovanju fizike.
A da li svi s istom količinom energije ulazimo u život, ili je ona, barem donekle, uvjetovana načinom na koji smo začeti? Nije logično da istu količinu energiju prihoduju i oni proizašli iz žestokog seksa i oni začeti nakon trominutne bezvezarije.

I hoćemo li povećanjem tjelesne mase povećati i energiju, barem toplinsku, odnosno, je li poželjno da se prežderavamo kako bi nosili više energije?
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 18:58   #32
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
A da li svi s istom količinom energije ulazimo u život, ili je ona, barem donekle, uvjetovana načinom na koji smo začeti? Nije logično da istu količinu energiju prihoduju i oni proizašli iz žestokog seksa i oni začeti nakon trominutne bezvezarije.
Ne brkaj pojmove

Energija utrošena prilikom seksa ima točno 0% veze s budućim eventualnim djetetom.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 19:02   #33
A zamisli bebe koje se rode, krste se i umru te odu u raj. U raju si čitavu vječnost, a beba si i apsolutno ništa ne kužiš čitavu vječnost!
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 19:08   #34
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Imati ćeš vremena ali ne i volje...ubiti će svaku tvoju tjelesnost i moći ćeš voditi ljubav na tisuću načina u jednom danu, pomoću misli.
Koji zez...
I to bi kao onda trebao biti "raj". No, thanks!
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 19:09   #35
Quote:
shipka kaže: Pogledaj post
A zamisli bebe koje se rode, krste se i umru te odu u raj. U raju si čitavu vječnost, a beba si i apsolutno ništa ne kužiš čitavu vječnost!
Kakva vječnost, kakav raj? To ne postoji.... a ako pretpostaviš da postoji, onda ziher možeš pretpostaviti i neko inteligentnije rješenje ovog gore 'problema'.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 19:11   #36
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ne brkaj pojmove

Energija utrošena prilikom seksa ima točno 0% veze s budućim eventualnim djetetom.
Naprotiv, ima apsolutno veze. Dijete nastalo tijekom kvalitetnog seksa će najvjerojatnije i samo kvalitetno seksati, a to je conditio sine qua non kvalitetnog života!
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 19:12   #37
Quote:
shipka kaže: Pogledaj post
A zamisli bebe koje se rode, krste se i umru te odu u raj. U raju si čitavu vječnost, a beba si i apsolutno ništa ne kužiš čitavu vječnost!
a zamisli tek ljude koji su imali neki sindrom pa se nikad nisu ni razvili...
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 19:22   #38
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Kakva vječnost, kakav raj? To ne postoji.... a ako pretpostaviš da postoji, onda ziher možeš pretpostaviti i neko inteligentnije rješenje ovog gore 'problema'.
Raste u raju do trideset i treće godine, Isusove godine. I onda takav ostane čitavu vječnost

edit: a starci postaju sve mlađi, do trideset treće
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 19:23   #39
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
A da li svi s istom količinom energije ulazimo u život, ili je ona, barem donekle, uvjetovana načinom na koji smo začeti? Nije logično da istu količinu energiju prihoduju i oni proizašli iz žestokog seksa i oni začeti nakon trominutne bezvezarije.

I hoćemo li povećanjem tjelesne mase povećati i energiju, barem toplinsku, odnosno, je li poželjno da se prežderavamo kako bi nosili više energije?
Ne, to s tim nema veze. Ako silovito oplodiš ženu, a ona vrišti od užitka, spermiji svejedno idu kao da je seks bio mlak. To ne ovisi jedno o drugome.

Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Naprotiv, ima apsolutno veze. Dijete nastalo tijekom kvalitetnog seksa će najvjerojatnije i samo kvalitetno seksati, a to je conditio sine qua non kvalitetnog života!
Ne, za to ima nula empirijskih dokaza, a teoretski je besmisleno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 00:38   #40
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne, to s tim nema veze. Ako silovito oplodiš ženu, a ona vrišti od užitka, spermiji svejedno idu kao da je seks bio mlak. To ne ovisi jedno o drugome.


Ne, za to ima nula empirijskih dokaza, a teoretski je besmisleno.




Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.