Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2009., 16:31   #1
P o m o c :)

Kada pokrenem svoje racunalo, dakle crna pozadina sa bijelim slovima,
meni pise Trend Chipaway Virus On Guard....mene zanima sto je to.?
Kada potpuno ugasim pc, mislim na onu crvenu Led diodu na produznom kabelu, i ponovno ju upalim, i pokrenem racunalo, meni se poremeti datum, vrati mi se na 31.12.2000....a cim ugasim pc samo putem Shut down funkcije datum je normalan....takoder kako imam bezicnu tipkovnicu, prije te situacije sam mogla upaliti pc putem tipkovnice,a sada ga samo mogu ugasiti, dok za paljenje moram stinuti tipku na kcistu On...


Molila bih vas za pomoc, na netu pise da je to povezano sa Biosom..ovo objasnjavaju na netu, i bas se to meni dogada....XP Windows


Questionhen I start up my computer as it is scaning everything I receive a highlited sentence that says
"Trend-chipaway virus[R] on Guard Ver1.63A
Then at the bottom of the page I get another sentence that is highlited that says press F1 to continue and I do and everything continues on as normal. What is this virus alert about and how do I eliminate it? Thanks for any help.
John

Answer: Trend-Chipaway is antivirus "protection" built into the system BIOS. This can trigger false virus alerts when it doesn't recognise the operating system that you have installed.

It can be disabled by going into the BIOS. Next locate the Virus Scanning feature. For machines with AMI BIOS, this is under the Advanced menu heading. For machines with Award BIOS, check the Anti Virus Protection heading.

Locate Trend ChipAway Virus or Anti-virus option and change or toggle its setting to Disable.

Without making any further configuration changes, save the new settings and restart the computer.

Finally, to properly protect your system from viruses, make sure that you have a good antivirus program installed on your computer and that you keep the signature files up to date.
CARINCA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 17:12   #2
Bok,

Bios ti se resetirao i sve opcije su se vratile na default. Ovo se antivirusom ti je opcija u biosu.
Ujedno ti se i opcija paljenja kompjutera preko tastature disable-ala u biosu

E sad ide teorija :
Datum ti se vraca valda zato sto ti je baterija koja napaja bios ( izmedu ostalog cuva i datum koji si namjestila) problematicna.
Zamjeni je za pocetak pa vidi oce li ti se datum i dalje resetirati kada ugasis dovod struje na produznom kabelu ( kad ugasis dovod struje
na produznom nestanu svi podaci biosa ukljucujuci i datum, pa pri ponovnom paljenju ti se sve postavi na default)

Ovo sto si pasteala na engleskom ti govori da ta opcija Trend-Chipaway je u biosu i govori kako se ista iskljuci u biosu.

Pozovi nekog geeka da si zrikta pjuter
zmikic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.