Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2009., 16:44   #121
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Mediha? Tko/sto je to?
Pa pogledaj zadnji clanak na stranici
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 17:19   #122
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj zadnji clanak na stranici
Ponekad sam malo spora Ono sto sam probala bosanske hrane mi se svidjelo, iako malo teska hrana I stvarno ne razumijem kako se kuka da se ne moze "nista stvoriti", potencijala itekako ima. Pa taj tip Banat kako kuka o navodno siromasnoj hr kuhinji

Imas li ti koji specijalitet?
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 23:18   #123
Krompirusa.

Pravio danas.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 05:49   #124
Znam dobro spremiti punjene paprike, a radim ih uvijek sa fazoletom, to mi je nekako bolji prilog nego pirej. Ponekada i sama pecem kruh, mislim da sam na ranijoj temi bila stavila sliku pletenice koju sam bila ispekla.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 18:06   #125
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Imas informacije u clanku koji sam postavila malo gore.
Jedino HR jelo su strukli???
Jel to moguce?
Znaci ni purica sa mlincima nije nase jelo?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:13   #126
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Jedino HR jelo su strukli???
Jel to moguce?
Znaci ni purica sa mlincima nije nase jelo?
Citati sa razumijevanjem, ili bolje jos, procitati cijeli clanak, ne samo naslov
Puno tkzv. "izvornih jela" razlicitih zemalja uopce nisu izvorna(pastu su Talijani importirali iz Kine, naprimjer) i u tom kontekstu je izjava data. Dalje imas na pdf "Gastronomija" razlicitih tema glede hrvatskih specijaliteta. Mozes traziti preko google, buduce da trazilica foruma nije najbolja(stavis "forum.hr" i "hrvatska jela" ili "hrvatski specijaliteti" ili "hrvatska hrana").
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 18:15   #127
Da vratim malo temu.
Ovdje ima svega i svacega za kupiti, ali nema svjezeg kravljeg sira , a tak bi napravila palacinke sa sirom zapecene u rolu ili pitu.

Vidim da je Lilly13 napravila sir po jednom od ovdje ponudenih recepata. Jesi isla po receptu 2 L mlijeka plus 2 jogurta?
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 18:30   #128
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Da vratim malo temu.
Ovdje ima svega i svacega za kupiti, ali nema svjezeg kravljeg sira , a tak bi napravila palacinke sa sirom zapecene u rolu ili pitu.

Vidim da je Lilly13 napravila sir po jednom od ovdje ponudenih recepata. Jesi isla po receptu 2 L mlijeka plus 2 jogurta?
Pa tko bi drzao krave usred pustinje za raditi svjezi sir?

Kakav sir, ako ga uopce ima, rade u toj pustinji?
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:22   #129
Koji ste vi mamlazi. Otkrio sam vam najvece tajne banjaluckih cevapa i niko se nije oglasio....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 00:55   #130
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Koji ste vi mamlazi. Otkrio sam vam najvece tajne banjaluckih cevapa i niko se nije oglasio....
Ljubomorno ih papaju
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 05:50   #131
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Koji ste vi mamlazi. Otkrio sam vam najvece tajne banjaluckih cevapa i niko se nije oglasio....
Kad sam probao prvi koobideh kebab, zaboravio sam sto su to, kako si ono rekao, cevapi?
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 18:01   #132
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Da vratim malo temu.
Ovdje ima svega i svacega za kupiti, ali nema svjezeg kravljeg sira , a tak bi napravila palacinke sa sirom zapecene u rolu ili pitu.

Vidim da je Lilly13 napravila sir po jednom od ovdje ponudenih recepata. Jesi isla po receptu 2 L mlijeka plus 2 jogurta?
je po tom receptu....samo nije mi bio dosta kisel...trebala sam stavit vise limuna i octa
al za kiflice je bio super, mislim da bi i za zapecene palacinke bio ok

ja sam danas pekla kruh...aj nije da je hrv specijalitet al je super ispao...s maslinama i parmezanom i suncokretovim sjemenkama i svacim necim...
ovaj put sam samo za probu pravila s obicnim brasnom al posto je dobro ispao slj put ide s integralnim

pozz
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 15:16   #133
eto opet sam u fazi ludog kuhanja i pecenja kolaca pa evo jos jedne poslastice...
sinoc sam pravila breskvice...vise su za dekorativne svrhe i valjd nijedan kirvaj ili svatovi u slavoniji ne prodzu bez njih...
moje su doduse bile BRESKVETINE (mos coeka ubit sa svakom haha) jer sam imala nekih sat vremena za napravit ih pa se nisam mogla zajebavat s malim kuglicama

__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 15:26   #134
Znam za te breskvice Je li to od marzipana?
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 15:45   #135
Quote:
13Lilly13 kaže: Pogledaj post
eto opet sam u fazi ludog kuhanja i pecenja kolaca pa evo jos jedne poslastice...
sinoc sam pravila breskvice...vise su za dekorativne svrhe i valjd nijedan kirvaj ili svatovi u slavoniji ne prodzu bez njih...
moje su doduse bile BRESKVETINE (mos coeka ubit sa svakom haha) jer sam imala nekih sat vremena za napravit ih pa se nisam mogla zajebavat s malim kuglicama

ove bas izgledaju ogromne....daj recept
also, jel imas recept za tanke kore za pitu ili burek
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 16:40   #136
Quote:
13Lilly13 kaže: Pogledaj post
eto opet sam u fazi ludog kuhanja i pecenja kolaca pa evo jos jedne poslastice...
sinoc sam pravila breskvice...vise su za dekorativne svrhe i valjd nijedan kirvaj ili svatovi u slavoniji ne prodzu bez njih...
moje su doduse bile BRESKVETINE (mos coeka ubit sa svakom haha) jer sam imala nekih sat vremena za napravit ih pa se nisam mogla zajebavat s malim kuglicama

Ajme, obozavam ih.
Moze recept?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 07:21   #137
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Engleska kuhinja je daleko bolja i mastovitija od recimo talijanske i mediteranske uopce. .

izvalio covjek i ostao ziv.
Steta sto su ukinuli Feral Tribune i rubriku the "greatest (S)hits"
deli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 12:10   #138
Quote:
deli kaže: Pogledaj post

izvalio covjek i ostao ziv.
Steta sto su ukinuli Feral Tribune i rubriku the "greatest (S)hits"
ma pusti, pun je forum njegovih hitova

nego.. i ja bi taj recept za breskvice, jel' ima netko (al da je provjeren)???
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:57   #139
BRESKVICE

Tijesto:

2dl ulja
2dl mlijeka
4dl secera
3 cijela jaja
8 zlica brasna
mala zlica soda bikarbone ili praska za pecivo

Priprema: Sve sastojke promijesajte i ostavite 2h na hladnom. Dodajte jos brasna po potrebi da tijesto bude cvrsce. Oblikujte kuglice velicine oraha i ispecite.
Svaku pecenu kuglicu izdubite s donje strane.
Od izdubljenih mrvica, 50 dag marmelade i 1dl ruma napravite nadjev, nadjenite kuglice i sljepite. Ekstrakt od jagode malo razrijedite s vodom i premazite breskvice.
Na kraju ih uvaljajte u kristalni secer.
__________________
"Bas kad uspijem spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve."
Sawyer37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.