Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 17:37   #1
Passat 2.0 TDI 140 KS

Kupujem Passata 2007.g. 2.0 tdi 140 ks, pa me zanima da li je razlika između 140ks i 170 ks serijski samo u drugoj elektronici ili je ipak druga turbina i završna faza je ipak kvalitetnija , pa eto ako netko zna.
marijanzg is offline  
Old 01.07.2009., 17:43   #2
Ja sam čuo da su to potpuno dva drugačija motora, niti jedan dio sa ovog od 140 ks ne paše na ovoga od 170 ks. Po tome bi im jedino zajednički obujam bio, drugo ništa. Vozio sam obadva sa DSG mjenjačem i mogu samo reči da ovaj od 170 ks trga cestu, dok ovom od 140 ks fali par konja da bi se moglo pošteno proči pored auta. Ali čist je dovoljan i ovaj od 140 ks, može i on dobro potegnuti.
schimek1 is offline  
Old 01.07.2009., 17:46   #3
Ma netko kaže da je razlika kao serijski da ima čip , a netko kaže da je potpuno drugačiji motor, ali kod novoga auta razlika u cijeni je 10000 kuna samo. tako da opet glupo bi bilo da je potpuno različit motor jer ne isplati im se baš razvijati za 140ks jedan motor i onda za 170 ks opet drugi motor, mislim da je to neisplativo!
marijanzg is offline  
Old 01.07.2009., 17:52   #4
Quote:
marijanzg kaže: Pogledaj post
Ma netko kaže da je razlika kao serijski da ima čip , a netko kaže da je potpuno drugačiji motor, ali kod novoga auta razlika u cijeni je 10000 kuna samo. tako da opet glupo bi bilo da je potpuno različit motor jer ne isplati im se baš razvijati za 140ks jedan motor i onda za 170 ks opet drugi motor, mislim da je to neisplativo!
neznam jel čip ili nije. Meni je ovo frend rekao kad su slagali ovog sa 170 ks, pa je frajek kupio dijelove za ovog od 140 ks, pa ništa nije pasalo na taj motor, pa čak ni poklopac motora. A sad jel to istina ili ne, nebi znal. Al mislim da čip nije sigurno gore, može jedino biti da su podigli tlak u turbini i na usisu i ispuho poradili malo, pa tako dobili 30 ks.
schimek1 is offline  
Old 01.07.2009., 17:53   #5
A šta pitaš gluposti. Ko da je 30 konja malo. To jedino naši čip tulavci mogu tvrdit.

Podblok nije isti, klipovi, turbina i cijeli sistem ubrizgavanja. Da ne spominjem software.

Ako te zanima u detalje - manji ima Garettov 1646 a veći 1749 + još neke pizdarijice oko upravljanja wastegate-om i statorskim lopaticama
CDRW is offline  
Old 01.07.2009., 17:58   #6
Da li se isplati možda staviti u vw njihov chip sa kojim bi podignuo snagu na 170 ks, cijena 6900 kuna i garancija godinu dana!?
marijanzg is offline  
Old 01.07.2009., 18:06   #7
Quote:
marijanzg kaže: Pogledaj post
Da li se isplati možda staviti u vw njihov chip sa kojim bi podignuo snagu na 170 ks, cijena 6900 kuna i garancija godinu dana!?
Tebi izgleda logika nije jača strana.

Imamo oriđiđi 170 ks motor koji je nešto sitno izmjenjen u odnosu na 140 ks verziju.
Taj motor ima 4 godine garancije.

Onda imamo lopovsku firmu PZ-auto koja ti nudi kao isti efekt uz nekakav čip (P-box) ali eto, ha, nekako - samo jedna godina garancije.

Primjećuješ li ti malu diskrepanciju u slučajevima 1 i 2? Do čega bi li to moglo bit?
CDRW is offline  
Old 01.07.2009., 18:15   #8
kao prvo četiri godine garancije su stavili tek od 1.5.2009.g. jer je frend kupio passata cc-a, stavio čip i ostala garancija od četiri godine, a naravno da ti neče dati na rabljeni auto 4 godine garancije jer si kod njih ugradio čip, tebi isto logika nije jača strana. U prijašnjem postu si rekao da je motor potpuno promijenjej a sada mi kažeš da je nešto sitno izmjenjen očito da nisi baš upoznat u te motore.
(ovo je tvoj prijašnji post) Podblok nije isti, klipovi, turbina i cijeli sistem ubrizgavanja. Da ne spominjem software.

(a ovo zadnji post) Imamo oriđiđi 170 ks motor koji je nešto sitno izmjenjen u odnosu na 140 ks verziju.

Daj se odluči što je od toga navedenoga točno??????????????
marijanzg is offline  
Old 02.07.2009., 09:29   #9
U stvari su ti VW jako glupi, nuditi različite snage motora (navodno i dijelovi su različiti), a mogli su piknut unutra novi čip (trademark by P.Z.) i imati veću snagu.
Kako se ti mulci iz P.Z. auta nisu sjetili da piknu čip i u onaj od 170 KS pa da dobiju 200 KS nit-oro-nit-kopo ???
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 02.07.2009., 09:58   #10
Quote:
marijanzg kaže: Pogledaj post
(ovo je tvoj prijašnji post) Podblok nije isti, klipovi, turbina i cijeli sistem ubrizgavanja. Da ne spominjem software.

(a ovo zadnji post) Imamo oriđiđi 170 ks motor koji je nešto sitno izmjenjen u odnosu na 140 ks verziju.

Daj se odluči što je od toga navedenoga točno??????????????
Ti nisi jako pametan jel? Sarkazam ti je nepoznat pojam? Samo ti budi pametan i stavi čip. Dobro ti je rekao Saško.
CDRW is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.