Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2010., 16:15   #81
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
niti pravoslavci niti protestanti ne vjeruju uopće u postojanje čistilišta. toliko o njemu i o biblijskoj utemeljenosti

čistilište prema katolicizmu znači čišćenje pred odlazak u raj. duša odabrana sa čistilište je duša odabrana za raj, koja treba malo dodatnog pročišćenja

i sad bi to čistilište trebalo zamijeniti ostatak životnog iskustva koje služi da se spozna i odabere. ne znam
otvori um.

nećeš umrijeti ako otvoriš um.

umrijet ćeš ako ga ne otvoriš.
Franjo Lola Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:28   #82
Quote:
andriel kaže: Pogledaj post
pa lijepo ti piše "ne sagriješi niti on niti njegovi roditelji" znači nije on mogao sagriješiti prije rođenja nego je slijep da se na njemu očituju djela Božja drugim riječima preko te osobe je u Boga povjerovalo i spasilo se mnogo ljudi znači da ga Bog nije kaznio nego nagradio jer je i sam povjerovao.
I tada ih Isus izgrdi jerbo su vjerovali u reinkarnaciju , jerbo takvo pitanje može postaviti samo neko ko vjeruje u reinkarnaciju. Da nisu vjerovali u reinkarnaciju ne bi ga pitali o životu prije rođenja!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:35   #83
Oko za oko, zub za zub.
Što siješ to žanješ.

Po meni su to jasni citati (biblijski) koji opisuju zakon karme.

Bez reinkarnacije Bog bi bio nepravedan i teško da bi ga neko volio iskreno.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:00   #84
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
reinkarnacija ne moze postojati. to bi znacilo da non stop isti ljudi žive na ovom svijetu i samo se respawn-aju u drugom tijelu.
Upravo tako. Stvorena je jedna jedina duša, koja se kasnije razbila u stotine tisuća dijelova i otad proces dodatnog razbijanja traje neprekinuto. Sada je ta jedna duša razbijena na 7 milijardi komada. Ali da, "mi" smo tu stalno, od početka, do kraja...

Kraj će biti kada se ponovno ujedinimo u ljubavi. Svi.

Ne reinkarniraju se samo potpuno ispravljene duše.

Zadnje uređivanje Harmonije : 16.07.2010. at 23:08.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:02   #85
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
pojam reinkarnacije je u kršćanstvu besmislen zbog OTKUPLJENJA GRIJEHA.
Nigdje u Bibliji ne piše konkretno da reinkarnacije nema, ali piše jaaaaako puno o Isusovoj muci i smrti, tj, otkupljenju grijeha i poklanjanju života vječnog svim ljudima, što automatski pobija reinkarnaciju. Cijeli taj čin Isusa Krista u potpunosti je besmislen ako ljudi dalje nastavljaju svoje cikličko postojanje.
Besmisleno je tumačenje Kristovog čina. Sam čin nije.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:10   #86
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
mislim da i raj i 'pakao' imaju visoke standarde. nije lako se kvalificirati za raj, traži visoke standarde; nije lako kvalificirati se niti za pakao, to treba zaslužiti

vidi današnje ljude. iskreno, da li bi ti njih poslala bilo u raj bilo u pakao? raj ne zaslužuju, ali ne zaslužuju niti pakao
ako Gospodin smatra da zasluzuju onda zasluzuju, budi uvjeren u to.

Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
napisao jest, dokazao nije

tvrdnju da je vjera u jedan život zemaljski tradicijska a ne biblijska dobio sam od jednog dobrog poznavaoca biblije, ja sam i nisam baš toliko dobar poznavaoc. dakle, moguće je da sam krivo informiran, ali ovo zasad nije još ništa dokazano
nema frke, svi pogrijese.
jedan zivot (na Zemlji) i vjecni zivot ( u prisustvu Boga, Boga Krista i svetih ili u prisustvu Zvijeri, laznih proroka i demona) je ono na cemu se krscanski nauk zasniva. nista se tu nema dokazivati van Biblije, to su fundamenti krscanske vjere.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:13   #87
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Oko za oko, zub za zub.
Što siješ to žanješ.

Po meni su to jasni citati (biblijski) koji opisuju zakon karme.

Bez reinkarnacije Bog bi bio nepravedan i teško da bi ga neko volio iskreno.
ma kakvo oko za oko ?? gdje to pise u Bibliji?


krascani imaju Zapovijed Ljubavi (ljubiti neprijatelja), a ne se osvecivati ili vracati istom mjerom da bi bili isti ko pogani (doslovan quote iz SP) ...nesto si pobrkao tu.

ovo zadnje, govori u svoje ime - monoteisti (dakle oni koji pisu Bog velikim slovom!) vjeruju u samo jedan zivot. Jedan.

EDIT: Zapovijed ljubavi prema neprijateljima


'Ljubite svoje neprijatelje, cinite dobro onima, koji vas mrze,

i molite se za one koji vas progone i klevecu,

da budete sinovi svoga nebeskoga Oca koji daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima'

( Mt 5,44-45 )


Zadnje uređivanje Grazia : 16.07.2010. at 23:33.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:19   #88
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
jedan zivot (na Zemlji) i vjecni zivot ( u prisustvu Boga, Boga Krista i svetih ili u prisustvu Zvijeri, laznih proroka i demona) je ono na cemu se krscanski nauk zasniva. nista se tu nema dokazivati van Biblije, to su fundamenti krscanske vjere.
ali kako ne shvaćaš da uopće nije upitno da je to dio kršćanske religije

upitno je da li je kršćanska religija dobro shvatila (interpretirala) i bibliju i Isusa
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:21   #89
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
I tada ih Isus izgrdi jerbo su vjerovali u reinkarnaciju , jerbo takvo pitanje može postaviti samo neko ko vjeruje u reinkarnaciju. Da nisu vjerovali u reinkarnaciju ne bi ga pitali o životu prije rođenja!
e, nemam rijeci! ovo nije niti za komentirati...( ovakva misinterpretacija i izvrtanje Bozje Rijeci [blasfemija] mi je osobno ravna perverziji )

Zadnje uređivanje Grazia : 16.07.2010. at 23:27.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:26   #90
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
upitno je da li je kršćanska religija dobro shvatila (interpretirala) i bibliju i Isusa
ma ne sekiraj se ti darling sve je na mjestu i kako treba.

nekrscani interpretiraju Bibliju i Krista, svak na svoj nacin...krscani znaju sto znaju i u sto vjeruju.

a glavne Istine krscanske vjere bi bile ove:


1. Samo je jedan Bog, a tri su bozanske osobe: Otac, Sin i Duh Sveti.

2. Bog je sve stvorio, sve uzdrzava i upravlja.

3. Dusa je covjecija besmrtna.

4. Sin je Boziji postao covjekom i otkupio nas svojom smrcu na krizu.

5. Milost je Bozija potrebna za spasenje

6. Bog ce dobro nagraditi vjecnom nagradom , a zlo kazniti vjecnom kaznom.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:32   #91
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
ma ne sekiraj se ti darling sve je na mjestu i kako treba.

nekrscani interpretiraju Bibliju i Krista, svak na svoj nacin...krscani znaju sto znaju i u sto vjeruju.
ma nemoj...si sigurna? kršćani također interpretiraju bibliju svak na svoj način

katolici ne vjeruju isto u što vjeruju pravoslavci koji ne vjeruju u isto što i protestanti. tri glavne struje, tri različite interpretacije pisma. o denominacijama da i ne govorimo

i što je najbolje u priči...katolicizam se najviše oslanja na tradiciju, time i najmanje na pismo
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:43   #92
poglavlje iz Matthew 5

Isus poučava o Zakonu


17'Nemojte pogrešno shvatiti da sam došao ukinuti Mojsijev zakon i zapise proroka. Nisam ih došao ukinuti, nego ispuniti.
18Zaista vam kažem: Sve dok postoji nebo i zemlja, nijedno slovce, nijedan potez pera u Zakonu neće nestati dok se sve ne ostvari.

19Prekrši li zato tko i najmanju zapovijed i druge tome pouči, bit će najmanji u nebeskom kraljevstvu. Ali oni koji poučavaju Božjim zakonima i pokoravaju im se bit će veliki u nebeskom kraljevstvu.

20Kažem vam, ne bude li vaša pravednost veća od pravednosti pismoznanaca i farizeja, nipošto nećete ući u nebesko kraljevstvo!'


Sol i svjetlo

13'Vi ste sol čovječanstvu....
14Vi ste svjetlost svijetu - grad na gori koji noću sjaji da ga svi vide.

15Svjetiljku ne palite da biste ju pokrili, nego da biste ju postavili tako da svijetli svima u kući.

16Neka vaša svjetlost svijetli pred ljudima tako da vide vaša dobra djela i da slave vašega nebeskog Oca.


O ljubavi prema neprijatelju

43'Čuli ste da u Mojsijevu zakonu piše: "Ljubi svoje bližnje, a mrzi neprijatelje!'

44A ja vam kažem: Ljubite i svoje neprijatelje i molite se za one koji vas progone!

45Tako ćete se ponijeti kao prava djeca svojega nebeskog Oca, koji daje da njegovo Sunce izlazi i nad zlima i nad dobrima te da kiša pada i pravednicima i nepravednicima.

46Jer ako volite samo one koji vas vole, kakvu nagradu možete očekivati? Ne čine li tako i pokvarenjaci?

47Ako ste ljubazni samo prema svojoj braći, po čemu se razlikujete od drugih? Tako postupaju i neznabošci.

48Budite, dakle, savršeni kao što je savršen vaš nebeski Otac.'

Zadnje uređivanje Grazia : 16.07.2010. at 23:49.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:45   #93
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
ma nemoj...si sigurna? kršćani također interpretiraju bibliju svak na svoj način

katolici ne vjeruju isto u što vjeruju pravoslavci koji ne vjeruju u isto što i protestanti. tri glavne struje, tri različite interpretacije pisma. o denominacijama da i ne govorimo

i što je najbolje u priči...katolicizam se najviše oslanja na tradiciju, time i najmanje na pismo
hey, upravo (i zato) sam i napisala gore glavne istine krscanske vjere koju vjeruju SVI krscani.

kuzis? to su fundamenti krscanske vjere, ne neke krscanske konfesije.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:49   #94
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
hey, upravo (i zato) sam i napisala gore glavne istine krscanske vjere koju vjeruju SVI krscani?

kuzis? to su fundamenti krascanske vjere, ne neke krscanske konfesije.
to ne znači nužno da se sve tri struje nisu zajebale. vjerovanje u glavne zaključke je naslijedno. bitno je shvatiti da su interpretacije ljudske
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:58   #95
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
to ne znači nužno da se sve tri struje nisu zajebale. vjerovanje u glavne zaključke je naslijedno. bitno je shvatiti da su interpretacije ljudske
glede tko je sto zajebao moglo bi se raspravljati...


u uvodnom postu polazis od pogresne teze na kojoj zasnivas temu, pises neistinite tvrdnje na nicem osnovane (osim vlastitom pogresnom razumijevanju mozda) glede necije vjere i mada nikada u zivotu nisi ni procitao Bibliju zelis tumaciti sto krscanske konfesije vjeruju ili zasto.

wow!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:29   #96
ovo sad više nije diskusija tu gdje si krenula

tražio sam argumente da se dokaže da je jedan život zemaljski biblijski zaključak. izneseno je zasad poprilično tanko, to je i tebi jasno. moguće je da postoje puno bolji argumenti, ali ja ih još čekam
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:51   #97
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
ovo sad više nije diskusija tu gdje si krenula

tražio sam argumente da se dokaže da je jedan život zemaljski biblijski zaključak. izneseno je zasad poprilično tanko, to je i tebi jasno. moguće je da postoje puno bolji argumenti, ali ja ih još čekam
argumenti su ti vec dani... zulaj, Ivan i drugi su ti sve lijepo objasnili, druga je stvar sto ti ne zelis iti razmisliti o tome ili sto ne mozes vidjeti dalje zidova self-righteousness i slicnih prepreka..

ali opet, cini mi se da ni nisi dosao pronaci odgovore nego samo pisati iz teme u temu da 'skratis vrijeme' ili tako nesto...

pozz

Zadnje uređivanje Grazia : 17.07.2010. at 00:59.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 02:02   #98
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
ma kakvo oko za oko ?? gdje to pise u Bibliji?


krascani imaju Zapovijed Ljubavi (ljubiti neprijatelja), a ne se osvecivati ili vracati istom mjerom da bi bili isti ko pogani (doslovan quote iz SP) ...nesto si pobrkao tu.

ovo zadnje, govori u svoje ime - monoteisti (dakle oni koji pisu Bog velikim slovom!) vjeruju u samo jedan zivot. Jedan.

EDIT: Zapovijed ljubavi prema neprijateljima


'Ljubite svoje neprijatelje, cinite dobro onima, koji vas mrze,

i molite se za one koji vas progone i klevecu,

da budete sinovi svoga nebeskoga Oca koji daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima'

( Mt 5,44-45 )

Ooko za oko zub za zub je po meni zakon karme, a ne uputa kako treba djelovati.
Osoba koja ide duhovnim putem drži se uputa o praštanju i milosrđu, ali ovja svijet je okrutan i kako sije tako žanje, ne vidim što je tu nejasno?

Ponavljam, oko za oko nije uputa kako ćemo reagirati na nepravdu!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 02:09   #99
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
e, nemam rijeci! ovo nije niti za komentirati...( ovakva misinterpretacija i izvrtanje Bozje Rijeci [blasfemija] mi je osobno ravna perverziji )
Tu nema izvrtanja. Učenici su pitali što je slijepac sagriješio da se rodio slijep!
Dakle grijeh je trebao biti prije rođenja, što znači da su učenici vjerovali u takvu mogućnost. Možda Isus nije znao da će se pojavati vjerovanje u reinkarnaciju pa ih zato nije pitao otkud vam takva pomisao da je neko nešto napravio prije rođenja!

Da je Isus imao nešto protiv reinkarnacije onda bi ovo bila prilika da začepi usta ljudima poput mene, ali Isus je samo dao odgovor koji nije bio u skladu s zakonom karme, ali je prihvatio pitanje kao nešto normalno, i nema tu izvrtanja.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 02:23   #100
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Tu nema izvrtanja. Učenici su pitali što je slijepac sagriješio da se rodio slijep!
Dakle grijeh je trebao biti prije rođenja, što znači da su učenici vjerovali u takvu mogućnost. Možda Isus nije znao da će se pojavati vjerovanje u reinkarnaciju pa ih zato nije pitao otkud vam takva pomisao da je neko nešto napravio prije rođenja!

Da je Isus imao nešto protiv reinkarnacije onda bi ovo bila prilika da začepi usta ljudima poput mene, ali Isus je samo dao odgovor koji nije bio u skladu s zakonom karme, ali je prihvatio pitanje kao nešto normalno, i nema tu izvrtanja.
10Upitaše ga učenici: »Što dakle pismoznanci govore da prije treba da dođe Ilija?« 11On im odgovori: »Ilija će doduše doći i sve obnoviti. 12No velim vam: Ilija je već došao, ali ga ne upoznaše, već učiniše s njim što im se prohtjelo. Tako je i Sinu Čovječjemu trpjeti od njih.« 13Tada razumješe učenici da im to reče o Ivanu Krstitelju

MATEJ 17,10-13


KRŠĆANSKA SADAŠNJOST PREVOD
http://www.ks.hr/biblija_ispis.php?k...56&list_pos=16
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.