Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2012., 20:01   #1
Promjena ECU-a radi chipa?

Sumnjam da je prijasnji vlasnik chipirao ECU,i to lose,jer auto ide jako dobro,ali zna zacukivati,i kada se mjenjaju brzine okretaji ne padnu odmah,nego zastanu na sekundum i onda krenu padati.

Dosta toga je promijenjeno i pregledano,sumnjao sam na fals zrak,ali izgleda da nije...

U biti da pojednostavim pitanje:
Dali mogu staviti drugi(rabljeni) ECU sa drugog istog auta,i dali ce to raditi?
Mislim da li je to sve samo "plug n play" ili treba mijenjati npr kod kljuca itd....

Auto je A4 1.8T 110kW quatrro 99 god
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 20:24   #2
Plug and play, pa recimo da da, al čip je zalotan gore..... i to jaaako dobro. Prije prčkanja po čipovima, odi do mehaničara i nek ga spoji na dijagnostiku. Ovo s okretajima teško da je do čipa.

Ili se logiraj k nama na Audi forum pa tam pitaj. Samo budeš čekal malo na ulaz, ovi naši šefovi na ACC ne reagiraju odmah.

Ili hočeš da ti ja tam to pitanje postavim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 21:42   #3
nemožeš . neće radit
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:23   #4
ma daj kakvo mijenjanje ecu-a(jos ne znas uopce jel do njega) LOL

ako je do mapiranja odes u servis staviti origi mapu i amen
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:42   #5
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
ma daj kakvo mijenjanje ecu-a(jos ne znas uopce jel do njega) LOL

ako je do mapiranja odes u servis staviti origi mapu i amen
najeftinije mi je probat stavit drugi ECU,na otpadu kojih 10 km od mene ga mogu dobiti za 50 eur. ako i nije do njega nema veze nije neka lova....

tu u mojoj blizini mi ne moze nitko remapirati ecu,a kad sam se raspitivao po ZG-u,su mi rekli da nemogu napraviti remap,jer da trebaju imati orginal mapu.
u biti bi stavljalji neki remap(opet chipiranje) i to bi doslo 250 eur

zato bi probao mjenjati ECU....ali znaci nista izgleda od toga...
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 23:43   #6
Nemoj ga navodit da potroši 50€ pa opet mućak - novi ECU NEĆE radit sam od sebe - nije to plug&play.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 00:01   #7
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
najeftinije mi je probat stavit drugi ECU,na otpadu kojih 10 km od mene ga mogu dobiti za 50 eur. ako i nije do njega nema veze nije neka lova....

tu u mojoj blizini mi ne moze nitko remapirati ecu,a kad sam se raspitivao po ZG-u,su mi rekli da nemogu napraviti remap,jer da trebaju imati orginal mapu.
u biti bi stavljalji neki remap(opet chipiranje) i to bi doslo 250 eur

zato bi probao mjenjati ECU....ali znaci nista izgleda od toga...
je najbrže da ali najjeftinije ne . pa nemožeš kupovati djelove da bi probavao . 50 e sim 50 tam i već si platil nekoga ko zna . daj napiši od kud si da ti nekoga preporučim .
sa jednim sam se takvim turbakom u a 6 stvarno nazajebavao. taj mi se mamice na..o . imao sam sličan problem sa stepavnjem . i to samo povremeno , kad bi njemu palo na pamet . da skratim priču problem sam našao u ovoj označenoj elektronici ( elektronika paljenja )
svaka pojedina bobina dobiva zaseban signal iz te elektronike . kužio sam da mi jedna bobina pravi problem ali isto je bilo kada sam stavio 4 druge. . na jeb..e majke sam došao do te elektronike kao problema . lako moguće da i tebe kolje ista stvar . teško je za otkrit jer se povremeno pojavljuje. ato kaj ti brljavi tura probaj napravit adaptaciju zaklopke ( radi se )
a ako baš zaključite da ipak trebaš ecu . nađi nekoga sa vagom a ja ću ti dati uputstvo za uparivanje .


__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 01:03   #8
. ato kaj ti brljavi tura probaj napravit adaptaciju zaklopke ( radi se )


Sto to znaci? Adaptacija zaklopke?

Ince tu elektroniku sto si oznacio na slici sam isto mjenjao,nije do nje...

Uglavnom auto zacukiva...pogotovo kada se da naglo gas,ako se daje polagano gas i onda stisne do poda onda ne. To se najvise dogadja u 4. i 5. brzini,u 3. rijetko kada,a u 1. i 2. nikada...

Ne trokira nego bas zacukiva,neznam kako bih to opisao,dam gas do kraja,a motor se ponasa kao da dodajem gas i oduzimam
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:07   #9
Kad zacukava na taj način onda je samo jedan uzrok - iskra. Jednostavno elektronika ne odreagira dobro na naglo dodavanje gasa. Treba prvo provjerit da li se kut predpaljenja ispravno mjenja a onda pregledat SVE o čemu ovisi iskra - od najbanalnijih svječica i kabela do bobina i upravljanja njima.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:40   #10
Iskra? Jedino na svjecice nisam jos posumnjao...hmmm.....

A za ovo sto okretaji ostanu,tj ne padnu odmah,npr vozim na 3500rpm i stisnem kvacilo,okretaji
ostanu sekundu-dvije na 3500 i tek onda pocnu normalno padati.
Sto rezultirara trzajem kada mijenjam brzine,jer ja vec ubacim u drugu brzinu a okretaji jos "stoje" i onda ih u biti spusti otpustanje
kvacila.
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:43   #11
Jesi li čistio leptir?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 13:48   #12
Leptir izglancan kao nov...
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:09   #13
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
Dosta toga je promijenjeno i pregledano,sumnjao sam na fals zrak,ali izgleda da nije...
zasto mislis da nije fals zrak, bar za to zadrzavanje gasa prilikom mijenjanja? meni se ista stvar desava ukoliko mi se odspoji kratka cjevcica od regulatora pritiska goriva do usisne grane, uglavnom znam sta je pa je odma vratin i onda se ponasa normalno (doduse nije audi)...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:52   #14
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
zasto mislis da nije fals zrak, bar za to zadrzavanje gasa prilikom mijenjanja? meni se ista stvar desava ukoliko mi se odspoji kratka cjevcica od regulatora pritiska goriva do usisne grane, uglavnom znam sta je pa je odma vratin i onda se ponasa normalno (doduse nije audi)...
Zato sam ga i pitao jel čistio leptir - da ne zapinje. Ako auto ostaje u okretajima - MORA od nekud dobivat zrak.

Ostaje ti test sa plinom (namjerno ne opisujem kako se to radi da neku lajbek ne zaradi teške opekotine ako ne zna što radi) da provjeriš da li ima ili nema falš zraka.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:17   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zato sam ga i pitao jel čistio leptir - da ne zapinje. Ako auto ostaje u okretajima - MORA od nekud dobivat zrak.

Ostaje ti test sa plinom (namjerno ne opisujem kako se to radi da neku lajbek ne zaradi teške opekotine ako ne zna što radi) da provjeriš da li ima ili nema falš zraka.
Ma najprimitivnije- nek uzme start sprej ili wd40 i počne špricat oko crijeva, ako se povečaju okretaji- vuče zrak
bender3581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:22   #16
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
Leptir izglancan kao nov...
stepavanje na tvom motoru najčešće bobine .
ma super - leptir ste izglancali a sada treba naučit elektroniku na nove postavke . dakle postoje dva načina .( grublji nepreporućljiv ) , velikim pajserom udri po elektronici zaklopke dok ne zapamti nove parametre ili
(nježniji svakako preporučljiv ) spojite se dijagnostikom na vozilo koje mora biti na radnoj temperaturi i bez grešaka u ecu ( sve počistit )i odradite adaptaciju usisne zaklopke ( nanovo naučit elektroniku na nove postavke ) dakle moraš imati dijagnostiku ( minimalno neki vag ili vcds ) a uputstvo i proceduru ću ti ja dati . e to je to
nego dali ti se čuje lanac ?

a ako ti je ovo sve komplicirano odvezi nekome ko zna . to je već školski primjer motora i p..n dim za slagat
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:59   #17
Quote:
bender3581 kaže: Pogledaj post
Ma najprimitivnije- nek uzme start sprej ili wd40 i počne špricat oko crijeva, ako se povečaju okretaji- vuče zrak
probao vec to odavno=nista se ne dogadja


Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
stepavanje na tvom motoru najčešće bobine .
ma super - leptir ste izglancali a sada treba naučit elektroniku na nove postavke . dakle postoje dva načina .( grublji nepreporućljiv ) , velikim pajserom udri po elektronici zaklopke dok ne zapamti nove parametre ili
(nježniji svakako preporučljiv ) spojite se dijagnostikom na vozilo koje mora biti na radnoj temperaturi i bez grešaka u ecu ( sve počistit )i odradite adaptaciju usisne zaklopke ( nanovo naučit elektroniku na nove postavke ) dakle moraš imati dijagnostiku ( minimalno neki vag ili vcds ) a uputstvo i proceduru ću ti ja dati . e to je to
nego dali ti se čuje lanac ?

a ako ti je ovo sve komplicirano odvezi nekome ko zna . to je već školski primjer motora i p..n dim za slagat
ma odnest cu ga nekom na dijagnostiku i reci nek napravi tu adaptaciju usisne zaklopke,pa cemo onda vidjeti...

imam zupcasti,mislis valjda na lanac sto povezuje bregaste?
ne cuje se,zasto?
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 16:09   #18
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
stepavanje na tvom motoru najčešće bobine .
ma super - leptir ste izglancali a sada treba naučit elektroniku na nove postavke . dakle postoje dva načina .( grublji nepreporućljiv ) , velikim pajserom udri po elektronici zaklopke dok ne zapamti nove parametre ili
(nježniji svakako preporučljiv ) spojite se dijagnostikom na vozilo koje mora biti na radnoj temperaturi i bez grešaka u ecu ( sve počistit )i odradite adaptaciju usisne zaklopke ( nanovo naučit elektroniku na nove postavke ) dakle moraš imati dijagnostiku ( minimalno neki vag ili vcds ) a uputstvo i proceduru ću ti ja dati . e to je to
nego dali ti se čuje lanac ?

a ako ti je ovo sve komplicirano odvezi nekome ko zna . to je već školski primjer motora i p..n dim za slagat
To je to.
Nakon toliko kimometara i ta godina večinom je to problem. Prvo počistiti i novu adaptaviju napraviti. Ako to nije tražiti dalje.

I da pitam pokretača teme, jesi li ga samo iz vana počistio? To inače nije dosta, problem se opet brzo pojavi. Najbolje demontirati i onda i stražnu stranu počistiti. Radio sam kolegi to na Seatu. Njegov "mehaničar" je to napravio samo iz vana, pa se je kolega čudio kad smo izvadili van koliko je bilo prljavo s druge strane. Sve super očistili, napravili adaptaciju i ide kao novi. Demontiranje nije problem, 4 šarafa, jedan šteker i sajla za gas. Možda i novi dihtung, ako je stari od papira teško da će cijeli ostati.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 16:13   #19
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
probao vec to odavno=nista se ne dogadja




ma odnest cu ga nekom na dijagnostiku i reci nek napravi tu adaptaciju usisne zaklopke,pa cemo onda vidjeti...

imam zupcasti,mislis valjda na lanac sto povezuje bregaste?
ne cuje se,zasto?
Lanac spaja bregaste osovine, ako se lanac čuje nešto nije u redu i razultat može biti da motor ne radi kako treba. Msilim da bi se čak u tom slučaju i lampica za motor upalila. A to nije slučaj. Isto tako ako se čuje može biti problem sa pritiskom ulja.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 16:17   #20
S obje strane sam pocistio...nije bas bilo nesto prljavo.
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.