Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 01:19   #381
U ovoj situaciji nije moguće dobiti nalog. I ne, ne mogu baš ništa. Legalno, naravno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 02:28   #382
Drote,oprosti ali tvoje mi opservacije pokatkada,nalikuju na priče od brače Grimm,(...a,vrlo dobro znamo,da je jedno teorija,a drugo praksa,u ovoj karikaturi od države) no kako time pojašnjavaš mnoga neregularna policijska postupanja,od fizičke sile prilikom ishoda priznanja na "informativnom razgovoru"...foliranja,nabacivanja komadima,demonstracije moći idr.?
Pa konkretno znam za slučaj,kada su pustili uličnoga dilera, teških opojnih droga,jer se nagodio sa inspektorima,da bi mu to "šenkali" (kako oni kažu) dakle oprostili,ali morao im je našteliti svoje dobavljače,odnosno krupnije dilere...i ovaj jednostavno prođe lišo,bez krivične prijave.
Je li to regularno? Stoji u zakonu?
Pr. 2- u kvartu duševno bolesna osoba,prijavljuje prijetnju ubojstvom,(što je u biti krivo prezentirala) no revna policija ,iz 6 pol. postaje ,tražeči dotičnoga (po kvartu) u civilu se žestoko baca na dečka,...kako bi shvatili,da mu je ovaj samo sličan,dakle krivi,i otišli bez ikake isprike.
Itd,idr..
Pozdrav!
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 02:36   #383
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… no kako time pojašnjavaš mnoga neregularna policijska postupanja…
Policajci su ljudi kao i svi drugi i od stotina tisuća postupanja, normalno je da se događaju incidenti. Pod normalno, ne mislim i prihvatljivo i protiv toga se treba boriti, ali se ne događa niti približno toliko koliko svi misle.


Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… Pa konkretno znam za slučaj,kada su pustili uličnoga dilera, teških opojnih droga,jer se nagodio sa inspektorima,da bi mu to "šenkali" (kako oni kažu) dakle oprostili,ali morao im je našteliti svoje dobavljače,odnosno krupnije dilere...i ovaj jednostavno prođe lišo,bez krivične prijave.
Je li to regularno? Stoji u zakonu?…
Da, regularno je i stoji u zakonu.


Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… Pr. 2- u kvartu duševno bolesna osoba,prijavljuje prijetnju ubojstvom,(što je u biti krivo prezentirala) no revna policija ,iz 6 pol. postaje ,tražeči dotičnoga (po kvartu) u civilu se žestoko baca na dečka,...kako bi shvatili,da mu je ovaj samo sličan,dakle krivi,i otišli bez ikake isprike…
Žestoko su se bacili na dečka? Zvuči mi pretjerano, ali dobro. Ako su tražili nekoga zbog prijetnje ubojstvom, logično je da će biti oprezniji u postupanju, a samim time će postupati malo žešće nego kod nekog banalnog djela. A ako je prijavitelj psihički bolestan, ne znači automatski da mi nitko ne prijeti. Što se tiče neke eventualne greške, naravno da se treba ispričati građaninu, to uopće nije u pitanju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 02:59   #384
Ok,sve to stoji da smo svi mi krvavi ispod kože,ali koliko ja shvatih oni upravo jedan drugoga štite i pokrivaju,bojeći se suspenzije (isto,znam par sluč.da sad ne nabrajam bzvz.) .Pa ne,bi li im prioritet bio prvenstveno služiti zakonu ,negoli štititi-pokrivati kolegu?

-samo da nadopunim,kad si mi već upravo odg. za ovu susjedu(šizofrenija), policija dakako nije odmah imala saznanja da se radi o duševnoj osobi,već je stvar završila na prekršajnome i krivičnom sudu,gdje je pak sudac skontao, tko je što i oslobodio dotičnoga,ali navodno optuženi nije nikaku zabilješku dobio,a prošlo je barem 6 god. od tada...Kako je to moguče,i da li je mogučno?
A,nedužan čovjek čitavu noč prespavao u pritvoru (mislim tamo,oko Petrinjske),a ujutro išao na informativni razgovor,da dadne svoju izjavu.
Mislim,bizarno mi je da policija nije mogla procijeniti taku evidentnu situaciju,dok ga kažem sudija nije odmah oslobodio.?
Pozdrav!
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 03:07   #385
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… Pa ne,bi li im prioritet bio prvenstveno služiti zakonu ,negoli štititi-pokrivati kolegu?...
Kao što rekoh, ima nas svakakvih.


Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… policija dakako nije odmah imala saznanja da se radi o duševnoj osobi…
Mislim,bizarno mi je da policija nije mogla procijeniti taku evidentnu situaciju,dok ga kažem sudija nije odmah oslobodio.?...
Pa tako i treba biti. Ako mu nije oduzeta poslovna sposobnost, ima pravo prijaviti što želi. Policija podnosi kaznenu prijavu državnom odvjetništvu koje će ju odbaciti ako nema baš nikakvih elemenata, ali kako su ju proslijedili sudu, znači da je bilo nečega. A sud je taj koji će donijeti konačnu odluku, u ovom slučaju oslobađajuću.


Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… navodno optuženi nije nikaku zabilješku dobio,a prošlo je barem 6 god. od tada...Kako je to moguče,i da li je mogučno?...
Morao je dobit nešto.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 06:38   #386
Hvala Drot, iako ne mogu vjerovati da netko moze 10SATI maltretirati susjedstvo a policija ne moze nista.. To nema nikakva smisla. Probat cu jednom u stanu ostaviti preglasnu glazbu i izici iz njega, da vidim hoce li ista poduzti.
Kako znam za neke slucajeve gdje je policija postupala suprotno, narusavala i posjed i zdravlje, onda cu se jos negdje raspitati.
sladoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:16   #387
Quote:
Simon Phoenix kaže: Pogledaj post
Znalci, kakva je to iskaznica/značka?
Policijska nije jer nema natpis policija ili kriminalistička policija iznad značke a ni oblik nije njihov.

Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
Pa konkretno znam za slučaj,kada su pustili uličnoga dilera, teških opojnih droga,jer se nagodio sa inspektorima,da bi mu to "šenkali" (kako oni kažu) dakle oprostili,ali morao im je našteliti svoje dobavljače,odnosno krupnije dilere...i ovaj jednostavno prođe lišo,bez krivične prijave.
Je li to regularno? Stoji u zakonu?
Stoji u pravilniku o načinu postupanja policijskih službenika kada i kako.A serije i filmovi?

"Ako je tijekom poduzimanja prikrivene policijske radnje policijski službenik zatekao osobu u počinjenju kaznenog djela kojim se ne ugrožava sigurnost drugih osoba, može propustiti postupanje prema toj osobi ako postoji utemeljena vjerojatnost da nastavkom provođenja prikrivene policijske radnje može doći do drugih dokaza ili podataka o drugim kaznenim djelima ili sudionicima."

Quote:
sladoje kaže: Pogledaj post
Probat cu jednom u stanu ostaviti preglasnu glazbu i izici iz njega, da vidim hoce li ista poduzti.
Kako znam za neke slucajeve gdje je policija postupala suprotno, narusavala i posjed i zdravlje, onda cu se jos negdje raspitati.
Provaljivat neće da bi ugasili muziku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:28   #388
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Policajci moraju uspostaviti javni red i mir, a to mogu na način da narede ljudima da napuste mjesto na kojem ga narušavaju. Znači, ako ih vlasnik pusti u stan, smiju narediti prisutnima da se raziđu. Ako ih ne pusti, ne mogu ništa.
Hvala na odgovoru
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:30   #389
U redu,jasno je meni što želite reći,za ovoga sitnoga navedenog dilera,(..od sitnije ,prema krupnoj ribi se navodi...),i dobro je da je tako.. smatram,ali kako mu sad oni na svoj obraz opraštaju 2 god. "uličnog posredovanja",samo zato jer ih je dotični odrukao,kako bi spasio svoju guzicu? Pa zar nebi i isti trebao kazneno odgovarati sukladno zakonu ,ali s time da mu se to uzme u obzir kao olakotna okolnost ili da je "surađivao" tokom krim.postupka? (a u te dvije god. da ne govorim koliko je mladiča "navukao" ,raspalih brakova pridonijeo i uništenih mladih života,doprinijeo?
Ali,dobro znamo kada takvi cinkeri se nađu s iste strane brave ,kako samo prolaze(da niti,na šetnju tokom robije ne izlaze)..
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:43   #390
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
U redu,jasno je meni što želite reći,za ovoga sitnoga navedenog dilera,(..od sitnije ,prema krupnoj ribi se navodi...),i dobro je da je tako.. smatram,ali kako mu sad oni na svoj obraz opraštaju 2 god. "uličnog posredovanja",samo zato jer ih je dotični odrukao,kako bi spasio svoju guzicu? Pa zar nebi i isti trebao kazneno odgovarati sukladno zakonu ,ali s time da mu se to uzme u obzir kao olakotna okolnost ili da je "surađivao" tokom krim.postupka? (a u te dvije god. da ne govorim koliko je mladiča "navukao" ,raspalih brakova pridonijeo i uništenih mladih života,doprinijeo?
Ali,dobro znamo kada takvi cinkeri se nađu s iste strane brave ,kako samo prolaze(da niti,na šetnju tokom robije ne izlaze)..
Takvome je svejedno dal je na slobodi ili u zatvoru, čak bih rekao da im je bolje u zatvoru jer imaju bar klope za jest. Kada je odrukao svoje dobavljaće, automatski ostaje bez posla, a na ulici se brzo pročuje kakav je, pa je na ulici čak i ugroženiji. Takvi ljudi su često i sami ovisni o nekoj drogi, pa da bi dobavljali od svojih kolega istog ranga, moraju krast i činiti druga kaznena dijela, pa će s vremenom kad-tad završiti u zatvoru. U sociološkom smislu, takvi dileri se nazivaju "pusheri" (push=gurati) jer su oni zadnja karika od proizvodnje do distribucije, često "prodaju" da bi na rabatu ostvarili dobit za osobne potrebe, odnosno, financijski oni nemaju neku korist.
Imago Dei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 22:09   #391
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
U redu,jasno je meni što želite reći,za ovoga sitnoga navedenog dilera,(..od sitnije ,prema krupnoj ribi se navodi...),i dobro je da je tako.. smatram,ali kako mu sad oni na svoj obraz opraštaju 2 god. "uličnog posredovanja",samo zato jer ih je dotični odrukao,kako bi spasio svoju guzicu?
U pravilniku piše ako su pri prikrivenim radnjama...što znači ako su na nekom drugom "zadatku" čekali jednoga a uhvatili drugoga toga će pustit i nastavit s prvim zadatakom koji je bitniji i tamo će doći do velikih rezultata.Znači da ga toga manjega ne mogu pustit jer u normalnom radu žele veću ribu nego postupit po zakonu.Općenito policija u civilu ne radi na prikrivenim zadacima (stalno) stoga ni ne postupaju po zakonu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 21:14   #392
Ovo što se dogodilo u Delnicama. Dečko nastrado od policije, ko nije vidio na vjestima. Pa di to ima?!
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 01:15   #393
Možeš li napisati o čemu se radi, da i ostali znamo koji nismo gledali vijesti?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 02:06   #394
Evo link- http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-...o-da-idem-doma
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 08:16   #395
Čista klasika.Narušavanje JRiM-a (najvjerovatnije) pa uspostava izdavanjem zapovjedi,možda odbijanje zapovjedi (popio),zakonski uvjeti za privođenje,pregled prije privođenja,opiranje pa zakonita upotreba fizičke snage,opiranje privođenju pa pojačana snaga (popucani ligamenti) i palica (ne zna se da li je bila potrebna) i dobijemo to da svaka strana trubi da nije kriva.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 13:21   #396
danas piše novi list da je to disfunkcionalna obitelj i da je majka tom djetetu plaćala i naručivala alkoholna pića prije samog izgreda (wtf u 2 ujutro majka kupuje sinu od 16god alkohol u kafiću?? ) i taj 16godišnjak već ima prijave radr remećenja JRM-a, droge a zajedno sa ocem je prijetio sjekirom nekim sumještanima super su
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 14:52   #397
Elem,zar je razlog prebiti nekoga na osnovu prošlosti i sadašnjeg prekršajnog stanja?
Zar,policija na takav način etiketira,dakle ako si u prethodnoj evidenciji(droga,nasilništvo,pijanstvo..disfunkc.o bitelj, etc...) te u sadašnjem pijanom stanju,nebi li policajci trebali prouzrokovati silu adekvatnu,ekvivalentu pruženoga otpora,a ne ga doslovno slomiti?
Razumijem opet s dr.strane ,kako oni na neki način žele imati saznanja prilikom možebitnoga privođenja osumnjičenog(ak je sklon naoružanju)poradi svoje zaštite,ali takva brutala ? Pa nije žena zvala mesare,nego policiju.
I kaj ,če nadalje biti? pretpostavljam,pojeo vuk-magare.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 14:57   #398
Dok ne završi istraga unutarnje kontrole, ne možemo znati radi li se o sili koja nije bila potrebna.

I nije ona nikoga zvala, bila je sa svojim sinom prema kojem je postupano, najvjerojatnije prilikom redovnog obilaska (koliko je vidljivo iz članka kojem je jeini izvor majka dečka). A opis ozljeda je: "Kristijanu je ozlijeđeno desno rame, ima istegnuće ligamenata, hematome na lijevoj nozi i bolove u preponi.", što baš i ne odgovara tvrdnji iz članka da su ga tukli na cesti na mjestu događaja, u službenom autu i na cesti pred postajom.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 15:33   #399
naravno da to nije razlog da ga "prebiju" ali kao što drot kaže ozljede su tipične za savijanje ruke da bi se vezalo lisičinama, šutiranje noge da ih raširi jel a za bolove u preponi ne bih znao nego...nitko neće osuditi majku koja maloljetniku plaća runde u birtiji ako ništa..barem joj je bio pod nadzorom
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 16:56   #400
Ok.ali zar postoji kvalifikacija ozljede kao "bolovi u preponi"? (pa,jbm. evidentno bi se pretpostavljam i vidjela,nekaka masnica ili razderotina(lat.laceratum) isl. a, da nisu od stručnoga mu doktora napisane dijagnoze ..ili je to pak,samo tako traljavo novinarski zapisano na osnovu njegove izjave?
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.