Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 17:56   #1081
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Postoji objavljena knjiga o Domančićevom iscjeliteljskom radu - imam doma dvije fotokopije - znači ja osobno ZNAM da postoji knjiga .
postoji objavljena knjiga o svacemu

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Postoji službeni dokument jednog slovenskog ministarstva (bilo bi stvarno glupo reći da je isti falcifikat) u kojem se iscjeliteljski rad gosp. Domančića proglašava "od značenja za zdravlje slovenskih građana" - ja sam osobno vidio taj dokument i on POSTOJI.
volio bih vidjeti scan tog dokumenta jer se doticno priznanje ne moze naci nigdje na internetu ... ono sto sam cuo da se ustvari radi o priznanju ministarstva turizma i da nema veze sa zdravljem građana

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Postoji videozapis kongresa (nazočno oko 500 ljudi) na kojem Templari nude Domančiću mjesto "jednog od jednakih" a njegovoj sedmorici terapeuta titulu "Viteza od Templara". Na istom tom videozapisu Domančić se zahvaljuje na ukazanoj časti i odbija poziv iz razloga: "Iz poštovanja prema tisučama onih prije njega koji su završili na lomačama, vješalima i nabijeni na kolac - zato što su imali moč iscjeljivanja ljudi" - ja sam osobno gledao taj video zapis i ZNAM da nije režiran, montiran,...
predivno ... i totalno nerelevantno za raspravu
ujedno, na ovom podforumu ce ti doticna cinjenica samo dovesti negativne konotacije

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Kada mene tretira početnik bioenergičar (to se u zadnje vrijeme često događa jer sam često na seminarima i polažem stupnjeve) JA namjerno sklopim oći i opušteno čekam "senzacije" koje ću (ako) osjetiti. Kod psihokineze osjetim neku silu sličnu kako kad stavite magnet dovoljno blizu metalu - " to nešto" me povuće iz prijašnje ravnoteže i doslovno prisili da se nagnem nazad otprilike 30-40 cm. U tom položaju osječam ravnotežu i balans, slobodno mogu reći - ugodu. Kada mi kolega radi tkz. "obradu stopala"
prvo osječam kako mi "gore" nožni prsti i oko 2-3 cm stopala do prstiju. Nakon toga osječam trnce u prstima i ti trnci se premještaju kako terapeut svojim rukama (bez dodira) prelazi prema petama (uvijek kada se to dogodi otvorim oći kako bih sam sebe uvjerio dali sam si to umislio ili je terapeut baš tamo gdje osjačam senzacije). Na kraju obrade stopala UVIJEK osjetim kada mi terapeut radi tiskanje na stopalima - tada mi se "užare" noge ispod koljena.
to nema veze sa bioenergijom, i tome slicnim ... ti efekti su poznati
http://www.youtube.com/watch?v=VLw8SVpoN5U
http://www.youtube.com/watch?v=rwvA0rJ6rC0&feature=fvw
Derrent Brown je poznat po tome sto ih izvodi i u svojim knjigama objašnjava (i ujedno u svojim emisijama raskrinkava alternativce koji doticnim tehnikama uvjeravaju ljude u "natprirodno")

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Znači JA IZ OSOBNOG ISKUSTVA znam da "nekakva" energija "struji" od terapeuta prema meni i da ja osobno tu energiju racionalno, bez placebo efekta , osjećam na svojem tijelu. Zašto je ovo bitno reći? - Zato jer su te efekte na meni "polučili" terapeuti koji su tog trena po prvi puta u svojem životu tretirali nekoga sa bioenergijom. Oni neznaju niti kako niti na koji način "prevariti". Jednostavno nakon teoretskog dijela nastave na seminaru na red je došla prva viježba....
ne ... ti IZ OSOBNO ISKUSTVA znas da si osjetio nesto, a da nije bilo fizickog dodira ... ti PRETPOSTAVLJAS da se radi o bioenergiji (zbog manjka boljeg objasnjenja i nedostatka sposobnosti kritičkog razmisljanja i logickog zakljucivanja) ... daklte ti u svojoj pretpostavci radis logicku prepostavku


Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Ja osobno stvarno neznam o kakvoj se manipulaciji ljudima i placebo efektu radi kada je bioenergija u pitanju ali "stvar" funkcionira.
ne postoji studija koja pokazuje da bioenergija postoji
ne postoji duplo-slijepa studija koja pokazuje da terapija bioenergijom pomaze bolje nego placebo
dakle ne postoji razlog zbog kojeg bi mogao reci da "stvar" funkcionira... osobno iskustvo (+ loše zaključivanje) nisu dovoljni dokazi... prema osobnom iskustvu ja mogu reci da nakon noci uvijek dolazi dan (sto nije istina jer Sunce nece zauvijek postojati) ili da je Zemlja ravna jer mi se obzor cini ravan

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Možda bi mi Vlado mogao egzaktno pojasniti koji je to proces u tijelu koji dovodi do izlječenja samo zbog činjenice da bolesnik misli da je dobio lijek ( a zapravo je dobio destiliranu vodu u žilu ili šečer u prahu pakiran u kapsulu - jer to je nešto za što se koristi termin - placebo efekt.
ne bih... Vlado je studira FER i PMF, dakle on je tehničar, a ne prirodoslovac
ali te mogu proslijediti na knjigu koja bi ti bila dobar pocetak razumijevanja placebo efekta, a koja je prije par tjedana prevedena na hrvatski
http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=6828

ili u originalu

http://www.amazon.com/Bad-Science-Qu...6391141&sr=8-1

trenutno je čitam i moram priznati da je odlična

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Ako samo našim mislima možemo u 10 - 30% slučajeva tijelo "natjerati" da ozdravi zar nije barem teoretski moguće da uz pomoć bioenergije + placeba taj postotak npr. udvostručimo ili čak utrostručimo?
ne ... opet, baratas sa pojmovima koje nimalo ne razumijes ... nije tijelo Enterprise pa da ti Scotty moze izvuc u bilo kojem trenutku JOS 5 %

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Zato Vlado , ako si ti jednako siguran da bioenergija ne postoji, kao što sam ja siguran da bioenergija postoji onda nas dvojica imamo: "vrlo nepovoljne pregovaračke pozicije"
ja nisam siguran ... ne moze se dokazati da nesto NE postoji (opet logika ) ... ali ono u sto sam siguran jest da ne postoje dokazi da ona postoji
ako cemo to gledati iz kuta "pregovarackih pozicija", rekao bih da sam u puno boljoj nego ti, posto ja svoju poziciju baziram na znanosti i racionalnom razmisljanju, a ti svoju na osobnom iskustvu i losim zakljuccima
kad shvatis razliku izmedju toga dvoje, onda ces shvatiti kako funkcionira moderna znanost
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 18:23   #1082
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Postoji službeni dokument jednog slovenskog ministarstva (bilo bi stvarno glupo reći da je isti falcifikat) u kojem se iscjeliteljski rad gosp. Domančića proglašava "od značenja za zdravlje slovenskih građana" - ja sam osobno vidio taj dokument i on POSTOJI.
sigurno ima negdje link ako je tako, buduci se toliko D reklamira na sve strane ne bi propustio isto istaknuti


Quote:
Kada mene tretira početnik bioenergičar (to se u zadnje vrijeme često događa jer sam često na seminarima i polažem stupnjeve) JA namjerno sklopim oći i opušteno čekam "senzacije" koje ću (ako) osjetiti.
upravo si opisao princip na kojemu radi hipnoza. Opusteno stanje povecane sugestibilnosti + ocekivanje. Slicno je sa "rusenjima" uz to sto tamo mozemo koristiti i odredjenu tjelesnu mehaniku ako se "rusenog" na odredjeni nacin postavi koji narusava ravnotezu, iako to nije uvjet.

Quote:
Kod psihokineze osjetim neku silu sličnu kako kad stavite magnet dovoljno blizu metalu - " to nešto" me povuće iz prijašnje ravnoteže i doslovno prisili da se nagnem nazad otprilike 30-40 cm. U tom položaju osječam ravnotežu i balans, slobodno mogu reći - ugodu. Kada mi kolega radi tkz. "obradu stopala"
prvo osječam kako mi "gore" nožni prsti i oko 2-3 cm stopala do prstiju. Nakon toga osječam trnce u prstima i ti trnci se premještaju kako terapeut svojim rukama (bez dodira) prelazi prema petama (uvijek kada se to dogodi otvorim oći kako bih sam sebe uvjerio dali sam si to umislio ili je terapeut baš tamo gdje osjačam senzacije). Na kraju obrade stopala UVIJEK osjetim kada mi terapeut radi tiskanje na stopalima - tada mi se "užare" noge ispod koljena.
Znači JA IZ OSOBNOG ISKUSTVA znam da "nekakva" energija "struji" od terapeuta prema meni i da ja osobno tu energiju racionalno, bez placebo efekta , osjećam na svojem tijelu.
osjecaji su takodjer sasvim placebicni, nisu dokaz. Da bi bio dokaz trebalo bi nekako odraditi eksperiment na nacin da primatelj uopce ne zna sto se radi i da se ista radi. STo je doduse malo teze u tako bliskom kontaktu, eventualno bi mogli na nacin da radi pravi i lazni bioenergeticar kako ranije opisah. Lazni su to i radili, u stvari svatko tko pozna mehanizme sugestije takve efekte moze izazvat na koji god nacin zeli, dakle njih sigurno ima. Pravo je pitanje ima li jos nesto osim njih. S obzirom na osjetljivot te price o okolini, pojedinacnim sposobnostima, karakterima, sugestibilnostima, medjuodnosima isl trebala bi vrlo siroka baza za tako nesto

Quote:
Zašto je ovo bitno reći? - Zato jer su te efekte na meni "polučili" terapeuti koji su tog trena po prvi puta u svojem životu tretirali nekoga sa bioenergijom. Oni neznaju niti kako niti na koji način "prevariti". Jednostavno nakon teoretskog dijela nastave na seminaru na red je došla prva viježba....
to mogu ja poluciti koji se uopce ne bavim bioenergijom, ali se bavim hipnozom I opet ne tvrdim da nema efekata bioenergije, sali se isto tako sve sto si opisao moze objasniti bez nje cistim psiholoskim mehanizmima.

Quote:
Možda bi mi Vlado mogao egzaktno pojasniti koji je to proces u tijelu koji dovodi do izlječenja samo zbog činjenice da bolesnik misli da je dobio lijek ( a zapravo je dobio destiliranu vodu u žilu ili šečer u prahu pakiran u kapsulu - jer to je nešto za što se koristi termin - placebo efekt.
da, to je pitanje.
No bitno je utvrditi sto djeluje. Jer ako postoji neka (fizicka, stvarna) energije usmjeriti cemo daljnje djelovanje, istrazivanje i praksu na jedan nacin (bioenergija). Ako postoji samo efekt placeba na drugi (hipnoza), ako postoji neki treci mehanizam (nesto suptilnije od direktno uticaja sugestije, ali ne fizicka energija) onda to treba poceti istrazivati. Jer ako baziramo praksu na pogresnim postavkama ne razumjevajuci prave mehanizme necemo moci niti razvijati takvu praksu i ciniti ju uspjesnijom. Dakle ipak nije sve isto sto i kako djeluje sa tog aspekta iako klijentu mozda jest. I zato nekome koga je to izljecilo cak i ako imamo sumnje bolje ne govoriti, no u nekoj istrazivackoj sferi i ovakvim diskusijama treba nastojati iskristalizirati o cemu se tu radi.

Quote:
Ako samo našim mislima možemo u 10 - 30% slučajeva tijelo "natjerati" da ozdravi zar nije barem teoretski moguće da uz pomoć bioenergije + placeba taj postotak npr. udvostručimo ili čak utrostručimo?
teoretski je moguce jako puno toga. Tek eksperimentom mozemo provjeriti koja je teorija ispravna.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 20:31   #1083
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Možda bi mi Vlado mogao egzaktno pojasniti koji je to proces u tijelu koji dovodi do izlječenja samo zbog činjenice da bolesnik misli da je dobio lijek ( a zapravo je dobio destiliranu vodu u žilu ili šečer u prahu pakiran u kapsulu - jer to je nešto za što se koristi termin - placebo efekt.
A gdje je dokumentirano ikakvo "izlječenje placebo efektom" ?
Placebo se koristi u medicinskim- farmaceutskim istraživanjima za ispitivanje svojstava lijekova i tu mu uglavnom prestaje funkcija, osim još u nekakvim psihoterapijskim tehnikama, no više kao oblik autosugestije.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:57   #1084
Meni hvala Bogu ne treba nikakav dokaz ni naučna studija. Dokaz sam si ja sama i to što ne pijem više 3 Ibuprofena 400 dnevno godinama. I nisam primijetila da me je hipnotizirao jer bi me valjda tada trebao gledati u oči, a ja sam cijelo vrijeme manje više žmirila. Bila sam na kontroli kod fizijatra radi reda i nakon skoro 50 terapija koje mi nisu pomogle, no nisam mu rekla za tretman kod bioenergetičara. I sad se fizijatar sam sebi divi kako me je napokon uspio izliječiti..je da.

Ovo je samo moje osobno iskustvo, nisam kompetentna niti imam pravo bilo kome i za bilo što to preporučivati, osim svojoj mami koja je evo bila na 4 tretmana za kralježnicu zbog koje je inače umirala od bolova toliko da je bila već na Tramalu, Movalisu i neznam čemu sve ne i sad su joj se smanjili toliko da su sasvim podnošljivi i ići će opet za nekih 15 dana na drugu turu.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 00:37   #1085
A ti si imala kroničnu neuralgiju okcipitalnog živca jel ?
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 00:58   #1086
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Meni hvala Bogu ne treba nikakav dokaz ni naučna studija. Dokaz sam si ja sama i to što ne pijem više 3 Ibuprofena 400 dnevno godinama. I nisam primijetila da me je hipnotizirao jer bi me valjda tada trebao gledati u oči, a ja sam cijelo vrijeme manje više žmirila. Bila sam na kontroli kod fizijatra radi reda i nakon skoro 50 terapija koje mi nisu pomogle, no nisam mu rekla za tretman kod bioenergetičara. I sad se fizijatar sam sebi divi kako me je napokon uspio izliječiti..je da.

Ovo je samo moje osobno iskustvo, nisam kompetentna niti imam pravo bilo kome i za bilo što to preporučivati, osim svojoj mami koja je evo bila na 4 tretmana za kralježnicu zbog koje je inače umirala od bolova toliko da je bila već na Tramalu, Movalisu i neznam čemu sve ne i sad su joj se smanjili toliko da su sasvim podnošljivi i ići će opet za nekih 15 dana na drugu turu.
nije mozda previse bitno za post jer ne bih tvrdio da se sve svodi na sugestiju ili da je tvoje izljecenje tek tako njime objasnjivo, dakle nevezano za to vec komentar tvrdnje: "I nisam primijetila da me je hipnotizirao jer bi me valjda tada trebao gledati u oči, a ja sam cijelo vrijeme manje više žmirila"

to i nema neke veze.
fiksacija je samo jedan od gomile metoda u direktnoj hipnozi
fiksiranje na oci je samo jedna od gomile metoda fiksacije.

sugestija ne ovisi o formaliziranoj hipnotickoj seansi, samo su mehanizmi isti. Predlazem gledanje kojeg videa Darrena Browna (ako sam ispravno napisao ime) na youtubeu, imao je jednu seriju gdje je glumio propovjednika gdje se dobro vidi kako funkcionira sugestija bez ikakvih formalnih procedura. Ili odi na neki karizmatski seminar
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 01:36   #1087
Ja sam "efekte" psihokineze ("savijanja" i "provociranja") navodio samo kao "dokaz" da sam JA OSOBNO na sebi osjetio bioenergiju i tako ZNAM da ona postoji i da se može "osjetiti" našim fizičkim tijelom. Smatram da je meni kao bioterapeutu to iznimno važno jer samo tako ZNAM čime baratam za vrijeme dok radim bioterapiju svojim pacijentima.
Pošto sam kao bioterapeut zaradio/dobio na poklon od pacijenata - 0 kuna, 0 eura i 0 svega drugog materijalnog (ako izuzmem pokoji tanjur kolača koje i onako ne jedem) nitko realan ne može mi prigovoriti da "mašem rukama" u cilju stjecanja materijalne ili slične koristi. Naime tretiram samo rodbinu i prijatelje. Nadalje, kao bioterapeut koji je naučio rad na daljinu (što da kažem i to funkcionira a totalno se "kosi" sa zdravim ljudskim razumom i "znanstvenim dogmama") ja "savijam" pacijente koji su par stotina kilometara udaljeni od mene, a uvijet da bih im radio terapiju na daljinu je da netko mora biti uz te ljude kako nebi prilikom "savijanja" (koje je za njih iznenadno i neočekivano pošto ne znaju trenutak kada ću ja početi sa radom na daljinu) pali i doslovno se ubili ako lupe glavom u rub namještaja ili slično.
Eto, nakon svega do sada rečenog tek sada ću se osvrnuti na konkretne "efekte" koje ja kao bioterapeut postižem kod svojih "pacijenata"

- nakon prvog ciklusa terapija prijateljici je nestala glavoboja koju je imala zadnjih 10 godina neprestano (glavobolja je bila konstantna sa većim ili manjim intenzitetom a nastala je kao jedna od posljedica stravične prometne nezgode)
- moja ,nešto starija, susjeda koja je imala "strašnu" aritmiju srca (dok sam ju tretirao pod prstima sam mogao osjetiti kako srce "luduje" i aritmički jako udara) nakon drugog ciklusa terapija imala je savršeno mirno srce - srce koje je kucalo "ko urica".
- dijete jedne prijateljice imalo je problema sa sluhom i teško bi čulo i razumijelo razgovor sa udaljenosti veće od 1,5 do 2 met. Već nakon prvog tretmana dijete je moglo čuti i razumijeti šapat na udaljenosti većoj od 3-4 met.

I da ne nabrajam dalje jer ispada da sam sebi stavljam "lovorike", nije bilo niti jednog pacijenta kojem nije bilo bolje ili koji nije čak i izliječio svoju boljku.

Biti ću iskren, upravo koliko Vlado ne vjeruje da je istina ono što sam napisao toliko ja još uvijek ne mogu vjerovati da je to što sam napravio - istina.

I ja bih , ponavljam, jako volio da netko na ovome svijetu može političkim riječnikom rečeno - "locirati, uhapsiti i transferirati" bioenergiju - pa da ja (koji sam apsolutno "tehnički" tip) znam sa čime radim!
A do tada - radim jer vidim da funkcionira, a to je ipak najvažnije!!!
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 02:05   #1088
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Ja sam "efekte" psihokineze ("savijanja" i "provociranja") navodio samo kao "dokaz" da sam JA OSOBNO na sebi osjetio bioenergiju
bojim se da to nije dokaz. Vidio sam daleko dramaticnija iskustva i dozivljaje na seansama ocito baziranima na cistoj sugestiji. Uostalom ako se moze dobiti opekline ili smrzotine, cak i umrijeti usljed sugestije osjecaji raznih energija i pokreta su igra. Sto opet ne mora znacit da nije bioenergija, ali niti da jest jer je osjete takve vrlo lako izazvati sugestijom
Quote:
i tako ZNAM da ona postoji i da se može "osjetiti" našim fizičkim tijelom.
osjet nije dokaz. Osjet je vrlo subjektivan. Vec napisah sto bi bio dokaz, osobno iskustvo nije dovoljno.
Quote:
Smatram da je meni kao bioterapeutu to iznimno važno jer samo tako ZNAM čime baratam za vrijeme dok radim bioterapiju svojim pacijentima.
iako su na osnovu promatranja Mesmera razvili hipnozu (koja je danas vec eonima odmakla od njega i svega ispred otprilike ww2) on je citav zivot proveo vjerujuci da se bavi magnetizmom. I djelovalo je, jer sugestija nije ovisna o poznavanju mehanizama, to ide spontano kao i svi drugi psiholoski mehanizmi. Dok nije dokazano ipak se radi o uvjerenju, ne o znanju. Opet ne pokusavam a priori negirat bioenergiju, samo ukazati na to da navedeni dozivljaji nisu dokaz.
Quote:
Pošto sam kao bioterapeut zaradio/dobio na poklon od pacijenata - 0 kuna, 0 eura i 0 svega drugog materijalnog (ako izuzmem pokoji tanjur kolača koje i onako ne jedem) nitko realan ne može mi prigovoriti da "mašem rukama" u cilju stjecanja materijalne ili slične koristi. Naime tretiram samo rodbinu i prijatelje.
niti se tvrdi da se nuzno radi o svjesnim prevarama.

Quote:
Nadalje, kao bioterapeut koji je naučio rad na daljinu (što da kažem i to funkcionira a totalno se "kosi" sa zdravim ljudskim razumom i "znanstvenim dogmama") ja "savijam" pacijente koji su par stotina kilometara udaljeni od mene, a uvijet da bih im radio terapiju na daljinu je da netko mora biti uz te ljude kako nebi prilikom "savijanja" (koje je za njih iznenadno i neočekivano pošto ne znaju trenutak kada ću ja početi sa radom na daljinu) pali i doslovno se ubili ako lupe glavom u rub namještaja ili slično.
to bi vec bilo zanimljivo istrazivati Sa time da bi to sto je netko uz njih trebalo izvesti potpuno neuocljivo i "slucajno" i osoba niti okvirno ne bi smjela znati kada se ocekuje tretman. Ali bilo bi lakse izolirati svakako od situacije direktnog kontakta pa onda i lakse istrazivati
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 02:21   #1089
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
postoji objavljena knjiga o svacemu
Upravo tako Vlado! I one knjige koje ti smatraš relevantnima i one knjige koje ti smatraš irelevantnima spadaju (priznao ti ili ne) samo u knige (tuđe spoznaje ili dogme napisane na papiru ili u cyber space-u) U knjigama nema tvojih vlastitih apsolutnih spoznaja a kada bi se nekim čudom mogao "vratiti iz mrtvih" za 100, 200 godina bilo bi te "neobično" sram zbog sada i u ovom trenutku "nepokolebljivih" stavova i mišljenja. Ovo ti govorim (pišem) načelno - jer se UVIJEK do dana današnjeg dogodilo samo jedno - promjena (samo mijena stalna jest).
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
volio bih vidjeti scan tog dokumenta jer se doticno priznanje ne moze naci nigdje na internetu ... ono sto sam cuo da se ustvari radi o priznanju ministarstva turizma i da nema veze sa zdravljem građana
ponovno napominjem da se radi o "koristi za zdravlje slovenskih građana" - a svakako da jedna od koristi za zdravlje jest i materijalno blagostanje ljudi - pa se kao i sve drugo i ovo može "čitati" različitim naočalama.
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
predivno ... i totalno nerelevantno za raspravu
ujedno, na ovom podforumu ce ti doticna cinjenica samo dovesti negativne konotacije
Sve je relavantno i istovremeno irelevantno - jednostavno ono što ti ide u prilog je relevantno a ono što ne želiš čuti "proglasiš" irelevantnim. Ja sam možda i više od tebe "zbunjen" onim što ovako ili onako zovemo "bioenergijom". Ja zato jer sam ju osjetio, znam da djeluje i znam da pomaže ljudima kako bi ozdravili, imam jako puno pitanja a ne znam puno odgovora o toj "sili".
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
to nema veze sa bioenergijom, i tome slicnim ... ti efekti su poznati
http://www.youtube.com/watch?v=VLw8SVpoN5U
http://www.youtube.com/watch?v=rwvA0rJ6rC0&feature=fvw
Derrent Brown je poznat po tome sto ih izvodi i u svojim knjigama objašnjava (i ujedno u svojim emisijama raskrinkava alternativce koji doticnim tehnikama uvjeravaju ljude u "natprirodno")
Da si bio na Domančićevim seminarima znao bi koja je funkcija psihokineze i sličnih tehnika koje se primjenjuju za vrijeme bioterapije, ako mi možeš vjerovati na rijeć - psihokineza nije iscjeljivanje bioenergijom već prije svega "psihičko otvaranje i opuštanje" pacijenta.
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
ne ... ti IZ OSOBNO ISKUSTVA znas da si osjetio nesto, a da nije bilo fizickog dodira ... ti PRETPOSTAVLJAS da se radi o bioenergiji (zbog manjka boljeg objasnjenja i nedostatka sposobnosti kritičkog razmisljanja i logickog zakljucivanja) ... daklte ti u svojoj pretpostavci radis logicku prepostavku
Bezobrazno je i nekulturno nekome koga ne poznaješ (apsolutno ne poznaješ) reći da mu nedostaje sposobnost kritičkog razmišljanja i logičkog zaključivanja. Za meni osobno je to uvreda a razlog zašto ne "patim" zbog ove tvoje izjave je vrlo jednostavan - imam crno na bijelo, od meritorne ustanove "dokazan" natprosječni kvocijent inteligencije, a još važnije, u životu sam ostvario nekoliko projekata koji su zahtijevali iznimno veliku razinu "logičkog zaključivanja" i veliku "sposobnost kritičkog razmišljanja".
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
ne postoji studija koja pokazuje da bioenergija postoji
ne postoji duplo-slijepa studija koja pokazuje da terapija bioenergijom pomaze bolje nego placebo
dakle ne postoji razlog zbog kojeg bi mogao reci da "stvar" funkcionira... osobno iskustvo (+ loše zaključivanje) nisu dovoljni dokazi... prema osobnom iskustvu ja mogu reci da nakon noci uvijek dolazi dan (sto nije istina jer Sunce nece zauvijek postojati) ili da je Zemlja ravna jer mi se obzor cini ravan
Sunce naravno neće uvijek donositi dan - ali te uvjeravam da toga dana kada sunce više neće "donijeti" dan, bioenergije neće biti nimalo manje oko nas - biti će samo drugačije raspoređena. Npr. na Zemlji će je biti 0%.
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
ne bih... Vlado je studira FER i PMF, dakle on je tehničar, a ne prirodoslovac
ali te mogu proslijediti na knjigu koja bi ti bila dobar pocetak razumijevanja placebo efekta, a koja je prije par tjedana prevedena na hrvatski
http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=6828

ili u originalu

http://www.amazon.com/Bad-Science-Qu...6391141&sr=8-1

trenutno je čitam i moram priznati da je odlična
A ako ti smatraš da je odlična to znaći da je u njoj samo i jedino istina (ili možda slijepa istina?)
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
ne ... opet, baratas sa pojmovima koje nimalo ne razumijes ... nije tijelo Enterprise pa da ti Scotty moze izvuc u bilo kojem trenutku JOS 5 %
Vlado, čitaj sa razumijevanjem - tada će tvoje replike imati više suvislosti.
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
ja nisam siguran ... ne moze se dokazati da nesto NE postoji (opet logika ) ... ali ono u sto sam siguran jest da ne postoje dokazi da ona postoji
ako cemo to gledati iz kuta "pregovarackih pozicija", rekao bih da sam u puno boljoj nego ti, posto ja svoju poziciju baziram na znanosti i racionalnom razmisljanju, a ti svoju na osobnom iskustvu i losim zakljuccima
kad shvatis razliku izmedju toga dvoje, onda ces shvatiti kako funkcionira moderna znanost
Jako dobro znam kako funkcionira moderna znanost. Izgleda da si ti još uvijek golobradi zanesenjak koji misli da zna - a put do spoznaje kako znaš da neznaš tek je pred tobom. Jednog dana shvatiti ćeš da je jedino znanje koje imaš ono koje si sam spoznao. Apsolutna spoznaja je jedino ono što sam svojim tijelom i svojim "ja" spoznaš - sve ostalo je u najmanju ruku "sumnjivo" i tek trebaš sam "otkriti". Ako misliš da je apsolutna spoznaja ono što čitaš u verificiranim znanstvenim časopisima i biletenima uzmi te iste biletene od prije 20 - 30 godina i usporedi ih. Tada sam sebe pitaj - što će u tim biltenima pisati za 20 - 30 godina i dali ću ja biti spreman promijeniti svoje mišljenje i svoje stavove jednako kao što su se mišljenja i stavovimijenjali , mijenjaju se i mijenjati će se u znanosti, medicini, astronomiji,...?
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE

Zadnje uređivanje Beljki : 19.11.2010. at 17:23.
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 17:12   #1090
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
A ti si imala kroničnu neuralgiju okcipitalnog živca jel ?
Da. I kronične glavobolje.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 11:21   #1091
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Da si bio na Domančićevim seminarima znao bi koja je funkcija psihokineze i sličnih tehnika koje se primjenjuju za vrijeme bioterapije, ako mi možeš vjerovati na rijeć - psihokineza nije iscjeljivanje bioenergijom već prije svega "psihičko otvaranje i opuštanje" pacijenta.
Uletavam kao padobranac ali zanima me...Zašto se neke savija a neke ne?
dvogrbadeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 08:31   #1092
"Savijanje" nije samo sebi svrha već je jako bitan element, između ostalog i u "dijagnosticiranju" energetskog statusa pacijenta.
U jednoj rečenici - oni koji se "ne savijaju" imaju jaku auru (energetsko polje) - ali.... ili oštečene živce leđne moždine, šečernu bolest koja je oštetila periferne živce,...

Postoje ipak pravila:
- jako energetsko polje (aura) može svejedno biti u disbalansu i čovjek se razboli (jednu od naj jačih aura - i na preko metra udaljenosti od fizičkog tijela, imaju šizofreničari).
- svakog čovjeka se može saviti ali mu prije toga treba razrušiti auru što je neetično a samo "rušenje" bi trajalo pet minuta pa i do pola sata.

Jako su rijetki ljudi koji osjete "ništa" prilikom tretmana bioenergijom kod pravih bioenergetičara - koji rade po metodi Zdenka Domančića. Još su rijeđi oni kojima bioenergija apsolutno ništa ne pomogne. Ipak, važno je uzeti u obzir (a to pljuvači po bioenergetičarima ne žele ili ne mogu) da u pravilu pacijenti koji dolaze na bioenergetske tretane nisu dugo godina uspjeli izlječiti simptome a kamoli bolest kod liječnika (doktora medicinskih znanosti) i bioenergija im je "posljednja" šansa za ozdravljenjem. U takvim uvijetima i pod takvim okolnostima i 1% uspješnosti bioenergije značio bi nešto, a kamoli kad se bioenergijom manje ili više pomogne velikoj večini pacijenata.
Činjenica je da se najviše i čak potpuno do iscjeljenja može pomoći pacijentu koji apsolutno vjeruje u bioenergiju i njezinu moć iscjeljivanja i mišljenja sam da u tome značajnu ulogu "igra" pozitivan stav i pravilna vizualizacija želje za ozdravljenjem - kao i u svemu drugome kada je u pitanju zdravlje.
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:07   #1093
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
ponovno napominjem da se radi o "koristi za zdravlje slovenskih građana" - a svakako da jedna od koristi za zdravlje jest i materijalno blagostanje ljudi - pa se kao i sve drugo i ovo može "čitati" različitim naočalama.
Ponovno napominjem da se radi o izdanom mišljenju o 'pozitivnom utjecaju na razvoj zdravstvenoga turizma'. Provjereno Nikakva državna priznanja, nikakva odlikovanja, nikakva bianco potpora Domančićevim projektima. Sve su to laži koje Domančić koristi u svojem marketingu i o njima nema ni najmanjeg traga u službenom glasilu Republike Slovenije. Provjereno
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 18:29   #1094
Soulsaver, Domančiću ne treba nikakva reklama, nikakva bjanco potpora. On kada (ako) treba potporu ili zaštitu ima ju na nama "neshvatljiv" način.

Sa druge strane, nama lakše razumljivo, trenutno na tretmanima su mu: načelnik USKOK-a, nekoliko doktora medicine, nekoliko profesora,... pa si lako od njih "izžicari" "potporu i zaštitu".

Osobno sam vidio (ponavljam) dokument "o koristi za zdravlje slovenskog naroda" ali da ću sad surfati po netu da bih nešto tebi "dokazivao" - moš mislit.

Svakog čovjeka čeka sudbina kakvu zaslužuje, a i Domančić je samo čovjek.

Njegov rad i rad njegovih učenika nebi "izdražali" "provjeru" preko 30 godina - pa nije narod ipak toliko glup. A da uvijek u grupama ima ljudi kojima bioenergija ne pomogne toliko da bi ti ljudi bili zadovoljni efektom - to je apsolutna istina , kao što je istina da velikoj večini jako pomogne a mnoge i potpuno iscijeli. Zbog sustava plačanja (anonimno i prema vlastitoj želji) apsulutno NITKO nije u situaciji da mora platiti za nešto što nije dobio. Ima li toga još negdje kada je u pitanje zdravlje ljudi? Vrate li vam doktori novce koje ste uplatili u zdravstveno osiguranje ako Vas ne uspiju izliječiti ili ako npr. operacija ne uspije?
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 18:48   #1095
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Vrate li vam doktori novce koje ste uplatili u zdravstveno osiguranje ako Vas ne uspiju izliječiti ili ako npr. operacija ne uspije?
novac koji dajes za zdravstveno osiguranje nije samo za tvoje zdravstveno vec i drugih
nego, jel dobijem ja racun od domancica i ucenika? jel placaju oni poreze na to sto rade?

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post

Osobno sam vidio (ponavljam) dokument "o koristi za zdravlje slovenskog naroda" ali da ću sad surfati po netu da bih nešto tebi "dokazivao" - moš mislit.
ja osobno, svojim ustima, kazem da si u zabludi... i da mnogo toga tvrdis, a nista ne potkrijepljujes dokazima vec kolokvijalnim izrazima tipa: "pa nije narod lud"

Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Njegov rad i rad njegovih učenika nebi "izdražali" "provjeru" preko 30 godina - pa nije narod ipak toliko glup.
http://www.youtube.com/watch?v=q7BQKu0YP8Y
ovog lika (Peter Popoff) narod i dan danas pusi, a prejasno je pokazano da je lazov i varalica ... da, narod zna bit ZBILJA glup
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:22   #1096
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Soulsaver, Domančiću ne treba nikakva reklama, nikakva bjanco potpora. On kada (ako) treba potporu ili zaštitu ima ju na nama "neshvatljiv" način.
Dobro za njega. Dakle, vrijeme je da prestane koristiti takve smicalice.
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post

Osobno sam vidio (ponavljam) dokument "o koristi za zdravlje slovenskog naroda" ali da ću sad surfati po netu da bih nešto tebi "dokazivao" - moš mislit.
Osobno tvrdim da je to laž koju nikakvo surfanje po netu ne može pretvoriti u istinu.


Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Njegov rad i rad njegovih učenika nebi "izdražali" "provjeru" preko 30 godina - pa nije narod ipak toliko glup.
Pozivanje na narod, takozvani argumentum ad populum, se ne može smatrati nikakvim dokazom, već se u debatiranju smatra obmanom.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:08   #1097
Vidim da je i ovdje stanje kao i kod većine iscjeliteljskih tema
S jedne strane ljudi koji vjeruju i oni kojima je bioenergija pomogla, a s druge, oni drugi, dežurni kritičari koji svugdje traže "znanstvene" dokaze . I sve te diskusije nalikuju jedna na drugu, poput jaja jajetu
Poučen iskustvom bespotrebnog mlaćenja prazne slame, ne bih ulazio u diskusiju za i protiv, već poručujem svima koji vjeruju da im bioenergija može pomoći, da odu i isprobaju. Neće ništa više izgubiti od cijene koju će platiti za super ultra najnoviji preparat za imunost, najbolje vitamine u kombinaciji kakve nema nitko drugi itd. itd.

Obzirom da je većini ljudi za koje znam da su išli na tretmane, bioenergija pomogla ili do znatnog poboljšanja ili do potpunopg izlječenja, uključujući i one koji su bili skeptični, ne vidim razloga da svatko tko ima nekih problema to pokuša. Poslušajte što vam kaže intuicija, a ne ljudi koji sve i svakoga kritiziraju, bez da su ikada išta poduzeli da nekome pomognu.

Inače, onima koji žele više znati, preporučio bih zanimljivo štivo, S.N. Lazarev, Dijagnostika karme I-XI (ne morate ih sve pročitati, dovoljna je jedna ili dvije knjige). Knjiga ne govori toliko o bioenergiji, koliko o uzrocima bolesti.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:04   #1098
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Inače, onima koji žele više znati, preporučio bih zanimljivo štivo, S.N. Lazarev, Dijagnostika karme I-XI (ne morate ih sve pročitati, dovoljna je jedna ili dvije knjige). Knjiga ne govori toliko o bioenergiji, koliko o uzrocima bolesti.
Pokušala sam, ali odustala na početku, i nije baš neki pisac.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:07   #1099
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pokušala sam, ali odustala na početku, i nije baš neki pisac.
U pravu si, nije neki pisac, ali je iscjelitelj. Bitna je misao koja stoji iza onoga što piše... Ipak, kasnije se popravio u stilu
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:55   #1100
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
U pravu si, nije neki pisac, ali je iscjelitelj. Bitna je misao koja stoji iza onoga što piše... Ipak, kasnije se popravio u stilu
Možda je bolja knjiga Parapsihološki trening od Milana Ryzla


Czech biochemist who experimented in the field of parapsychology. Born May 22, 1928, at Prague, Czechoslovakia, he studied at Charles University, Prague (D.Sc., 1952). He became a biochemist at the Institute of Biology of the Czechoslovak Academy of Science, was a charter associate of the Parapsychology Association, and the winner of the 1962 McDougall Award for parapsychology research. He is considered one of the leading authorities on parapsychology in the West.

Ryzl took a special interest in paranormal cognition of subjects under hypnosis, and developed a method by which the ESP of such subjects may be brought under voluntary control. He organized a parapsychology study group in Prague, but later defected from Czechoslovakia and obtained a position as a biochemist at San José College, California. He worked for a time at the Parapsychology Laboratory at Duke University and in 1963 wrote a series of papers with J. G. Pratt. He is credited as being the first person to write on parapsychology in Communist Europe

Zadnje uređivanje dalmos77 : 21.11.2010. at 22:04.
dalmos77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.