Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori lokalni 2013 i za EU parlament

Izbori lokalni 2013 i za EU parlament Dvije muhe jednim udarcem

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2013., 17:11   #1901
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Iskreno rečeno, većina, i to velika većina je na izborima pokazala da im se jebe za eu parlament!
80% ljudi je pokazalo da su ignoranti, da su neodgovorni i neozbiljni.

Takvima nitko ne moze pomoc.

Oni su svojevoljno drugima prepustili da odlucuju umjesto njih, sto je u redu i sto je i ucinjeno.
Zato ova dvanaestorica, svidali se oni nama ili ne, imaju legitimitet naroda da donose odluke u njihovo ime.
sunshinestar is offline  
Old 22.04.2013., 00:57   #1902
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Nisam znao da postoje toliko tvrdoglavi ljudi. xD
Pa kakva vlast i kakva moć? Ti ni neznaš šta ti pojmovi znače, inače ih ne biš koristio u ovok kontekstu. Tko je u boljoj poziciji, onaj tko predlaže i mora čekati nekoga da izglasa taj prijedlog ili onaj tko izglasava taj prijedlog?
Ljudi, malo se više informirajte o ovlastima Europskog Parlamenta, a i općenito o EU nakon Lisabona. Ne možete bacati neistinite floskule i obmanjivati forumaše.
Priznaj da si pogriješio, nemoj sada ustrajati u laži, kada i sam vidiš da nisi bio u pravu.
Kolega, bi li ti mogao biti malo manje bahat, jer to ničim ne opravdavaš niti zaslužuješ? Otkud ti pravo da mene proglašavaš tvrdoglavim? Zato što nemaš dovoljno znanja ni argumenata? I ne dijeli nikome savjete jer nisi sposoban za to. Ajde tutanj od mene i ne quotaj me više.

Glede tvrdje da EU parlament ni o čemu ne odlučuje, pogledaj si zadnju emisiju Peti Dan u kojoj je iznesena takva ocjena i svi sudionici, njih pet, složili su se s tim. Dalje nastavi polemizirati s njima.

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Besmisleni? Nepotrebni?
Ti bi radije da je Milanovic delegirao 12 svojih u EU parlament, a ne da odlucuju ljudi?

Izabrani krivi ljudi? To je tvoje misljenje, ali u demokraciji ipak odlucuje vecina, ne pojedinac.
Kolega, bezobrazluk je to što si napisao. Odakle ti da bi ja zagovarao Milanovićevih 12 u EU ? Prljavo podmećeš. Vidiš ja bi da se to odlućilo dogovorom u Saboru po ključu saborskih mandata, da i manjine dobiju svog predstavnika, a možda i sindikati. Zašto to ne bi bilo u redu? I nedemokratski? I uštedilo bi se 80 milja !

Isus je razapet odlukom većine, je li i to bilo ispravno? A bilo je demokratski.
br-oz is offline  
Old 22.04.2013., 01:52   #1903
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto se dopušta takva diskusija ovdje? Ti nagađaš, praviš se prorokom. Izmišljaš, pa se na taj račun izruguješ. Temeljem čega?

Nije li baš SDP mirno i demokratski predao vlast poslije izgubljenih izbora? 90. i 03. ? Nije li baš HDZ/TUđman osporavao rezultate izbora?

Jedno je sigurno, SDP neće s vlasti u zatvor i na sud, kao neki i neke stranke.
Post ti je čisto trolanje
.
Zašto ti sad predviđaš što će se dogoditi i praviš se prorokom? Licemjerje, anyone?

Čovjek koji govori kako bi se eurozastupnici trebali birati automatikom, meni priča o trolanju?

Izbori su se morali provesti jer je to uređeno pristupnim pregovorom a MEPovci moraju biti demokratski izabrani a ne instalirani od strane onih koji imaju većinu u Saboru To nije nešto što se može uopće dovoditi u pitanje jer je to uređeno temeljnim ugovorima EU. Stranačka pripadnost jest bitna u parlamentu jer i tamo postoje političke grupacije

Očigledno pojma nemaš o funkcioniranju EPa, trkeljaš, i onda meni govoriš o trolanju? Daj se skoncentriraj.

Spominješ novac? Pa Zoki kaže da demokracija košta
85 mil. kn nije bilo potrebno trošiti, trebalo je održati izbore sa lokalnim izborima, no to Zokici i ekipi odgovaralo nije. Budi sretan što je lova utrošena jer da nije,i da su održani 19.svibnja, SDP bi išao s možda 3 zastupnika gore obzirom da će izlaznost biti mnogo veća a Zoran radi odličan PR desnici i svakim danom kad progovori, popularnost mu tone, jednakom brzinom kojom tone ova država pod njegovim "vodstvom".
SeaPrincess is offline  
Old 22.04.2013., 04:13   #1904
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Glede tvrdje da EU parlament ni o čemu ne odlučuje, pogledaj si zadnju emisiju Peti Dan u kojoj je iznesena takva ocjena i svi sudionici, njih pet, složili su se s tim. Dalje nastavi polemizirati s njima.
Inače sam si znao pogledat taj 5.dan jer mi je čist ok emisija. No u zadnje vrijeme ne gledam, ali znam da su komentatori uglavnom kvalitetni, što i čini emisiju dobrom. Ne bez obzira na njihovu obrazovanost o EU parlamentu znaju valjda isto kao i prosječan čovjek koji živi unutar EU-a. Eventualno malo više jer su pretpostavljam malo detaljnije proučili temtiku zbog same emisije. No bez obzira na to, onoliko koliko znam neki ekvivalent EU parlamenta na državnoj razini bi bio hrvatski sabor, koji isto tako "odlučuje" tak da mi taman i njih 100 najpametnijih kaže kak naš sabor stvarno odlučuje opet ću prije razmislit i sam procjenit na koji način to funkcionira. A zatim mogu i pogledat statistike predložnih i prihvaćenih zakona/izmjena zakona i inog i od kud ti prijedlozi dolaze te samo potkrijepiti svoje pretpostavke dokazima.
IpolitTerentjev is offline  
Old 22.04.2013., 07:44   #1905
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Ovi izbori su se slabom izlaznošću pokazali kao besmisleni, nepotrebni. Em je utrošen velik novac, bez veze, em su izabrani krivi ljudi, em je samo na godinu dana, em su izbori krivo koncipirani, nije trebalo biti mogućnosti biranja stranke jer je to u EU parlamentu nebitno, em EU parlament ni o čemu ne odlučuje, em nije bilo kampanje, tj. imala ju je samo desnica mobilizirana ćirilicom u VU i rasističkim ispadom policajke.

Trebalo je kroz saborska tijela odlučiti tko će sve ići u Brisel na godinu dana i donijeti Zakon kako to regulirati ubuduće, zakonskom automatikom. Izborima svakako ne, jer će i ubuduće još slabija izlaznost umanjiti legitimitet izabranih.
Vau!
Da li ti imaš nekih problema sa shvaćanjem koncepta demokracije?
Od kada postoji pravo i krivo riješenje, ja sam mislio da je bitna volja birača...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.04.2013., 14:18   #1906
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Glede tvrdje da EU parlament ni o čemu ne odlučuje, pogledaj si zadnju emisiju Peti Dan u kojoj je iznesena takva ocjena i svi sudionici, njih pet, složili su se s tim. Dalje nastavi polemizirati s njima.
Pa oni u petom danu su ti koji su bez argumenata raspravljaju. Valjda misle da cemo mi kreteni vjerovati svemu što oni kažu. Raspudić nema pojma o čemu priča, stalno izbacuje gluposti, i vrijeđa druge, srećko je anarho majmun, koji ne vidi šire od žižekove guzice, a voditeljica lezbijski feminizam. Jedino argumentirano raspravljaju nadežda i ognjen. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ne može netko zastupati stavove protiv EU, i onda kada ga voditeljica pita da raspravlja nešto odbija govoriti, a da ne pričam o njegovim vicevima.
Ali mislim da postoji posebna tema za nih.
I nije istina da su se svi složili, nadežda je baš bila osporila raspudića. A ako ti svoj život baziraš na njima, onda mi te je žao.
Umjesto da poslušaš one koji nešto znaju o tome, a ne prosvjetare koji o pravu i ekonomiji nemaju pojma, onda bi se i moglo s tobom raspravljati, ali pošto si ušao u raspravu sa krivim stavovima kojih se ne želiš odreći onda si bespotreban ovoj raspravi. Da si barem pročitao nešto neznam, na wikipediji barem o eu parlamentu, ili si uzeo neku knjigu o europskoj uniji, ili pročitao dio Lisabonskog ugovora u kojem se govori o ovlastima Parlamenta, ali nisi to ništa učinio. Inače ne biš pisao laži i obmanjivao forumaše.
Tuvixer is offline  
Old 22.04.2013., 20:58   #1907
EU izbori su prošli. Hvala na sudjelovanju. Vidimo se za godinu dana.
DJTcro is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.