Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 10:42   #201
Ja i muž smo prestali pušiti ima 2 dana,sad ćemo viditi tko će prije pokleknuti..mislim da će on,jer je njemu ovo 1.pokušaj pa nezna kako je..a ja sam već par puta pokušavala,i uvijek bezuspješno..
malena200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 20:20   #202
znaš da je teže prestat što si više pokušaja imao, a ne obrnuto?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 18:35   #203
nakon hrpeeetine vremena opet smrdim ko kuuuga... i zivcira me i opet imam zajebancije ne znam kako da to prestane a sa svakom cigaretom si idem sve vise na zivce i dok je palim vec sam ljuta i opet je upalim
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:44   #204
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
nakon hrpeeetine vremena opet smrdim ko kuuuga... i zivcira me i opet imam zajebancije ne znam kako da to prestane a sa svakom cigaretom si idem sve vise na zivce i dok je palim vec sam ljuta i opet je upalim
Ja mislim da čovjek treba imat vraški jak motiv da prestane pušit i da se tog drži ko pijan plota do kraja života.
Meni je npr. prijatelj pričao kako mu je tata imao srčani udar i naravno, on ga je išao posjećivati u bolnicu. I tamo je upoznao druge bolesnike, također ljude koje su preživjeli srčane udare.
Kaže on: " Bilo ih je tamo mlađih i starijih, debljih i mršavijih, odavde i odande, ali među njima svima postoji poveznica, a to je pušenje!"

Većina pušača u starosti ima strašne probleme koje ne bih nikome poželjela i zato ja sebi vizualiziram to svaki put kad mi dođe želja da zapalim. Sad ne pušim mjesec dana i nije lako, ali nadam se da više nikad neću.
dylan111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:06   #205
Zdravo!

Kad sam prvi put prestala pušit (na period dug čak 3 i pol godine!), ne sjećam se da sam nešto strašno prolazila na početku - gore mi je bilo nakon par mjeseci, kad sam doživjela jednu "malo" traumatičniju smrt drage osobe. E, tad je bilo zajebano uspjet ne zapalit!

Sad mi se, međutim, događa da prolazim neki čudan period tuge... Nisam zapalila dva-tri dana, negdje od nedjelje popodne, pospana sam ko vrag, nemam uopće energije i odjednom se budim jako jako tužna.
Mislim, nisam ni inače u životu neki dobrovoljček, ali zadnjih nekoliko dana ne vidim neku svijetlu točku, ne znam zašto. Zapravo me veseli jedino ta pomisao na to da sam možda upravo počela razvijat zdravu naviku. Ostalo - ne baš. Vidim probleme u vezi koje prije nisam vidjela, ne vesele me prijatelji, ne da mi se družit ni sa kim... samo radim, čitam i trudim se zdravo jesti.

Oće to proći i je li normalno, mislim, je li imao tko slične probleme u periodu prestanka pušenja?
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:32   #206
Prestanak je nesto najbolje sto cete napraviti za sebe i svoje zdravlje,to neka svakome bude glavni motiv. Takodjer sam u početku(prvih par tjedana) imala osjećaj da ću si sve nokte izgrist i svu hranu u frizideru popapat,ali i to prodje. Mene bi "uzelo" par minuta tako želja,i pustilo. Grickala sam bademe (sad mi više nisu nekaj potrebni),nisam kile dobila,evo već skoro pola godine je proslo odkad sam ponosna nepušačica:-). Sve je u glavi,moze se,sjetite se svaki puta ako budete imali krizice koliko novaca stedite i koliko cete se nakon izvjesnog vremena osjećati kao da nikad niste zapalili. Sretno svima!
ana2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:38   #207
Prestanak je nesto najbolje sto cete napraviti za sebe i svoje zdravlje,to neka svakome bude glavni motiv. Takodjer sam u početku(prvih par tjedana) imala osjećaj da ću si sve nokte izgrist i svu hranu u frizideru popapat,ali i to prodje. Mene bi "uzelo" par minuta tako želja,i pustilo. Grickala sam bademe (sad mi više nisu nekaj potrebni),nisam kile dobila,evo već skoro pola godine je proslo odkad sam ponosna nepušačica:-). Sve je u glavi,moze se,sjetite se svaki puta ako budete imali krizice koliko novaca stedite i koliko cete se nakon izvjesnog vremena osjećati kao da nikad niste zapalili. Sretno svima!
ana2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 09:12   #208
A jeste svi negativno raspolozeni ovdje....

Dajte zivnite malo, ipak ovaj prestanak pusenja radtite zbog sebe i svojeg zdravlja i to bi vam trebala biti najveca motivacija. Svaki dan bez pusenja je dan koji vam se zdravlje mrvicu popravlja, kondicija vam se polagano vraca, osjetila vam se normaliziraju i tijelo se cisti.

U pocetku je tesko, istina, ali nemojte si jos i negativnim mislima otezavati prestanak do maksimuma!!!

Krize ce proci (GARANTIRANO), i kako vrijeme prolazi, tako i zelja i misli o cigareti polagano jenjavaju i idu u zaborav. A za sve koji se boje kila, kada ste prestali pusiti, sada vam je najbolje vrijeme da pocnete trenirati i kroz vjezbu kanalizirate sve frustracije koje prestanak donosi sa sobom, a usput to isto vjezbanje odlicno odmakne misli od cigarete i zelje za istom.

Na kraju price ostaje vam uspijeh da ste se rijesili jedne od najgorih i najstetnijih ovisnosti u zivotu, i samim time sebi pomogli da zivite zdravo i da zivite dugo!

Pozdrav od mene, danas tocno 5 mjeseci ponosno bez pusenja
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:34   #209
I još jedna stvar me zanima - zadnjih tjedan dana, ten mi se prilično pokvario. Nije mi ni inače sjajan, ali otkako ne pušim, baš je podivljao. Je li se to kome događalo?
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 01:02   #210
Otkako sam odlučila prestati samo pušim još više.
Svaki dan mi je 'Danas prestajem pa da se nauživam smrada k'o čovjek.'
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 01:49   #211
Pozdrav svima, čula sam jednu metodu za sve vas koji bi htjeli jednom zauvijek prestati pušiti , a koju tijelo( a valjda ni naši živci) ne prepoznaje kao odvikavanje.
Doduše, postupak jako dugo traje ali mislim da ga vrijedi isprobati.
Naime, radi se o sustavu u kojem se cigareta uzima kao antibiotik.
Dakle, npr. Prvi dan palite cigaretu svakih 15 min ili počnete sa jednom cigaretom svakih pola sata. Ako vam je taj razmak prevelik (ima ljudi koji stalno puše, smanjite ga) , ali nema varanja.
Stavite podsjetnik u mob npr.svakih pola sata. Nema pušenja između zadanog intervala.

Taj se razmak može povećavati svaki dan a može se držati nekoliko dana.

poanata je da se dođe do jedne cigarete svakih 6 sati..pa 1 cigarete svakih 12 sati , pa jedna dnevno, pa jedna svaki drugi dan itd.

osobno nisam probala tu metodu, ali znam osobu koja je, i evo..ne puši već 10 godina, a pušio je nekad i 3 kutije dnevno.

ja osobno sam išla linijom manjeg otpora pa sam počela pariti, ali ovo nije tema o tome tako da to neću komentirati.

Pušenje je grozna ovisnost i žao mi je da sam ikada zapalila i jako se trudila postati pravi pušač.

sretno nam svima
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 08:08   #212
meni ta metoda zvuci kao grozno mucenje.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:50   #213
a koja nije?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 08:54   #214
Moja metoda nije bila mučenje, ali dugo traje. Išla sam sistemom prepolavljanja doze dok nije postalo smiješno uopće zapalit.
Prvo sam prepolovila kutiju i pušila par mjeseci pol kutije dnevno, pa prepolovila i to pa koji mjesec bila na 5 dnevno, pa za koji mjesec samo uz kavu i iza ručka jedna + uz pivu kojiput nadoknadila .
Kom se da nek se proba (barem ddjelomično) prebacit na duhan za motanje.

Ne pušim od početka ljeta. Nisam ni skužila da je to više od tri mjeseca!
Sretno svima i samo ustrajne budite!

edit: ulovila sam se nekoliko puta da na tramvajskoj stanem niz vjetar kad neko puši. al ok.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 09:14   #215
prestala mislim da sada ima već i tri mjeseca...
na početku je bilo,da sm gutala očima svaku cigaru koju vidim u tudjim ustima..
i da sam fektala od cura daj jednu daj jednu..
i onda sam sebi rekla nemoj pa nemoj,..
sad budem na primjer okruzea samim pušačima na poslu i da mi uoće se ne javi želja da zapalim..
bit će nesto od mene,...
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 10:52   #216
Mnogo puta sam prestajala pušiti, ali bezuspješno. Mislila sam si kupiti e-cigaretu, međutim našla sam par članaka koji navode kako je e-cigareta super super, kao što je npr ovaj , ali i mnoge u kojima su navedeni njezini brojni nedostaci, kao npr. ovaj. I na kraju odustala, i odlučila se za definitivni prestanak bez ikakvih alternativa. I evo, već skoro godinu dana ne pušim. Mnogi su me strašili da ako prestanem ću se udebljati, biti nervozna i bla bla.. Međutim, to je teška laž, i za sve koji tako misle evo i jedan članak koji će ih razuvjeriti. http://potrebazaznanjem.drupalgarden...a-pu%C5%A1enja
ivmaric12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:54   #217
Evo mojih...
stala pušiti u 4 misecu, odnosno prišla na električnu...
Električna mi je bila totalno drugačija...nije mi tražilo od nje cigarete
Na električnu bih znala zaboraviti pa ne bi vukla nekad i 3 sata..
ima dva miseca saznala da sam trudna i bacila i električnu...
teško mi je i dalje..od 4 do 9 miseca na električnoj sam dobila 6 kg..
Sad gledam ljubomorno ljude s cigaretom...više mi ne traži električnu nego baš pravu cigaretu.
Bila sam strastveni pušač i iskreno volila sam sebe takvu...mislim da bih teško prestala ''samo'' zbog svog zdravlja...ali sad je beba tu..
I dan danas izađem s pušačima kada idu zapaliti...ne bi mogla ovako prestati da sam i dalje pušila cigarete jer je totalno različita ovisnost cigarete i električna...
Sritno svima
nerviosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:49   #218
Prestala sam. Nuspojava je ta da mi se cijedi neka sluz iz sinusa konstantno. Imao tko to od vas?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 21:48   #219
Da. Kad sam prestala, curio mi je nos nekoliko dana na veliko, a prvih par dana su mi i suzile oči. Ako to je od prestanka. Mislim da je. Našla sam navedeno na netu kao jednu od mogućih nuspojava. Najgore mi je bilo prvih 3, 4 dana. Zurila sam stalno u neke youtube klipove o štetnosti pušenja jer mi je najteže bilo kad sam bila doma sama. I stalno sam čitala o pozitivnim promjenama u tijelu koje se dešavaju kad čovjek prestane pušiti.

Nakon tih prvih nekoliko dana mi više nije bilo teško, djelomice i zato što ni nije bilo cigareta kod mene doma. Onda me iznenada nakon više od 6 mjeseci lupila neka kriza i opet sam počela..
Klimava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 21:53   #220
Meni je tako sad već nekih mjesec dana. Ne curi mi nos nego sluz izlazi iz sinusa (osjetim kako prolazi kroz taj put) i spušta se u grlo. Ne odlazi u nos.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.