Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2013., 11:57   #221
Evo jedne specijalke koja je izgubila pravo na osnovno zdravstveno... Ovako, nakon završetka preddiplomskog studija (redovan student) nisam se prijavila u roku na HZZ i HZZO i izgubila sam pravo na osnovno zdravstveno. Sad sam pred obranom diplomskog na strucnom specijalistickom studiju (izvanredan student), znaci oko godinu i pol bez osnovnog zdravstvenog osiguranja, pa me zanima jel se nakon diplomiranja opet prijavljujem na HZZ i HZZO (u roku, naravno) i hocu li onda imati pravo na osnovno zdravstveno osiguranje? Zahvaljujem unaprijed na pomoci
WomanGinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:23   #222
Imaš ponovno pravo na zdravstveno ako se javiš u roku od 30 dana od datuma kad diplomiraš u HZZO.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:29   #223
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Imaš ponovno pravo na zdravstveno ako se javiš u roku od 30 dana od datuma kad diplomiraš u HZZO.
Hvalaaaaaaaa
WomanGinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:40   #224
Opet ja...ne znam jeste vidjeli da sam trenutno izvanredan student na diplomskom?! Ne da mi vrag mira pa sam kopala po stranici HZZO-a i tamo piše da samo redovni studenti imaju pravo na zdravstveno nakon završetka školovanja

I spominje se neki iznos od 357,98kn
WomanGinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 13:45   #225
Quote:
WomanGinger kaže: Pogledaj post
Opet ja...ne znam jeste vidjeli da sam trenutno izvanredan student na diplomskom?! Ne da mi vrag mira pa sam kopala po stranici HZZO-a i tamo piše da samo redovni studenti imaju pravo na zdravstveno nakon završetka školovanja

I spominje se neki iznos od 357,98kn

Itko?
WomanGinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:55   #226
što ako se nismo prijavili u roku na HZZO(redovan student)?
nema nikakvog povratka ili?
__________________
Long distance love, does it work?
andrea_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:18   #227
Meni prošli tjedan stigao račun za zdravstveno za ta 4 mjeseca što sam bio bez zdravstvenog. U rujnu su me izbrisali iz sustava HZZO-a pa sam se morao prijaviti da samostalno plaćam jer sam morao kod dr. Kada su donjeli novi zakon i vratili nam zdravstveno, ponovo sam se prebacio na fakultet (dan prije stupanja na snagu zakona), ali svejedno sam dobio račun od 1790 kn.

U zakonu piše: "Napominjemo da se status u obveznom zdravstvenom osiguranju ne može utvrđivati retroaktivno, dakle prije stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguran („Narodne novine“ broj 137/13.), dakle prije 16. studenoga 2013. godine"

Jel to onda znači da 4 mjeseca nismo postojali i sada to moramo platiti iz vlastitog džepa?
Papirus2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 22:30   #228
Quote:
andrea_01 kaže: Pogledaj post
što ako se nismo prijavili u roku na HZZO(redovan student)?
nema nikakvog povratka ili?
možeš se zaposliti ili plaćati.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 01:30   #229
Poštovanje, imam jedno pitanje.
Od 30.9. sam vanredan student, i naravno, nisam prijavio zdravstveno osiguranje i došlo mi je pismo kući, da se javim u HZZO, za utvrđivanje statusa osigurane osobe.

Koja je procedura sada s tim? Postoji li kakva mogućnost da se to riješi ili sam izgubio pravo?

Hvala
digidoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 19:20   #230
Dobio račun za 2013 od 900 kn, kada sam plaćao zdrastveno osiguranje od 16.10 do 29.11 kada sam se odjavio s plaćanja i opet dobio pravo na besplatno osiguranje. Na računu mi piše da je i 12 mjesec uračunat u tih 900 kn, a ja sam od 2. 12. opet osiguran preko faksa. Piše u obrazloženju da se mogu u roku od 30 dana žaliti. Sada ne znam ima li se smisla žaliti za taj 12 mjesec. Može li nekakav savjet?
lin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 19:36   #231
Trebaš platiti za ono razdoblje za koje si bio osiguran uz plaćanje. Napiši žalbu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 15:43   #232
moze li mi molim vas netko reci koja je sad situacija sa zdravstvenim osiguranjem za redovne studente koji imaju vise od 26 godina. je li stupio na snagu zakon da ce studenti preko 26 godina sami morati placati ili se ipak odlucilo da ce sami placati ako studiraju vise od 8 godina

hvala
Femmme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 12:07   #233
Quote:
Fighter94 kaže: Pogledaj post
Aj ne pricaj gluposti.
pa poslušaj zikomid, ona to cijelo vrijeme piše.
Ako propustiš ijedan rok, gotovo ti je, pozdravi se sa besplatnim do daljnje promjene, haha, jest da je to sve čudno, ali čovjek se privikne na sve pa tako i na to. Sve ispite daješ u roku, dobro učiš, završiš faks, ali zaboraviš na prijavi na hzzo, i hop, nema besplatno zdravstveno, moraš ili plaćati ili se zaposliti, dok netko samo na temelju toga što je vjenčan i ili živi na zajedničkog adresi ima pravo na besplatno, žalosno ali istinito.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:44   #234
Quote:
Solna kaže: Pogledaj post
pa poslušaj zikomid, ona to cijelo vrijeme piše.
Ako propustiš ijedan rok, gotovo ti je, pozdravi se sa besplatnim do daljnje promjene, haha, jest da je to sve čudno, ali čovjek se privikne na sve pa tako i na to. Sve ispite daješ u roku, dobro učiš, završiš faks, ali zaboraviš na prijavi na hzzo, i hop, nema besplatno zdravstveno, moraš ili plaćati ili se zaposliti, dok netko samo na temelju toga što je vjenčan i ili živi na zajedničkog adresi ima pravo na besplatno, žalosno ali istinito.
Jel mi pricamo o obveznom ili dopunskom?
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:52   #235
Quote:
Solna kaže: Pogledaj post
pa poslušaj zikomid, ona to cijelo vrijeme piše.
Ako propustiš ijedan rok, gotovo ti je, pozdravi se sa besplatnim do daljnje promjene, haha, jest da je to sve čudno, ali čovjek se privikne na sve pa tako i na to. Sve ispite daješ u roku, dobro učiš, završiš faks, ali zaboraviš na prijavi na hzzo, i hop, nema besplatno zdravstveno, moraš ili plaćati ili se zaposliti, dok netko samo na temelju toga što je vjenčan i ili živi na zajedničkog adresi ima pravo na besplatno, žalosno ali istinito.
Ugl ponovit cu da pricas gluposti. Ja sam jucer obnovio zdravstveno dakle 5 mjeseci sam "kasnio".

Quote:
andrea_01 kaže: Pogledaj post
što ako se nismo prijavili u roku na HZZO(redovan student)?
nema nikakvog povratka ili?
Ne vidim zašto ne bi mogla ako si redovan student imati zdravstveno. Meni je trebala samo potvrda da sam student i ovaj njihov formular. Naravno to moze ovisiti, jesi li redovna/vanredna, sta tocno trebas itd.
Savjet onima koji imaju problema sa osiguranjem, npr da ga nemaju; nazovite njihov ured i pitajte, forum nije mijesto gdje bi takve stvari trebali pitati.

Ono sto se dogodi ko sto se dogodilo sada je da jedna krivo informirana osoba kaze neinformiranoj osobi nesto, i onda se ta ista neinformirana osoba razbacuje tim "informacijama" kao da su iz prve ruke i tako zezne nekoga bez razmisljanja. Dakle, zovite one koji ce vam znat tocno rec za ovakve stvari.
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 20:40   #236
Quote:
Fighter94 kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto ne bi mogla ako si redovan student imati zdravstveno. razmisljanja. Dakle, zovite one koji ce vam znat tocno rec za ovakve stvari.
ja sam se danas prijavio. trajalo je dve minute. doduše, prvo sam nazvao informacije hzzo-a, oni su me uputili u jukićevu. soba 18 i 19. student sam treće godine, ali me nitko nije ništa pitao o tome. trebao sam predati potvrdu o redovnom studiranju, osobnu i eventualno zdr. iskaznicu, koju nisam imao kod sebe.
zanimljivo je da čak nisam prijavljen u zg-u, ali svejedno, može i tako. uglavnom, jako brzo, a dečki su baš ljubazni.

edit: dobio sam i dopunsko. vjerojatno redovna praksa.

Zadnje uređivanje gajto gazdanov : 13.03.2014. at 20:45. Reason: demencija.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:20   #237
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
ja sam se danas prijavio. trajalo je dve minute. doduše, prvo sam nazvao informacije hzzo-a, oni su me uputili u jukićevu. soba 18 i 19. student sam treće godine, ali me nitko nije ništa pitao o tome. trebao sam predati potvrdu o redovnom studiranju, osobnu i eventualno zdr. iskaznicu, koju nisam imao kod sebe.
zanimljivo je da čak nisam prijavljen u zg-u, ali svejedno, može i tako. uglavnom, jako brzo, a dečki su baš ljubazni.

edit: dobio sam i dopunsko. vjerojatno redovna praksa.
Normalno. Onaj "rok", tj. datum nije znacio da se nakon toga ne moze dobiti zdravstveno, nego da nakon toga više nemamo zdravstveno, a to kada ce se netko opet prijaviti je druga stvar.
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 12:34   #238
Pozdrav svima!
Moj genijalac od sina "nije znao" da je postao vanredni student na ekonomskom, ima 23. godine, nije se prijavio u roku od onih mjesec dana.
Što je sada sa zdravstvenim osiguranjem!?
Na stranicama HZZO-a piše mu kategorija A, osnova 00208.
Molim savjet!
Harley Quin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 19:17   #239
bok, i ja imam pitanje.
11.10.2013. sam izgubila pravo studiranja na fakultetu, a prema tome i osnovno zdravstveno osiguranje.
ove godine upisujem drugi fakultet i trenutno sam, dakle, nezaposlena.

e sad... vidim kako ovdje neki spominju da se treba platiti za sve mjesece koje nisam bila osigurana. (ja nisam dobila nikakvu uplatnicu/opomenu od HZZO-a)

jel to baš stvarno tako? i kolika je to mjesečna cijena?

i još nešto... što je meni sada činiti? samo doći tamo i reći im da želim zdravstven0 (uz plaćanje, naravno) ili ima još svakakvih procedura?
mhian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:32   #240
Kakav je postupak za produženje/vađenje zdrastvenog osiguranja za studenta koji je 30.9 ove godine završio preddiplomski studij? ( i usput se nije brinuo o svojim pravima)
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.