Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2008., 20:42   #81
http://learnjapanese.elanguageschool.net/
ovo mi je baš ok str.,ima za dosta jezika
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:56   #82
Možda postavljam glupo pitanje, ali ne da mi se tražit, a volio b ih vidjeti i po mogućnosti čuti kako izgleda Gru8zijski jezik. Nešto sam se u zadnje vrijeme (bilo je to debelo prije rata u Gruziji) napalio baš na taj jezik, a "napalila" me je činjenica da Gruzijski a i svi kavkaski jezici imaju mnogo padeža, pa ih tako Gruzijski navodno ima 35.

Pa, ako mi tko može dati link do nečega u vezi gruzijskog.

THX.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 20:04   #83
Evo, baš sam odguglao "Georgian language youtube" i već dobio neke zanimljive podatke.

Evo jednog site-a za učit gruzijski ako koga zanima.

http://www.masteranylanguage.com/
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 00:09   #84
jel zna netko neku stranicu na hrvatskom za učenje španjolskog?? već dugo nitko nije komentirao ovdje , al nadam se da će netko naići . hvala!!!!!!
iPodtouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 01:14   #85
Za portugalski postoje tečajevi na

http://www.instituto-camoes.pt/index.php
Branko67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 12:33   #86
Quote:
iPodtouch kaže: Pogledaj post
jel zna netko neku stranicu na hrvatskom za učenje španjolskog?? već dugo nitko nije komentirao ovdje , al nadam se da će netko naići . hvala!!!!!!
Tesko da ima na hrvatskom... Ali znam za jednu super stranicu na engleskom, mislim da je netko vec spomenuo. www.studyspanish.com
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 16:19   #87
Quote:
iPodtouch kaže: Pogledaj post
jel zna netko neku stranicu na hrvatskom za učenje španjolskog?? već dugo nitko nije komentirao ovdje , al nadam se da će netko naići . hvala!!!!!!
ima, iako nije besplatno: jezici.cognita.hr, odnosno www.edukacija.net

radi se o Tell me more metodi, koja inače postoji na cd-ovima, ali online ima više stupnjeva, testova i podrška mentora. osim španjolskog, ima i drugih jezika (eng, fra, nje, ita i niz).
gil.galad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 01:02   #88
Quote:
gil.galad kaže: Pogledaj post
ima, iako nije besplatno: jezici.cognita.hr, odnosno www.edukacija.net

radi se o Tell me more metodi, koja inače postoji na cd-ovima, ali online ima više stupnjeva, testova i podrška mentora. osim španjolskog, ima i drugih jezika (eng, fra, nje, ita i niz).
Ma na ućenje stranih jezika preko interneta je bezveze, najkvalitetnija stranica za ućenje je www.livemocha.com , ali nije baš nešto.

Preporucujem vam da skinete sa interneta TECAJEVE od TELL ME MORE
ja sam skinuo Engleski , super stvar za ucenje, sastoji se od 4 CDa,lako za ućenje i zabavno.Perfektno za samostalno ućenje. Moze se skinuti,francuski,talijanski,njemacki,spanjolski itd ako zelite. Skinete i sprzite na CD ,jedino sto morate imati je headset (slusalice sa mikrofonom). Ako netko nezna da skine , i gdje da skine neka se javi meni
dalmatinozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 01:07   #89
Quote:
iPodtouch kaže: Pogledaj post
jel zna netko neku stranicu na hrvatskom za učenje španjolskog?? već dugo nitko nije komentirao ovdje , al nadam se da će netko naići . hvala!!!!!!
SKINI SI SA INTERNETA TECAJ NA DVD od tell me more
http://cdshopvn.net/home/lang/spanis...anish-premium/
ako neznas kako javi se meni
dalmatinozg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.05.2009., 01:10   #90

to su bezveze stranice

SKINI SI SA INTERNETA OVAJ TECAJ i za pola godine ces znati francuski
http://cdshopvn.net/home/lang/french...rench-premium/
dalmatinozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 01:56   #91
Quote:
dalmatinozg kaže: Pogledaj post
to su bezveze stranice

SKINI SI SA INTERNETA OVAJ TECAJ i za pola godine ces znati francuski
http://cdshopvn.net/home/lang/french...rench-premium/
Pa gdje si se do sad skrivao? Ja tu budala ucim vec 16 godina, a mogla sam sve obaviti u 6 mjeseci...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 01:58   #92
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Pa gdje si se do sad skrivao? Ja tu budala ucim vec 16 godina, a mogla sam sve obaviti u 6 mjeseci...
Došao kraj mojim mukama
Al nije tell me more loš
Egenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:17   #93
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Pa gdje si se do sad skrivao? Ja tu budala ucim vec 16 godina, a mogla sam sve obaviti u 6 mjeseci...


a ja ga bezveze studiram, ajmeeeeee
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:20   #94
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Pa gdje si se do sad skrivao? Ja tu budala ucim vec 16 godina, a mogla sam sve obaviti u 6 mjeseci...
Pa da, ali gledaj, realno, ti si ga preučila; ne samo da znaš u restoranu naručiti bijelo vino ili kupiti kartu za vlak, nego znaš i čitati novine, skužiti fimove bez titlova i svašta nešto još. Što je previše, previše je.

Hmm... šest mjeseci, dakle mogao bih za Novu u Pariz. Di mi je utorrent... khm.. hoću reći, kreditna i odoh do Algoritma.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 17:33   #95
E, tooo, too, preucila iz da word!

__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 13:07   #96
Quote:
iPodtouch kaže: Pogledaj post
jel zna netko neku stranicu na hrvatskom za učenje španjolskog?? već dugo nitko nije komentirao ovdje , al nadam se da će netko naići . hvala!!!!!!
Ja sam našla na netu program Rosetta Stone i tako sam se pripremala prije odlaska u Argentinu. I puno mi je pomoglo. Doduše nije na hrvatskom, ali povezuješ rečenice sa slikama. Ugl, sam si odrediš stupanj težine.

Sretno.
Magali_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 13:31   #97
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Pa gdje si se do sad skrivao? Ja tu budala ucim vec 16 godina, a mogla sam sve obaviti u 6 mjeseci...
Ma to su super umovi! Ovaj je jos i dobar u odnosu na neke druge. On bar zna sastaviti jednostavnu recenicu! Pretpostavljam!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 17:20   #98
Livemocha mreža; Eurotalk CD-i

Pozdrav,

zanima me jel netko ima iskustva s Livemocha mrežom/forumom (www.livemocha.com) za on-line učenje jezika i druženje s izvornim govornicima. Koncept mi se čini zanimljiv.

I, da ne otvaram novu temu, jel netko možda učio koji jezik s Eurotalk CD-ima (www.eurotalk.com)? Imam jedan doma, ali za početničku razinu i čini mi se dobar, no one s viših nivoa nemam, a sad, da idem kupovat samo da provjerim jel mi paše, došlo bi ca soma kunića, pa eto, pitam iskusnije
Mrs Flick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:02   #99
Ja sam se ukljucila na Livemochu ali joj se nisam stigla jos posvetiti.
Takodjer sam naisla i na web stranicu koja se zove "How to learn any language" koju je osnovao tip koji prica brdo jezika i nauci svaki u pravilu za 6 mjeseci do 2 godine (6 mjeseci laksi jezik, dvije godine japanski i sl.).

Opisao je svoj tijek ucenja i rekao kako je naucio engleski za 6 mjeseci (inace je Francuz) i to slusajuci audio tecaj Dr. Pimsleur.
Isla sam malo istrazivati i stvarno vele su ti audio tecajevi jedni od najboljih na svijetu i da za 6 mjeseci ako svaki dan poslusas i izgovaras jednu lekciju (tako je baziran tecaj, na svakodnevnom polusatnom aktivnom ucenju) da za pol godine normalno pricas jezik.

Ja sam si skinula spanjolski (premda ga ucim vec godinu i pol). Lekcije su poprilicno "ponavljacke" - znaju ti reci da ponovis neku rijec tokom slusanja i 10tak puta i uvijek se u pravilu vracaju na rijeci koje su spominjane prije kako ih ne bi zaboravili.
Ima tecajeva za brdo jezika, a cak sam nasla i torrent od 30tak GB sa svim Dr. Pimsleur tecajevima tj. svim jezicima koje nude

Drugi tecaj koji spominju na njihovom forumu kao odlican je FSI, ali o njemu ne znam puno, osimo sto sam 99% sigurna da je besplatan.
__________________
Ptičica! :)

Zadnje uređivanje Ipanema : 07.07.2009. at 14:08.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 15:45   #100
Quote:
purple_haze kaže: Pogledaj post
prekrasna stranica za učenje novogrčkog, za prave tudume kao što sam ja
imaju čak i video klipove kako se piše alfabet
pa se onda audio snimke izgovora podrazumjevaju

http://www.xanthi.ilsp.gr/filog/
yaaay evo još jednog tuduma!

Puno hvala za link, odličan je!
__________________
Если бы Вы сейчас вошли и сказали: “Я уезжаю надолго, навсегда”, — или: “Мне кажется, я Вас больше не люблю”, — я бы, кажется, не почувствовала ничего нового: каждый раз, когда Вы уезжаете, каждый час, когда Вас нет — Вас нет навсегда и Вы меня не любите.
ever dreamer is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.