Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 10:11   #8961
Institucija se zove Državni arhiv (ono, Državni arhiv u Karlovcu, Državni arhiv u Šibeniku, Državni arhiv u Puli...) ali dokumenti i materijali koje čuvaju su uglavnom lokalnog karaktera...

Ne znam jesi li Karlovčan i poznaješ li Karlovac - Arhiv ti je u Novom centru, blizu gradske knjižnice.

Drugo što mi je palo napamet eventualno u crkvi na Baniji, župni uredi imaju isto dosta starih dokumenata (vjenčanja, krštenja djece, itd.) Crkva je Sveta tri kralja, na glavnoj ulici (i ulica se zove Banija).
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 13:02   #8962
[QUOTE=KLCCLK;51300324]hm, da, čudno.
možda da probaš preko ZOAKD-a (Zajednica organizacija amaterskih kulturnih djelatnosti), orkestar je isto njihov član. E-mail je [email protected]

Šepa je imao kao neki oproštaj da ide u mirovinu ali mislim da se vratio ipak u orkestar opet.


KLCCLK Puno hvala!!!Kontaktirala sam njih i napokon došla do broja.Nisam ni znala da postoji ta zajednica.Puno,puno hvala!!!!
ka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:27   #8963
Cimer/ica za stan u Zagrebu

Traži li netko stan u Zagrebu? Frend i ja stan imamo, samo nam nedostaje treći cimer/ica. Svi zainteresirani neka se jave za detalje
rain-again is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:22   #8964
Tražim hitno preporuku za zubara preko HZZOa u Klc kod kojeg bi se mogla upisat. Netko ko dobro radi a ima strpljenja...
Strašnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:34   #8965
kako se iz Karlovca dolazi na ovaj stari grad, jel to ono što vidimo s autoputa lijevo kad se ide na more, Novigrad?

http://youtu.be/9lcNttMEm60
a di je onda Dubovac?
FRANC-JOSEF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 09:23   #8966
Quote:
Strašnaa kaže: Pogledaj post
Tražim hitno preporuku za zubara preko HZZOa u Klc kod kojeg bi se mogla upisat. Netko ko dobro radi a ima strpljenja...
http://www.domzdravlja-karlovac.hr/dentalna-medicina/

Matija Dvornik, i sama se prebacujem kod njega jer sam od više ljudi čula samo pohvale, a nadam se da su točne.
rain-again is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 15:11   #8967
Ja sam jedino za njega čula da ga izbjegavam u širem luku :/
Strašnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:30   #8968
Kad smo vec kod medicine, jel bi imala koja zenska osoba imala koga za preporuciti od ginekologa?
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 08:58   #8969
Quote:
FRANC-JOSEF kaže: Pogledaj post
kako se iz Karlovca dolazi na ovaj stari grad, jel to ono što vidimo s autoputa lijevo kad se ide na more, Novigrad?

http://youtu.be/9lcNttMEm60
a di je onda Dubovac?
ne otvara mi link, pa ne mogu vidjeti što je na slici, ali predlažem rutu koja obuhvaća 3 stara grada s izlaskom s autoputa u karlovcu i povratak na autoput u bosiljevu.

od naplatnih kućica ideš ravno i na 4. semaforu skrećeš desno. 1. semafor je odmah na naplatnim kućicama, 2. kod skretanja za super novu, 3. kod željezničkog kolodvora, a 4 prije autobusnog kolodvora. tu desno, s lijeve strane ti je mc drek, s desne plac. ideš ravno do kružnog toka i skrećeš desno (zaobilaziš Kaufland), na semaforu ravno, dolaziš do oštrog zavoja u lijevo. da skreneš desno došao bi u centar.
Dakle, skreneš lijevo. s desne strane vidjet ćeš staru bolnicu na Dubovcu. dolaziš na kružni tok, ideš na treći izlaz. ako dobro skreneš s lijeve strane ti je "gavranović". cesta je uska i vodi kroz propali drvored pitomog kestena. ako je cesta široka i nadvisuju je platane onda si skrenuo prerano.
dakle, od gavranovića ideš ravno na groblje na dubovcu. dolaziš do križanja pod brdom. i lijeva i desna cesta su jednosmjerne (u kontra smjeru), a ti ideš ravno prilično strmom cestom. prije nego napustiš srminu desno se odvaja cesta za stari grad dubovac (ima nekih 300m od skretanja do starog grada.

kada se vratiš natrag na glavnu cestu, nastavljaš uzbrdo do križanja (kalvarija) gdje se držiš glavne ceste (dakle ideš ravno, dolje). cesta je malo valovita, gore-dolje. ima dosta križanja do sela i zaseoka,ali držiš se glavne ceste. kad dođeš na križanje za skretanje za duga resu skreneš desno za novigrad. brzo se cesta počinje spuštati prema dobri. stari grad se nalazi s desne strane ceste.
od dubovca do novigrada mislim da nema više od 10km.

kad obiđeš stari grad spustiš se u novigrad. preko mosta lijevo za par kilometara dolaziš u jarče polje (stara cesta za rijeku). tu ti je restoran s lijepom terasom. na križanju skrećeš desno prema rijeci (lijevo bi došao u duga resu). voziš cestom do bosanaca, skreneš lijevo i do auto-ceste u bosiljevu imaš još 4 km. ako hoćeš na stari grad bosiljevo (kada sam zadnji put bila bio je zarastao) produži još km cestom, ne trebaš ulaziti u mjesto i nastavi prema generalskom stolu. vrlo brzo bi trebao skrenuti desno prema hrsini i s desne strane ti je stari grad. ne sjećam se da li se on vidi s auto-ceste. i ne sjećam se postoji li kakvih putokaza. od naplatnih kućica u bosiljevu do starog grada nema više od dva kilometra.

eto, mislim da zalutati ne možeš. uostalom cijelo područje je dobro naseljano pa uvijek možeš pitati.
ja detaljnije to ne mogu opisati. :-)
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne

Zadnje uređivanje C71 : 02.09.2014. at 09:13.
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:31   #8970
Quote:
Strašnaa kaže: Pogledaj post
Tražim hitno preporuku za zubara preko HZZOa u Klc kod kojeg bi se mogla upisat. Netko ko dobro radi a ima strpljenja...
Hana Goršić Radečić.Preko Hzzo-a je ali se plombe nadoplaćuju.Žena stvarno super radi,strpljiva,temeljita,ljubazna.Daje i injeciju ako treba kod popravka zuba.Zubar za poželjeti
ka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:33   #8971
Quote:
summermorning kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod medicine, jel bi imala koja zenska osoba imala koga za preporuciti od ginekologa?
Lončari i otac i sin,obojica super
ka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 20:50   #8972
Ima koji zubar u ka da se one bijele plombe ne naplacuju? Ili to svi naplacuju? Kak to uopce ide?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:14   #8973
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Ima koji zubar u ka da se one bijele plombe ne naplacuju? Ili to svi naplacuju? Kak to uopce ide?
U pravilu mislim, da oni koji imaju ugovor s HZZOom nebi smjeli naplaćivat bijele plombe od jedinice do trojke....dalje ako želiš bijelu plombu-naplaćuje se.
Neka me netko ispravi ako griješim!
Strašnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 01:47   #8974
Bas imamo neke glupe zakone.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:46   #8975
Quote:
Strašnaa kaže: Pogledaj post
U pravilu mislim, da oni koji imaju ugovor s HZZOom nebi smjeli naplaćivat bijele plombe od jedinice do trojke....dalje ako želiš bijelu plombu-naplaćuje se.

Neka me netko ispravi ako griješim!
Bijele plombe se ne naplacuju za liniju osmijeha, a za sve ostalo je cifra nekih 200 kn makar ni to nema pravila. Neki put mi uzme 200, neki put 100, a neki put nista.
__________________
top liste svih vrsta
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 12:43   #8976
Čekaj, ovo za liniju osmijeha mi je prva vijest. Jer ja se, brat bratu, smijem kao Julia Roberts. Tako da bi se meni trebalo priznati minimalno do šestice.

Što se nadoplate tiče, koliko znam, naplaćuje se po plohi. Jednoplošna, dvoplošna, troplošna.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:03   #8977
@ c71, puno ti hvala na opširnim uputama.. Bosiljeva se nisam ni sjetio.. pozz Karlovcu!
FRANC-JOSEF is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 09:00   #8978
Quote:
FRANC-JOSEF kaže: Pogledaj post
@ c71, puno ti hvala na opširnim uputama.. Bosiljeva se nisam ni sjetio.. pozz Karlovcu!
Drago mi je što sam pomogla.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 05:54   #8979
poljoprivredni uzgajivači - novi u Ka

Postoji li u Karlovcu nekakva udruga poljoprivrednih uzgajivača? Od nedavno živim u ovom kraju, na netu sam našla samo ekop, ali ne i kako se učlaniti, nema adrese, kontakt tel. Možda postoji nešto organizirano za prodaju lokalnih proizvoda, ako ne moglo bi se organizirati...
NerMiNal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 19:39   #8980
Imas na fejsu grupu hranimo se lokalno pa probaj tamo
torx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.