Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2021., 10:11   #401
U Hrvatskoj, pa imaju.

A nije to išlo u zastaru?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 15:01   #402
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

pitanje, malo sam u šoku, došla neka kazna iz 17.06.2014. na moju njemačku adresu, tada sam imao njemačku registraciju i parkirao očito u ZG, Zagrebački holding, kazna 60 kn (dnevna karta) i onda očito s tim nekakvim kamatama i slanjem pisma i odvjetnika došlo na 162,34 EUR oko 1221,60 kn... Platiti treba na Shain Lou Pacheco-Vinković... nije mi se nitko javio toliko godina, pa tek sada? A naravno da se i ne sjećam više jesam li platio ili nisam... tko zna što je to bilo, uglavnom ima fotografije moje auto kako je parkirano, pa valjda je onda istina... Pa kada to ide u zastaru? Navodno do oko 5 godina ili?:

https://www.poslovni.hr/hrvatska/dob...eksaja-4282986

Može pomoć?
Napisi da nisi vozio ti, nego netko, tko je vec umro.
Nakon toliko godina, valjda ces nekoga naci (mozes im dati adresu grobnog mjesta).
Kod prekrsaja prekoracenja brzine mislim da to funkcionira.

Ovo nije provjereno, i nisam siguran da funkcionira!!!
RobinUd is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2021., 07:49   #403
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Napisi da nisi vozio ti, nego netko, tko je vec umro.
Nakon toliko godina, valjda ces nekoga naci (mozes im dati adresu grobnog mjesta).
Kod prekrsaja prekoracenja brzine mislim da to funkcionira.

Ovo nije provjereno, i nisam siguran da funkcionira!!!
Ne funkcionira kod prekoračenja brzine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2021., 22:38   #404
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne funkcionira kod prekoračenja brzine.
Funkciniralo je kod mene.
Uzeo sam (posudio) sestrin auto, snimio me radar, nakon nekoliko mjeseci dosla "cestitka" (bila kod sestre bracna kriza, zaboravili su da su meni dali auto, pa su jedno drugo okrivljivali, "gdje si bio u to vrijeme, a trebao/trebala si biti na poslu").
Uglavnom, postupak je obustavljen, sestra je rekla da nisam u HR (sto je bila istina). Mozda zbog lijenosti sluzbenika, bilo je to prije vise od 10 godina.
RobinUd is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2021., 00:01   #405
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne funkcionira kod prekoračenja brzine.
Palilo je ako te slikaju tako je moja baka ostala bez vozačke.
Ali za parking i pauk ne pali.
Ajeto85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2021., 09:29   #406
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Funkciniralo je kod mene.
Uzeo sam (posudio) sestrin auto, snimio me radar, nakon nekoliko mjeseci dosla "cestitka" (bila kod sestre bracna kriza, zaboravili su da su meni dali auto, pa su jedno drugo okrivljivali, "gdje si bio u to vrijeme, a trebao/trebala si biti na poslu").
Uglavnom, postupak je obustavljen, sestra je rekla da nisam u HR (sto je bila istina). Mozda zbog lijenosti sluzbenika, bilo je to prije vise od 10 godina.
Prošle godine su izmijenili zakon i nema više umrlih,stranaca itd itd
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2023., 14:10   #407
Imam jedno pitanje vezano uz kaznu za parkiranje koja je upravo stigla. Radi se o kazni iz druge zemlje od prije više od godinu dana iz Rumunjske. Auto je u leasingu moje bivše tvrtke i nije bio zadužen na mene, međutim prema evidenciji sam ga ja tada vozio. Kazna je oko 70 eura (što je dosta visoko), došla je od neke od collecting agencija na adresu bivše tvrtke.

Zna li itko, koja je moja obaveza, je li dužna platiti tvrtka ili ja?
Mjollnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2023., 06:09   #408
Onaj tko je vozio plaća.
Bivša može značiti svašta.Ili nisi više zaposlenik ili si ugasio tvrtku.Ako si ugasio nema kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2023., 19:02   #409
Pozdrav, molim savjet, naime, dobila sam opomenu za prekršaj parkiranja vozila mojih registarskih oznaka ( 120E!) u trećem mjesecu o.g. u Umagu, a tamo nisam ni bila!?! Što mi je činiti?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2023., 06:29   #410
Žali se onome tko je napisao da je počinjen prekršaj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 22:15   #411
Večer. Danas sam dobio kaznu za parkiranje na mjestu za invalide i to shvaćam, nije bilo u redu od mene i platio sam kaznu. Ono što mene zanima je slijedeće: zašto nitko drugi oko mene tko je također bio u prekršaju nije bio kažnjen? Preko puta mojeg vozila su bila još dva parkirana na mjestu za invalide, pokraj mene je vozilo blokiralo vatrogasni put dok sa druge strane je bilo parkirano vozilo na pločniku. Da li mi se isplati tražiti objašnjenje od MUP-a ili moram pisati prigovor na policijskog službenika?
zikizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 22:27   #412
Quote:
zikizica kaže: Pogledaj post
Večer. Danas sam dobio kaznu za parkiranje na mjestu za invalide i to shvaćam, nije bilo u redu od mene i platio sam kaznu. Ono što mene zanima je slijedeće: zašto nitko drugi oko mene tko je također bio u prekršaju nije bio kažnjen? Preko puta mojeg vozila su bila još dva parkirana na mjestu za invalide, pokraj mene je vozilo blokiralo vatrogasni put dok sa druge strane je bilo parkirano vozilo na pločniku. Da li mi se isplati tražiti objašnjenje od MUP-a ili moram pisati prigovor na policijskog službenika?
kako znas da drugi nisu kaznjeni?
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 08:07   #413
Prošetao sam se po parkingu gore dolje i nisam vidio nigdje kaznu iza brisača kao kod mene. Btw kažnjen sam u 3 sata ujutro, a kaznu sam vidio u pola 6 te ostali automobili su imali zaleđenu šajbu što znači da su duže vrijeme stajali na istim parkirnim mjestima kao i ja.
zikizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 08:32   #414
jel se kroz tu zaleđenu šajbu vidi da nemaju oznaku za invalide?
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 14:43   #415
Quote:
kljaka-bj kaže: Pogledaj post
jel se kroz tu zaleđenu šajbu vidi da nemaju oznaku za invalide?
Jep, nema ničega.
zikizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2023., 07:11   #416
Quote:
zikizica kaže: Pogledaj post
Večer. Danas sam dobio kaznu za parkiranje na mjestu za invalide i to shvaćam, nije bilo u redu od mene i platio sam kaznu. Ono što mene zanima je slijedeće: zašto nitko drugi oko mene tko je također bio u prekršaju nije bio kažnjen? Preko puta mojeg vozila su bila još dva parkirana na mjestu za invalide, pokraj mene je vozilo blokiralo vatrogasni put dok sa druge strane je bilo parkirano vozilo na pločniku. Da li mi se isplati tražiti objašnjenje od MUP-a ili moram pisati prigovor na policijskog službenika?
Nje fizički radnik da sve kazni.Za tu smjenu dosta mu je jedna kazna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2023., 10:43   #417
Kolike su kazne ako se ne plati u danom roku? Sad se sjetio da imam 2 neplaćene kazne od nekih 10€ . Prošlo je već nekih pola godine ?? Zna netko?
::maTIja:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2023., 10:48   #418
Kazna ti se cca utrostučuje, pa ti zaboravi ponovo...i ovrha i/ili ako nemaš ništa, na sud ćeš....2x .

Sretan ti Božić.
BeeBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2023., 18:36   #419
Quote:
::maTIja:: kaže: Pogledaj post
Kolike su kazne ako se ne plati u danom roku? Sad se sjetio da imam 2 neplaćene kazne od nekih 10€ . Prošlo je već nekih pola godine ?? Zna netko?
Plaćaš punu kaznu i to je to.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.