Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 10.06.2017., 10:28   #1
Postoje li muško-ženski poslovi u kućanstvu?

Nedavno se načela ova tema u starom društvu i iznenadilo me koliko frendova kaže da za njih ne postoji muško-ženska podjela što se tiče kućanskih poslova, većina su za 'pola-pola' podjelu, mnogi peru suđe, peglaju si veš ako je žena umorna ili joj se neda, ili svako svoje itd itd..osobno sam odrastao u drugačijoj okolini i u suštini je to ok podjeliti sve na pola ili jedan npr. otiđe u nabavku, drugi skuha itd, no meni je npr. uvijek cura svojevoljno peglala moj veš, također u sličnoj tradicionalnoj okolini odrasla i njoj je bilo smješno kada bih ja sam krenuo peglat, sama rekla ma daj pa nećeš ti valjda peglat..no reakcije sa ženske strane su bile zanimljive na temu, posebice na dio s peglanjem..dio kaže 'e pa neka si sam pegla svoje', a dio se samo smijao na to, jedna frendica čak rekla frendovima da su papci, da ih žene motaju oko malog prsta..pa evo reakcije su uvijek zanimljive na ovu temu, što vi mislite o ovome, postoji li za vas muško-ženska podjela u kućanstvu, smatrate da neke stvari bi ipak žena, odnosno, muškarac trebao raditi ili ste za potpunu ravnopravnost u svemu? Evo meni bi smješno bilo vidjeti npr, situaciju u kojoj žena mjenja gumu na autu a on sjedi u autu i tipka na mobitel isto kako mi je smješno vidjeti muškarca da pegla a ona leži na trosjedu i tipka po mobitelu, neovisno čiji je red za peglanje itd..
Dosta ljudi ipak radi sve povremeno no ima ekipe koja rezolutno odbija raditi određene poslove ili su lijeni za nešto. Npr. kolega sam odlazi svaki vikend na tržnicu, sam kuha jer kaže žena mu nije za to i što on da sada radi krepa od gladi zajebava se..
Smatrate li da muško, odnosno, žena 'mora' znati nešto raditi?
Često čujemo žene muško mora znati s rukama popravljati stvari, žena mora znati kuhati itd itd..što po vama žena, odnosno, muškarac, 'mora'?
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.