Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 01:57   #341
Imam popriličan problem, pa ako netko ima savjet, rješenje, nešto. Dakle, uplatio sam preko airbnb-a dva tjedna smještaj u Trapaniju na Siciliji od 19.07. do 2.08. Došli smo tamo (žena, kćer i ja), sve savršeno, sve kao na slikama. Ma, čak i bolje. No prvo jutro u 6 sati - bušilica ubija. Kao da mi je u sobi. Ispalo je da u susjednom ulazu, u apartmanu koji se naslanja na naš, vrše renoviranje.
Odmah sam kontaktirao domaćina (jedna gospođa koja renta brdo stanova preko airbnb-a, inače je u Rimu, pa većinu stvari na terenu za nju odrađuje jedan lokalac) i ona mi je poslala njega isti dan. Čovjek je pogledao i veli, nemre se tu ništa jer zakon u toj komuni veli da se može raditi već od 6 ujutro. Normalno da sam popizdio, ali ipak, pristojno sam i jednom i drugom objasnio, nek se stave na moje mjesto. Izbrojio sam soma i 300 eura za dva tjedna i sad budem svako jutro u 6 bježao iz stana jer buka je bukvalno neizdrživa. Ponudio sam im da probaju bar s tim likovima dogovoriti da bušenja i piljenja rade od 10 (tad smo mi već na plaži) no oni vele - ne možemo ništa, to nije naša krivnja. Kao znak dobre volje nude mi da prekinem ugovor i da mi budu vratili novac (minus tih dva dana koje sam bio + naknada za čišćenje) pa da si tražim nešto drugo preko airbnb-a i to je to.
Ne znam ima li tko sličnih iskustava, imam li uopće kakvih mogućnosti žalbe, jer ne mogu baš na cestu kad sam već tu, a imati buđenje svako jutro u 6 sa bušenjem i štemanjem, to je opet neizdrživo.
Ima tko kakav savjet? Na airbnb-u ima tek 4, 5 smještaja u samom gradu, a svi su mi ili neadekvatni (predaleko) ili skuplji, pa bi sad još morao izbrojiti dodatne novce...
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:39   #342
Quote:
danielpubmail kaže: Pogledaj post
Da li je netko dobio poruku od turisticke zajednice, u obliku rezervacije smjestaja, da nije u sustavu eVisitor?
Dobio sam takvu poruku preko Airbnb-a.
Hvala

Da li je netko dobio poruku od turisticke zajednice, u obliku rezervacije smjestaja, da nije u sustavu eVisitor?
Dobio sam takvu poruku preko Airbnb-a.
Hvala


Ja nisam.
Nego zanima me, ako si na Airbnb mora li se kategorizirati soba?
Ili se može samo ići preko turističke zajednice?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 03:26   #343
Is This Hotel an Airbnb Killer

Quote:
NEW YORK CITY—Stroll into Public, a full-service, 367-room hotel that opened this summer on Manhattan’s Lower East Side, and it quickly becomes apparent that certain features are nowhere to be found.

Sure, there’s a coffee shop and market on the ground floor, complete with fresh fruit, local gourmet hot dogs and poke bowls. But in the lobby, an escalator ride up from the market, there’s no front desk, no concierge, no luggage attendant.

Guests check in via a series of self-service tablets along a wall, where they can find their reservations, create their own room keys and proceed up an elevator to their rooms. If questions arise, they’re answered by a handful of roving, jack-of-all-trades staffers known as “Public advisors.”

These cost-cutting efficiencies are all part of an attempt by Ian Schrager, the veteran hotelier and night life impresario who owns Public, to fight back against Airbnb Inc. on behalf of the hotel industry, which he believes hasn’t properly assessed the challenge posed by the tech upstart.

“Airbnb is a mortal threat to the U.S. hotel industry,” said Mr. Schrager, 71, known for creating nightclubs such as Studio 54 in the 1970s and later the first wave of boutique hotels including the Royalton and Paramount. “The only way you can compete with a strong idea is by having another strong idea.”

A study last year from Morgan Stanley projected that 25% of leisure travelers and 23% of business travelers will have used Airbnb by the end of 2017, up from 12% for both groups of travelers in 2015. The report found Airbnb was a common substitute for hotels: 49% of Airbnb users said they had substituted Airbnb for a traditional hotel stay in the past year.

With Public, Mr. Schrager said he aims to better compete with Airbnb on nightly rates and offer superior amenities such as bars and other places to socialize. While cutting staff costs for hotel operations, Mr. Schrager’s new concept fuses a sprawling bar and restaurant operation onto the property, deriving revenue and profits from amenities that are meant to attract a much larger crowd than just the hotel’s guests.

Public has five bars: Two on the second floor, one on the rooftop with 360-degree views of Manhattan, one in a lower-level music venue and one connected to Public Kitchen, the hotel’s ground-floor “world food” restaurant by Jean-Georges Vongerichten.

Mr. Schrager said the hotel is reaping 35% to 45% of its revenue from the food and beverage business, compared with a national average of about 24%, according a survey by STR Inc., a data company that tracks the industry. He says he is aiming for profit margins of 45% at the bars and 25% at the restaurant—about 20% higher than what is typical at similarly priced hotels.

It has been difficult historically for hoteliers to get strong returns from food and beverage. That’s why some of the industry’s most profitable hotels are limited-service brands such as Courtyard by Marriott, which offer less in the way of bars or restaurants and rely on competitive room rates to drive occupancy and profits.

.....
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:01   #344
Mozda AirBnB killer jer bih mozda u nekim situacijama (ako razmisljam o Airu i jeftinijem smjestaju) isla u taj hotel, gdje ne trebam dogovarati s hostom kad cu doci, strahovati da ne zakasnim, odgovarati na poruke i druge stvari.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 09:05   #345
Vidim na forumu dosta slabo se korisiti i preporucuje airbnb...vise se forsiraju hoteli i hosteli...zasto
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 09:55   #346
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
Vidim na forumu dosta slabo se korisiti i preporucuje airbnb...vise se forsiraju hoteli i hosteli...zasto
Standardi kvalitete, profesionalizam...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 12:28   #347
Ako netko zna...imam rezervirano na airbnb, zalravo zena je rezervirala i na nju glasi rezervacija.

i sve je bilo ok i jutros idem samo vidjeti recenzije jer je domacin nekoliko puta otkazivao smjestaj pa da vidim jel se trend nastavlja, kad ono pise "oglas se ne moze prikazati"...odem na putovanja gdje sam dodan kao suputnik i ne mogu otvorit oglas.

sve ostale oglase mogu, samo taj ne. Dok zena, bez problema otvori

kontaktirali domacina on napisao "sve je ok".

zna li netko sto bi moglo bit? jel ima tko takvih iskustava? jel netko zna mail od airbnb-a ili broj telefona? jer to naci je teze nego provalit u pentagon...
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 09:29   #348
ma cesto im nesto steka aplikacija, mozda je do toga? mozete ih kontaktirati preko help obrasca. imaju negdi i brojevi telefona ali ne u hr.

inace, iznajmljivac ce dobiti novce tek 24h nakon sto vi dodjete u smjestaj tako da vjerujem da ce biti sve u redu.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 18:26   #349
napravila rezervaciju, sve prošlo ok, dobila potvrdu na mejl od airbnb, međutim domaćin mi ne odgovara na poruke.
ni na jednu nije odgovorio, kao da nije ni vidio poruke šta li već...

prvi puta koristim airbnb i ne znam što da napravim... koliko da čekam da odgovori?
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 20:58   #350
Možda je domaćin jednostavno šlampav s odgovaranjem na poruke?
Jedan od podataka koje možeš vidjeti o domaćinu je i Response rate, dakle postotak poruka na koje uopće odgovori i u kojem vremenu pa za početak možeš to pogledati. Jesi li ga pitala nešto konkretno, ili si samo poslala poruku tipa "vidimo se za mjesec dana - pozdrav"?
Iz mog iskustva, većina ozbiljnih iznajmljivača će ti se javiti u roku od 24 sata. E sad, ne znam da li bih baš digla uzbunu ako mi se netko ne javi u tom roku, vjerojatno bih mu dala još dodatnih dan-dva, pogotovo ako do dolaska u apartman ima još dosta vremena.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 21:30   #351
Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Možda je domaćin jednostavno šlampav s odgovaranjem na poruke?
Jedan od podataka koje možeš vidjeti o domaćinu je i Response rate, dakle postotak poruka na koje uopće odgovori i u kojem vremenu pa za početak možeš to pogledati. Jesi li ga pitala nešto konkretno, ili si samo poslala poruku tipa "vidimo se za mjesec dana - pozdrav"?
Iz mog iskustva, većina ozbiljnih iznajmljivača će ti se javiti u roku od 24 sata. E sad, ne znam da li bih baš digla uzbunu ako mi se netko ne javi u tom roku, vjerojatno bih mu dala još dodatnih dan-dva, pogotovo ako do dolaska u apartman ima još dosta vremena.
pitala sam ga vrlo konkretno - točnu adresu.

do putovanja ima još točno mjesec dana

Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Možda je domaćin jednostavno šlampav s odgovaranjem na poruke?
Jedan od podataka koje možeš vidjeti o domaćinu je i Response rate, dakle postotak poruka na koje uopće odgovori i u kojem vremenu pa za početak možeš to pogledati. Jesi li ga pitala nešto konkretno, ili si samo poslala poruku tipa "vidimo se za mjesec dana - pozdrav"?
Iz mog iskustva, većina ozbiljnih iznajmljivača će ti se javiti u roku od 24 sata. E sad, ne znam da li bih baš digla uzbunu ako mi se netko ne javi u tom roku, vjerojatno bih mu dala još dodatnih dan-dva, pogotovo ako do dolaska u apartman ima još dosta vremena.
piše da odgovara u roku od sat vremena i da je stopa odgovora 94%
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 08:26   #352
Ako je tako, onda mislim da je najbolje da se obratiš AirBnb-u za pomoć.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 09:32   #353
Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Ako je tako, onda mislim da je najbolje da se obratiš AirBnb-u za pomoć.
Sorry sto davim-nemam iskustva uopce
Napisem mejl AirBnb-u ili?
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 10:56   #354
Pa da.
Na AirBnb home stranici imaš link Help. Prvo ćeš dobiti odgovore na najčešća pitanja, a zatim i mogućnost da im pošalješ vlastito pitanje.
Osobno nisam nikada to morala raditi, uvijek je bilo sve ok (ali nedavno samo morala kontaktirati HomeAway, sličan servis, i odgovorili su mi u roku od 24h), ali u situaciji kao što je tvoja bih. Pogotovo zato što ne znaš kamo točno trebaš doći.
S druge strane, mislim da se ne trebaš pretjerano brinuti, dobila si potvrdu od AirBnb-a, na koju se uvijek možeš pozvati, tako da će morati riješiti situaciju na ovaj ili onaj način.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 16:56   #355
Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Pa da.
Na AirBnb home stranici imaš link Help. Prvo ćeš dobiti odgovore na najčešća pitanja, a zatim i mogućnost da im pošalješ vlastito pitanje.
Osobno nisam nikada to morala raditi, uvijek je bilo sve ok (ali nedavno samo morala kontaktirati HomeAway, sličan servis, i odgovorili su mi u roku od 24h), ali u situaciji kao što je tvoja bih. Pogotovo zato što ne znaš kamo točno trebaš doći.
S druge strane, mislim da se ne trebaš pretjerano brinuti, dobila si potvrdu od AirBnb-a, na koju se uvijek možeš pozvati, tako da će morati riješiti situaciju na ovaj ili onaj način.
Hvala puno na savjetima!
Srećom domaćin se evo javio, dao adresu i konkretne upute
pozz
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2018., 16:44   #356
pozdrav
zanima me dali se može rezervirati na airbnb apartman sa kreditne kartice iz obitelji?
ja je ne posjedujem pa me zanima hvala.

imam običnu maestro karticu
mario1511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 21:37   #357
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za airbnb popust kod invitea drugih korisnika. Naime meni sada pise da za poziv nekog drugog korisnika taj korisnik dobiva 180kn uz uvjet kupovine preko 500 kn, a ja 100 kn. Ono sto me zanima da li tsj iznos ovisi o necemu ili? Planiram neko putovanje pa me zanima jel moguce da iskoristim neki veci popust s acc mojeg suputnika preko neke trece osobe koja ima eventualno veci popust. Sad sam ga malo zakomplicirao, ali nadam se da razumijete. Hvala unaprijed
zizou5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 21:31   #358
Kako ja uskoro planiram jedan veći "trošak" smještaja preko airbnb-a, svaki savjet kako da uštedim koju kunu je dobrodošao. Naime, na stranu ono o domaćinu - ne znam nikoga tko bi to postao, a niti ja nisam ta - kad rezerviram inače svoja kraća putovanja uvijek me pita kod za popust, dakle, zanima me da li ću ja ikad dobiti taj neki kod na račun koje rezervacije ili za što se sve dobiju ti kodovi?
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 10:05   #359
Otvori novi account i Iskoristi nečiji link za popust. Mogu ti ja poslati, radi se od 28$, nije bas neka svota, ali bolje ista nego ništa. Samo, vrijedi samo za prvu rezervaciju. Ugl, ako ti treba, javi pa pošaljem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 00:24   #360
Jel host na airbnbu dobije kakvu kaznu ako otkaže rezervaciju?
Sad sam htjela rezervirati apartman i doslovce mi je netko ispred nosa 4 dana uzel od mojih planiranih, u isti tren je netko rezerviral...

Rentam kad mi dečko dolazi u zg... Baš sam u stresu sad, jer svi kod kojih smo inače rentali su puni 1-3 dana u mom terminu i ne žele otkazivati, a to me čudi jer rentam ipak na 10ak dana..

Problem je kaj me samo jako usko područje zanima, ono 2 tram stanice zbog posla i još nekih stvari....

Inače smo uvijek rentali kod par istih, ali sad evo godinu dana nismo jer sam ja išla kod njega, a ne on u hrv...
Tlaka mi je ići iz apartmana u apartman, radili smo to jednom... Znam da je u zadnji čas,ali inače ne možemo zbog obveza drugačije planirati...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.