Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 19:20   #121
Inače,nemam predrasude prema bilo kakvim razlikama,ali ovo mi je ekstremno.
Zapravo.....pada mi na pamet,da mi dođe kćer s ovom pričom,ima dečka od 61,
Ili sin,zašto ne?-Majko,ovo je moja cura.Kad ono,gospođa od 60....

Na ovo ostati i dalje liberalan ili su sada okolnosti drugačije,jer se tiče osoba koje volim najviše?Mislim da bi rijetki rekli kako je to baš super,i ona klasika-bitno da si ti sretna/an.....
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:32   #122
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ima nekih filmova na tu temu , baš sam nedavno gledala .. nije bio happy End iako je bilo romantično i nekako sam navijala za njih ..

No u realitetu , mislim da je prevelik pritisak i osuda okoline da bi taj odnos preživio. A ne godine ..iako je i to već samo po sebi relevantno - ona se rodila , on je već imao odraslu djecu .. ne znam - možda njih dvoje kao par ,mogu srušiti teoriju o sukobu generacija ..
Ili našu predodžbu da su ljudi sa godinama mudriji. Možda ostajemo jednaki zauvijek ,osjećamo se jednako i ne priznajemo starenje dok nas vlastito tijelo na to ne prisilili

Autorici želim sreću , kako god na kraju ispalo
Ovo boldano je najbolja rečenica i živa istina.
S godinama postajemo mudriji, životno pametniji, imamo iskustva u svim sferama života,ali... tijelo ne može pratiti taj ritam.
Kažu da si mlad onoliko koliko se osjećaš. To stoji, ali samo u mislima, u izgledu baš i ne.
Kad se pogledamo sada u ogledalo i usporedimo se od prije 20 tak i više godina, ne možemo reći da smo isti. Treba biti realan.
Autorica je još mlada, ali taj njen od 61 bi trebao biti svjestan što znači ta razlika u godinama.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:36   #123
Quote:
emily_ kaže: Pogledaj post
Inače,nemam predrasude prema bilo kakvim razlikama,ali ovo mi je ekstremno.
Zapravo.....pada mi na pamet,da mi dođe kćer s ovom pričom,ima dečka od 61,
Ili sin,zašto ne?-Majko,ovo je moja cura.Kad ono,gospođa od 60....

Na ovo ostati i dalje liberalan ili su sada okolnosti drugačije,jer se tiče osoba koje volim najviše?Mislim da bi rijetki rekli kako je to baš super,i ona klasika-bitno da si ti sretna/an.....
a da je gay? nije mi jasno kako to može biti ok i divno, a ovo ne.

stekla sam taj dojam da mnogi misle da je to ljepše nego ovo.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:39   #124
Quote:
kikica piks kaže: Pogledaj post
on je '56 godište ja '93
a taj deda bi i za mene bio prestar iako imam kčer koja je tvoje godište
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:42   #125
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
a da je gay? nije mi jasno kako to može biti ok i divno, a ovo ne.

stekla sam taj dojam da mnogi misle da je to ljepše nego ovo.
od kud sad gay?!koliko sam iščitala,mislim da to nitko nije spomenuo,niti usporedio.a to što se tebi čini...a jbg,samo ti se čini.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:01   #126
Quote:
kikica piks kaže: Pogledaj post
Već sam 9 mjeseci u veziji sa starijim muškarcem i zaljubila sam se do ušiju.
Čini se da ima sve što sam ikad tražila u ljubavi i stvarno ne mogu zamisliti da budem s nekim drugim. pa zašto onda ovo pišem?
Jer se naša okolina ( čitajte: moja ) ne slaže s našom vezom. svi daju neko mišljenje kako je prevelika razlika u godinama ( on je '56 godište ja '93 ) iako meni to uopće to nije bitno i osjećam da je on 'onaj pravi' koliko to otrcano zvučalo.
Ako si oduvijek sanjala o tome da nekome mijenjaš katetere, onda je on doista pravi čovjek za tebe.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 22:51   #127
Evo samo par problema. On ce ubrzo biti sexualno manje potentan. Ako cete imati djece postoji mogucnost da ces dobar dio zivota biti samohrana majka.

Jedna stvar mi je pala na pamet

Da nije on tebe izmanipulirao na brak pa ono njemu super ima mladju koja se brine o njemu. Ti ces raditi on ce biti u mirovini

Mislim da mu treba u nekoj muskoj udruzi spomenik napravit
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:17   #128
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Ima vremena se razici ali zasto biti rastavljena u tridesetoj ako se to moze izbjeci ?

Drugo , idealizam mladih ljudi potraje drugo . Jednostavno smo slijepi na neke stvari .
Smatram da ne kosta nista poslusati izvagati za i protiv . Mozda ce za desetak godina biti kivna na druge zato sta ju nisu upozorili .
Bilo bi pozeljno da ga sta prije upozna sa njenim drustvom . Da ga vodi na mijesta gdje je naviknuta ici .
Mislim da ce na ovaj nacin najbrze realizirati koji ponor je izmedju njih. Ako se ona prilagodi njemu i pocne se krecati u drustvu njegovih vrsnjaka umisljajuci si da zivi nesta ekcpecionalno , onda se jako vara .
probali smo se družiti s mojim prijateljima i prijateljicama ali su jednostavno bili puni predrasuda i bila je neugodna atmosfera, dok su njegovi vršnjaci kako kažeš bili razumniji ( pretpostavljam da se radi o tome što su moji vršnjaci još prilično nezreli ) pa se sad družimo isključivo s njegovim, kad se družimo.

a ovo kako tražim zamjenskog tatu i to nema smisla jer imam oba roditelja koji su još skupa i živim s njima, i da, tata ne odobrava našu vezu ali iza toga je sve normalno između nas tako da vam to pada u vodu.
kikica piks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:23   #129
Quote:
kikica piks kaže: Pogledaj post
probali smo se družiti s mojim prijateljima i prijateljicama ali su jednostavno bili puni predrasuda i bila je neugodna atmosfera, dok su njegovi vršnjaci kako kažeš bili razumniji ( pretpostavljam da se radi o tome što su moji vršnjaci još prilično nezreli ) pa se sad družimo isključivo s njegovim, kad se družimo.

a ovo kako tražim zamjenskog tatu i to nema smisla jer imam oba roditelja koji su još skupa i živim s njima, i da, tata ne odobrava našu vezu ali iza toga je sve normalno između nas tako da vam to pada u vodu.

što te najviše privuklo njemu?
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 00:23   #130
Autorice pusti vrijeme da odradi svoje, vjeruj mi odraditi će. Uvidjet ćeš neke stvari s vremenom, ne sada. Životna lekcija, svi ih imamo, prolazimo kroz njih i one nas mijenjaju. Za deset godina razgovarat ćeš o ovoj situaciji na potpuno drugačiji način, ali uzalud ti je to u ovom trenutku objašnjavati.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 08:27   #131
Ne razumijem ove komentare stilu za deset godina ćeš mu mijenjati kateter, za pet godina mu se neće dizati itd.
Pa šta onda? Ako se s tim ne bude mogla nositi, prekinut će vezu isto kako bi prekinula neku drugu vezu iz nekog drugog razloga. Nek uživaju ljudi dok im je dobro skupa.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 08:40   #132
Autorice, kažeš da tvojoj obitelji to nikako nije po volji, a što s njegovom? Prijateljima je valjda OK jer mu malo zavide, ali što kaže njegova mama? Ili recimo njegova djeca?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 09:04   #133
Bezveze se udaljavaš od obitelji i prijatelja,a ne znaš ni dal će to uspjet?Mislim garancije nema.
Možda je sad sve divno i krasno,al za 2-3 godine kad prođe zaljubljenost na kaj bu to sličilo?

Gle,ne kažem ti da trebaš prekinut.
Očito si se zatreskala.I tak i tak ne bi prekinula.
Samo malo stani na loptu.

Na to bi trebala gledat kao neku zabavu i iskustvo u životu.Znači,zabavljaj se i uživaj dok ide.
Nikakva još useljenja i svađe sa svima zbog njega.
I nikako ne bi trebala prekidati kontakte sa obitelji i prijateljima,jer bi se mogla jedan dan probudit kao Pale sam na svijetu.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:11   #134
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Bezveze se udaljavaš od obitelji i prijatelja,a ne znaš ni dal će to uspjet?Mislim garancije nema.
Možda je sad sve divno i krasno,al za 2-3 godine kad prođe zaljubljenost na kaj bu to sličilo?

Gle,ne kažem ti da trebaš prekinut.
Očito si se zatreskala.I tak i tak ne bi prekinula.
Samo malo stani na loptu.

Na to bi trebala gledat kao neku zabavu i iskustvo u životu.Znači,zabavljaj se i uživaj dok ide.
Nikakva još useljenja i svađe sa svima zbog njega.
I nikako ne bi trebala prekidati kontakte sa obitelji i prijateljima,jer bi se mogla jedan dan probudit kao Pale sam na svijetu.
Ovo ti je najbolji savjet koji si dobila. Vjerujem da djelom provociraš te reakcije kod roditelja i prijatelja sa tom svojom pričom o seljenju, djeci i svemirskim ljubavima. Oprosti ali sa time i meni ostavljaš dojam nezrelosti i da ne znaš točno u što se upuštaš. Isto kao i sa pričama kako je on zreo i ne znam što. Godine nisu garancije nikakve zrelosti, ima ljudi koji se rode i umru blesavi. Tako da sa tim izjavama vjerojatno iritiraš ljude još i više.

Nije problem što si sa toliko starijim muškarcem, iako je to meni osobno nepojmljivo, već što već planiraš neke korake sa njime, a posljedice bi mogle biti veće nego da isto tako bezglavo žuriš u vezu sa nekim svojih godina. Jbg, prihvati konačno da godine čine razliku i sukladno tome pristupi toj vezi.

Mislim da bi ti starci drugačije reagirali da kažeš: "Eto skupa smo, lijepo nam je, i molim vas da prihvatite to pa dok traje, traje", nego da im trkeljaš o svemirskoj ljubavi, preseljenju, djeci i slično. Vjerujem da je to ono što im dodatno pali alarme, i meni bi da sam ti roditelj.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:54   #135
Ajoj, meni bi se gadilo da me samo i pipne deda od 61,a vjeruj mi na riječ kad kažem da sam rodjena puno prije 93.Al' svako zlo za neko dobro,ti barem nikada nećeš imati problema sa svekrvom. ​
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:20   #136
Što reći i koju posluku porati ? Kome ?
Veli da njegovi prijatelji pred prijevremenu penzijom nemaju nikaj protiv i da im curetak ne smeta ? Da odobravaju (nakon kaj se iscerekaju prije nego ovi dođu).Ne sumnjam.
Našao prijatelj curetak da ga timari pardon njeguje pod starije dane ?
Pa ne bu neku penzionerku koju muči artroza i išijas.


Mislim da roditelji i frendovi ne shvaćaju "posljedicea" ljubavi cure od npr.23 godine i nečijega dede od 63 kao npr. u ovom ljubavnom slučaju. Taj nečiji deda sigurno nije HŽ kondukter ili portir u Vodoopskrbi i odvodnji pred mirovinom. Taj nema sigurno 3000 kuna plaćicu ako još radi.
On ima iskustvo, šarm, zrelost i znanje (pod faj : lova, lova i dobra pozicija u društvu ) koje nemaju mladi dečki npr. studenti.
Ako kužite ?

Osobno ja bih kao majka to rasturila, njemu manipulatoru i ( po meni ) skoro pedofilu priredila hell kitchen ako već ona sama tako naivna ne bi došla ubrzo pameti al dobro sad. Valjda bude za par mjeseci. Došla pameti.
Da jaše po čovjeku koji joj može biti djed.

Stvari uostalom treba gledati pozitivno čak i da se uda. Posebno onda kada on bude imao blizu 80 a ona npr. 35. Brzo to proleti.



Život je težak za mladu ženu, treba se snać'.

Zadnje uređivanje pozitivax : 23.03.2017. at 22:31.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 08:00   #137
Pozitiva, autorica ima puna tri posta. U jednom je opisala imovinsku situaciju svog dečka. Ne bi trebalo biti teško pročitati. Vjerujem da ti je više vremena trebalo da napišeš post i nađeš sliku :*
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 08:40   #138
Ja sam bila zaljubljena u tipa koji je bio 30ak godina stariji i neko vrijeme smo mutili ali to je bilo kratkog vijeka. Jednostavno, koliko god ti je dobro u tom trenutku znas da ne moze trajati jer je neugodno izaci na javno mjesto bez da te ljudi gledaju. Roditeljska reakcija je za ocekivati, pa meni da dijete dodje sa partnerom koji je stariji od mene isto bih ucinila sve da "progleda". Tu nema buducnosti, njemu je dobro jer se kraj tebe osjeca mladje, a da je normalan sam bi ti rekao dabse maknes od njega i da prozivis svoju mladost s nekim s kim ces moci i za 30 godina prisjecati se zajednickih uspomena. I da,zaljubljenost ce te proci. Samo nemoj zbog neceg prolaznog izgubiti obitelj i prijatelje.
PurePoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:24   #139
A jaka je to obitelj ako se gubi radi nekonvencionalne veze.
Za prijatelje vrijedi isto.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 01:23   #140
U vezi sa starijim muškarcem - okolina se miješa

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
A jaka je to obitelj ako se gubi radi nekonvencionalne veze.
Za prijatelje vrijedi isto.


Znaš kaj .. gubi se ,ali ne mora to biti greška prijatelja koji bi odbacili takvu vezu.

Ja imam frendicu koja je u vezi sa toliko starijim muškarcem ( možda je to danas moderno , nemam pojma ) - nismo se vidjele otkad je s njim.
Ustvari jesmo , nešto sitno na moru -par dana dok on nije došao

A zašto ?

On želi biti s njom sam , a ako se nekamo ide - onda se ide sa njegovim frendovima.

Valjda smo mu mi glupi , ipak je 30 godina ogromna razlika i iskreno sumnjam da bi mu moglo biti sa nama ugodno - no zaista želim naglasiti da je nitko od društva nije odbacio zbog te veze - naravno da smo svi popadali u nesvjest kad je rekla njegove godine , pa uselila s njim za mjesec dana i sad odjednom ne želi ni dijete , jer ON više ne želi djecu.

Ne želi ni brak , jer ON je razveden i više se ne želi ženiti.


Bojim se da će joj taj čovjek sve oduzeti jer - ako ostane s njim ,jednog dana kad ga ne bude , bojim se da će ostati posve sama.

Jer nikome se ne javlja. , ni roditeljima ni prijateljima. Ljudi polako odustaju od nje ,što je i za očekivati.

A to što sada to ne vidi , razumijem. On je njen Princ - ali kad jednom progleda - zna moj broj.
A zna ga i u međuvremenu , jedino nikako da se sve zvijezde poklope ..pa da izađe sa nama na kavu. A možda nas je prerasla ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.