Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2004., 18:27   #161
Savjet je bio suvisan po tvom misljenju.

Neki opet misle da je bio bas na mjestu.

Ali kako je ovo Forum - nista nije suvisno, samo manje ili vise zanimljivo za citanje

violent_femmes9 - ne zelim biti gruba, ali meni zaista jesi izgledala uplaseno ili mozda je bolji izraz - uznemireno.

Isto tak ja reagiram na neke druge teme na Forumu ali mi ne pada na pamet da zato trazim ljude da prestanu pisati, radije zaobidjem temu.

Zaista nista osobno, vise - mnogo frke ni za sto.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 19:41   #162
Tek sad vidim ovu temu o kojoj bi mogla jaaaako puno napisat a dosta toga i iz vlastitog iskustva.
Bila sam sa deckom7 godina,sve u dvadesetima i sa nekih 24,skinula se sa tableta,idemo radit djete.Godinu dana nista,krenuli na pretrage(decko isto godiste,zdrav ko dren,prekrasan,sportas)ups,samnom sve OK, on u komi.Probali par umjetnih (ko nije probao ne zna sta je propustio,mislim da ce mi porod biti uz smijeh,bez uvrede svim rodiljama) i nakon mog prjedloga da usvojimo on popizdi i kaze da nece tudje djete odgajat. E, tu je definitivno puklo,propale mi sve iluzije da imam dijete s takvom osobom...
Prica se nastavlja,ja udana(prezdaovoljna muzem i brakom),osjetila da je to to,i to je sad. 31 godina i eto krenuli mi.Sad cekam i totalno sam unezvjerena znajuci sta sam prosla i koja je to muka.Bolje je krenut ranije cisto iz razloga sto ako nesto ne stima imas vise vremena i sanse da postupak uspije,ako krenes sa 35 vremenski si ogranicena,sto je ,je.
Sto se tice neplodnosti,nema pravila kao sto vidite i u mom slucaju.Mladi,stari,musko,zensko.Problema ko u prici.Ne da vas plasim,meni je isto bolno pricat o tome ali eto.
JA sam uvijek za to ,da je najbolje cekat kad osjetis da je to ,to.VAzno je i s kim si.Moj bivsi se htio zenit,ali meni je totalno nesto u podsvjesti govorilo da to nije to,i uvijek sam mu rekla da ce mo se zenit kad moramo(kad trbuh pocne rasti) .Sa svojim sadasnjim muzem,sam znala od prve sekunde da ga zelim i da mu zelim rodit hrpu djece.Na kraju krajeva,pa i u 40tima mozemo biti majke,pa koliko djece je napusteno i treba ljubav i dom, genetika mi uopc enije tak bitna.Ide ide,ne ide ,ne ide.Ljubavi imam i pre vise.Naci ce se vec di cu to sve potrositi
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 21:49   #163
Quote:
Rita kaže:
Tek sad vidim ovu temu o kojoj bi mogla jaaaako puno napisat a dosta toga i iz vlastitog iskustva.
Bila sam sa deckom7 godina,sve u dvadesetima i sa nekih 24,skinula se sa tableta,idemo radit djete.Godinu dana nista,krenuli na pretrage(decko isto godiste,zdrav ko dren,prekrasan,sportas)ups,samnom sve OK, on u komi.Probali par umjetnih (ko nije probao ne zna sta je propustio,mislim da ce mi porod biti uz smijeh,bez uvrede svim rodiljama) i nakon mog prjedloga da usvojimo on popizdi i kaze da nece tudje djete odgajat. E, tu je definitivno puklo,propale mi sve iluzije da imam dijete s takvom osobom...
Prica se nastavlja,ja udana(prezdaovoljna muzem i brakom),osjetila da je to to,i to je sad. 31 godina i eto krenuli mi.Sad cekam i totalno sam unezvjerena znajuci sta sam prosla i koja je to muka.Bolje je krenut ranije cisto iz razloga sto ako nesto ne stima imas vise vremena i sanse da postupak uspije,ako krenes sa 35 vremenski si ogranicena,sto je ,je.
Sto se tice neplodnosti,nema pravila kao sto vidite i u mom slucaju.Mladi,stari,musko,zensko.Problema ko u prici.Ne da vas plasim,meni je isto bolno pricat o tome ali eto.
JA sam uvijek za to ,da je najbolje cekat kad osjetis da je to ,to.VAzno je i s kim si.Moj bivsi se htio zenit,ali meni je totalno nesto u podsvjesti govorilo da to nije to,i uvijek sam mu rekla da ce mo se zenit kad moramo(kad trbuh pocne rasti) .Sa svojim sadasnjim muzem,sam znala od prve sekunde da ga zelim i da mu zelim rodit hrpu djece.Na kraju krajeva,pa i u 40tima mozemo biti majke,pa koliko djece je napusteno i treba ljubav i dom, genetika mi uopc enije tak bitna.Ide ide,ne ide ,ne ide.Ljubavi imam i pre vise.Naci ce se vec di cu to sve potrositi

Ovo je jedan od prvih postova sto me ostavio bez rijeci..........
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 22:32   #164
Znas ima tu nevjerojatnih ljudi i sudbina,zato i volim ovo mjesto. Nekako je i lakse podjelit sve to s vama. Valentinovo je,muz mi radi, ja doma cekam da danas ne dobim mengu i grizem nokte pa sam malkice emotivna,ajd bok
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 09:07   #165
Quote:
Winona kaže:
Savjet je bio suvisan po tvom misljenju.

Neki opet misle da je bio bas na mjestu.

Ali kako je ovo Forum - nista nije suvisno, samo manje ili vise zanimljivo za citanje

violent_femmes9 - ne zelim biti gruba, ali meni zaista jesi izgledala uplaseno ili mozda je bolji izraz - uznemireno.

Isto tak ja reagiram na neke druge teme na Forumu ali mi ne pada na pamet da zato trazim ljude da prestanu pisati, radije zaobidjem temu.

Zaista nista osobno, vise - mnogo frke ni za sto.
Naravno da sam bila uznemirena, no stvar je u tome da zbog takvih savjeta NECU PROMIJENITI ODLUKU o radjanju. Kao sto je nece promijeniti niti ona 25-godisnjakinja.
Znas, kad govorimo o bolestima, trudnocama, planiranim trudnocama, djeci (ne opcenito, nego o konkretnim osobama), onda prvi uvjet nije da topic bude zanimljiv, nego ne bi smio nikoga vrijedjati ili povrijediti. Ja nisam "trazila ljude da prestanu pisati" , nego sam rekla da nije u redu da, unatoc dobroj namjeri, na taj nacin pisu o ovoj temi. Nije u redu jer nikome nece pomoci, a djelovat ce obeshrabrujuce na ljude poput mene.
Drugo, kako mislis da zaobidjem temu koja me se tice, ako ju ne procitam? A kad sam je procitala, dogodilo se to da sam reagirala. Samo mi nije jasno kaj se to tebe tolko dotikavlje
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 09:45   #166
mislim da od muhe radis slona. Ovo je Forum i po defaultu ce ljudi pisati. Razne stvari.

I lijepe i ruzne.

Bilo je ruznih topica. Ovo nije jedan od njih.

Shvati - SVAKI topic moze nekoga povrijediti, najbolje da odmah zatvorimo Forum, cisto za svaki slucaj.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 09:47   #167
Quote:
Rita kaže:
Znas ima tu nevjerojatnih ljudi i sudbina,zato i volim ovo mjesto. Nekako je i lakse podjelit sve to s vama. Valentinovo je,muz mi radi, ja doma cekam da danas ne dobim mengu i grizem nokte pa sam malkice emotivna,ajd bok
rita tebi jedan veliki
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 11:54   #168
Quote:
Winona kaže:
mislim da od muhe radis slona. Ovo je Forum i po defaultu ce ljudi pisati. Razne stvari.

I lijepe i ruzne.

Bilo je ruznih topica. Ovo nije jedan od njih.

Shvati - SVAKI topic moze nekoga povrijediti, najbolje da odmah zatvorimo Forum, cisto za svaki slucaj.
Ne, nego je problem u tome sto ti ne razumijes da nekome muha jest slon, a pretvaras se da imas suosjecanja.
Ovo ti je fakat zesci biser, da svaki topic moze nekoga povrijediti, to mozda kad se ti pocnes javljati

Po defaultu ce ljudi pisati - SHVATI, ja sam isto covjek

go back to your perfect life, i pusti nas osjetljive da se zivciramo oko muha i slicnih zivina

i da, drugi put kad se ides javljati s nekim misljenjem, pliiz ponudi argumente koji su vise od "ali ja tako mislim i imam pravo na to, ovo je forum"
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 12:08   #169
Kloni se iluzije da je iciji zivot savrsen. Ustediti ces si mnogo zivaca.

Pretvarati sam se prestala odavno, sasvim nepotrebna stvar u zivotu. Cemu ?

A ovo argumentirano i iz iskustva - ljudi koji cekaju savrseni trenutak za imati dijete, cesto taj trenutak nikad ne docekaju.

savrsenog trenutak nema, ima samo bolje ili goreg

usput Rita ti je napisala isto, zaboravila si i njoj kao i verici napomenuti da se suzdrzi od svog misljenja.

Posto si presla u osobe napade ( kad ponestane argumenata, dakle toliko o njima ) za mene diskusija gotova.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 13:50   #170
Rita mi nije napisala isto, Rita je pisala o svome osobnom iskustvu (ili ti je i to promaklo). Drugo, vec sam rekla da je Verica bila dobronamjerna i da to cijenim, i ne bih je htjela povrijediti.
A argumenti za prepirku s tobom kriju se u tonama gluposti koje valjas po ovome forumu - npr. provala tipa "svaki je topic za nekoga bolan". E sad ti meni reci, kako za nekoga moze biti bolno kad ljudi raspravljaju o principu neodredjenosti, ili npr. prijenosu topline, ili o nacinima pisanja CV-ja? Istodobno, nastojis prikazati svoj zivot kao savsen, pri tome uopce ne pazeci hoces li nekoga povrijediti (samo me nemoj vuci za jezik, da ti i ovo moram dokazivati). Pretvarala si se da imas suosjecanja u onome postu u kojem mi savjetujes da zaobidjem ovaj topic. No, da stvarno imas suosjecanja, ne bi ulazila u daljnju raspravu sa mnom o radjanju prije ili poslije 30-te, nego bi se damski povukla. Da li ti moram ponavljati jednostavne cinjenice iz moga zivota, a koje su me sprijecile da ostanem trudna prije tridesete, ili zastupas stajaliste da sam trebala roditi prije, bez obzira na sve? Nitko nije bas toliko glup da misli ovo drugo, no samo si ti dovoljno drska da si dozvolis luksuz da takve stvari uopce komentiras. Ili to ipak nije drskost, nego fakat glupost?
Inace su me smetali topici na kojima ti uglavnom seruckas (no dobro, vecina nas to cini tu i tamo) dok se na tebe ne obruse neki nickovi, i fakat te ubiju u pojam. Bilo mi te pomalo zao, koliko god da si znala biti zlobna, dosadna, i ne bas jako pametna, jer bila si sama. Sad stvarno razumijem doticne ljude, jer sam na svojoj kozi osjetila kako je to kad se ti prepucavas.

PS. Isprika moderatoru, mozes ovo zbrisati kad zelis, ali morala sam reagirati.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 14:02   #171
wow jel ti sad lakse ?

Nadam se da je, pa da tvoj referat ipak barem neku svrhu.

To sti TI mislis da ti nisam iskreno zeljela klince, to je tvoj problem a ne moj - ja ti ih i dalje iskreno zelim
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 14:23   #172
I tako je za tebe diskusija zavrsila, vidim.
Winona, lako je RECI nekome "zelim ti sve najbolje" i misliti da mislis iskreno, i ja znam da je to sto si napisala u tom trenutku bilo OK.
ALI, razmisli malo dalje od toga trenutka, nastavila si se prepucavati sa mnom, i time pokazala da ono sto si tamo rekla nije vise od rijeci, tj. da ti je daleko vazniji tvoj preuzviseni ego od onoga sto ja osjecam prema majcinstvu.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 18:44   #173
Quote:
violent_femmes9 kaže:
I tako je za tebe diskusija zavrsila, vidim.
Winona, lako je RECI nekome "zelim ti sve najbolje" i misliti da mislis iskreno, i ja znam da je to sto si napisala u tom trenutku bilo OK.
ALI, razmisli malo dalje od toga trenutka, nastavila si se prepucavati sa mnom, i time pokazala da ono sto si tamo rekla nije vise od rijeci, tj. da ti je daleko vazniji tvoj preuzviseni ego od onoga sto ja osjecam prema majcinstvu.

violent - ona NECE da razumije *******

Rita -

drzim ti fige da sve bude OK

netko gore rece - da su nase bake radjale puno mladje i sve bilo OK

ali da li su te iste bake zavrsavale faksove, stvarale karijeru, imale tempo kakav zene danas imaju?

mislim da sve ima svoje zasto i zato - i da vrlo je bitno s kim cu imati djecu - a samim time mi je i vrijeme uslovljeno

da je sve bilo drugacije, da sam muza upoznala prije 10 godina, da nisam prosla stvari koje jesam i ja bih sad bila sretna majka

ali slazemse s Ritom - ljubavi imam za dati - da li ce to na kraju biti prema djetetu koje sam rodila ili usvojila - meni je manje vazno

mi sad kupujemo kucu za nas i dvoje djece - i naravno razgovarali smo o tome - sto kao ne budemo mogli imati djece - oboje smo suglasni da cemo usvojiti - i ne nije mi bitno da li ce dijete biti, bijelo, crno, zuto, zeleno ili na tufnice

bit ce MOJE dijete

****** by Secundo - molim bez prepucavanja, steta je teme.

Zadnje uređivanje Secundo : 18.02.2004. at 08:49.
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 20:05   #174
Quote:
oona kaže:
Ovo je jedan od prvih postova sto me ostavio bez rijeci..........
Mene isto, Rita odlicno. I puno srece. Imam feeling da bu upalilo.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 20:08   #175
Margie je moja tajna ljubav

Potpisujem od riječi do riječi.

S time što bih ja kuću za troje djece
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 20:28   #176
Re: Re: Vrijeme za...

Quote:
Anastasia kaže:
Mislim da je život bez djece bezvrijedan i izgubljen. Posao, uspjeh, ljepota, novac... ništa se ne može usporediti sa srećom koju nam može podariti dijete. Ljubav koja postoji bez obzira na sve. Bezuvjetna, istinska, duboka, jedina. Nikada se toga ne bih odrekla.


Misliti je drek znati.

Zivot s djecom je drugaciji od zivota bez djece, sve ima svoje prednosti i svoje mane. Zivot bez djece je isto predivan, sada si zamisljam kako je to sve zapravo divno bilo i kako bih se na tren opet vratila u zivotu u dvoje kada mozes ostati u krevetu cijeli dan, kada se mozes sjesti u auto i zapiciti nekamo daleko, i vratiti se kada mi sami zelimo, kada su jedine obaveze mi sami. Zivot s djetetom je pak drugaciji, posve nove obaveze, zaboravi mnogo toga sto si prije imala, ali isto tako i nove radosti koje do tada nisi imala.

Zelim zapravo samo reci da vi, koji jos nemate djecu, a planirate ih, UZIVAJTE I UZIVAJTE DOK JOS MOZETE, I ISKORISTITE TO DO MAXIMUMA!

Quote:
maristella69 kaže:
Nikako se ne slažem sa tvrdnjama da treba rađati djecu prije 30. godine!
Malo žena je u 20-ima istinski zrelo i spremno za to. Te dvadesete naprosto projure, izgube se...a i mi u svakojakom traženju...

Slazem se s ovime. 20-godine su za studiranje, skolovanje, izlaske, ludiranje i nalazenje prave osobe. Prava zrelost dolazi krajem 20-tih i poslije 30. godine.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 18:24   #177
Postajem mama za 4 tjedna i imam pune 33 godine. Ostala sam trudna bez ikakvih problema, kada smo odlucili da imamo djecu pokusali smo 2 mjeseca i treci se desilo,pratili smo ovulacijske dane da ne bi uprskali sansu
Dakle kroz moje osobno iskustvo dajem misljenje da sva ta frka oko godina za radanje kao i udaju je proizvod starih zatucanih neosnovanih vjerovanja.
Kada je ko spreman za djecu je tesko odgovoriti, ja sam eto ostala trudna planirajuci ali evo i sada se ptam jesam li spemna?!
Mislim da je to samo lagani osjecaj nesigurnosti jer je iskustvo novo i nepoznato pa ljudska psiha ponekad od nepoznatog napravi problem....vremenom sve sjedne na svoje mjesto.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 19:01   #178
Quote:
LaPerla kaže:
ali evo i sada se ptam jesam li spemna?!
Ja se još uvijek pitam jesam li spremna, a dvoje ih je, tu kraj mene
I ponekad stvarno pomislim da nisam ja za 'mamu', sve je oke kad su dobri, nasmijani, veseli....kad se jedno razboli i cijelu noć ne spava, ja se smrznem, ne znam ni kud ću ni šta ću , pa obično, ko pravo žensko, počnem plakat
Baaah, valjda će i to proći
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 19:54   #179
Tija,

Razumijemo se
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 20:32   #180
Svim zhenama koje zhele djecu zhelim puno srece u ostvarenju nauma

Roditi je lako...vjerujte, a sve ono shto slijedi

Samo mi je glupo kad pri ovakvim raspravama glavnu rijech pokushavaju voditi osobe koje u zatrudnjele nezheljeno

Vjerovatno ce i njihovo dijete biti najvoljenije na svijetu, ali blesavo mi je...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.