Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2013., 15:20   #81
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
Naime,prije nego sam se udala frendice su mi znale reci,evo nasla sam konacno srodnu dusu,to je to,znam da cemo se vjencati,to je taj pravi...i sl.I uvjek sam si mislila,kako zna da je BAS TAJ -TAJ PRAVI,ocito ja nisam naletavala na tzv SRODNE DUSE i nisam znala koji je feeling..I konacno pred par god naletih na osobu koja je kroz dugovremeno druzenje izasla kao srodna dusa i netko za koga sam rekla da je TO ONO STO ZELIM U ZIVOTU...i naravno dobila to(sada smo u vise nego divnom braku skoro god dana)...
ZANIMA ME STO JE ZA VAS SRODNA DUSA...tj sto je u vasoj vezi bilo to SRODNO po cemu je ON/ONA bio TAJ/TA ?
Nesmem reći...psst.

Da bi prepoznao i privukao srodnu dušu moraš biti na određenom duhovnom nivou.Malo ljudi sretne svoju srodnu dušu.Naime oni su djeca današnjeg ciničnog i materijalnog svijeta i medija, znanosti, pravila, pravila.Osobnih i društvenih...pa samo sebe blokiraju.
Inače se može provesti život u zabludi da je srodna duša ona osoba sa kojom se slažeš ili ti ugađa ili ti je nekako korisna ili onak...dobro ti je sa njom.To nije to i duša to zna.

" Srodna duša se ne upoznaje na jedan dan, ona se mora osjetiti i tada to ostaje dugoročno, a dugoročno iza sebe krije svaki trenutak bez da se razmišlja o budućnosti. Vi sami odlučujete želite li upoznati srodnu dušu i onoga trenutka kada to budete stvarno spremni učiniti vaša srodna duša će se pojaviti.

Najlakši put do srodne duše je da ne tražite materijalno, da ne tražite fizičku ljepotu, da ne tražite pamet, da ne tražite sreću, jer možda vaša srodna duša nije lijepa u fizičkom obliku, možda nije materijalno bogata, možda vaša srodna duša nema ništa od onoga što vi tražite, ali zapamtite vaša srodna duša ima dio koji vam fali i koji u vaš život donosi balans i sreću."

Ovo sam našla na jednom sajtu.Ovo otprilike to opisuje
Odbacite sve pretpostavke, potrebe i zahtjeve ega i društva,osobnu korisnost od nekoga..u emotivnom i društvenom obiku, sve što ste naučili...
Samo otvorite srce.Budite iskreni prema sebi.
Ostalo sam napisala na US-a na sličnoj temi.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 15:25   #82
Quote:
Petra369 kaže: Pogledaj post
Vjerujem u pojam srodne duše, ali ga ne vežem za isključivo jednu osobu. Ili sam imala privilegiju što sam upoznala mnogo srodnih duša i dan danas ih upoznajem?
Moj muž je definitivno jedna od mojih srodnih duša, osoba s kojom dijelim lijepu povezanost, ali isto tako smatram svoje dijete srodnom dušom, neke prijateljice isto.. popis je poduži.

Mišljenje da je ljubav rezervirana ekskluziva za samo jednu osobu je čista bagatelizacija ljubavi.

hoćeš reći da imaš više muških ljubavnih srodnih duša?
a zašto si baš njega za muža odabrala?
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 15:35   #83
Quote:
Petra369 kaže: Pogledaj post
Dosta se mi slažemo, ja na tvoje postove uglavnom tražim gdje da stisnem "lajk".
Možda smo mi srodne duše
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 15:37   #84
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
hoćeš reći da imaš više muških ljubavnih srodnih duša?
a zašto si baš njega za muža odabrala?
Ma nije "srodna duša" sinonim za "onog pravog". Zakaj vi to ljudi brkate?
Ionak po mom shvaćanju duša ne sadrži seksualnu komponentu, tak da bi upravo taj pravi mogao teoretski bit i isključen iz ovog pojma
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 16:32   #85
Za mene, srodna duša je osoba koja me pali na svim razinama. Emotivno, mentalno, seksualno, intelektualno, estetski.
Sa kojom se želim prožeti. Koja me zapali kao šibicu. Sa kojom se osjećam zaštićeno, sigurno, voljeno i sretno. Za kojeg mislim da je najzgodniji, najsexy, najpametniji čovjek na svijetu. Čiji me mozak pali. Ne znam, riječ "paliti". i značenje toga mi tu igra veliku ulogu. Netko tko može pritisnuti sve moje gumbe i izazvati najbolje reakcije u meni.
Tjelesno, to osjećam tako da stalno želim seks s njim.
Vizualno, da mi je prekrasan svaki put kad ga vidim.
Emotivno, da se osjećam ispunjeno i voljeno i da čeznem za njim dok ga nema.
Intelektualno, da osjećam sreću dok razgovaram s njim, kao da rastem iznutra, kao da mi mozak pliva u prekrasnoj, gustoj kupki i gušta kao malo dijete.
Općenito, fizički to osjećam kao da je oko mene sloj debele vune i ništa me se ružno iz vanjskog svijeta ne dotiče. Sve je lagano, letim kroz život.
Ja sam njegova izgubljena blizanka, i on moj blizanac. Naše suprotnosti nas uzbudjuju i zabavljaju.
Želim ga cijelog, želim sve od njega i sve u njemu i sve sa njim. Strast, zaljubljenost, ali i sigurnost. Nikada me neće ostaviti. Znam da sam sigurna s njim.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 06:57   #86
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
hoćeš reći da imaš više muških ljubavnih srodnih duša?
a zašto si baš njega za muža odabrala?
I muških i ženskih.

Neznam.. jer je istovremeno autoritativan, dominantan i topao obiteljski tip.
A ima i dva metra i facu na fintu Johnny Deepa.

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Možda smo mi srodne duše
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:07   #87
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Za mene, srodna duša je osoba koja me pali na svim razinama. Emotivno, mentalno, seksualno, intelektualno, estetski.
Sa kojom se želim prožeti. Koja me zapali kao šibicu. Sa kojom se osjećam zaštićeno, sigurno, voljeno i sretno. Za kojeg mislim da je najzgodniji, najsexy, najpametniji čovjek na svijetu. Čiji me mozak pali. Ne znam, riječ "paliti". i značenje toga mi tu igra veliku ulogu. Netko tko može pritisnuti sve moje gumbe i izazvati najbolje reakcije u meni.
Tjelesno, to osjećam tako da stalno želim seks s njim.
Vizualno, da mi je prekrasan svaki put kad ga vidim.
Emotivno, da se osjećam ispunjeno i voljeno i da čeznem za njim dok ga nema.
Intelektualno, da osjećam sreću dok razgovaram s njim, kao da rastem iznutra, kao da mi mozak pliva u prekrasnoj, gustoj kupki i gušta kao malo dijete.
Općenito, fizički to osjećam kao da je oko mene sloj debele vune i ništa me se ružno iz vanjskog svijeta ne dotiče. Sve je lagano, letim kroz život.
Ja sam njegova izgubljena blizanka, i on moj blizanac. Naše suprotnosti nas uzbudjuju i zabavljaju.
Želim ga cijelog, želim sve od njega i sve u njemu i sve sa njim. Strast, zaljubljenost, ali i sigurnost. Nikada me neće ostaviti. Znam da sam sigurna s njim.
Jako mi je lijepo ovo napisano.
Dijelim tvoje razmišljanje. Tako i ja shvaćam pojam "srodna duša".
__________________
"I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles”.
Štikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 11:17   #88
Ja ne znam da li ću promašiti ili nekad promijeniti mišljenje ali sad mislim da sam pronašla svoju srodnu dušu iako se poznajemo samo 4-5 mjeseci.
Bila sam u jednoj dugoj vezi prije ove (6 godina) i ne znam da sam ikad bila 100% sigurna da je to to, uvijek je tu bilo nešto što je ostalo nedorečeno i nejasno. Nakon te veze slijedi ova osoba koja mi je skroz preokrenula svijet. Nisam vjerovala da postoji neko ko me može tako čitati, znati što mislim i osjećam-sve! Nekako smo se intelektualno i emocionalno savršeno poklopili i u početku se nismo prestajali čuditi tome kakva nas energija povezuje. Jednostavno je osoba kojoj ne mogu NIŠTA sakriti, pa tako više nemam ni potrebu za tim ( i obratno). Iznenađujem samu sebe koliko se za njega trudim, i koliko sam od jedne prilično sebične osobe(koja je bila svjesna toga i uvijek protiv svog ega radila jer sam znala da to nije fino) postala nekako iskreno nesebična, u smislu da ne moram više protiv sebe nego mi je jednostavno zadovoljstvo ugađati njemu i vidim da je i s njegove strane identično. Ima tu još dosta sitnica: uočavamo iste stvari, detalje, analiziramo sve identično...
Ono što je najčudnije od svega je da često sanjamo identičnu stvar istu noć (ovo možda nema veze sa srodnim dušama ali je zanimljivo )

Eto iako je veza još uvijek svježa, ja nekako imam osjećaj da mi ne treba ništa više od ovog, osjećam se potpuno
elsewhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:36   #89
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Danas je subota. 2+2=4. Da te netko pita jesi li ikada posumnjala u ove dvije izjave, što bi odgovorila?

Sve dok razmišljamo u terminima "što ako...?", to onda nije to. Kod srodne duše jednostavno znaš. Bez zaslijepljenosti, bez idealiziranja, jasno vidiš svaku nesavršenost - a opet, bez dvojbi, bez propitkivanja, bez sumnji, bez mogućnosti za uzmak, bez želje za uzmak... znaš.



Potpuno pogrešan izraz.

Tu se uopće ne radi o "obaranju s nogu" - naprotiv, uz sve moguće ushite, leptire, aritmije i ostalo, pronalaženje srodne duše znači, prije svega, mir. Trenutak smirenja, šutnje, potpunosti, ostvarenosti; trenutak u kojem jednostavno znamo da je sve na svome mjestu, da smo tamo gdje trebamo biti, s onom s kojom trebamo biti, da je posve nebitno postoji li ijedna, ikakva druga.

I onda, odjednom, ona (inače optužujuća) rečenica "uzimaš me zdravo za gotovo" poprimi posve novo značenje: upravo to, kad ju uzimaš zdravo za gotovo, kao činjenicu, kao dio sebe, zarobljenice, gospodara, svjedoka i sudionika svih tvojih misli. Kad ona jednostavno jest, kad se podrazumijeva kao ishodište, ona čvrsta točka u svemiru kojom se može pomicati Zemlja...

Kada znaš da si pronašao odredište. "Home is the sailor, home from sea."
Kako prelijepo opisano
To može samo čovijek koji je to doživio.

Zašto ne pišeš više ovako? Sad si kratak.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 22:00   #90
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Za mene, srodna duša je osoba koja me pali na svim razinama. Emotivno, mentalno, seksualno, intelektualno, estetski.
Sa kojom se želim prožeti. Koja me zapali kao šibicu. Sa kojom se osjećam zaštićeno, sigurno, voljeno i sretno. Za kojeg mislim da je najzgodniji, najsexy, najpametniji čovjek na svijetu. Čiji me mozak pali. Ne znam, riječ "paliti". i značenje toga mi tu igra veliku ulogu. Netko tko može pritisnuti sve moje gumbe i izazvati najbolje reakcije u meni.
Tjelesno, to osjećam tako da stalno želim seks s njim.
Vizualno, da mi je prekrasan svaki put kad ga vidim.
Emotivno, da se osjećam ispunjeno i voljeno i da čeznem za njim dok ga nema.
Intelektualno, da osjećam sreću dok razgovaram s njim, kao da rastem iznutra, kao da mi mozak pliva u prekrasnoj, gustoj kupki i gušta kao malo dijete.
Općenito, fizički to osjećam kao da je oko mene sloj debele vune i ništa me se ružno iz vanjskog svijeta ne dotiče. Sve je lagano, letim kroz život.
Ja sam njegova izgubljena blizanka, i on moj blizanac. Naše suprotnosti nas uzbudjuju i zabavljaju.
Želim ga cijelog, želim sve od njega i sve u njemu i sve sa njim. Strast, zaljubljenost, ali i sigurnost. Nikada me neće ostaviti. Znam da sam sigurna s njim.
Ajme
Predivno opisano
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 22:12   #91
Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Ajme
Predivno opisano
je. i ak uspijete da takav osjećaj traje duže od godinu/dvije onda zaslužujete nobelovu nagradu.

meni je to netko tko trpi moja sranja i čija sranja ja trpim. i da se smijemo. puno.
__________________
baš sam neki dan gledao jedan dokumentarac...
iyeshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 09:20   #92
Quote:
Bez zaslijepljenosti, bez idealiziranja, jasno vidiš svaku nesavršenost - a opet, bez dvojbi, bez propitkivanja, bez sumnji, bez mogućnosti za uzmak, bez želje za uzmak... znaš.
Quote:
Tu se uopće ne radi o "obaranju s nogu" - naprotiv, uz sve moguće ushite, leptire, aritmije i ostalo, pronalaženje srodne duše znači, prije svega, mir.
Quote:
Razlikujemo se, on nije moje ogledalo, kao ni ja njegovo, ali opet učimo iz svojih razlika, nadopunjujemo se.
Sve ovo
Nemam što nadodati, prelijepo opisano!
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 13:27   #93
Zasad osoba koja ima identičan psiho-profil ko grga-pervr
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 13:42   #94
Ja nemam srodnu dusu
Tolko sam poseban da se nijedna ne slaze sa mnom
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 13:54   #95
Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Ja nemam srodnu dusu
Tolko sam poseban da se nijedna ne slaze sa mnom
Normalno da imaš,samo ne znaš prepoznati to.Često se srodne duše u početku toliko razilaze u stavovima da pomisle da nije mogao naletiti na ''goru''.
Ali nije tako,ljudi se upoznavaju,mijenjaju neke svoje stavove,prilagođavaju partneru ali ipak ostaju u nutrini ono što žele biti,individualci u nekim svojim željama.
Što se manje propituješ o različitostima to nesvjesno živiš i voliš''svoju srodnu dušu.''.
Ljudi koji se nadopunjuju,razumiju i gledaju svijet zajedničkim očima.
Ne traže dlaku u jajetu,ne kopaju po prošlosti,nisu ovisnici tuđih morala na klimavim nogama,odlučuju zajedno,nadograđuju svoja mišljenja i jednostavno žive.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 13:56   #96
Jednog dana mozda
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 10:27   #97
Fakat lijepo opisano Doll Fetish.
ClintRuin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 11:53   #98
interesantno

https://www.youtube.com/watch?v=xtVHdOPLDTE
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:07   #99
Sada kada razmislim znate kaj je meni srodna duša ?

Osoba sa kojom se mogu iskreno smijati, koja mi je duhovita, sa kojom mogu iskreno razgovarati, koja me ne lovi u razgovoru, ne ismijava me, koja se ne duri, koja voli biti u mom društvu.... sa kojom mogu biti ono što jesam, slobdno. Znajući da ću biti voljena ili prihvaćena. Koja nije zločesta i zlobna, preozbiljna i predramatična.
Sa srodnom dušom možete plakati i smijati se a opet se volite.
To su neke generalije.

Koja nije in i u modi po ovome kaj pjeva Elvis. J. Kurtović :

https://youtu.be/T4Y1fbgZAj8



Osoba koja voli život i ljude, nije plitka ni površna, živčana i dosadna. Koja ne cendra non stop, ne kritizira, ne drži se pretenciozno. Nije ni snob.
Osoba koja se zna zezati na svoj račun i sprdati sa životnim bedastoćama, koja je nježna i dobra... ma moja srodna duša.
Lauferi, zvrkovi, veseli i neopterećeni dojmom na druge. Sa srodnom dušom ne moraš hodati kao po jajima.
Srdonoj duši se srce veseli.
Isto vrijedi i obvrnuto za tu osobu. To je mislim sa te nemisitične ideje srodnih duša.
Imam dosta srodnih duša. Neke su ženskog a neke muškog roda, neke starije a neke mlađe.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:13   #100
mit.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.