Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2016., 18:09   #81
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Lelo, jel ti mozes sa sigurnoscu reci koji je problem sa tim djetetom? Usudila bi se? Kroz totalno afektivno pisanje autora?
Ja ne bi mogla, niti bi se usudila.
Znam gro djece koja imaju, ajmo to tako reci, slabiju socijalizaciju posebno na pocetku srednje skole. Izgubili su kontakt sa frendovima iz osnovnjaka, nisu jos uspostavili nove kontakte u srednjoj.
Da li je tom djetetu nesto psihijatarski problematicno treba procijeniti vrlo, vrlo oprezno.
Samo mu jos fali psihijatarska dijagnoza uz usranu obiteljsku situaciju koju ima.
Na odraslima je da postavljaju zdrave granice, da se brinu za mentalno zdravlje svoje djece, pa cak i one ne bioloske!
Jel tebi normalno da se odrasli muskarac povuce i naduri jer su mu zena i posinak rekli da pedalin nije dobra ideja????

Uostalom, ajmo malo o tom pedalinu i djetetu od dvije godine
Naravno da ne. Klinca nit sam čula nit sam vidjela a nisam ni sklona ljepljenu etiketa i dijagnoza na sve strane samo zato jer nismo svi isti.
Ali meni tu ništa nije normalno.
Ni otac ni majka ni poocim pa onda sasvim logično ni klinac.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 18:09   #82
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Jest da je HDZ bio zadnjih 6 mjeseci na vlasti pa se društvena klima vratila 100 godina unatrag, ali reći da je klinac radi dva mame i dva tate danas (i to ne istospolne orijentacije) društveno obilježeno ili radi puno mlađem brata... ne zna čovjek bi li se smijao ili plakao
A gle, ne znam što da ti kažem. Začudila bi se koliko konzervatizma i ljudske pakosti ima. Možda ne bih ni ja vjerovala da nisam vidjela na svoje oči. Dovoljan je samo mali sukob, trzavica među klincima i začas se bode razvedenim roditeljima, bolestima u obitelji, obiteljskom situacijom, mamama kurvama od koje je stari morao pobjeći...

Imala sam u razredu klinca kojemu se otac ubio pred očima. I prije je zapinjao u socijalizaciji, a poslije samoubojstva stanje se pogoršalo. Dežurni govnari u razredu su ga obavezno dražili riječima: Isti si ko stari, i ti ćeš visjeti sa šljive...

Ne, uopće mi ne bi bilo čudno da ga klinci podbadaju razvodom i svime vezanim usto.
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 18:15   #83
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Jest da je HDZ bio zadnjih 6 mjeseci na vlasti pa se društvena klima vratila 100 godina unatrag, ali reći da je klinac radi dva mame i dva tate danas (i to ne istospolne orijentacije) društveno obilježen ili radi puno mlađeg brata... ne zna čovjek bi li se smijao ili plakao
Joj, Lelo moja, moj sin je isao u medjunarodnu fancy gimnaziju, renomiranu blatruchkenj, djeca diplomata su ju pohadjala, pa je svjedocio totalno rasistickom napadu na jednu malu Azijatkinju i to pred profesoricom koja je buljila pred sebe i sutila dok su se klinci rugali 'kosim ocima' i ispitaivali djevojciu da li zeli da joj ulove stakora za rucak.
Djeca znaju biti uzasno okrutna. Nije ni cudo kada vidis sto neki odrasli pisu po ovoj temi.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 18:21   #84
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Joj, Lelo moja, moj sin je isao u medjunarodnu fancy gimnaziju, renomiranu blatruchkenj, djeca diplomata su ju pohadjala, pa je svjedocio totalno rasistickom napadu na jednu malu Azijatkinju i to pred profesoricom koja je buljila pred sebe i sutila dok su se klinci rugali 'kosim ocima' i ispitaivali djevojciu da li zeli da joj ulove stakora za rucak.
Djeca znaju biti uzasno okrutna. Nije ni cudo kada vidis sto neki odrasli pisu po ovoj temi.
Ma gle, svjedočila sam i ja svemu i svačemu. A brate da u cijeloj svojoj generaciji u školi ili kroz treninge ne možeš nać jednu osobu s kojom si dobar i koja se želi družit s tobom, ne, nije mi normalno.
Mislim, ja nisam najdruštvenija osoba na svijetu, nije mi ugodno u grupama ljudi, posebno onih koje ne znam pa imam eto imam najbolju frendicu s kojom se družim već 21 godinu. I promijenile smo klupe, i škole i fakultete i dimenzije odnosa se mijenjaju... no da nemaš baš nikog meni smrdi.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 18:28   #85
Slazem se s tobom Lelo, ali zar ne bi trebala uciti?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 18:33   #86
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Slazem se s tobom Lelo, ali zar ne bi trebala uciti?
Taman obrađujem Eriksona pa mi je ovo sjelo ko med na putar

Da se razumijemo, iz rečenice "Valjda sam kriv što sam htio da moja žena osjeti ljubav" lako se uvidi obrazac, ali bome ni da je majka centrirana, ne bi dala ruku u vatru
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:22   #87
Quote:
Integer kaže: Pogledaj post
Zašto prizemljiti? Na koji način?
Tako da ti netko objasni da si pretjerao kad vec ona ne moze. Ovi bolesni opisi odnosa majke i sina bi za mene bio okidac da te posaljem tamo otkud si dosao.
@poison ivy...eto vidis zasto sam protiv moja i nasa djeca....ovo je ocit primjer
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:40   #88
Iz toga što autor vidi taj k.... koji se naslanja na ženu je vidljivo da on ima problema sa prihvačanjem njihova odnosa i ljubomorom (rivalstvom za ljubav) jer se radi o muškom djetetu. On vidi ono što vjerojatno ne postoji ukoliko mu se žena stvarno ne trlja o sinove spolne organe, a onda ona ima ozbiljnije probleme Ma da je to njegov sin ne bi on tu nikakav k... u toj priči vidio.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:41   #89
Integer, zapitaj se bi li te sve navedeno smetalo da se radi o tvom sinu?? I iskreno si odgovori.
Tebi mali smeta. Višak ti je.
I što sad da ti mi ovdje kažemo? Da si znao u što ulaziš! Jer jesi. Zbilja jesi.

Neznam kako bih nazvala ovu očito ljubomoru očuha na dijete.
Zapitaj se zašto osjećaš sve to što osjećaš? Zašto si ljubomoran, zašto ti dijete smeta? Kako nazvati tvoju očitu želju da se mali makne pa da mu mama može biti samo tvoja??

Sebičan si i nesiguran, ohladi malo. Zašto bi mali morao ubrzano odrasti jer si se ti eto pojavio? Analiziraš mu svaki pokret. Analiziraš čak i to što je zagrlio mamu. Nije njegov zagrljaj neprimjeren i bolestan, tvoja analiza i pogled na to jest.

Ti si muškarac, on je dijete. Ti si joj muž, a on sin. Nema razloga da od tog radiš problem.
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:52   #90
Quote:
Integer kaže: Pogledaj post
T
Act. 4

Bio sam ful outgoing tip. Nakon što sam ju upoznao apsolutno sam sve svoje npr. ljetne aktivnosti i go morao počet ravnati po njegovim turnirima. Na spomen da si odem sam na more - uvreda. Mi smo obitelj sad.


Anyone?


sa ovakvim prijedlogom sto ocekujes ?
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:00   #91
dijete i puno mlađe od 15 godina osjeti koje ponašanje je neprimjereno u odnosu na roditelja suprotnog spola.
za ovako nešto nikada nisam čula ili vidjela.

dobro je da je počeo ići psihologu.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:06   #92
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post


sa ovakvim prijedlogom sto ocekujes ?
Ozbiljno?
Znači, nije uredu ni pomisliti a ne daj Bože izreći da ti je pun klinac čekanja godinama da se napokon okupaš i kad vidiš da druga strana nije zainteresirana otići sam ili s frendovima? Takvo nešto je za uvredu?

*Neovisno sad o autoru i njegovu situaciju, vrijedi za sve one više manje uravnotežene odnose i obitelji i potrebu da se povremeno izluftaš i napuniš baterije, odeš na putovanje sa svojim curama ili ne znam, na ribičiju...
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:11   #93
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?
Znači, nije uredu ni pomisliti a ne daj Bože izreći da ti je pun klinac čekanja godinama da se napokon okupaš i kad vidiš da druga strana nije zainteresirana otići sam ili s frendovima? Takvo nešto je za uvredu?

*Neovisno sad o autoru i njegovu situaciju, vrijedi za sve one više manje uravnotežene odnose i obitelji i potrebu da se povremeno izluftaš i napuniš baterije, odeš na putovanje sa svojim curama ili ne znam, na ribičiju...
Sam na more...a imaju dvogodisnjaka zajedno
Zaboravljamo da je i on otac...a mama ocito gubi tlo pod nogama izmedju TROJE djece...jer da...i on je ocito veliko dijete.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:19   #94
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?
Znači, nije uredu ni pomisliti a ne daj Bože izreći da ti je pun klinac čekanja godinama da se napokon okupaš i kad vidiš da druga strana nije zainteresirana otići sam ili s frendovima? Takvo nešto je za uvredu?

*Neovisno sad o autoru i njegovu situaciju, vrijedi za sve one više manje uravnotežene odnose i obitelji i potrebu da se povremeno izluftaš i napuniš baterije, odeš na putovanje sa svojim curama ili ne znam, na ribičiju...
Ali on uopće ne čeka godinama. Njemu je smetalo to što mora organizirati odmor oko klinčevih aktivnosti, pa je nadureno odlučio da bi sam na more kad već ne može kad on hoće

A uostalom, oni su sada upravo na moru, koliko sam skužila. Jer se i tu pojavio novi kamen smutnje, posjet pravoga oca. O kojim to godinama čekanja govorimo?
Pogotovo ako znamo da su zajedno ukupno 3,5 godina, znači cca 3 GO-a.
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:20   #95
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Sam na more...a imaju dvogodisnjaka zajedno
Zaboravljamo da je i on otac...a mama ocito gubi tlo pod nogama izmedju TROJE djece...jer da...i on je ocito veliko dijete.
U to uopce ne bi ulazila

Ali govoreći ovako, mali ima i oca koji ga moze odvest na jedan turnir pa mali na more dođe naknadno ili da dopelje tata ili se oslone na baka servis ili što li već...

Moji su mene pitali ideš s nama ili ideš kod babe?
Ne sjecam se da su ikad radi sestrinih obaveza uskracivali moje i njihove guste ili obrnuto, radi mojih njene. Samo su se fino izorganizirali

No, nisam sad ni ulazila u njihov odnos nego sam baš neki dan laprdala o tome i naišla na brdo sličnih mišljenja u stilu, sad kad smo obitelj, nema mrdanja, napizde se jedno na drugo i ako su dućan morali obavit odvojeno.

Vezano uz konkretnu situaciju i dvogodišnjaka ja bi rado istrpila jedan vikend i onda drugi vikend otišla zabavit se sa svojim društvom. Ono, ishendlat ćemo sve. Sve se da uz dobru volju.

Nevjerojatno mi je da se ljuti uopće dure... Ono, imate djecu. Skockajte se više
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:25   #96
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
U to uopce ne bi ulazila

Ali govoreći ovako, mali ima i oca koji ga moze odvest na jedan turnir pa mali na more dođe naknadno ili da dopelje tata ili se oslone na baka servis ili što li već...

Moji su mene pitali ideš s nama ili ideš kod babe?
Ne sjecam se da su ikad radi sestrinih obaveza uskracivali moje i njihove guste ili obrnuto, radi mojih njene. Samo su se fino izorganizirali

No, nisam sad ni ulazila u njihov odnos nego sam baš neki dan laprdala o tome i naišla na brdo sličnih mišljenja u stilu, sad kad smo obitelj, nema mrdanja, napizde se jedno na drugo i ako su dućan morali obavit odvojeno.

Vezano uz konkretnu situaciju i dvogodišnjaka ja bi rado istrpila jedan vikend i onda drugi vikend otišla zabavit se sa svojim društvom. Ono, ishendlat ćemo sve. Sve se da uz dobru volju.

Nevjerojatno mi je da se ljuti uopće dure... Ono, imate djecu. Skockajte se više
Ali on ne trazi objektivno rjesenje nego optuzuje dijete za njegovu nedoraslost situaciji...
I to je problem.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:27   #97
Nego, Integer, odakle ti uopće inspiracija za ovakav naslov topica?

Meni je prva pomisao kad sam ga pročitala bio ljubavni trokut neke vrste. Ono, zašto dijete stavljaš u kategoriju "on", kao treći element vaše veze?
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:29   #98
Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post
Ali on uopće ne čeka godinama. Njemu je smetalo to što mora organizirati odmor oko klinčevih aktivnosti, pa je nadureno odlučio da bi sam na more kad već ne može kad on hoće

A uostalom, oni su sada upravo na moru, koliko sam skužila. Jer se i tu pojavio novi kamen smutnje, posjet pravoga oca. O kojim to godinama čekanja govorimo?
Pogotovo ako znamo da su zajedno ukupno 3,5 godina, znači cca 3 GO-a.
Nisi vidjela moju *?

Mene kod ove situacije zanima kakav je odnos s tom novosklepanom obitelji s oceve strane?

Baš svi mogu staviti ruku u vatru da da im suprug ima dijete s drugom ženom i da apsolutno baš sve aktivnosti mora planirati po njemu unatoč baka servisu i bološkoj majci da im ne bi nekad na sekundu izašla para na uši?

*I ovo gore pitanje, također se ne odnosi na autorovu situaciju.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:32   #99
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Nisi vidjela moju *?

Mene kod ove situacije zanima kakav je odnos s tom novosklepanom obitelji s oceve strane?

Baš svi mogu staviti ruku u vatru da da im suprug ima dijete s drugom ženom i da apsolutno baš sve aktivnosti mora planirati po njemu unatoč baka servisu i bološkoj majci da im ne bi nekad na sekundu izašla para na uši?

*I ovo gore pitanje, također se ne odnosi na autorovu situaciju.
Ne...naravno. Ali zato ako to ne mozes hendlati, zaobidjes...zisku
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:32   #100
Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post
Nego, Integer, odakle ti uopće inspiracija za ovakav naslov topica?

Meni je prva pomisao kad sam ga pročitala bio ljubavni trokut neke vrste. Ono, zašto dijete stavljaš u kategoriju "on", kao treći element vaše veze?
Dobro pitanje
Ja sam pomislila kad sam vidjela naslov zašto netko o sexu u troje ne postavi temu na LJES-u, a ne ovdje
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.