Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2013., 20:14   #1
Kad djeca neće tati

Iselila sam s djecom u 10. mjesecu, 2 tjedna nakon toga on ih je upoznao sa svojom novom odabranicom, i sad se uselila kod njega. Djeca su dva puta tjedno i svaki drugi vikend kod njega. U novom su stanu zadovoljni, svatko ima svoju sobicu, nikad nisu spominjali da bi se vratili natrag u kuću u kojoj su odrasli. Kako su sad praznici dogovorili smo da su par dana kod njega, par dana kod mene... uglavnom obzirom da je tatica zaljubljen preko svake mjere dječica mu valjda više nisu prioritet, pa je počelo sa tata se neće igrati sa nama, samo priča s njom, gleda televiziju, šalje nas u sobu, ne smijemo gledati crtiće jer oni pričaju i tako... uglavnom u nedjelju su navečer trebali kod njega jer ujutro radim i od kad su se probudili plakali su cijeli dan da ne žele otići kod tate. Kad je došao po njih otišli su svi uplakani... ovog mi je puta maleni opet počeo plakati, pa kad sam mu rekla da mu je ipak bilo lijepo kod tate rekao je da ali svejedno ne želi ići... i kaže reci mi još koliko puta moram ići kod njega pa da više nikad ne moram?
meni je to užas... pokušala sam mu danas objasniti, ali ja sam zlobna, huškam ih protiv njega i sl. rekla sam mu da radi protiv sebe, a on mi odgovorio da će s vremenom on vidjeti da ga oni odbijaju i ignoriraju ako je to tako?!? dakle, ne mjenja ništa dok ne dođe do toga da ne žele ništa s njim...
stvarno mi ih je žao...
i ne znam da li i na koji način mogu utjecati na to...
postoji li neka tabletica za prosvijetljenje?
Seleia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 13:20   #2
Quote:
Seleia kaže: Pogledaj post
Iselila sam s djecom u 10. mjesecu, 2 tjedna nakon toga on ih je upoznao sa svojom novom odabranicom, i sad se uselila kod njega. Djeca su dva puta tjedno i svaki drugi vikend kod njega. U novom su stanu zadovoljni, svatko ima svoju sobicu, nikad nisu spominjali da bi se vratili natrag u kuću u kojoj su odrasli. Kako su sad praznici dogovorili smo da su par dana kod njega, par dana kod mene... uglavnom obzirom da je tatica zaljubljen preko svake mjere dječica mu valjda više nisu prioritet, pa je počelo sa tata se neće igrati sa nama, samo priča s njom, gleda televiziju, šalje nas u sobu, ne smijemo gledati crtiće jer oni pričaju i tako... uglavnom u nedjelju su navečer trebali kod njega jer ujutro radim i od kad su se probudili plakali su cijeli dan da ne žele otići kod tate. Kad je došao po njih otišli su svi uplakani... ovog mi je puta maleni opet počeo plakati, pa kad sam mu rekla da mu je ipak bilo lijepo kod tate rekao je da ali svejedno ne želi ići... i kaže reci mi još koliko puta moram ići kod njega pa da više nikad ne moram?
meni je to užas... pokušala sam mu danas objasniti, ali ja sam zlobna, huškam ih protiv njega i sl. rekla sam mu da radi protiv sebe, a on mi odgovorio da će s vremenom on vidjeti da ga oni odbijaju i ignoriraju ako je to tako?!? dakle, ne mjenja ništa dok ne dođe do toga da ne žele ništa s njim...
stvarno mi ih je žao...
i ne znam da li i na koji način mogu utjecati na to...
postoji li neka tabletica za prosvijetljenje?
Ne postoji nikakva tabletica za prosvijetljenje, ali postoji papir, mail i socijalna sluzba... Sve to uredno prijavljuj jer njemu se zivo fucka sto djeca trebaju i zele.

Zadnje uređivanje Jona Vark : 28.12.2013. at 13:26.
Jona Vark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 13:46   #3
Quote:
Jona Vark kaže: Pogledaj post
Ne postoji nikakva tabletica za prosvijetljenje, ali postoji papir, mail i socijalna sluzba... Sve to uredno prijavljuj jer njemu se zivo fucka sto djeca trebaju i zele.
Da i????
Šta će to točno sa tim prijavljivanjem postići dobro za djecu???
Centar će mu dati čarobnu pilulu ili će se strašne tete sa Centra obrušiti na neodgovornog oca i dozvati ga pameti...zaista bih te molila da mi objasniš šta će prijavljivanjem Centru točno postići u ovom njenom slučaju
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 14:02   #4
a sta da se nadjes sa njim, bez da su djeca prisutna, pa da mu sve lijepo ispricas. objasni mu na fin nacin i reci da si zabrinuta za djecu. ako se i dalje podje ponasati k`o kakav seljacic, fino mu reci da je jedno biti zaljubljen a drugo je voditi brigu o malim, neduznim bicima.
nije valjda toliki kreten da ce mu i nakon svega toga biti svejedno.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 14:06   #5
Pretuzna prica i po tko zna koji put ponovljeni dokaz kako neki muski imaju sve a nista ne zasluzuju, bar ne svojim ponasanjem.
I meni je jako zao te djece, ima drugih muskih koji bi jedva docekali da budu s njima pa cak i ako nisu u krvnom srodstvu a kamoli kad su to tvoja vlastita djeca.
Najlakse ih je ici praviti, a poslije bas me briga neka se drugi brine za njih...
UZAS i SRAMOTA!
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 16:18   #6
Quote:
Jona Vark kaže: Pogledaj post
Ne postoji nikakva tabletica za prosvijetljenje, ali postoji papir, mail i socijalna sluzba... Sve to uredno prijavljuj jer njemu se zivo fucka sto djeca trebaju i zele.
Zar zaista možeš prijaviti u socijalnu službu da se tata ne igra s djecom ili da im ne da da gledaju crtiće? Ne mislim da je to dobar način odgoja, naravno, no čisto sumnjam da to spada pod zanemarivanje ili zlostavljanje.

Koliko se tata igrao s djecom ili provodio vremena s njima kad ste bili u braku?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 17:51   #7
zapravo je ova tema vrlo zanimljiva i trebalo bi više pričati o očevima koji odu i zaborave da imaju djecu...trebao bi netko to objasniti nama ženkama koje ne možemo shvatiti
šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 18:10   #8
Zaista želiš reći da u si bila u situaciji da si planirano imala dijete s osobom koju dugo i dobro poznaješ i koju si smatrala toplom i nadasve pouzdanom i koja je u braku bila vrlo brižan i predan roditelj, a onda je najednom prestala brinuti za dijete nakon razvoda?

Događa se to da se svi mi zaljubimo i u silnoj zaljubljenosti ne razmišljamo previše o osobi pored sebe. Događa se i to da se djeca ne planiraju nego dogode.

Nije da se muškarcima dogodi neki preokret u glavi. Samo najednom shvatiš da nisi pametno birala
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 19:07   #9
da, to želim reći..

ajde ne baš u detalje tako...ali prvih par godina je bio brižan otac koji se bavio s djecom, volio ih, onda se zaljubio, otišao i od tada je odnos s djecom sve gori i gori...skoro da ga ni nema

Zar zaista može nova žena, maćeha, toliko utjecati na muškarca da zanemari svoju djecu s vremenom, a sve u želji da s njom provodi što više vremena? Ne kontam...izgleda da sam ja turbo turbo loše birala
šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 19:47   #10
Svatko ima svoju volju i pravo na izbor. I svoje prioritete.

Nije on malouman pa da ta žena manipulira njime. Očito mu djeca nisu na listi prioriteta iznad nove ljubavi. Ili se bavi djecom jednako kao prije, pa si tu brigu tada preuveličavala, a sada je umanjuješ jer nisi objektivna
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:26   #11
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Da i????
Šta će to točno sa tim prijavljivanjem postići dobro za djecu???
Centar će mu dati čarobnu pilulu ili će se strašne tete sa Centra obrušiti na neodgovornog oca i dozvati ga pameti...zaista bih te molila da mi objasniš šta će prijavljivanjem Centru točno postići u ovom njenom slučaju
Mislim da nisi ni procitala moj post, a to bi ipak bio preduvijet kad vec nesto kvotas, sto izvlacis iz konteksta i manipuliras mojim postom, ako ti je to praksa i s djecom onda jao njima.

Nitko se nece na nikoga obrusavati niti je to cilj vec je nuzno evidentirati takve dogadjaje kronoloski jer se itekako ispoljavaju u djecjem ponasanju u vrticu, skoli itd. Ili ti je to prvi glas da i djeca imaju svoje potrebe i osjecaje Hardi?
Jona Vark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:32   #12
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Zar zaista možeš prijaviti u socijalnu službu da se tata ne igra s djecom ili da im ne da da gledaju crtiće? Ne mislim da je to dobar način odgoja, naravno, no čisto sumnjam da to spada pod zanemarivanje ili zlostavljanje.

Koliko se tata igrao s djecom ili provodio vremena s njima kad ste bili u braku?
Sumnjam da im ne da da gledaju crtice, pa to je jos i najjednostavniji oblik zanemarivanja, stavis im crtice i bok, cudi me da to navodis. Zanemarivanje se i fizicki i psihicki ispoljava i moze se kontinuirano pratiti, tako da Eowyn stvarno FTW? A tek ona tvoja tvrdnja da sto bi imali osjecaje za djecu koja su im se dogodila (???) mi je vrh... Onaj koji ne mari i ne brine o svojoj djeci za mene ne moze biti niti opcija, but that's only me obviously...

Zadnje uređivanje Jona Vark : 29.12.2013. at 13:39.
Jona Vark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:33   #13
Quote:
Jona Vark kaže: Pogledaj post
ako ti je to praksa i s djecom onda jao njima.
Quote:
Jona Vark kaže: Pogledaj post
tako da Eowyn stvarno FTW?
Pripazi na taj ton.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:42   #14
Quote:
šumi kaže: Pogledaj post
da, to želim reći..

ajde ne baš u detalje tako...ali prvih par godina je bio brižan otac koji se bavio s djecom, volio ih, onda se zaljubio, otišao i od tada je odnos s djecom sve gori i gori...skoro da ga ni nema

Zar zaista može nova žena, maćeha, toliko utjecati na muškarca da zanemari svoju djecu s vremenom, a sve u želji da s njom provodi što više vremena? Ne kontam...izgleda da sam ja turbo turbo loše birala
Koja maćeha , ženska koja se upetljala u tuđi brak, neka sebična opajndara misli uopće na njegovu djecu ? Kamon....
Ta ima suosjećanja, ljubavi i brižnosti za njegovu djecu kao cigla ili armirani blok.
Oni su zaljubljeni ah...a djeca, svemir i sve neka se prilagode njihovoj turbosvemirskoj vezi dviju zaljubljenih muceka.
Bem ti takvoga čovjeka koji se zbog vađajne odrekne vlastite djece i stavi ih na drugo mjesto.
Autorica treba sa njim sjesti pa mu objasniti tako "zaljubljenom" koji svijetom hoda misleći donjom glavom kako to ponašanje njega i te fufe utječe na odnos sa djecom.
Pa fino ako djeca ne žele ocu, neka prošeta do svoga odvjetnka i konzultira se kako dalje. Ne treba djecu ni na što siliti....to je štetno.
A takav otac je nula od karatera i nula od čovjeka kada mu odnos sa djecom, brigu i ponašanje prema djeci neka vađajna definira.
Imaš takvih majmuna koji gurnu vlastito dijete u ćošak jer su sada kakti zaljubljeni i prekosretni pa im djec i ta dva dana vikendom smetaju jer nemreju đampati po toj fufi.
Stoga...ako se on ne ponaša kao otac djecu se nema što tjerati na druženje sa njim. Nisu tražili tu žensku ko prikolicu već njega trebaju.Tatu.Pa...kaj on uopće gura nju u njihove živote i njihov odnos, kaj se ona gura ?
Da ima srca i pameti ne bi to radila. Bar dok su djeca kod njega pustila bi da uživaju u tatinoj pažnji i to bi mu naglasila.
Tak.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 18:06   #15
Quote:
Jona Vark kaže: Pogledaj post
Sumnjam da im ne da da gledaju crtice, pa to je jos i najjednostavniji oblik zanemarivanja, stavis im crtice i bok, cudi me da to navodis. Zanemarivanje se i fizicki i psihicki ispoljava i moze se kontinuirano pratiti, tako da Eowyn stvarno FTW? A tek ona tvoja tvrdnja da sto bi imali osjecaje za djecu koja su im se dogodila (???) mi je vrh... Onaj koji ne mari i ne brine o svojoj djeci za mene ne moze biti niti opcija, but that's only me obviously...
Nemam te vremena uciti citanju s razumijevanjem. Napisala sam da se ne treba previse cuditi ako se osoba koju ne poznakes dobro i s.kojom nisi planirao dijete.ne pokaze kao brizan roditelj.

Moze se pokazati, ali i ne mora.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 23:12   #16
ma nabijem takve žene na stup srama!
al sva sreća da se kozmička pravda uvijek pobrine da sve iznivelira
šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 17:11   #17
Nisu svi očevi isti kao ni sve maćehe...
Znam jednu divnu dalmatinku koja ni sam ne shvaća koliko je djeca iz bivšega braka od dragog ..vole. Koliko utječe na njih iako nisu često skupa a ona im se posveti kao i tata dok su kod njih.
To je divna osoba , vrlo požrtvovna i dobra prema toj dječici...brine kako se osjećaju čak i ako nisu kraj nje.
Nadam se da mi neće zamjeriti kaj ovo pišem ali kakva je krasna osoba govori to da je dječica mole da im pošalje palačinke poštom (kaj govori istovremeno kakva je mama tih klinaca kad djeca maćehu mole za palačinke )
Toliko imaju povjerenja u nju i tako su je djeca lijepo prihvatila

Tak da postoje očevi i "očevi " kao i maćehe i "maćehe"
Nije lako sve te odnose posložiti ali ovakav gore iz teme otac koji, i u tim povremenim viđanjima djece , zanemaruje djecu..nije dobar čovjek.

Zadnje uređivanje pozitivax : 30.12.2013. at 17:19.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 17:25   #18
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoju volju i pravo na izbor. I svoje prioritete.

Nije on malouman pa da ta žena manipulira njime. Očito mu djeca nisu na listi prioriteta iznad nove ljubavi. Ili se bavi djecom jednako kao prije, pa si tu brigu tada preuveličavala, a sada je umanjuješ jer nisi objektivna
Ja bih obratila pažnju na ovo...ponajprije
On je tata vjerojatno kakav je bio i prije...samo sad pored njega nije majka djece, pa se ta razlika vidi i osjeti.
Prijavljivanjem Centru može samo pogoršati stvari...i navući si nadzor do kraja život...a vjerujte mi...to vam ne treba
Ovo ne spada ni pod zanemarivanje ni pod zlostavljanje...nego se jednostavno svi moraju priviknuti na novonastalu situaciju
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 10:46   #19
Aj mi objasnite pojmove, kakva vražja mačeha ako djeca imaju majku Pa nije bivša umrla da ova nova mora preuzet ulogu i zvat se mačeha.
Djeca su odgovornost tog oca a ne nove žene. I mame kod koje žive.
Nova žena može biti samo podrška ocu a djeci eventualno prijatelj. Sebi će rodit dijete ak želi bit majka. Zašto odmah krivite nju? (Pozitivax?)

Ok, frajer koji ne briga za svoju djecu iz prvog braka ni meni ne bi bio materijal za oca mog djeteta. Ali isto tako da prebacuje odgovornost za SVOJU djecu na mene, nebi prošlo.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 10:50   #20
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo ne spada ni pod zanemarivanje ni pod zlostavljanje...nego se jednostavno svi moraju priviknuti na novonastalu situaciju
I meni se čini da je samo u ovome problem i da mama malo pretjeruje
"Nova" mu treba prepustiti da malo sam provodi vikende s djecom dok se ne priviknu na novonastalu situaciju. S vremenom se uključivati u zajednička druženja. Treba vremena za stvorit pozitivnu atmosferu i dom za sve.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.