Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 19:48   #7521
POMOC GEOMETRIJA 3R

1) a) 2x+3y-6=0

b) 4x-y-12=0

2) __
AB

A(4,6)
B(8.2)

3) tgx 12 , xE ( 0, π )
__ ___
5 2


OVO ZADNJE JE ZNAK PI NISAM GA MOGLA DRUGACIJE SKOPIRAT PLIZ RJESITE MI OVO TREBA MI ZA DVA DANA
hrvatskiLOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:25   #7522
Geometrija?
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:51   #7523
da ovo prvo je hiperbola ili parabola drugo vektori a zadnje tirgonometrija kolko znam to je geometrija jel pise u knjizi :3
hrvatskiLOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:57   #7524
aha ok ne znam rješit
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:29   #7525
zanimljiva stranica

http://matweb.tk/
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 21:38   #7526
Exclamation Matematika A razina

Ovako, nikada mi nije pretjerano isla matematika, no ove godine me je nekako pocela sluziti. E sad, koji prirucnik iz matematike za drzavnu maturu bi mi mogli preporuciti? (radi faksa moram na A razinu).
Htjela sam ici na pripreme, ali sam nazalost u slabijoj financijskoj situaciji pa od toga nista.
Puno hvala
__________________
" Nije važno činiti velike stvari , već male stvari s velikim srcem " ♥
MusicGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 22:46   #7527
Quote:
MusicGoddess kaže: Pogledaj post
Ovako, nikada mi nije pretjerano isla matematika, no ove godine me je nekako pocela sluziti. E sad, koji prirucnik iz matematike za drzavnu maturu bi mi mogli preporuciti? (radi faksa moram na A razinu).
Htjela sam ici na pripreme, ali sam nazalost u slabijoj financijskoj situaciji pa od toga nista.
Puno hvala
Dobri prirucnici su ti npr. Mat u 24lekcije ili od Školske knjige Mat na drzavnoj maturi,ta dva se najčešće koriste i koliko cujem dobri su.
NickyRome is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 23:01   #7528
Puno ti hvala. Budem bas vidla izmedju ta dva.
Nadam se samo da cu proc dobro. xD
__________________
" Nije važno činiti velike stvari , već male stvari s velikim srcem " ♥
MusicGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 00:18   #7529
Pozdrav,

ovako: cijelu sam srednju školu čvrsta četvorka iz matematike (iako naginjem više prema 5 nego prema 3) i nisam se još počeo pripremati za državnu maturu (barem ne za matematiku, za ostale predmete jesam). Matematiku ću polagati na višoj razini jer mi treba radi nekih studijskih programa, ali ne gleda se više od 5%. Gledao sam neke testove državne mature iz matematike i mislim da bih, kada bi mi sada dali test da ga rješim uspio skupiti dovoljno za prolaznu ocjenu. Planirao sam se početi pripremati tek od početka travnja pa me zanima je li to ipak prekasno ili sam dobro odmjerio? Matematika mi gotovo i nije uopće bitna za upis iako se ne zadovoljavam samo prolazom i uvijek idem na što bolji rezultat. Koja su vaša iskustva sa matematikom i pripremate li se već?
lolJk96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 00:45   #7530
Quote:
lolJk96 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ovako: cijelu sam srednju školu čvrsta četvorka iz matematike (iako naginjem više prema 5 nego prema 3) i nisam se još počeo pripremati za državnu maturu (barem ne za matematiku, za ostale predmete jesam). Matematiku ću polagati na višoj razini jer mi treba radi nekih studijskih programa, ali ne gleda se više od 5%. Gledao sam neke testove državne mature iz matematike i mislim da bih, kada bi mi sada dali test da ga rješim uspio skupiti dovoljno za prolaznu ocjenu. Planirao sam se početi pripremati tek od početka travnja pa me zanima je li to ipak prekasno ili sam dobro odmjerio? Matematika mi gotovo i nije uopće bitna za upis iako se ne zadovoljavam samo prolazom i uvijek idem na što bolji rezultat. Koja su vaša iskustva sa matematikom i pripremate li se već?
Možda sam previše samouvjeren, ali mislim da bih matematiku na višoj razini riješio barem 50% da mi netko sad da ispit. Ispiti prijašnjih godina su bili, osim naravno zadnjih zadataka, relativno lagani. A i ti zadnji zadaci idu više na logiku, koliko sam ja shvatio, nego na veliko matematičko znanje. Ako ti matematika nije pretjerano bitna, ne vidim zašto uz malo vježbe, ne bi mogao ostvariti 50%+. Pa čak i ako nisi nadaren za nju.
prikaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 01:14   #7531
Quote:
prikaante kaže: Pogledaj post
Možda sam previše samouvjeren, ali mislim da bih matematiku na višoj razini riješio barem 50% da mi netko sad da ispit. Ispiti prijašnjih godina su bili, osim naravno zadnjih zadataka, relativno lagani. A i ti zadnji zadaci idu više na logiku, koliko sam ja shvatio, nego na veliko matematičko znanje. Ako ti matematika nije pretjerano bitna, ne vidim zašto uz malo vježbe, ne bi mogao ostvariti 50%+. Pa čak i ako nisi nadaren za nju.
To sam i mislio, testovi mi se uopće ne čine toliko teški, a još s formulama mislim da bih uspio već sada ostvariti takav rezultat, jedino me naravno hvata nervoza jer se za neobavezne predmete koji su mi potrebni za upis (bio, fiz, kem) pripremam a za matematiku ne..
lolJk96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 06:17   #7532
Pozdrav! Prošle sam godine bila maturant,polagala sam nižu razinu matematike i upisala što sam tada htjela.E sad, nisam zadovoljna studijem i želim se prebaciti na psihologiju koja traži višu razinu matematike. Moje iskustvo s matematikom je bilo vrlo dobro u prva dva razreda srednje škole,ali u 3. i 4. razredu sam popustila potpuno,doslovce se boreći za dvojku na kraju školske godine. Prijavila bih ju ove godine,ali me strah da ne padnem pa me zanima imate li kakav savjet što da napravim,kako da se pripremam i koliko je uopće realno moguće da ju položim s nekim solidnim rezultatom?
teatralana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 13:51   #7533
@teatralana: Na vrijeme si se sjetila tako da ako odmah kreneš s učenjem, sigurno će se isplatiti. Ukoliko ti financijska situacija dopušta, pronađi si negdje individualne pripreme i dogovori termine kako tebi odgovara. Ali da između termina imaš vremena i sama provježbati gradivo koje ste prošli. Ako ne možeš to, kupi si Mat u 24lekcije ili od Školske knjige Mat na drzavnoj maturi i jednom tjedno odvoji 2-3 sata za matematiku. Sretno!
Antonjeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 16:38   #7534
Ima li tko skripte za matematiku, neovisno visu ili nizu razinu (bolje bi bilo ako imate visu)?
Dolce1vita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 01:20   #7535
prikaante, vidim da se brines jel ti travanj kasno za pripremu. Nije.
Ja sam imao prvi razred 4, ostale 3, zadnji cak jedva 3, pisao sam visu razinu, dan prije sam se poceo pripremat, naguro sam 40 posto.

Btw. prodajem ja prirucnik za maturu, rjesene sve mature iz matematike (osim proslogodisnje)
tekilinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 18:31   #7536
pitanje je npr. u kojoj tocki pravac xxx sjece kruznicu yyy

da li se to mora racunski rijesti,ili ja jednostavno to mogu nacrtati i vidjeti rjesenje ? tj.da li ce mi se to racunati kao tocno ?



teoretski,ako ja neznam rjesenje na neki zadatak,i zaokruzim random slovo i bude tocno,oce li mi se to racunati kao tocno ?
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 19:17   #7537
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
teoretski,ako ja neznam rjesenje na neki zadatak,i zaokruzim random slovo i bude tocno,oce li mi se to racunati kao tocno ?
Hoće. Zadaci se rješavaju na papir za koncept koji je poseban papir i ne boduje se. Doduše, pri sredini/drugoj polovici ispita imaš par zadataka u kojima se boduje postupak i tada se cijeli piše.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:36   #7538
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Hoće. Zadaci se rješavaju na papir za koncept koji je poseban papir i ne boduje se. Doduše, pri sredini/drugoj polovici ispita imaš par zadataka u kojima se boduje postupak i tada se cijeli piše.
A je li smijem rješavati zadatak na tom papiru gdje su pitanja? I tamo gdje se boduje postupak i tamo gdje se on ne boduje (npr. na ABCD pitanjima)? Ili ja baš moram na papiru za koncept rješavati?
jozzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:59   #7539
Quote:
jozzica kaže: Pogledaj post
A je li smijem rješavati zadatak na tom papiru gdje su pitanja? I tamo gdje se boduje postupak i tamo gdje se on ne boduje (npr. na ABCD pitanjima)? Ili ja baš moram na papiru za koncept rješavati?
Možeš.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 23:44   #7540
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Možeš.
Onda super, hvala na odgovoru.

Btw jel bio tko na probnoj maturi u Algebri ovu subotu? Kako ste napisali? Meni je bilo lagano, ali sam zeznuo ovaj zadatak: "Zapišite u obliku umnoška: b^2 - a^2 - 2b + 1". Tek kad sam doma došao sam skužio kak ga rješit...
jozzica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.