Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2010., 00:55   #41
Quote:
marim.za.to kaže: Pogledaj post
uh, uh! arhitekturu možeš zaboraviti, za ovu godinu, prijave su ti već prošle..
evo link, pa se sama uvjeri:

http://virtual.arhitekt.hr/upisi/Lis...2Fdefault.aspx

a i to ti je pisalo (i još uvijek piše) s desne strane kad odeš na postani-student.hr..
da,da,tako je propala moja budućnost arhitektice,zakasnila sam na oba roka :klap:
__________________
Choose life. Choose a job.Choose a starter home. Choose dental insurance, leisure wear and matching luggage. Choose your future. But why would anyone want to do a thing like that?
HarleyQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 12:43   #42
a di je rektorat sveučilišta u zagrebu
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 16:40   #43
To je ti je pravni fakultet, preko puta hnka.
boomerang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 10:22   #44
Jel možemo pisati povijest umjetnosti na Likovnoj akademiji ako nismo zadovoljni rezultatima iz likovne umjetnosti na državnoj maturi?
__________________
Živi svaki dan života kao da ti je zadnji, jednom ćeš biti u pravu!
ravenella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 10:45   #45
Quote:
monni kaže: Pogledaj post
a di je rektorat sveučilišta u zagrebu

Rektorat je malo rascjepkan. Službena adresa jest Trg maršala Tita, dakle preko puta HNK, ali to nije jedina adresa. Ja pišem također na Rektoratu, ali u Zvonimirovoj 8. Trebala bi ti pisati točna adresa na postani-student.
Zvonimirova ti je inače ulica koja vodi ravno od džamije u smjeru Borongaja.
merah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 11:52   #46
Quote:
ravenella kaže: Pogledaj post
Jel možemo pisati povijest umjetnosti na Likovnoj akademiji ako nismo zadovoljni rezultatima iz likovne umjetnosti na državnoj maturi?
Hmm, dobro pitanje... Ali, ne znam baš...
Akademije ne traže likovnu umjetnost na maturi kao obvezan predmet, jer je imaju na prijemnom... A što misliš - ako se piše na maturi, dal´ onda moram i na akademiji?
greenApple is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 14:21   #47
Quote:
greenApple kaže: Pogledaj post
Hmm, dobro pitanje... Ali, ne znam baš...
Akademije ne traže likovnu umjetnost na maturi kao obvezan predmet, jer je imaju na prijemnom... A što misliš - ako se piše na maturi, dal´ onda moram i na akademiji?
Ja sam pitala neku profesoricu iz likovne umjetnosti kod koje sam trebala ići na pripreme (a na kraju ipak nisam) i ona je rekla da ovi na akademiji priznaju položenu likovnu umjetnost umjesto povijesti umjetnosti. No to je ona rekla. Al ne mogu 100% biti sigurna da je to točno. Nadam se da je
__________________
Živi svaki dan života kao da ti je zadnji, jednom ćeš biti u pravu!
ravenella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 14:54   #48
Quote:
merah kaže: Pogledaj post
Rektorat je malo rascjepkan. Službena adresa jest Trg maršala Tita, dakle preko puta HNK, ali to nije jedina adresa. Ja pišem također na Rektoratu, ali u Zvonimirovoj 8. Trebala bi ti pisati točna adresa na postani-student.
Zvonimirova ti je inače ulica koja vodi ravno od džamije u smjeru Borongaja.
znam, znam, živim u ZGu
i ja pišem u zvonimirovoj 8, samo mi nije bilo jasno di je to tamo, nisam nikad vidla tam tak neku ustanovu
hvala svejedno
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 15:39   #49
Quote:
monni kaže: Pogledaj post
znam, znam, živim u ZGu
i ja pišem u zvonimirovoj 8, samo mi nije bilo jasno di je to tamo, nisam nikad vidla tam tak neku ustanovu
hvala svejedno
ja sam isto tamo... i mući me analiza... jednostavno ne mogu zamijetit sve sto treba...

jel netko mozda zna koliki je omjer postotka teorije i analize? mislim, koji dio donosi vecinu bodova od ukupnih?
gloria693 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 15:53   #50
Quote:
gloria693 kaže: Pogledaj post
ja sam isto tamo... i mući me analiza... jednostavno ne mogu zamijetit sve sto treba...

jel netko mozda zna koliki je omjer postotka teorije i analize? mislim, koji dio donosi vecinu bodova od ukupnih?

Da to nije pet minuta udaljeno od mene, vjerojatno ni ja ne bih nikada takvo nešto zamijetila. Ovako premilu nam zastavu sveučilišta ne mogu ne uočit.

*Ukupan broj bodova je 105. Maksimalan broj bodova na eseju je 20. Onda, ako me pamet još služi, prvi dio može maksimalno donijet 85 bodova.
Uglavnom, nije mi se dalo izračunavat postotke, ali omjer nije loš; hoću reć, nije ni meni analiza omiljeni dio ispita (ako takav uopće postoji).
__________________
why so serious?
merah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 15:54   #51
Quote:
gloria693 kaže: Pogledaj post
ja sam isto tamo... i mući me analiza... jednostavno ne mogu zamijetit sve sto treba...

jel netko mozda zna koliki je omjer postotka teorije i analize? mislim, koji dio donosi vecinu bodova od ukupnih?
I ja imam isti problem
__________________
Živi svaki dan života kao da ti je zadnji, jednom ćeš biti u pravu!
ravenella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 15:56   #52
Quote:
gloria693 kaže: Pogledaj post
ja sam isto tamo... i mući me analiza... jednostavno ne mogu zamijetit sve sto treba...

jel netko mozda zna koliki je omjer postotka teorije i analize? mislim, koji dio donosi vecinu bodova od ukupnih?
ncvvo-ispitni katalozi za državnu maturu-ispit iz likovne umjetnosti-i nađi

Ako se dobro sjećam esej nosi 20 bodova,a prvi dio (5bodova-zaokruživanje,10-izabrat 2 točna i zaokružit,20-povezivanje i sređivanje,50-ona pitanja o zadanom djelu) znači prvi dio 85 bodova.
Nixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:39   #53
imam hitno pitanje!
kako treba pisati onu glupu analizu u zadnjem pitanju?
jel taj "esej" treba imati nekakav uvod?
i jel netko zna da li se preporuča pisati opširno, baš esejističke odgovore, ili samo kratkim rečenicama odgovoriti na pitanja/smjernice?
marim.za.to is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:53   #54
Quote:
HarleyQuinn kaže: Pogledaj post
da,da,tako je propala moja budućnost arhitektice,zakasnila sam na oba roka :klap:
imaš sljedeću godinu za ostvariti svoj san
da sam ja odustala na prvom promašaju ne bi sad bila u ovoj situaciji
da te malo razvedrim: najbolji arhitekti ne završavaju na vrijeme, niti prolaze kroz faks već se zadržavaju.. godinama tako da, imaš fore još sljedeću godinu, a i onu nakon nje, pa i još jednu..
na kraju te nitko ne pita kolko si studirao već gledaju tvoje radove!
sretno!
marim.za.to is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 17:07   #55
Quote:
ravenella kaže: Pogledaj post
Ja sam pitala neku profesoricu iz likovne umjetnosti kod koje sam trebala ići na pripreme (a na kraju ipak nisam) i ona je rekla da ovi na akademiji priznaju položenu likovnu umjetnost umjesto povijesti umjetnosti. No to je ona rekla. Al ne mogu 100% biti sigurna da je to točno. Nadam se da je
Treba nazvati akademiju i njih pitati.. Mene zanima Osijek. Pretpostavljam da si ti Zg.
Bilo bi odlično da se može pristupiti i lik.umj. na maturi i na akademiji, a onda da se boduje bolji test.. ili jednostavno, kao što si rekla, da se ne mora pisati test na prijemnom ako smo zadovoljni s ovim na maturi..
greenApple is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 17:20   #56
Ni meni baš ne ide taj esej..
Valjda će biti smjernice kojih se treba pridržavati, kao na hrv.
greenApple is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 17:42   #57
Quote:
greenApple kaže: Pogledaj post
Ni meni baš ne ide taj esej..
Valjda će biti smjernice kojih se treba pridržavati, kao na hrv.
bit će smjernice ziher! tak je barem bilo na probnoj maturi, a rekli su da će isti sistem ispita biti i ove godine.
al u tim smjernicama ne piše jel treba esej podijeliti na razradbene ulomke, već samo kažu da se ne smije pisati predugačke rečenice i skretati s teme..
ma, jel netko zna jel treba taj šugavi uvod ili ne?
marim.za.to is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 17:54   #58
Quote:
marim.za.to kaže: Pogledaj post
bit će smjernice ziher! tak je barem bilo na probnoj maturi, a rekli su da će isti sistem ispita biti i ove godine.
al u tim smjernicama ne piše jel treba esej podijeliti na razradbene ulomke, već samo kažu da se ne smije pisati predugačke rečenice i skretati s teme..
ma, jel netko zna jel treba taj šugavi uvod ili ne?
Mislim da njima uvod nije toliko bitan. Ipak to nije hrvatski i boduje se znanje i razumijevanje a ne sastavljanje, ali opet bi bilo najbolje napisati što je bolje moguće. Tako da, ako dobiješ neku ideju za uvod, napiši je.

Šta mislite, ako u smjernicama piše da to smjestim u neko razdoblje, a ako ja to ne znam...da li je bolje da pogađam (pa možda pogodim) ili da ništa ne napišem (jer bi mogla skroz fulati)?
__________________
Živi svaki dan života kao da ti je zadnji, jednom ćeš biti u pravu!
ravenella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 18:26   #59
da li je dovoljno dobro naučiti sve one pojmove (i naravno, stvari vezane uz njih) koji su navedeni u ispitnom katalogu pod "razradbom obrazovnih iskoda"?
justme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 18:27   #60
ja mislim da je bolje fulati jer ionako gubiš bod
jedino, ako ti je cijeli esej genijalan, a samo to ne znaš onda bih možda ipak preskočila to pitanje da ostavim dobar dojam, kao "mala zna, a vidiš ovo je slučajno preskočila"
marim.za.to is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.