Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 16:39   #81
Quote:
~JustLovely~ kaže: Pogledaj post
Ja sam isto tako odg nije bilo teško, s obzirom da mi se učenje svelo na jutros prezadovoljna sam jedino nisam odgovarala na ona pitanja vezana uz soc psihologiju jer sam stigla pročitati samo pojmovnik te cjeline.
Quote:
Estrella Azul kaže: Pogledaj post
Odlično onda, ja sam isto napisala halo-efekt, samo sam se bezveze zabunila za ovu polutku. Sjećate li se možda što ste napisale za onaj zadatak s psom i autom?
a šta nije da ja halo efekt kad se o nekome prosuđuje na temelju neke njegove osobine ili manjeg broja njih(npr.učenik dođe u školu s pirsom na jeziku i prof odmah zaključi da je devijantnog ponašanja i sl.)...u pitanju su napisali na temenju učenikovog općeg dojma
skroz zbunjeno,ja sam napisala predrasuda zbog tog općeg dojma,al dugo sam se lomila između halo efekta i predrasude
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 17:06   #82
Ja sam isto prvo pomislila da je predrasuda, ali mi je to bilo nekako čudno, ne znam, nije mi išlo uz to pitanje jer sam se sjetila da je to negativan stav koji nema opravdanja, dok je halo-efekt samo stav bez opravdanja, ne mora nužno biti negativan.
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •

Zadnje uređivanje Estrella Azul : 24.05.2011. at 17:16.
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 17:49   #83
ma halo efekt je ja se nisam mogla sjetit diskriminacije kod onog psa što laje na auto i one igre nisam napisala simboličke nego igre u kojima se dodjeljuju uloge kao btw, jel netko zna koliko je teško upast na psih u Osijek?
roseberry9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 18:24   #84
Quote:
roseberry9 kaže: Pogledaj post
ma halo efekt je ja se nisam mogla sjetit diskriminacije kod onog psa što laje na auto i one igre nisam napisala simboličke nego igre u kojima se dodjeljuju uloge kao btw, jel netko zna koliko je teško upast na psih u Osijek?
ja sam isto stavila igre uloga, iako sam mislila napisat simboličke
*vikach* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 18:34   #85
Quote:
roseberry9 kaže: Pogledaj post
ma halo efekt je ja se nisam mogla sjetit diskriminacije kod onog psa što laje na auto i one igre nisam napisala simboličke nego igre u kojima se dodjeljuju uloge kao btw, jel netko zna koliko je teško upast na psih u Osijek?
hm pa ja mislim da je teško s obzirom da primaju samo 30 studenata, a konkurencija je velika... e pa sad... ovisi ti to uvelike i o ocjenama sveukupno i o ostalim predmetima
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:08   #86
meni to više liči na generalizaciju.... kao klinjo što sve starije ljude zove s "djede"(jer je djed star)
tako prof sve učenikove odgovore vidi kao odlične (jer obično jesu)
__________________
What is not possible today, may be possible tomorrow.
Jannine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:11   #87
Quote:
Niara kaže: Pogledaj post
hm pa ja mislim da je teško s obzirom da primaju samo 30 studenata, a konkurencija je velika... e pa sad... ovisi ti to uvelike i o ocjenama sveukupno i o ostalim predmetima
da, znam da je konkurencija grozna... ukupni prosjek ocjena mi je 4.6, iz psihologije se nadam barem 80% imat... ovisno kakav će kriterij bit ove godine... sad se još treba u hrvatski pouzdat
roseberry9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:23   #88
Quote:
roseberry9 kaže: Pogledaj post
da, znam da je konkurencija grozna... ukupni prosjek ocjena mi je 4.6, iz psihologije se nadam barem 80% imat... ovisno kakav će kriterij bit ove godine... sad se još treba u hrvatski pouzdat
Ja sam ti konkurencija.

Imam jedno pitanje.

Ja sam kod nekih pitanja kratko objašnjavala odgovore - npr. kod diskriminacije za onog psa.
Bi li to moglo predstavljati neki problem?

Inače ne bih, ali vidjela sam sa strane da se za te odgovore može dobiti i 1 i 2 boda.
I 0, naravno.
Wallflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:38   #89
Quote:
Wallflower kaže: Pogledaj post
Ja sam ti konkurencija.

Imam jedno pitanje.

Ja sam kod nekih pitanja kratko objašnjavala odgovore - npr. kod diskriminacije za onog psa.
Bi li to moglo predstavljati neki problem?

Inače ne bih, ali vidjela sam sa strane da se za te odgovore može dobiti i 1 i 2 boda.
I 0, naravno.
mislim da si uzela krivi primjer jer je to s psom bio zadatak kratkog odgovora gdje se očekivalo od tebe da samo napišeš pojavu bez objašnjavanja
a inače,imaju opisivače za zadatke koji nose 2 ili 3 boda....
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:41   #90
S dva boda je bio i onaj zadatak - zašto su jednojajčani blizanci najbolji za proučavanje inteligencije?
Cijeli taj dio na koji se moralo odgovarati na temelju primjera. Ma ne znam više.

A baš sam gledala.

A dobro, nema veze, što bude.
Wallflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:59   #91
Quote:
Wallflower kaže: Pogledaj post
Ja sam ti konkurencija.

Imam jedno pitanje.

Ja sam kod nekih pitanja kratko objašnjavala odgovore - npr. kod diskriminacije za onog psa.
Bi li to moglo predstavljati neki problem?

Inače ne bih, ali vidjela sam sa strane da se za te odgovore može dobiti i 1 i 2 boda.
I 0, naravno.
i ja sam konkurencija ako se priča o Osijeku
pa mislim da nisi trebala objašnjavati, pogledaj si malo rješenja prošlih rokova pa ćeš vidjeti zašto su se dobivali 1 ili 2 boda... jer u nekim slučajevima imaš više "opcija", ali 2 boda dobiješ za onu najtočniju, a ne npr. opisnu
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 20:16   #92
Quote:
*vikach* kaže: Pogledaj post
ja sam isto stavila igre uloga, iako sam mislila napisat simboličke
Ja sam isto pogriješila za igre, šteta.
A, što ste napisale kao odgovor na ono pitanje o pravcu u psihologiji koji proučava ponašanje životinja i ljudi?
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:19   #93
trebala je biti komparativna
o tome što smo stavili, nećemo
__________________
What is not possible today, may be possible tomorrow.
Jannine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:23   #94
Quote:
Estrella Azul kaže: Pogledaj post
Ja sam isto pogriješila za igre, šteta.
A, što ste napisale kao odgovor na ono pitanje o pravcu u psihologiji koji proučava ponašanje životinja i ljudi?
ma dat će nam jedan bod, jer simboličke igre u stvari jesu igre uloga, samo što se ne zovu po definiciji tako.
*vikach* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:58   #95
Ja sam stavila igre imitacije pa zato nisam sigurna, no mislim da mi to neće priznati.
Samo još da pitam, a što ste onda stavili za ono pitanje gdje se trebala navesti grana psihologije koja isto tako nešto proučava, čini mi se da je isto nešto pisalo za životinje?

Ja sam sad toliko na iglama, samo o tome razmišljam, užas.
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 23:43   #96
Uff, kad vidim kolika mi je konkurencija samo ovdje na forumu, sve više sumnjam da ću upasti na psihologiju.

Meni danas ispit bio ok. Pripremala se jesam ali ništa sad posebno. Nadam se nekih 85-90%.
Inke5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:09   #97
Ovi koji se bore za upad u Osijeku, chillajte Ja sam počela prepreprekasno učiti ( khm, ponedjeljak, khm ), a pokazalo se i na ispitu to. Nisam se mogla sjetit kodiranja recimo () i tak nekih zapravo jednostavnih stvari, uopće nisam zadovoljna kak sam napisala, i sam oću da već jednom stave rješenja ispita na net da vidim kolko je loše to sve skupa XD Nadam se samo da će me matematika izvuć
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:28   #98
Quote:
*vikach* kaže: Pogledaj post
ja sam isto stavila igre uloga, iako sam mislila napisat simboličke
I ja, i mislim si ma simboličke su nešto drugo možda priznaju?

Quote:
Estrella Azul kaže: Pogledaj post
Samo još da pitam, a što ste onda stavili za ono pitanje gdje se trebala navesti grana psihologije koja isto tako nešto proučava, čini mi se da je isto nešto pisalo za životinje?
ja sam stavila komparativna, mislim da je točno i imaš više naziva ako je to točno zoopsihologija i usporedna čini mi se.

inače ono je sigurno halo efekt ima baš primjer u knjizi za učenika i profesora.
što ste napisali za primjer rješavanja sukoba? kakvog sukoba? : O
i 3 problema nešto kod shizofrenih poremećaja
onda pitanje je bilo nekakvo za bol kao kako se prenosi u zaokkruživanju dendriti aksoni neuroprijnosnici
i jel vam jedan odgovor bio neuroprijenosnici i receptori?

i ono kao koji podražaj je za sluh? x)
i koju emociju će prvo dijete osjetiti? ja sam stavila gađenje
a kasnije je bilo pitanje kao koje osjećaje dijete prvo osjeća? osnovne, primarne, ili treba baš neki naziv
:/

zlo mi je već sad xD
__________________
Od kada te znam ja vjerujem u anđele!

Zadnje uređivanje Margo Channing+ : 25.05.2011. at 15:36.
Margo Channing+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:43   #99
Quote:
Margo Channing+ kaže: Pogledaj post
I ja, i mislim si ma simboličke su nešto drugo možda priznaju?


ja sam stavila komparativna, mislim da je točno i imaš više naziva ako je to točno zoopsihologija i usporedna čini mi se.

inače ono je sigurno halo efekt ima baš primjer u knjizi za učenika i profesora.
što ste napisali za primjer rješavanja sukoba? kakvog sukoba? : O
i 3 problema nešto kod shizofrenih poremećaja
onda pitanje je bilo nekakvo za bol kao kako se prenosi u zaokkruživanju dendriti aksoni neuroprijnosnici
i jel vam jedan odgovor bio neuroprijenosnici i receptori?

i ono kao koji podražaj je za sluh? x)
i koju emociju će prvo dijete osjetiti? ja sam stavila gađenje
a kasnije je bilo pitanje kao koje osjećaje dijete prvo osjeća? osnovne, primarne, ili treba baš neki naziv
:/

zlo mi je već sad xD
primjer rješavanja sukoba: na primjeru nekom sam objasnila ona 3 elementa (postupno popuštanje s obje strane, zajednička komunikacija i na kraju dolazak do zajedničkog cilja)

3 problema kod shizofrenog poremećaja: gubitak kontakta s realnošću, deluzije, halucinacije

na zaokruživanje: stavila sam dendriti jer oni primaju podražaje

da, jedan odgovor je neuroprijenosnici

na podražaj za sluh sam napisala zvuk, iako mislim da se trebala napisati vrsta (mehanički jel)

a za ono pitanje o emocijama: da gađenje, i na ono drugo: primarne emocije (ne znam na što drugo su mogli ciljati)
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:55   #100
Quote:
Niara kaže: Pogledaj post
primjer rješavanja sukoba: na primjeru nekom sam objasnila ona 3 elementa (postupno popuštanje s obje strane, zajednička komunikacija i na kraju dolazak do zajedničkog cilja)

3 problema kod shizofrenog poremećaja: gubitak kontakta s realnošću, deluzije, halucinacije

na zaokruživanje: stavila sam dendriti jer oni primaju podražaje

da, jedan odgovor je neuroprijenosnici

na podražaj za sluh sam napisala zvuk, iako mislim da se trebala napisati vrsta (mehanički jel)

a za ono pitanje o emocijama: da gađenje, i na ono drugo: primarne emocije (ne znam na što drugo su mogli ciljati)
aham. neuroprijenosnici je bilo za ono koje kemijske tvari prenose podražaje. tak nešto...

a za emocije je bilo koja vrsta emocija pa bi to bile primarne.

i za sluh je bila vrsta, ja sam napisala mehanički. valjda je to dobro
QueenCOZofYOU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.