Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2014., 17:52   #81
Quote:
powerfull kaže: Pogledaj post
Bok ljudi! Mene zanima da li se strani jezik kao izborni predmet na maturi polaže isključivo na A razini??? Pokušala sam ga prijaviti na postani student i ne nudi mi razine na izbor,pa pretpostavljam da stvarno je tako,al svejedno da provjerim za svaki slučaj,pa ako netko zna...
e i ovo s rang listama po ocjenama,to bi valjda trebalo početi nakon što svi prijave,to znam..ali koliko su te liste zapravo mjerodavne?nezz jel me kužite,ako sad recimo loše stojimo na listama,dal to znači da stvarno nemamo nikakve šanse ili...koliko zapravo matura može popravit to stanje?
Da, izborni samo na A razini.

Rang lista po ocjenama nema veze s konačnim stanjem
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 05.01.2014., 17:57   #82
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Da, izborni samo na A razini.

Rang lista po ocjenama nema veze s konačnim stanjem
Oke,to sam i mislila,al svejedno utješno je znati da dobro stojiš,ono...mada nije istina jačaš samopouzdanje a to nam svima treba u ovom stresnom razdoblju.
powerfull is offline  
Old 05.01.2014., 17:58   #83
Quote:
powerfull kaže: Pogledaj post
Oke,to sam i mislila,al svejedno utješno je znati da dobro stojiš,ono...mada nije istina jačaš samopouzdanje a to nam svima treba u ovom stresnom razdoblju.

Puno je bolje kad si po tim listama tipa pet mjesta izvan kvote. E onda za maturu zapneš
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 05.01.2014., 18:04   #84
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Puno je bolje kad si po tim listama tipa pet mjesta izvan kvote. E onda za maturu zapneš
hahah...da nekima je baš to potrebno:P da da..moram se polako počet spremati,a tako mi se ne da...
powerfull is offline  
Old 05.01.2014., 19:11   #85
Hello, nova sam na forumu pa se unaprijed ispričavam ako je netko već postavio ovo pitanje negdje na forumu.

Ima li netko link ili u pdf/word obliku skriptu za esej iz hrvatskog jezika u kojoj se nalaze sadržaji lektira i bilješke o piscu ? Knjige ću naravno pročitati, ali mislim da se baš necu sjećati svega do 5. mjeseca pa bi mi neka takva skripta puno pomogla.
DylanSchonfield is offline  
Old 06.01.2014., 11:52   #86
Quote:
powerfull kaže: Pogledaj post
Bok ljudi! Mene zanima da li se strani jezik kao izborni predmet na maturi polaže isključivo na A razini??? Pokušala sam ga prijaviti na postani student i ne nudi mi razine na izbor,pa pretpostavljam da stvarno je tako,al svejedno da provjerim za svaki slučaj,pa ako netko zna...
e i ovo s rang listama po ocjenama,to bi valjda trebalo početi nakon što svi prijave,to znam..ali koliko su te liste zapravo mjerodavne?nezz jel me kužite,ako sad recimo loše stojimo na listama,dal to znači da stvarno nemamo nikakve šanse ili...koliko zapravo matura može popravit to stanje?
e na ovo ću ti ja odgovoriti

po ocjenama sam bio 425 na listi a prima 45

iiiiii..... upao sam

tako da nije sve izgubljeno

EDIT: da se razumijemo, govorim o poziciji prema ocjenama iz srednje, u onom prvom naletu

dakle u drugom naletu kad su svi ispremiješali prioritete i kad su se liste počele ozbiljnije slagati diglo me na 211 mjesto i tu sam više manje ostao po ocjenama

nakon toga su me digli rezultati državne mature i prijemni na koji je pristupilo 250 kandidata od kojih sam ja bio 8.

sve u svemu, upisao sam se ko 41.

tako da ne odustaj

Zadnje uređivanje cirio : 06.01.2014. at 12:52.
cirio is offline  
Old 06.01.2014., 14:52   #87
Quote:
cirio kaže: Pogledaj post
e na ovo ću ti ja odgovoriti

po ocjenama sam bio 425 na listi a prima 45

iiiiii..... upao sam

tako da nije sve izgubljeno

EDIT: da se razumijemo, govorim o poziciji prema ocjenama iz srednje, u onom prvom naletu

dakle u drugom naletu kad su svi ispremiješali prioritete i kad su se liste počele ozbiljnije slagati diglo me na 211 mjesto i tu sam više manje ostao po ocjenama

nakon toga su me digli rezultati državne mature i prijemni na koji je pristupilo 250 kandidata od kojih sam ja bio 8.

sve u svemu, upisao sam se ko 41.

tako da ne odustaj
Pa,hvala puno na ohrabrujućim riječimasrećom,imam dobre ocjene pa me nije toliko strah! al svejedno,kad znaš da ti budućnost o tome ovisi...
nego,kad si se ti počeo ozbiljnije spremati?koliko ti je trebalo?
powerfull is offline  
Old 06.01.2014., 14:59   #88
Quote:
powerfull kaže: Pogledaj post
Pa,hvala puno na ohrabrujućim riječimasrećom,imam dobre ocjene pa me nije toliko strah! al svejedno,kad znaš da ti budućnost o tome ovisi...
nego,kad si se ti počeo ozbiljnije spremati?koliko ti je trebalo?
e sad, ja ti tu baš nisam mjerodavan

kao prvo, u toj zadnjoj godini srednje škole imao sam 4 opake operacije koljena tako da sam više bio doma i nepokretan nego na nastavi

srećom imao sam dobru rasku koja me spasila od razrednog ispita pa sam išao redovno na državnu maturu

učio sam doma kad sam mogao, kad me nije boljelo toliko da me znoj oblijevao

ali nije mi bilo lako

s druge strane, toliko sam htio taj fakultet da sam dao sve od sebe

recimo da sam intenzivno učio neka 2 mjeseca, ali opet, nemoj mene uzimat kao mjerilo

nemoj shvatiti da se hvalim, ali ja ti jako brzo učim, meni je dovoljno da jednom pročitam i još jednom preletim prije ispita i 80% minimalno je zagarantirano

a ocjene sam imao šugave cijelu srednju školu jer sam bio opća gimnazija i nisam niš učio, nego malo kad bi zagustilo, tako da mi je onaj ukupni prosjek bio 3,52

maturu sam imao A razinu hrvatskog 65%, B razinu matematike 80% i engleskog A razinu 92%

položio još i PIG i sociologiju
cirio is offline  
Old 06.01.2014., 15:02   #89
A sad ćemo se premjestiti na chat temu
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 08.01.2014., 15:02   #90
Bok,mene zanima kako moju unjeti ocjene na postani-student.com i kako trebam poslati dokaze o svjedodzbama 1.,2. i 3. razred?
buttercupwinnie is offline  
Old 08.01.2014., 15:03   #91
pa ocjene unose razrednici

ti samo provjeriš i potvrdiš
cirio is offline  
Old 11.01.2014., 01:18   #92
moze mala pomoc...nije mi jasno ono oko placanja troskova fakultetu zbog zauzimanja mjesta na rang listi...dokad to vrijedi? nije mi nitko objasnio kak to funkcionira, u kojem slucaju se ti troskovi moraju platit??
nextfarma is offline  
Old 11.01.2014., 01:33   #93
Quote:
nextfarma kaže: Pogledaj post
moze mala pomoc...nije mi jasno ono oko placanja troskova fakultetu zbog zauzimanja mjesta na rang listi...dokad to vrijedi? nije mi nitko objasnio kak to funkcionira, u kojem slucaju se ti troskovi moraju platit??
ako ti je zaključalo fakultet koji ne želiš upisati, što znači da si krivo posložio-la prioritete
cirio is offline  
Old 11.01.2014., 15:59   #94
Kada se obično verificiraju dokumenti?
Svoje sam poslala početkom 12. mjeseca i još mi nije došla obavijest ni da su verificirani ni da nisu pa ne znam trebam li ih ponovno slati ili ne...
MoAnn is offline  
Old 11.01.2014., 17:02   #95
Quote:
MoAnn kaže: Pogledaj post
Kada se obično verificiraju dokumenti?
Svoje sam poslala početkom 12. mjeseca i još mi nije došla obavijest ni da su verificirani ni da nisu pa ne znam trebam li ih ponovno slati ili ne...
Meni je isto tako, pa sam ih zvala. Rekli su mi da su dobili dokumente, ali da proces verifikacije traje. Mislim da ti je najbolje nazvati ncvvo.
Rhaego is offline  
Old 11.01.2014., 17:49   #96
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Meni je isto tako, pa sam ih zvala. Rekli su mi da su dobili dokumente, ali da proces verifikacije traje. Mislim da ti je najbolje nazvati ncvvo.
Poslala sam e-mail, dobila sam isti odgovor kao i ti..

Zna li itko moraju li dokumenti biti ovjereni kod javnog bilježnika?
U BiH se mogu ovjeriti na 3 različita mjesta (općina, sud i javni bilježnik) i ne znam hoće li priznati dokumente ako su ovjereni npr. na općini

Zadnje uređivanje MoAnn : 11.01.2014. at 17:55.
MoAnn is offline  
Old 11.01.2014., 19:19   #97
Quote:
MoAnn kaže: Pogledaj post
Poslala sam e-mail, dobila sam isti odgovor kao i ti..

Zna li itko moraju li dokumenti biti ovjereni kod javnog bilježnika?
U BiH se mogu ovjeriti na 3 različita mjesta (općina, sud i javni bilježnik) i ne znam hoće li priznati dokumente ako su ovjereni npr. na općini
Meni je rekla da ne brinem, samo da je procedura spora. Mislim da je bitno da si poslala do 7.2. a ako je nesto krivo da mozes naknadno poslati ispravljeno... za ovo nisam sigurna, ali mislim da sam tako negdje procitala.

A za ovjeravanje ti ne znam pise njedino da svjedodzbe mogu biti ovjerene u skoli i kod javnog biljeznika, osalji im jos jedan mail?
Rhaego is offline  
Old 12.01.2014., 02:51   #98
Pitanje je mozda glupo, al bio bi jako zahvalan kad bi mi netko odgovorio. Posto se ja dvoumim trenutno izmedu 2 faxa, a jedan od tih je daleko od kuce i zapravo nisam siguran da to zelim, iako me jako vuce... Sada kada bi ja taj fax prijavio kao svoj prvi izbor a kao drugi izbor nesto drugo sto me zanima... I npr. upadnem na oba faxa, ali izgubim interes za onim sto sam prijavio kao prvi izbor... Hocu li ja svejedno moci odabrati ovaj drugi, bez obzira sto sam ga stavio kao drugi izbor? I ima li netko prednosti ispred mene bla bla? Ugl. napisite sve sto mislite da bi bilo od koristi ovdje, bio bi jaaako zahvalan..
jazo90 is offline  
Old 12.01.2014., 03:05   #99
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Meni je rekla da ne brinem, samo da je procedura spora. Mislim da je bitno da si poslala do 7.2. a ako je nesto krivo da mozes naknadno poslati ispravljeno... za ovo nisam sigurna, ali mislim da sam tako negdje procitala.

A za ovjeravanje ti ne znam pise njedino da svjedodzbe mogu biti ovjerene u skoli i kod javnog biljeznika, osalji im jos jedan mail?

ok, hvala ti puno
MoAnn is offline  
Old 12.01.2014., 09:45   #100
Quote:
jazo90 kaže: Pogledaj post
Pitanje je mozda glupo, al bio bi jako zahvalan kad bi mi netko odgovorio. Posto se ja dvoumim trenutno izmedu 2 faxa, a jedan od tih je daleko od kuce i zapravo nisam siguran da to zelim, iako me jako vuce... Sada kada bi ja taj fax prijavio kao svoj prvi izbor a kao drugi izbor nesto drugo sto me zanima... I npr. upadnem na oba faxa, ali izgubim interes za onim sto sam prijavio kao prvi izbor... Hocu li ja svejedno moci odabrati ovaj drugi, bez obzira sto sam ga stavio kao drugi izbor? I ima li netko prednosti ispred mene bla bla? Ugl. napisite sve sto mislite da bi bilo od koristi ovdje, bio bi jaaako zahvalan..
ovako,

sustav sam zaključava fakultete po prioritetu koji si prijavio, dakle ako si upao na prvi izbor, zaključava prvi i prvi moraš upisati inače plaćaš penale

međutim, šta ti to znači "upao sam"?

ti imaš rok do kojeg možeš mijenjati prioritete i dodavati i brisati fakultete sve do konačnog zaključavanja listi

ja sam dva dana prije zaključavanja listi, dodao jedan smjer na filozofskom, promijenio prioritete i sustav mi je zaključao ono što mi je bilo prvo na listi

tako da...imaš dovoljno vremena za sve to još preslagivati

barem je tako bilo lani
cirio is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.