Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2006., 16:09   #1
Otvorit kokos

pomagajte, sve nešto kuham po nekim kao thai receptima u kojim se dosta često spominje kokosovo mlijeko.

e sad; kupila sam kokos, ne mogu ga otvorit, bušilicu nemam

ono što se mućka u kokosu je mlijeko?

ako imate savjet kako da ga otvorim pomagajte
plus, što ću s mesom iznutra, imate neku ideju kako da to iskoristim?

p.s. bilo je kupit i kokosovo mlijeko u limenci, ali nisam ga kupila kao računam da je bolje uzet orašasti plod (ako je to uopće orašasti) nego limenku
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 16:11   #2
meso je fino, naprosto ga pojedi.

a kako ces ga otvorit? Tesko

imam ja jednu anegdotu, kad smo mama, ja i bratic sat vremena otvarali kokos... Cijeli stan je bio zasran, iskoristili smo 3-4 noza, na kraju nekakvu pilu, ludnica. ni ne sjecam se kako je jadni kokos popustio trima ludjacima...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 16:12   #3
sumnjam da cesh moci iskoristiti ovo mlijeko u kokosu...ono je ukusno samo u odredjenoj zrelosti ploda. sljedeci put kupi ono u limenci.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 16:24   #4


meni to jednostavno tad nije palo na pamet.
mislim, kupit limenku.

uzmeš onu za otvaranje, izrežeš poklopac i i imaš kokos mlijeko.
ok, još u dućanu mislila sam da ima neki trik za otvaranje na mjestu di su mu "oči i usta".

ako mlijeko mu nije dobro, barem da pojedem meso

sjećam se jednom davno, uspjela ga je otvorit moja nona, velikim batom za meso, ali je to radila na pločicama pa je osim kokosa, razvalila i pločicu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 18:06   #5
Mi smo se isto dobrih sat vramana mučili s tim, probali smo sa sjekirom, pa s pilicom, onom sjekiricom za meso - natjeravali smo ga po cijelom dvorištu...
Na kraju ga je otvoril stari i to s mačetom - u jednoj ruci mačeta, u drugoj kokos - njemu je uspjelo, ja bi si vjerojatno ruku odsjekla...
Inače to kokosovo mlijeko mi je jedna od odvratnijih stvari koje sam probala u životu, ali meso mi je bilo fino...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 18:42   #6
ako si kokos kupila negdje u hrvatskoj velika vjerovatnost je da se unutar oraha nalazi plijesanj.od mlijeka ni m.dakle,kupi ono u limenci.
ja kokos otvaram cekicem,prije toga ga umotam u krpu.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 19:11   #7
eno ih mi jos imamo u kuci, stoje mi za dekoraciju , nakon sto se muz namucio otvorit jedan sa onim velikim nozem/sjekiricom (kako se to ono zove ) za meso i odvratnog okusa mlijeka uopce mi se ne da otvarat ove druge.
toplo preporucam mlijeko u limenci.
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 20:24   #8
Quote:
enigma kaže:
eno ih mi jos imamo u kuci, stoje mi za dekoraciju , nakon sto se muz namucio otvorit jedan sa onim velikim nozem/sjekiricom (kako se to ono zove ) za meso i odvratnog okusa mlijeka uopce mi se ne da otvarat ove druge.
toplo preporucam mlijeko u limenci.

za 'mlijeko', odnosno taj sok unutra se slazhem. odvratno je.


ali meni je meso kokosovog ploda izvrsnog okusa, prefino za grickanje.

tako mi je i svjezhi ananas nemjerljiv s onim konzerviranim.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 19:37   #9
stavi kokos na panj i ožeži po njemu sa balticom... par puta sam tako kokose razbijal....glavno da stvar pali.....
strom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 20:33   #10
uvijek imam borbe s tim kokosima a na kraju ispadne neka trula sprdacina. milijun sam si puta rekao da ih necu kupovat kod nas al svaki put me toliko privuce to razbijanje i sprdanje s nozevima da zaboravim koliko sam mracio prosli put...
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 21:12   #11
zadnji put sam otvarao kokos sa dijetlom i čekićem
a to mlijeko unutra bila je neka vodica intezivnog okusa i bila je odvratna.

di u zg ima kupiti tih limenki sa kokosovim mlijekom ?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 21:13   #12
negdje sam chitala da kokosovo mlijeko koje se koristi u receptima zapravo i nije taj sok iz ploda, vec pripravak od kokosovog brashna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 21:22   #13
Quote:
magic kaže:
negdje sam chitala da kokosovo mlijeko koje se koristi u receptima zapravo i nije taj sok iz ploda, vec pripravak od kokosovog brashna.
navodno (to sam ja čitala) stavi se u mikser (onaj s noževima dolje) ribani kokos i obično mlijeko i miksa pa procijedi

ja ga uspješno otvaram s onom sjekirom za kosti
odvalim jednom i svaki poklekne
neće mene običan kokos zahebavat
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:59   #14
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
navodno (to sam ja čitala) stavi se u mikser (onaj s noževima dolje) ribani kokos i obično mlijeko i miksa pa procijedi

ja ga uspješno otvaram s onom sjekirom za kosti
odvalim jednom i svaki poklekne
neće mene običan kokos zahebavat
I ja čula za ovo, tj. pročitala u nekoj kuharici. Ne znam kojoj.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 21:44   #15
Quote:
grogo bolger kaže:
di u zg ima kupiti tih limenki sa kokosovim mlijekom ?
u metrou.
u coop u king cross.u

ma što će ti limenka, uzmeš kokos drveni ko ja
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 21:18   #16
možda onaj spiralni otvarač za boce da zabušiš? ja se ne sjećam kako smo mi doma otvorili svoj. teško, mislim.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 21:20   #17
onaj iz metroa ima rajfeshlus sa strane
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 21:33   #18
Gledam topic i mislim si kakav problemje kokoš otvorit
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 21:48   #19
bil je neki dan na teveju neki striček kaj drži svjetski rekord u otvaranju kokosa zubima
za minutu ih cijelo brdo otvori
pošalji mu kokos dhl-om
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 22:11   #20
Quote:
polly kaže:
bil je neki dan na teveju neki striček kaj drži svjetski rekord u otvaranju kokosa zubima
za minutu ih cijelo brdo otvori
pošalji mu kokos dhl-om

si zapisala di je?

što ja znam, ne mogu ga slat neadresiranog dhl.om po svijetu
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.