Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2005., 16:15   #201
film je totalni pederluk
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 22:29   #202
Majka mu je cjelo vrjeme govorila shta da radi i kako da radi, te je pocjenivala njegovog oca kao nesposobnjakovicha. Alexandar je to imao urezano u glavi i trudio se pretjecati svog oca u zhivotnim dostignuchima. Osvajao je jer je htio dokazati majci da je bolji od oca, a zatim su mu se u glavi uvrteli filmovi da osvoji chitav svijet i da ga obedini pod jednom upravom.


Ustvari, Alexandar je prikazan kao globalista koji je bio puno prije svog vrjemena u shvachanjima, pa vechi postotak ljudi ga nisu razumjeli, te su se okrenuli protiv njega.


Inache bisexualnost koja je tako jasno bila otslikana u filmu je tachna slika tadashnjih odvijanja. Aristotel je bio homosexualac i Alexandrov tutor. U to vrjeme je bilo "in" da tutore spavaju sa svojim mushkim uchenicima (iako taj dio nema u filmu).
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 22:20   #203
Quote:
LoveMeTender kaže:
Inache bisexualnost koja je tako jasno bila otslikana u filmu je tachna slika tadashnjih odvijanja. Aristotel je bio homosexualac i Alexandrov tutor. U to vrjeme je bilo "in" da tutore spavaju sa svojim mushkim uchenicima (iako taj dio nema u filmu).
Da, ja sam negdje citala da je u staroj Grckoj muska ljubav bila posve normalna. Dapace, smatrali su da je cak i cisca od musko-zenske jer se ne temelji iskljucivo na tjelesnoj ljubavi.
coeurdeloupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 22:26   #204
Samo ima jedan problem: nema dokaza da je Saša bio homić, čak naprotiv, ima indicija da nije bio. Čovjek je imao tri žene i nekoliko djece.
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 22:38   #205
Quote:
Basta kaže:
Samo ima jedan problem: nema dokaza da je Saša bio homić, čak naprotiv, ima indicija da nije bio. Čovjek je imao tri žene i nekoliko djece.

Nije bio homich, bio je bisexuall.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 23:23   #206
Sta god bio, ipak je u sjeni one božice.......


Najbolja usta..
đoni501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 23:45   #207
Quote:
LoveMeTender kaže:
Nije bio homich, bio je bisexuall.
AFAIK, nema ni za to dokaza.
 
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 22:34   #208
Talking

Quote:
LoveMeTender kaže:
Nije bio homich, bio je bisexuall.
Hm, nije šija nego vrat?
Collateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 22:35   #209
Quote:
Basta kaže:
Samo ima jedan problem: nema dokaza da je Saša bio homić, čak naprotiv, ima indicija da nije bio. Čovjek je imao tri žene i nekoliko djece.
Imati djecu nije dokaz da netko nije homić. Mnogi homići imaju djecu. Ne bisex. nego baš homići. Djewca su im paravan.
Collateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 21:15   #210
Aleksandar veliki...

prvo...ispricavam se ak je vec bila otvorena tema za ovaj film

a sad o filmu:

scene borbe su predobre , al ih ima premalo. film traje 169min a cak 2-3 scene fighta ima

ovo je najpederskiji film ikad snimljen vjerovatno. nonstop se okolo setaju polugole pedercine ...uzas...cak i sam aleksandar ima decka i vise se mazi s njim nego s zenom vlastitom

prica je ok , glumci solidni , gay glumci odlicno glume...mozda su i u stvarnom zivotu pederi pa zato...

dajem ocjenu 3/10 i to samo zbog efekata i glumaca(hopkins,kilmer,jolie,leto,...)

ak ga niste pogledali blago vama i avoidajte ga at any cost.

trip is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 21:28   #211
Re: Aleksandar veliki...

Quote:
trip kaže:
prvo...ispricavam se ak je vec bila otvorena tema za ovaj film
Bila je...



Quote:
ovo je najpederskiji film ikad snimljen vjerovatno. nonstop se okolo setaju polugole pedercine ...uzas...cak i sam aleksandar ima decka i vise se mazi s njim nego s zenom vlastitom
Nisi gledao Mala Educasion, zar ne?



Quote:
prica je ok , glumci solidni , gay glumci odlicno glume...mozda su i u stvarnom zivotu pederi pa zato...

dajem ocjenu 3/10 i to samo zbog efekata i glumaca(hopkins,kilmer,jolie,leto,...)

ak ga niste pogledali blago vama i avoidajte ga at any cost.
Ok, samo daj mi objasni zašto bi ga trebalo izbjegavati - u tvom postu nisam vidio nijedan argument (osim manjka akcijskih scena) da film ne valja. Meni se sviđa jer je redatelja išao prikazati ''ljudsku stranu'' Aleksandra, njegovu motivaciju i osobnost. Iz tog razloga se valjda film i zove (u originalu) samo Aleksandar...
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 22:05   #212
Premalo scena bitaka. S obzirom da je smatram najvećim osvajačem u povijesti. Zbog toga mi je troja bolja, samo se kolju, konstantno
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 00:34   #213
Re: Re: Aleksandar veliki...

Quote:
gabal kaže:
Bila je...




eh...sorry...nisam vidio top temu popis...my mistake




Nisi gledao Mala Educasion, zar ne?


ne.




Ok, samo daj mi objasni zašto bi ga trebalo izbjegavati - u tvom postu nisam vidio nijedan argument (osim manjka akcijskih scena) da film ne valja. Meni se sviđa jer je redatelja išao prikazati ''ljudsku stranu'' Aleksandra, njegovu motivaciju i osobnost. Iz tog razloga se valjda film i zove (u originalu) samo Aleksandar...




pa ne svidja mi se zbog toliko pederizma u filmu...i pitanje je jesu grci bili zaista takvi...odvratne su mi te scene izmedju muskaraca(a ima ih dost).....................
recimo svidja mi se ono sto je alex htio napraviti...da budu svi jednaki....ozenio je onu trebu iz nekog plemena umjesto "punokrvne" makedonke....itd.

priznajem da sam malo pretjero da je film toliko los...al nemrem rec da je dobar...........kill me if you must



trip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 01:25   #214
hvala moderatoru na trudu

pozdrav
trip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 20:18   #215
Predug... predosadan... samo dva fajta od kojih je onaj zadnji totalna debilana a u prvo se apsolutno nista ne vidi... Dariusa je prikazao kao hebenog prodavaca sladoleda koji udje i izadje iz kadra... Alexandera kao zesceg placipicku i pedera sa Edipovim kompleksom... A i to dramaturski nije zna sloziti kako treba. Propust? Nezanimanje redatelja!? Narator, Anthony Hopkins, umjesto da malo digne film, je totalno zbunjujuc i hendikepiran glumacki... Hmmm... dobre strane... naravno, Angelina Jolie i, za nijansu meni zanimljivija i senzualnija, Rosario Dawson... Steta! Stone je znao puno, puuuuno bolje! Nemoguce da je to redatelj Platoona, Natural Born Killersa, JFK-a...
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 07:53   #216
Quote:
Ken kaže:
Premalo scena bitaka. S obzirom da je smatram najvećim osvajačem u povijesti. Zbog toga mi je troja bolja, samo se kolju, konstantno
troja je u totalnom kurcu jer je snimana za napaljene šiparice, a ne za normalne ljude. od alexandra je bolja jedino zbog kroničnog nedostatka gaypederske propagande, kojom alexandar počinje odmah u startu i održava tokom cijelog filma. sve više me fascinira ta američka fascinacija pederiranjem, oduvijek su koristili stare grke kao "pa to je u grčkoj bilo normalno". sada je pitanje vremena kada će i pedofiliju proguravati kao normalnu. a onda nam slijedi holivudski remake vlaka u snijegu u kojem će m.culkin glumiti konduktera i konačno moći ispuhati sve traume koje je kao klinac dobio od jacksona.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 18:52   #217
ovako film je kao prikaz povijesti savršen iako je malo radnja u nekim trenucima dosadna
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 08:00   #218
savršen prikaz povijesti u filmovima nikada nije ostvaren, osim jednom.



"preko vode do slobode!"
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 13:54   #219
meni odličan film!
ovih dana izlazi konačna verzija sa još neviđenih 45 minuta filma.

ALEXANDER REVISITED THE FINAL CUT

sly21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:24   #220
iskreno, nije me briga što je 90% svijeta totalno popljuvalo ovaj film, jer je meni bio i više nego odličan. sve mi se svidjelo- scenografija, kostimografija, casting ( colin i jared ), ne ustručavanje prikazivanja acove biseksualnosti ( iskreno, da to nisu stavili bilo bi to totalno podilaženje heteronormativnoj publici, a svrha filma je bila više manje prikazati acov turbulentan osobni život, a veza s hephaistionom je ful bitna u čitavoj priči! ), zanimljiv prikaz odnosa s majkom ( angie ) i ocem, simbolika ( zmija, orao,.... ).
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.