Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2004., 07:42   #81
Quote:
gabal kaže:
Ja njega ne mogu gledati ozbiljno, ona njegova faca mi je prekomična.

Jep, al kada i on izgleda kao da je na rubu smijalice.

Da, onaj tipus kojeg vuče okolo. wTf?
Stone je očito ušmrkao malo preveliku količinu bijeloga kroz uho, čini mi se.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 22:48   #82
Quote:
Grejp kaže:
Da, onaj tipus kojeg vuče okolo. wTf?
Pa zar nije očito da mu je to ljubavnik? Svuče se gol, legne u krevet i pozove njega da mu se pridruži...
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 10:53   #83
Zanimljivo, ali Alexandar ipak ispada preobičan kreten. Stone nije uspio/htio pokazati u čemu je bila njegova veličina - u kompleksima i strahovima zacijelo nije, jer svi imaju komplekse i strahove. A samo je jedan bio ovako velik. Ista se stvar dogodila Stoneu i s Morrisonom u The Doors.
Što se tiče dileme mit ili 'istina', tu za vijeke vrijedi Fordov poučak iz Čovjek koji je ubio Libery Valancea: 'print the myth'. Zanimljiviji je.
Dakle, ocjena filma: previše Dioniza a premalo Apolona.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 14:49   #84
Quote:
kozz kaže:
Pa ovaj film bi se trebao razlikovati od ostalih plitko-kvazipovjesnih filmova jer glavni junak podjednako trči za dečkima koliko i za curama.

Baš me zanima kak' bu rulja to prihvatila.
Ljudi su se čudili i dobacivali a i bilo je podsmjehivanja, neko je i dobacio pederčina i cijelo kino je odvalilo
Film je Ok-ništ posebno, uz sve te bitke ja kad vidim utrku u Ben Huru-vrijeme staje.
Još nešto-baš me zanima, sad kad više nema filma koji ne traje barem 2 sata, a sve ih je više koji traju 3 sata-baš me zanima da li mogu raditi filmove od 4 sata- Pa tko će duže. Guzica mi utrnila.
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 18:46   #85
stari, dobri Hitch je tvrdio da film ne smije trajati duže od sat i pol ... i imao je potpuno pravo.

ja sam jučer gledala film i nisam baš nešto oduševljena

na stranu što mi je odbojna fascinacija Aleksandrom, kao i ostalim tipovima koji su htjeli "ujediniti svijet" tipa Cezar, Napoleon (i Hitler) ... ali film nit je povijesni (previše bitnih stvari je izostavljeno), niti psihološka drama ... ustvari dobila sam dojam da je film napravljen da se na soft način provuče homoseksualizam u holivudsku filmografiju
vidim da su holivudski filmaši otkrili seksualne navike starih grka, sad će nas zatrpavati sa sličnim "spektaklima"

inače, dobro je napravljena bitka kod Gaugamela ... Angelina je prelijepa, zadovljava estetske kriterije ... a ni Farrell nije loš, ako ništa drugo barem liči na Acu (prema kipovima)
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 22:58   #86
Film je katastrofa. prvo popizdim jer sam morao gledat reklame 20 minuta prije početka filma. A film je stvarno dosadan niti pokazuje nešto spektakularne bitke niti neku Alexandrovu osobnost.(osim da je peder). jedino što me držalo budnim su bili komentari kad se njih dvojica počmu žvalit tamo.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 07:20   #87
Film je katastrofa. Ljubic za homoseksualce. Par scena bitki i imena glumaca ga spasavaju od totalnog promasaja. Ne vrijedi 3 sata trajanja. Da se izbaci ljubakanje 2 ili vise muskih, stao bi u sat vremena.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 09:20   #88
Aleksandar je Stari Makedonac... niti Grk niti Makedonac u smislu FYRM (Slaven - Makedonac). Inače Stara Makedonija se nalazi na razmeđi FYRMa i 'prave' Grčke. Grci ga totalno debilno svojataju a zapravo je njih prve pokorio. Nisam nikad čuo da netko pokorava svoj narod (mislim preko granice). Njegov učitelj je bio Aristotel, koji je, jelte, gle čuda bio Grk. Zato je Alexandar bio u prosjeku obrazovaniji i zabrijao je na neke unikatno helenističke ideje koje su u to doba predstavljale vrhunac civiliziranosti. Inače sami Stari Makedonci su bili prilično 'Braveheart', planinski narod obučen u neštavljene kože koji jedino kaj su znali dobro radit je bilo klat.

Inače Aleksandristička kultura je prvi primjer kulturne sinkretistike u povijesti, i to većinom helenističke i perzijske (nakon Aleksandrove pobjede nad slabim Davaryvushem III -- transliterirano kao Darius III ... Darius ... fali nam jedan Aleksandar na blogu očito ). To je uglavnom bio i razlog njegove rane smrti, jer mu bitan dio prekaljenih Makedonskih trupa koje su bile s njim od početka nije oprostio prigrljavanje tuđih običaja i to što nije prakticirao politiku 'spaljene zemlje' i bezumnog iživljavanja i pljačkanja, nego je pokoravao da bi vladao i ujedinjavao, te uvodio prvu povijesnu verziju Pax Romana (Pax Alexandrica).

Aleksandar kao uostalom i svi bitniji ljudi tog razdoblja je bio izraženo biseksualan. Postoje naznake da je njegov najdraži erotomón (mislim da se piše erotomon ili erotomwn) bio perzijski eunuh - konkubin Bagoas kojeg je 'nasljedio' od Davaryvusha. Dapače, postoje naznake (zbog, za stranog osvajača u njegovoj poziciji, čudne nesklonosti prema ženidbi, recimo sa perzijskom princezom... to se na kraju dogodilo ali većina povjesničara se slaže da se iz pera suvremenika i biografa dade iščitati da Aleksandar nije bio baš ono... zagrijan) da je preferirao muškarce.

Meni se svidjela i Troja i Kralj Artur i definitivno ću ići pogledati Aleksandra. Mislim da je dobro da se prikazuju bilo kakvi povjesni ili pseudopovjesni filmovi jer je puno veća šansa da nešto što je povjesno netočno ili djelom točno a ima hipertrofiranu epiku zaokupi pažnju javnosti i mladih generacija. Lako će onaj kojeg interesira povijest kasnije proučiti o čemu se zapravo radilo.

Inače 'epiziranje' nije ništa novo, niti ga je izmislio Hollywood. Primjer (inspiriran jučerašnjom emisijom Discoveryja 'The real Jason & the Argonauts') Apolonijeva priča o trgovačko-pljačkaškoj ekspediciji mladog nadobudnog mikenskog patricija na obale Gruzije koja je postala temelj mita o Zlatnom Runu.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.

Zadnje uređivanje kozz : 30.11.2004. at 01:17.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 09:45   #89
Da, profesore
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 15:06   #90
Pošto film dugo traje, jel u Cinestaru daju pauzu kao što je bila kod Povratka kralja ili je film cijeli u komadu?
__________________
Nemoj se igrati sa srcem žene, ono je samo jedno. Rađe se igraj sa sisama, njih su dvije...
dr_jekyll is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 15:54   #91
U jednom komadu je.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 17:06   #92
http://www.rottentomatoes.com/m/alexander/
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 18:07   #93
Bilo je i 12%
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 04:54   #94
Buduci sam u skoli na povijesti imala citav jedan chapter o Alexu, ovaj film mi nije bio nista senzacionalno u smislu otkrivanja novih detalja.
Udzbenik mi je bio puno zanimljiviji od filma.
Angelina je promasaj, a Val Kilmer jos i vise (ako je to moguce). Film je (na zalost) predugacak, gluma osrednja.

Vidjet cemo uskoro da li je Luhrman bolje srece od Stonea.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 09:10   #95
Quote:
allegra kaže:
...na stranu što mi je odbojna fascinacija Aleksandrom, kao i ostalim tipovima koji su htjeli "ujediniti svijet" tipa Cezar, Napoleon (i Hitler) ...
Kinezi na tu temu rade puno bolje filmove - vidi Heroj.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 12:56   #96
eto, isla jucer vidjeti.. film mi je bio ok.. onak, nebih opet isla jer mi je glavna zamjerka sto je brate predug, a likovi nemogu prestat pricat!
nije bas dinamican niti pregledan ali se vidi da se Stone potrudio docarati to vrijeme i sa povijesne strane bilo je dosta detalja koji su mi se jako svidjeli (npr, cinjenica da su grcki kipovi pofarbani, da vojnici nemaju serijski napravljene sljemove i oklope ko u Troji i da se jasno vide falange itd..)

jedino su mi na zivce isli idiotski komentari ljudi u scenama izmedju Ace i Hephaistiona (ili kak se vec zove). Mislim, da je zena bila u pitanju, nebi niko ni zucnuo.. nisu se bunili na Rosario, thats for sure
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 15:29   #97
allegra...

Takvi ljudi (sa izuzetkom luđaka ili onih koji su to postali... power corrupts and absolute power corrupts absolutely) su vizionari, karizmatici i ljudi jasnih i svjetlih ideja (koje ne moraju biti ispravne ali su konzistentne sa njihovim moralnoetičkim sklopom) kako najbrže i najefikasnije promjeniti svijet i učiniti ga smirenim, urednim i sigurnim mjestom.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 17:23   #98
Re: allegra...

Quote:
GnothiSeauton kaže:
Takvi ljudi (sa izuzetkom luđaka ili onih koji su to postali... power corrupts and absolute power corrupts absolutely) su vizionari, karizmatici i ljudi jasnih i svjetlih ideja (koje ne moraju biti ispravne ali su konzistentne sa njihovim moralnoetičkim sklopom) kako najbrže i najefikasnije promjeniti svijet i učiniti ga smirenim, urednim i sigurnim mjestom.
...za one koji tu promjenu prezive.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 20:08   #99
Quote:
Karmela kaže:

Angelina je promasaj, a Val Kilmer jos i vise (ako je to moguce).
Nemoguće! Kilmer je jedina prava faca u filmu.
A film je tipičan Stoneovski, a pošto ja baš i nisam neki njegov ljubitelj... Suzdržat ću se od daljnjih komentara.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 09:27   #100
Re: Re: allegra...

Quote:
glupinickname kaže:
...za one koji tu promjenu prezive.
Da.

I šta je sad tu čudno? Nikad se nisi zapitao koliko ljudi umire u mukama u 'miru'? Treba razlikovati pacifizam (uvjerenje da je rat najlošiji način promjene svijeta oko sebe) i bezmudost (kad te vuna išta poduzet jer ono... nije da je super, al se snalazi 'i ovak').
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.