Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 13:14   #3541
Quote:
Belimisimus kaže: Pogledaj post
Jel ovaj falc u sredini dolazi na gornji cd profil ili ulazi u njega?

Znači zalijepim običnu traku, obradim rubove s gips masom bez mrežice, odrežem višak trake te na kraju prođem s akrilom?
Ulazi., obavezno.

Zalijepite traku, s Uniflott i postavite mineralnu bandazu. Zagladite obrusite i odrezete visak.
Poslije samo impregnacija i boja. Akril ne.
Ako stavljate akril netreba razdjelna.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:50   #3542
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Ulazi., obavezno.

Zalijepite traku, s Uniflott i postavite mineralnu bandazu. Zagladite obrusite i odrezete visak.
Poslije samo impregnacija i boja. Akril ne.
Ako stavljate akril netreba razdjelna.
Hvala na informacijama. Još me jedino mući ta križna spojnica. Sve sam spojio na način koji ste mi rekli te primjećujem da su "klimave". Doljni red cd profila u odnosu na gornji ima sitan pomak, nije onako čvrsti i kompaktan?! Imam dojam da kad zašarafim ploče da će cijeli strop plivat gore-dolje.
Belimisimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 19:01   #3543
Quote:
Belimisimus kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama. Još me jedino mući ta križna spojnica. Sve sam spojio na način koji ste mi rekli te primjećujem da su "klimave". Doljni red cd profila u odnosu na gornji ima sitan pomak, nije onako čvrsti i kompaktan?! Imam dojam da kad zašarafim ploče da će cijeli strop plivat gore-dolje.
Vjerojatno ste kupili zamjenske profile u koje križne spojnice ne sjedaju idealno.
Na m2 imate 4-5 križnih spojnica tako da jednostavnom provjerom kod svakog spoja cd- a povucite rukom - ne šparajte na sili - i ako se ne otkopči bit će ok jer m2 pogletanog knaufa je oko 13-15 kg na 4-5 spojnica, a vi na svaku probate vučnu silu barem 25-30 kg.
Kad stavite ploče sve će to ići malo dolje od tereta, i neće to nikud, a s obzirom na drveni strop na koji kačite ovaj novi nije ni loše da ima malo lufta.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 19:31   #3544
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ste kupili zamjenske profile u koje križne spojnice ne sjedaju idealno.
Na m2 imate 4-5 križnih spojnica tako da jednostavnom provjerom kod svakog spoja cd- a povucite rukom - ne šparajte na sili - i ako se ne otkopči bit će ok jer m2 pogletanog knaufa je oko 13-15 kg na 4-5 spojnica, a vi na svaku probate vučnu silu barem 25-30 kg.
Kad stavite ploče sve će to ići malo dolje od tereta, i neće to nikud, a s obzirom na drveni strop na koji kačite ovaj novi nije ni loše da ima malo lufta.
Profili su Rigipsovi, a spojnice su mislim Knaufove.

ok, hvala na savjetima!
Belimisimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:06   #3545
Question

Pozdrav svim knauf znalcima !

Imam jedno pitanje, s obzirom da nailazim na različita mišljenja knauf majstora.

Renoviram gornji kat kuće pa ću na strop gornjeg kata staviti knauf direktno na lamperiju ( lamperija je stara cca 30godina, suha, nigdje trula ) s time da će ići 27mm UD profili tako da ću taj razmak odmah iskoristiti za nivelaciju stropa i sakrivanje kablova.

Gledano iz sobe, na stropu se nalazi lamperija,najlon, poprečne drvene grede između kojih je vuna, najlon i fosli kojima je obit pod na tavanu ( ukupna debljina stropa je cca 12cm , nema betonske deke)
Tavan nije zamišljen kao stambeni prostor niti će to ikad biti dok je krov kuće mijenjan ove godine ( na rogovima su nabite OSB ploče, vodonepropusno/parapropusna folija, letve,kontraletve i crijep Creatone Rapido).

Taj gornji kat kuće ima mansardu s balkonom, dok su s kontra strane kuće, na kosine krove, montirani krovni prozori Velux.

Ono kaj me zanima , u mom slučaju, dal je potrebno ispod knaufa stavljati parnu branu ili ne?

Znam da je po pravilima knaufa parna brana obavezna ispod knaufa ali s obzirom da ja imam najlon ispod lamperije pa opet iznad vune - dali treba stavljati opet parnu branu i sve hermetički zatvoriti s onom trakom Silift ( sve preklope parne brane i sve rupe na parnoj brani nastale zbog cijevi ili kablova) ?

Dio majstora kaže staviti obavezno a drugi da ne.

Također, na koji način pravilno napraviti špalete oko krovnih prozora da ne dolazi do probijanja vlage, kondenzata, pojave gljivica - dali je ispod parne brane potrebno staviti čim više vune ili staviti malo manje jer je i zrak izolator???

Hvala unaprijed!
stift is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 16:44   #3546
Quote:
stift kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim knauf znalcima !

Imam jedno pitanje, s obzirom da nailazim na različita mišljenja knauf majstora.

Renoviram gornji kat kuće pa ću na strop gornjeg kata staviti knauf direktno na lamperiju ( lamperija je stara cca 30godina, suha, nigdje trula ) s time da će ići 27mm UD profili tako da ću taj razmak odmah iskoristiti za nivelaciju stropa i sakrivanje kablova.

Gledano iz sobe, na stropu se nalazi lamperija,najlon, poprečne drvene grede između kojih je vuna, najlon i fosli kojima je obit pod na tavanu ( ukupna debljina stropa je cca 12cm , nema betonske deke)
Tavan nije zamišljen kao stambeni prostor niti će to ikad biti dok je krov kuće mijenjan ove godine ( na rogovima su nabite OSB ploče, vodonepropusno/parapropusna folija, letve,kontraletve i crijep Creatone Rapido).

Taj gornji kat kuće ima mansardu s balkonom, dok su s kontra strane kuće, na kosine krove, montirani krovni prozori Velux.

Ono kaj me zanima , u mom slučaju, dal je potrebno ispod knaufa stavljati parnu branu ili ne?

Znam da je po pravilima knaufa parna brana obavezna ispod knaufa ali s obzirom da ja imam najlon ispod lamperije pa opet iznad vune - dali treba stavljati opet parnu branu i sve hermetički zatvoriti s onom trakom Silift ( sve preklope parne brane i sve rupe na parnoj brani nastale zbog cijevi ili kablova) ?

Dio majstora kaže staviti obavezno a drugi da ne.

Također, na koji način pravilno napraviti špalete oko krovnih prozora da ne dolazi do probijanja vlage, kondenzata, pojave gljivica - dali je ispod parne brane potrebno staviti čim više vune ili staviti malo manje jer je i zrak izolator???

Hvala unaprijed!
Nemoj žaliti par kvadrata parne brane da sam na tvojem mjestu ja bi stavio nikako ti ne može naštetiti.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 12:55   #3547
Quote:
stift kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim knauf znalcima !

Imam jedno pitanje, s obzirom da nailazim na različita mišljenja knauf majstora.

Renoviram gornji kat kuće pa ću na strop gornjeg kata staviti knauf direktno na lamperiju ( lamperija je stara cca 30godina, suha, nigdje trula ) s time da će ići 27mm UD profili tako da ću taj razmak odmah iskoristiti za nivelaciju stropa i sakrivanje kablova.

Gledano iz sobe, na stropu se nalazi lamperija,najlon, poprečne drvene grede između kojih je vuna, najlon i fosli kojima je obit pod na tavanu ( ukupna debljina stropa je cca 12cm , nema betonske deke)
Tavan nije zamišljen kao stambeni prostor niti će to ikad biti dok je krov kuće mijenjan ove godine ( na rogovima su nabite OSB ploče, vodonepropusno/parapropusna folija, letve,kontraletve i crijep Creatone Rapido).

Taj gornji kat kuće ima mansardu s balkonom, dok su s kontra strane kuće, na kosine krove, montirani krovni prozori Velux.

Ono kaj me zanima , u mom slučaju, dal je potrebno ispod knaufa stavljati parnu branu ili ne?

Znam da je po pravilima knaufa parna brana obavezna ispod knaufa ali s obzirom da ja imam najlon ispod lamperije pa opet iznad vune - dali treba stavljati opet parnu branu i sve hermetički zatvoriti s onom trakom Silift ( sve preklope parne brane i sve rupe na parnoj brani nastale zbog cijevi ili kablova) ?

Dio majstora kaže staviti obavezno a drugi da ne.

Također, na koji način pravilno napraviti špalete oko krovnih prozora da ne dolazi do probijanja vlage, kondenzata, pojave gljivica - dali je ispod parne brane potrebno staviti čim više vune ili staviti malo manje jer je i zrak izolator???

Hvala unaprijed!
Ukoliko postoji parna brana netreba jos jedna.

Oko spaleta mora biti izolacija i parna brana i pravilno obloziti spalete, nece biti kondenzacije
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 08:54   #3548
Pozdrav,
molim znalce za savjet, zanima me jel ovako nešto na slikama izvedivo od knaufa?



dakle to bi bilo sve skupa viseće.
Širine oko 160cm a dubine u lijevom kutu oko 72 cm a desnom oko 10cm.
Zanima me kojim profilima bi to trebao izvesti da bi to bilo statički dobro, ako se uopće može to tako izvesti.

crno na slici je tv (oko120cm dijagonale (cca 15 kg)) a sivo bi bila vrata od iverala.

plan je i stavit indirektnu rasvjetu oko cijelog regala, straga (led traka).
mali1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 14:32   #3549
Quote:
mali1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molim znalce za savjet, zanima me jel ovako nešto na slikama izvedivo od knaufa?



dakle to bi bilo sve skupa viseće.
Širine oko 160cm a dubine u lijevom kutu oko 72 cm a desnom oko 10cm.
Zanima me kojim profilima bi to trebao izvesti da bi to bilo statički dobro, ako se uopće može to tako izvesti.

crno na slici je tv (oko120cm dijagonale (cca 15 kg)) a sivo bi bila vrata od iverala.

plan je i stavit indirektnu rasvjetu oko cijelog regala, straga (led traka).
Izvedivo je, Cw/Ua/Uw profilima i Knauf plocama d = 12,5 ili 15mm.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:44   #3550
Odlično. znači ne bi trebalo biti problema s stabilnošću?

Cw/Ua/Uw profili, može samo kratko koji bi trebao ići gdje?

I eventualno ako mi može netko napisati kolika bi bila cijena da to netko napravi sa njegovim materijalom.

Visina je cca 2 m.

Zadnje uređivanje mali1 : 24.11.2014. at 15:58.
mali1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 16:20   #3551
Unhappy

Quote:
mali1 kaže: Pogledaj post
Odlično. znači ne bi trebalo biti problema s stabilnošću?

Cw/Ua/Uw profili, može samo kratko koji bi trebao ići gdje?

I eventualno ako mi može netko napisati kolika bi bila cijena da to netko napravi sa njegovim materijalom.

Visina je cca 2 m.
Tesko bi to opisao, kad se krene raditi ormar majstor slaze kombinaciju podkostrukcije i ploca. Za takvu izvedbu nema tocno odredeno.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 21:34   #3552
Ok, hvala svejedno na informacijama.
Pretpostavljam da je Ua profil taj koji bi bio noseći za cijelu konstrukciju?
mali1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 07:57   #3553
Ua se postavi kao ojacanje. Na rub polica a moda i na vertikalni rub pregrada.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:49   #3554
Na koji način "zatvoriti" kutni ormar od kanufa? Planiramo napraviti ovakvo nešto:



Za početak sam mislila, pošto je buđet JAKO ograničen, staviti nekakav zastor. Ovakvo nešto

Imate još kakve ideje? Kako riješiti taj nesretni kut? U sredini je ostavljena i polica koja treba biti otvorena jer tu treba doći TV pa je to malo gnjavaža..

Majstora imam ali ak imate kakve sugestije u vezi projekta samo recite
papucica-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:50   #3555
U potkrovlju imam dvije prostorije i radio bih spušteni strop od knaufa, ali u jednoj prostoriji strop ide odmah ispod krovne konstrukcije, a u drugoj prostoriji strop se spušta tako da prostorija dobije ravni strop. Zanima me kako napraviti zid između ta dva dijela od knaufa? Da li će biti problem ako stavim s obje strane zida knauf i unutra vunu, pošto će "vanjska" strana zida biti između vune (izolacije) i krovne konstrukcije?
Horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 16:44   #3556
ugradnja vratiju u knuf zid

pozdrav,
pregrađujem jednu prostoriju knufom i zapeo sam kod postavljanja vratiju.(obična sobna vrata, ništa teško)
CW su mi debljine 5 cm, i stavljam 2 ploče s svake strane.

-našao sam po netu da stavim štafnu. no njene dimenzije su 7*5cca i normalno ne stane u CW profil.
-ako je prepilim na pola opet mi ostaje debljina od 5 cm što je također predebelo za taj profil od 5 cm vanjskih dimenzija.
-tražio sam kod sebe u 2 trgovine UA profil. to je kao deblji lim i služi upravo za postavljanje nečeg kao što su vrata, ali toga nema za kupit, barem ovdje.
-našao sam i da stavim CW u CW ali ne sjeda to kako spada.
-jedino što mi ide je UW u CW. na taj način ga mogu malo pojačati koliko sam sam uspio skužiti.

ima ko kakav savjet. dal da tražim UA, dal da dam spiliti štafnu na dimenzije 4.5x4.5 da mi stane u CW ili nešto treče??

hvala unaprijed,
lp,
matben is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 09:28   #3557
Quote:
Horvat kaže: Pogledaj post
U potkrovlju imam dvije prostorije i radio bih spušteni strop od knaufa, ali u jednoj prostoriji strop ide odmah ispod krovne konstrukcije, a u drugoj prostoriji strop se spušta tako da prostorija dobije ravni strop. Zanima me kako napraviti zid između ta dva dijela od knaufa? Da li će biti problem ako stavim s obje strane zida knauf i unutra vunu, pošto će "vanjska" strana zida biti između vune (izolacije) i krovne konstrukcije?
To ce biti toplinski most. U tehnickom listu Knauf obloge potkrovlja ima detalj za to
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 09:31   #3558
Quote:
matben kaže: Pogledaj post
pozdrav,
pregrađujem jednu prostoriju knufom i zapeo sam kod postavljanja vratiju.(obična sobna vrata, ništa teško)
CW su mi debljine 5 cm, i stavljam 2 ploče s svake strane.

-našao sam po netu da stavim štafnu. no njene dimenzije su 7*5cca i normalno ne stane u CW profil.
-ako je prepilim na pola opet mi ostaje debljina od 5 cm što je također predebelo za taj profil od 5 cm vanjskih dimenzija.
-tražio sam kod sebe u 2 trgovine UA profil. to je kao deblji lim i služi upravo za postavljanje nečeg kao što su vrata, ali toga nema za kupit, barem ovdje.
-našao sam i da stavim CW u CW ali ne sjeda to kako spada.
-jedino što mi ide je UW u CW. na taj način ga mogu malo pojačati koliko sam sam uspio skužiti.

ima ko kakav savjet. dal da tražim UA, dal da dam spiliti štafnu na dimenzije 4.5x4.5 da mi stane u CW ili nešto treče??

hvala unaprijed,
lp,
Elektricnom blanjom suziti na 4,7-4,5cm
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 20:58   #3559
Quote:
Horvat kaže: Pogledaj post
U potkrovlju imam dvije prostorije i radio bih spušteni strop od knaufa, ali u jednoj prostoriji strop ide odmah ispod krovne konstrukcije, a u drugoj prostoriji strop se spušta tako da prostorija dobije ravni strop. Zanima me kako napraviti zid između ta dva dijela od knaufa? Da li će biti problem ako stavim s obje strane zida knauf i unutra vunu, pošto će "vanjska" strana zida biti između vune (izolacije) i krovne konstrukcije?
Napravite prvo kompletan strop a nakon toga pregradu
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:06   #3560
Quote:
mali1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molim znalce za savjet, zanima me jel ovako nešto na slikama izvedivo od knaufa?



dakle to bi bilo sve skupa viseće.
Širine oko 160cm a dubine u lijevom kutu oko 72 cm a desnom oko 10cm.
Zanima me kojim profilima bi to trebao izvesti da bi to bilo statički dobro, ako se uopće može to tako izvesti.

crno na slici je tv (oko120cm dijagonale (cca 15 kg)) a sivo bi bila vrata od iverala.

plan je i stavit indirektnu rasvjetu oko cijelog regala, straga (led traka).
Izvedivo je, i čini se jako zgodno, no moglo bi biti i podosta zahtjevno za nekog ko nije profić u tome. Problem bi se mogao javiti kod ovih donjih niša jer se čine dosta uske - pa je tehnički problem kako zašarafit gips ploče iznutra - uvijek se može staviti prije već na profil pa tiplati sve zajedno - no i to se u ovom slućaju čini dosta zahtjevno - poprilično ćete si olakšati posao ako ove dvije donje niše pretvorite u jednu. Cijena bi Vam mogla biti u rangu ko da radite po mjeri s iveralom a čak vjerojatno i skuplja - barem je moja procjena takva - a i za nekog ko nije vičan ovome poslu preporučam da si izrežete iveral po mjeri, pospajate ga -bit će Vam lakše
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.