Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 09:52   #601
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Da refresham malo Imam sve crne sakoe I sad zakljucim da je zaista vrijeme za neki u boji... Ali losa sam s kombiniranjem boja pa evo pomozite mi koja boja je jednako "jednostavna" kao i crna za kombiniranje
iz mog iskustva - koje ne mora biti norma - najviše ovisi o tome na što ih generalno planiraš nositi; ako na traperice, onda su siva, navy ili pudrastoroza kako je artemida sugerirala sve super izbori, jer traperice (posebno tamne) ne traže neko usklađivanje; ako na hlače, onda dosta toga ovisi o tome koje boje su ti hlače: siva je tricky (ovo znam iz iskustva ) jer je jako teško uskladiti boje sakoa i hlača ako nisu iz iste serije, premda joj je prednost što ide na sve boje topova/majica/košulja; pudrasta odlično ide i na sive i na crne hlače, navy je malo zeznutija, baš kao i varijante 'špricanih' materijala (tvid)...
moj savjet bi ti bio da otvoriš ormar, pogledaš kakve hlače imaš, i prema tome odabereš boju: koje bi boje dobro pristajale na nijanse hlača koje već posjeduješ .

(da se razumijemo, ako se planiraš njima igrati i kreativno ih kombinirati, onda sve to možda i nije problem; ali ako želiš neku vrst uniforme za kojom možeš posegnuti i u mraku, onda je dobro unapred znati što sigurno može s čime )
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 18:34   #602
Hvala curke
Hlace su mi... pogadjate?!?! - crne!
Problem je sta recimo nisam vidjela niti jedan fini sivi sako, svi su nekako (meni) casual cim su sivi, valjda materijal, boja, neznam ... Imam jedan lagano rozi/puderasto rozi koji sam pocela sve vise nosit pa sam zato i dosla na ideju da ove godine umjesto crnog kupim neku boju... Mene muci kombiniranje sakoa i majice/kosulje/cega li vec ispod njega. Taj rozi npr nosim uvijek na nesto sta ima primjesu roze u sebi
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 19:49   #603
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Da refresham malo Imam sve crne sakoe I sad zakljucim da je zaista vrijeme za neki u boji... Ali losa sam s kombiniranjem boja pa evo pomozite mi koja boja je jednako "jednostavna" kao i crna za kombiniranje
Ajme ovakva sam i ja.. Imam 4 crna sakoa i od toga stalno nosim jedan Jer mi najbolje stoji i pristaje tijelu i uz sve ide a u boji nemam ni jedan
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 20:35   #604
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Da refresham malo Imam sve crne sakoe I sad zakljucim da je zaista vrijeme za neki u boji... Ali losa sam s kombiniranjem boja pa evo pomozite mi koja boja je jednako "jednostavna" kao i crna za kombiniranje
Bež, camel
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 21:56   #605
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Problem je sta recimo nisam vidjela niti jedan fini sivi sako, svi su nekako (meni) casual cim su sivi, valjda materijal, boja, neznam ...
Za finije sakoe predlažem Commu.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 22:06   #606
Evo pravi primjer - ovaj sako - link u svijetloj boji mi izgleda casual a u tamnoj fino
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:45   #607
Meni je lijep i navy, super ide u komabinaciji sa bijelom, svijetloplavom, nježno rozom i bež bojom.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 23:13   #608
Koji je moj stil?

Pozdrav svima!

Odlučila sam napraviti temu o stilu oblačenja jer ja apsolutno ne znam koji je moj stil, ne znam što mi paše, ne znam kombinirati, totalni sam antitalent za modu.

Vjerujem da ima mnogo cura koje ne znaju koji stil im paše, koje kupuju odjeću, eto tako, čisto da imaju što obući. One koje se ne osjećaju ugodno u onome što nose. Ja se ne osjećam dobro u onome što nosim, a strah me je eksperimentirati jer ja sebi izgledam uštoglenjo u svemu. Dođem u dučan i prvo što vidim kupim. Dođem doma i vidim da mi to na kraju ne stoji dobro. Ne osjećam se ugodno u šopingu. Moj šoping traje 30 min. I brže bolje - što prije doma!!!

Gledam cure po trgovinama i mislim si "Jbmu kako one to sebi spombiniraju? Kako tako dobro izgledaju, kako im to paše? Zašto ja ne znam kombinirati?....." Nekad si mislim "Jbt koja sam seljanka!!!"

Ne znam kako da nađem svoj stil. Ne znam dali ćete mi vi ovdje moći pomoći. Dali da stavljam slike ovdje?

Žudim za promjenom. Imam 23g a oblačim se cassual i izgledam ko baba.

Eto, ako imate kakve ideje. Ako se još netko tako osjeća, neka ovdje piše. Kako ste vi pronašle svoj stil?
InaNana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 00:18   #609
Baci pogled na ovu temu = https://www.forum.hr/showthread.php?t=622592
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 17:28   #610
23 g. a na profilu ti piše 34
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 15:43   #611
Da malo dignem temu iz mrtvila... Mislila sam isprobati capsule wardrobe koncept, mislim da bi mi to moglo pomoći da nekako stavim 'točku na i' u svom ormaru i da lakše imam neku smjernicu. Skužila sam da uvijek nekako nosim iste komade odjeće, ništa posebno ne eksperimentiram, a ovako bih izvodila i komade koje svakako moram, ako ništa, probati nositi, pa ako ne paše onda proslijediti dalje.

Je li netko isprobao nešto u tom smjeru?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 15:51   #612
Elektra, nisam probala (ali moj ormar je zbilja mini, pa mislim da i nema puno više stvari od regularne capsule wardrobe u opticaju po sezoni...morat ću jednom baš izbrojati), ali jedna forumašica je o svom iskustvu pisala nešto ovdje
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 16:12   #613
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
Elektra, nisam probala (ali moj ormar je zbilja mini, pa mislim da i nema puno više stvari od regularne capsule wardrobe u opticaju po sezoni...morat ću jednom baš izbrojati), ali jedna forumašica je o svom iskustvu pisala nešto ovdje
Hvala na linku, baš sam pročitala i spremila si link da opet mogu pročitati kad krenem s ovime
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 21:47   #614
Procuila sam i ja ovaj capsule ormar i imam par pitanja koja me muce da se ga iskusam

1. moj problem (jedan od) je da ne volim cesto nosit isti odjevni predmet, to se odnosi na npr haljine koje se nemogu bas puno drukcije kombinirat (ok crnu suknju cu obuc par dana u istom tjednu ali haljinu ili majicu necu barem dva tjedna ponovno, a cesto i vise mora proc - prodje) - jel capsula koncept ima rjesenje da se odjeca ne ponavlja ili nema nego se moram pomirit s tim da nosim istu stvar cesce?

2. capsule koncept kaze kome trebaju crni iste crne suknje, ja sam osoba koja je najsretnija kad nesto super nadje, npr suknju ili majicu ili sakoo koja je jako ljepa i onda mogu kupit dvije jer kad se jedna unisti da imam jos jednu, e sad rekli bi lako cu kupit drugu kad se unisti ali ne, jer moda se mjenja i recimo ako je u modi trapez nema sanse nac uske traperice i onda uvijek ta "panika" da necu nac ima li rjesenja za mene?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 22:33   #615
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Procuila sam i ja ovaj capsule ormar i imam par pitanja koja me muce da se ga iskusam

1. moj problem (jedan od) je da ne volim cesto nosit isti odjevni predmet, to se odnosi na npr haljine koje se nemogu bas puno drukcije kombinirat (ok crnu suknju cu obuc par dana u istom tjednu ali haljinu ili majicu necu barem dva tjedna ponovno, a cesto i vise mora proc - prodje) - jel capsula koncept ima rjesenje da se odjeca ne ponavlja ili nema nego se moram pomirit s tim da nosim istu stvar cesce?

2. capsule koncept kaze kome trebaju crni iste crne suknje, ja sam osoba koja je najsretnija kad nesto super nadje, npr suknju ili majicu ili sakoo koja je jako ljepa i onda mogu kupit dvije jer kad se jedna unisti da imam jos jednu, e sad rekli bi lako cu kupit drugu kad se unisti ali ne, jer moda se mjenja i recimo ako je u modi trapez nema sanse nac uske traperice i onda uvijek ta "panika" da necu nac ima li rjesenja za mene?
Ma možeš naći skinnyice uvijek bez obzira na modu. Ne brini

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 22:48   #616
Lilit ja već duže vrijeme čitam vezano uz capsule wardrobe i ima caka da možeš zamijeniti jedan komad drugim u ta tri mjeseca. Tako da možeš npr. kupiti jednu haljinu ili zamijeniti nešto. Isto tako ne moraš ti se ograničiti na 30tak komada. Ti možeš odabrati i 45 komada. Neki stavljaju i nakit i dodatke u te komade, ali to je sve individualno. Cilj je ograničiti ormar na ono što nosimo.

Ja sam se dugo premišljala oko te ideje, ali sam odustala. Ja recimo hlače toliko ne nosim, ali recimo sad ako nosim to su tamnije, a po ljeti svijetlije. Ali zato imam jedno 10tak suknji koje iskombiniram u mjesec dana.

Definitivno smatram da je to odlična ideja za nekoga tko ima hrpu robe, a većinu ne nosi ili smatra da nema ništa u ormaru, a oni zapravo pucaju po šavovima.

Ja recimo u svakoj sezoni nosim bar 10 vrsti različite obuće ovisno o situaciji. Netko će odabrati 30 komada, netko 37, a netko čak 50 komada. A sumnjam da netko nosi 30 različitih suknji ili haljina ili hlača.
artemida7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 16:05   #617
fora mi je ovaj koncept, ja sam skužila da dosta volim pratiti trendove, ali da se sa dosta tih trendova nisam stopila i onda mi se zna dogodit da kupim stvar i odjenem je par puta
zato u zadnje vrijeme kupujem dosta slične komade odjeće i to uglavnom casual jer se u tome najugodnije osjećam, a i okolnosti u kojima se nalazim trenutno su takve casual
recimo po zimi volim nositi pulovere te mi nije šteta investirati u njih, kao u neke dobre gležnjače, dok štikle nosim isključivo samo u svečanim prigodama, te ih u principu ni ne gledam, jednako kao i clutch torbice koje mi opako znaju nedostajati u svečanijim prigodama jer u principu mijenjam samo par njih, ali opet sam nekako škrta za investirati u to, radije investiram u neku veću torbu
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 20:20   #618
ja imam dva ormara. u jednom su kaputi, sakoi, jakete i kardigani, a u drugom sve ostalo. po sezoni imam max. 3 para obuće. čim otvorim ormar vidim sve šta imam. meni ne fali koncept nego roba. pretjerala sam sa čišćenjem ormara.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 00:07   #619
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
fora mi je ovaj koncept, ja sam skužila da dosta volim pratiti trendove, ali da se sa dosta tih trendova nisam stopila i onda mi se zna dogodit da kupim stvar i odjenem je par puta
zato u zadnje vrijeme kupujem dosta slične komade odjeće i to uglavnom casual jer se u tome najugodnije osjećam, a i okolnosti u kojima se nalazim trenutno su takve casual
recimo po zimi volim nositi pulovere te mi nije šteta investirati u njih, kao u neke dobre gležnjače, dok štikle nosim isključivo samo u svečanim prigodama, te ih u principu ni ne gledam, jednako kao i clutch torbice koje mi opako znaju nedostajati u svečanijim prigodama jer u principu mijenjam samo par njih, ali opet sam nekako škrta za investirati u to, radije investiram u neku veću torbu
Ista stvar kod mene. Iako neke stvari ni ne kupim jer se ne osjecam ugodno u njima. Neki trendovi jednostavno ne stoje dobro na svim ljudima,koliko god mi je nesto fora i svida mi se, meni to ne stoji (ili bar ja tako mislim).
npr. oversized majice i puloveri, preguba mi je to ali di bi ja niska cura kruskolike grade to nosila? izgledam ko okruglica tada
Nuzno mi je naglasiti struk koji imam tako da taj trend jednostavno zaobilazi moj ormar.

Takoder sam skrta investirati u neke stvari. Za dobru cizmu cu bez pardona i razmisljanja dati preko 1000 kn dok cu se za stiklu premisljati jel vrijedi 500 kn

Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja imam dva ormara. u jednom su kaputi, sakoi, jakete i kardigani, a u drugom sve ostalo. po sezoni imam max. 3 para obuće. čim otvorim ormar vidim sve šta imam. meni ne fali koncept nego roba. pretjerala sam sa čišćenjem ormara.
Znam kako ti je
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:35   #620
Pisala sam već prije na ovoj temi no kako nisam napravila nikakav preokret a odlučila sam nešto poduzeti u vezi toga,trebam male smjernice Dakle,stil koji trenutno furam mi se ne sviđa,težim za boljim i ljepšim izgledom,skroz ženstvenim. Ono što prvenstveno hoću promijeniti je obuća,dakle iz ravnog na neke povišene cipele sa petama koje nisu vrtoglave a da su opet udobne i elegantne... Iz hlaća želim u haljine,suknje a iz glupih majica u neke košuljice i slično.. e sad odakle početi? Sviđaju mi se ove čizme do koljena što se nose,jel vidio tko dobre a kvalitetne ?
Haljine koje bi se mogle nositi u ležernom dnevnom izdanju a da su ženstvene i uz to skroz jednostavne? Planiram više nekako nositi pastelne boje.. Svaki savjet će mi dobro doći. Koji dućani su najbolji i prihvatljivi cijenom za početno kupovanje?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.