Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 07:24   #201
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
da mu se ograniće roditeljska prava jer nićim ne doprinosi uzgoju Djeteta

Hvala ti benny, nasmijao si me do suza.

Nažalost, ova tema pokazuje materijalizam naš svagdašnji. Koliko dijete košta, koliko vrijedi roditeljski trud, a koliko ne vrijedi novac drugog roditelja. Dijete vrijedi, od 5-15 kila toliko, od 15 kila nadalje - toliko. "On ne plaća, a ja sam toliko noći bdijela nad djetetovom temparaturom. - koliko to košta? Jer njegovih 3000000000000E^20 kuna su prebijdni za ono što ja dajem, a to je ljubav, pažnja, briga, a kila svega toga je materijalno nemjerljiva." - to je moj zaključak na osnovu ove teme. Oni koji ostaju sa djetetom, prodaju maglu, jer naravno, ono što se za dijete radi, ne može se nigdje okarakterizirati točnom novčanom cifrom. A oni drugi, imaju svoj život. Ako nečiji ex sa novom ženom radi tri kuće trokatnice, to se više vas ne tiče. Mogli ste i vi biti sa ex i te tri kuće trokatnice, ali važna je briga za dijete, kojemu niste mogli priuštiti život u lošoj bračnoj atmosferi. No, postoje žene koje iz loše bračne atmosfere izvlače ono najbolje, novac - vuk sit a janjci i telci na broju. Naš život je rezultat naših odluka, a naše odluke do osamostaljenja se tiču i naše djece. Tako da sve pogodnosti velikih poduzetnika koji svoju plaću moraju transportirati do kuće sa 17 viljuškara i 2 šlepera, nestaju trenutkom rastave. Neka neka druga žena istovaruje njegov novac iz kamiona. Ali usput, neka tih mizernih i pišljivih njegovih 30% primanja dostave i na našu adresu? Moja prabaka bi rekla "Budalu nit j...., nit kući goni." - i nadodala, sam si si kriv - kriva.
Što je sa djecom kojemu je drugi roditelj umro? Tko će 30% primanja tom djetetu dati?
I gdje stoji da dijete mora znati za oba roditelja i da baš oba, jedan sa ljubavlju i pažnjom, a drugi sa golim gotovinom, moraju sudjelovati u skrbi, i da je baš ta kombinacija dobitna kombinacija?
Kad je lova u pitanju, nastaje pravi raspašoj.
A glupi Ameri i Šveđani, ipak su shvatili, kada se gotovina makne iz igre u kojoj oba roditelja imaju želju i mogućnost skrbi za dijete, pa lijepo stvar podijele popola, nema natezanja oko viđanja roditelja sukladno uplaćenoj cifri na računu. Kao da smo u peep showu - koliko kovanica, toliko minuta. I u tom trenutku, prestane ona osnovna želja za djetetom u svom dvorišću - alimenti i sve njezine inačice na raznim jezicima.
Još 25 godina i naši će možda skužiti tih pišljivih 30% stvari oko skrbništva što glupa Amerika i zlato što sja, već danas znaju.
A naš identitet i identitet djeteta - tko te pita u globaliziranom svijetu.
Bitno je da smo uveli pozitivnu diskriminaciju žena, pa uveli drastične mjere guljenja neplatiša i mislimo da smo face ako smo uveli par novih riječi u jezik kao što je alimentacijski fond. Babe cSS-ovke, još iz totalitarnog režima imaju mogućnost davanja pomoći za djecu kojoj se ne plaća alimentacija, ali naša moderna država šuti o tom detalju. I koliko vidim, ni 2009. nećemo ući u EU, dakle, niti skrbničko - alimentacijski segment našeg života se neće urediti. Kaskamo i kaskat ćemo, čini mi se, zauvijek za tzv. razvijenim svijetom. Nije razvijenost samo u ljepoti vozila po našim cestama, nego i u svijesti nas samih.
Oprostite mi na mojih pet minuta zlobe
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:52   #202
neozbiljni dio ozbiljne teme:

Hajde da se malo našalimo: tri faze muškog života:

Neoženjen:


Oženjen:


Razveden:
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:14   #203
da, ovo je zbilja šala mala, ko da smo u americi.samo ipak nismo. a tvoja je baka imala pravo. samo što sebičnjaci i pokvarenjaci nisu budale. mogu biti glupi, pokvareni, materijalisti, neodgojeni, psihopati itd, ali nisu budale. zato kaj im je zapravo dobro. budale su oni koji vjeruju da upadaju po ukupnom prihodu po glavi domaćinstva među punopravne primaoce dječjeg doplatka, olakšica za djecu, alimentacijskog fonda i inih dobronamjernih benefita države. drek! ima se uvijek nešto sitno preko limita, pa ne ulaziš u obzir da se tak izvlečeš. prema tome, nek mi klinci nose poklonjenu garderobu, nek jedu krumpir, dvije jabuke i kilu keksa mjesečno, nek se peru sapunom na koji su alergični, nek idu prištavi zato što je kozmetika za čišćenje pubertetskih problema skupa, ne moraju ići na ljetovanje, nek se guše tri mjeseca u užarenom gradu, ne moraju imati bicikle, što će im sport, ni kompjutor, nek nose jedne cipele godišnje iako im noga svaka tri mjeseca zraste za par centimetri, ne moraju ići na školske izlete, što će im predbrojka za kazalište, nek budu nekulturni, zašto bi čitali i imali dječje enciklopedije i časopise, pa to je luksuz, madraci nek im sliče na slamaricu, nek budu u deset godina nepomaljanom stanu, niš im nebu od pljesnivoće na zidu, a zašto bi se i grijali, nek nose rukavice i šal i tak pišu zadaću. vrlo jednostavno.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:50   #204
Gdje je definicija, npr. potrebitog računala za dijete? Jel djetetu treba procesor u računalu od 5 ili 10 centimetara? Pa i sve ostalo. Zato se dijete dodjeljuje roditelju na skrb (masne pare, najbolja svjetska hrana, nekretnine, jahte, ljetovanja, provodi po azurnoj obali, najbolje privatne škole na relaciji pariz, london, špišić bukovica) i odgoj (pedagoški objasniti djetetu da ovo prvo nema, te da nije važno koliko čovjek ima, nego je važno biti dobra i poštovana osoba).
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:00   #205
apsolutno si u pravu, samo kad se dijete po nečemu jako razlikuje od vršnjaka iz svoje okoline, a uzrok su lošiji materijalni uvjeti, onda možemo te upute prakticirati sve dotle dok ne sazrije i ne shvati zašto, i ne pomiri se s tim da mu mama nema tolko love za te stvari ( ne samo u fizičkom smislu) a dotle hoćeš-nećeš osjeća se drugačije, izolirano, zbog sitne nepravde koju mu je priuštio roditelj koji ne mari za njega. proces takvog tipa sazrijevanja je vrlo, vrlo bolan, ma kako mi to tumačili djetetu. on će se osjećati poštovan onda kad sam bude nešto naučio, istaknuo se i zavrijedio svojim znanjem, radom i sposobnostima. a mnogo od toga zahtijeva upravo materijalnu stranu, ako ništa drugo da ima kvalitetnu prehranu, odjeću, obuću, stanovanje, pribor i izvore edukacije. izvor ljubavi, brige i nježnosti imaju u majci. u ocu baš i ne.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 18:59   #206
Ne bi rekao da se osjeća izolirano zbog druge djece, nego zbog toga što ne kuži, a nije mu se objasnilo. Kako sva djeca nisu ista i svi roditelji nemaju jednako za priuštiti svojoj djeci, a hvala Bogu, ne živimo u getima, po školama su nam još uvijek zajedno djeca iz različitih skrbničko - odgojnih obitelji, dijete zasigurno može unutar jedne školske zajednice pronaći sebi sličnima. Kako nedostatak materijalnog vjerojatno podupire razvitak duhovnog, dijete će se više družiti sa sličnima. Siromaštvo ne znači negativnu osobinu. Na kraju koliko nas cijene i poštuju, ovisi o našim djelima a ne novcima. Problem sa siromaštvom je problem cjelokupne države i tu se djeci ne može pretjerano pomoći krvoločnim deranjem i ganjanjem drugog roditelja. Što se više upire u materijalno, više se zapostavlja emocionalno. I takvoj djeci definitivno neće pomoći ni sva blaga ovog svijeta kada se nađu u unakrsnoj vatri u ime ljubavi. Da se treba plaćati alimentacija, treba. Da treba biti i oštar, treba. Ali da treba imati i granicu, treba.
I sada pitanje: koliko je majki dobrovoljno prepustilo djecu očevima jer materijalno ne mogu skrbiti?
Materijalno je samo jedan vid skrbi za djeteta. I ako otac nije kripl, nego normalna osoba, zašto se, u ime ljubavi prema djetetu, ne prepusti ocu?
Imam dojam da mnogo majki jednostavno počnu živjeti život paćenice i mučenice jer ex je vaki i naki. Podsvjesno se počne lamentirati i djetetu objašnjavati da je tako jer otac ne calta. Život se posveti dokazivanju pravde. I time se uništava samopouzdanje, i dijete je zbog toga drugačije od drugih. Ne zbog love, nego jer nema oca. A očevima je lako? Kao da sam ja jedva dočekao da mi ex uzme dijete, pa sam se zapičio u prvu birtiju sa muzikom i stavio lovu na stol koju ne želim dati djetetu i pustio harmonikaše i tamburaše da se međusobno tuku i izbore za mjesto svirke pored mog stola? Naravno da nije tako bilo. I koliko got se raspravljali o ljubavi prema djetetu, mojoj ex je lakše, meni je teže, jer volim jednako a možda i više svoje dijete.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:38   #207
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
koliko je majki dobrovoljno prepustilo djecu očevima jer materijalno ne mogu skrbiti? Materijalno je samo jedan vid skrbi za djeteta. I ako otac nije kripl, nego normalna osoba, zašto se, u ime ljubavi prema djetetu, ne prepusti ocu?.
Sorry, ja sam konzervativna i smatram da je djeci mjesto uz majku ukoliko ona kako to lijepo u CZSu kaže bar donekle razmišlja "u interesu djeteta"
Osim toga, vidim da i sam pomalo zapinješ za temu novca što bi moglo biti pogrešno protumačeno
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Imam dojam da mnogo majki jednostavno počnu živjeti život paćenice i mučenice jer ex je vaki i naki. Podsvjesno se počne lamentirati i djetetu objašnjavati da je tako jer otac ne calta. Život se posveti dokazivanju pravde. I time se uništava samopouzdanje, i dijete je zbog toga drugačije od drugih. Ne zbog love, nego jer nema oca. A očevima je lako? Kao da sam ja jedva dočekao da mi ex uzme dijete, pa sam se zapičio u prvu birtiju sa muzikom i stavio lovu na stol koju ne želim dati djetetu i pustio harmonikaše i tamburaše da se međusobno tuku i izbore za mjesto svirke pored mog stola? Naravno da nije tako bilo. I koliko got se raspravljali o ljubavi prema djetetu, mojoj ex je lakše, meni je teže, jer volim jednako a možda i više svoje dijete.
Podsvjesno je klučna riječ. Ali slažem se s tobom da nemogućnost ispunjena materijalnih želja, ne može prevladavati nad emocionalnom potrebom. Ali ako pitamo tvoju bivšu zasigurno će reći da je tebi lakše nego njoj. I ono što trebate shvatiti jeste da ste oboje u pravu i da ova situacija nipošto nije natječaj u tome kome je teže od drugoga. Svima je teško, tebi, njoj djeci. Ali "teško" nije jednako sa nerješivo.
__________________
Don't you think that you can fool me!
TornadosWIngs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:44   #208
da, da, i tu si većinom u praavu. zato jer si relativno normalan otac. a kad imaš posla s nenormalnim, koji mjesecima ne pita za klince, uopće ne daje alimentaciju, ali sebi uređuje gajbu do savršenstva, lik koji nije u stanju razgovarat sa svojim pubertetlijama, paranoidni tip koji ne razgovara sa mnom o djeci ni bilo čemu drugome, koji nije vlaastitu ženu sedam godina htio prijaviti u stan, koji nas je ostavio tri sata na minus 15 i doslovno zbrisao sa sanjkanja u autu, u petnaest godina dvaoput išao na zajednički godišni "jer je imao puno posla u gradu", koji je na moju molbu da mi da neku kintu da popravim bojiler odgovorio: pa to su tvoja djeca pa se za njih brini, mene nije briga (tri mjeseca smo spavali u istom krevetu u negrijanom stanu), falsificirao moj potpis kad je trebalo mijenjati boravište djece, ostavio nas noću, da se nije ni pozdravio s djecom, niti mi rekao da se seli iz stana jer želi živjeti kod ljubavnice, i sad nakon petnaest godina podigao tužbu da nisam dobra majka i da se nikad nisam brinula o klincima i još traži alimentaciju! kako s takvim idiotom? samo sudskom batinom! a ak mi zbiljam dokuferi onda ću ga još i ja odalamiti.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:54   #209
Ajme, maher, ovaj nije zaslužio sudsku nego pravu drvenu batinu(za bejzbol)... Odvratno. Ali još mi je odvratnije to što nije jedini.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:30   #210
Quote:
TornadosWIngs kaže: Pogledaj post
Sorry, ja sam konzervativna i smatram da je djeci mjesto uz majku ukoliko ona kako to lijepo u CZSu kaže bar donekle razmišlja "u interesu djeteta"
Osim toga, vidim da i sam pomalo zapinješ za temu novca što bi moglo biti pogrešno protumačeno
Eto, to je bit cijelog problema. Konzervativnost. A što će biti kada dođe prva homoseksualna zajednica pred razvod sa usvojenom djecom? Naši suci će pocrkati od složenosti problema. A cSS će dati mišljenje da dijete treba ići majci?

Mahere18, na moju žalost i žalost malobrojnih očeva, a i žena, muškarci su problem. Svjestan sam ja toga. Tvoj primjer je za svaku osudu. Ali da moje dijete, radi drugih, nema pravo na bolju opciju, zato što su drugi muškarci takvi kakvi jesu, to je nepravedno, ne prema meni, nego prema djetetu. Kažu ljudi iz mog sela, oni više sa brda, ne uzimaj otrov čak i kada ti ga majka daje. Ne govori se tu o otrovu, nego o majci. Dakle, trula narkomanka je u rangu sa normalnim ocem? Jer i jedno i drugo ne može dobiti skrbništvo? Tek vrhunski otac se može usporediti sa majkom alkoholičarkom? Tada i jedno i drugo imaju šanse da dobiju skrbništvo. Majka psihopata sa poremećajem ponašanja pa prema bolje je zagarantirana dobitna kombinacija koje dijete može dobiti?
A di si pobrala takvu budalu? Ježim se na takve tipove.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:44   #211
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Mahere18, na moju žalost i žalost malobrojnih očeva, a i žena, muškarci su problem. Svjestan sam ja toga. Tvoj primjer je za svaku osudu. Ali da moje dijete, radi drugih, nema pravo na bolju opciju, zato što su drugi muškarci takvi kakvi jesu, to je nepravedno, ne prema meni, nego prema djetetu. Kažu ljudi iz mog sela, oni više sa brda, ne uzimaj otrov čak i kada ti ga majka daje. Ne govori se tu o otrovu, nego o majci. Dakle, trula narkomanka je u rangu sa normalnim ocem? Jer i jedno i drugo ne može dobiti skrbništvo? Tek vrhunski otac se može usporediti sa majkom alkoholičarkom? Tada i jedno i drugo imaju šanse da dobiju skrbništvo. Majka psihopata sa poremećajem ponašanja pa prema bolje je zagarantirana dobitna kombinacija koje dijete može dobiti?
A di si pobrala takvu budalu? Ježim se na takve tipove.
Joj daj ne trubi. Moj bivši ima 39 god. Niti jednog dana staža kao ali zato 13 staž u svakodnevnom pušenju bar 3 jointa i kutiju cigareta. Nakon 7 go veze nismo čak ni imali vlastitu kuhinju već sam od tih 7go 4 prala suđe u kadi i jednako toliko dugo držala salamu u kutiji na prozoru i molila se da temperatura pada, a zarađivala uvijek 5000 Kn. Digao je ruku na mene nekoliko puta na mene i za to postoje i policijski zapisnici ali se to eto ne računa jer sam ga isprovocirala s time što nisam htjela stati kvocati. I što misliš da se desi? Na sudu je tražio da se djeca povjere njemu jer sam ja pušila u trudnoći i zato što ja svaki dan idem raditi a on ima puno više vremena da se brine za njih jer eto radi na crno samo 2 x tjedno i živi skupa s velikom obitelji, a meni ne da doma jer će mu onda biti uskraćeno viđanje s djecom. I naravno da se sudac rasplakao od žaljenja nad njim i zatražio procjenu mojih sposobnosti kao majka.
__________________
Don't you think that you can fool me!
TornadosWIngs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:19   #212
I zar se ljudi ne pitaju po kakvim kriterijima rade cSS-ovci? TornadosWIngs, moja ex je bivša narkomanka, i napustila je dijete, pa moj cSS kaže da je majka svetinja. I ne trubim. Svirao sam samo melodiku u školi. I Triangl. To je tako.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 09:13   #213
ajoj, užas! exitus nije bio ni narkić, ni besposlen, bil je kriptogeni cuger, nezrela osoba puna planova i ideja. dobar posel, društveni ugled, dobra i požrtvovna ženica, dvoje male dječice. čovjek u usponu. s perspektivom. idila. ia kad su počeli normalni obiteljski problemi, donošenje odluka, provođenje odluka, dogovori, kompromisi, onda je umjesto da rješava zajedno sa mnom, pobjegao na lagani odmor u vidu birtijašenja, kartanja, mijenjanja auta, karijerističkih pothvata, komada. a kad sam počela štrajkat, ne kuhat, ne peglat, ne obazirat se na njegove prohtjeve, onda je skrivečki ko zadnje pseto otišao. hm, prije toga sam ga, moram priznati, nazvala na mob i doslovno rekla: ajde, skini se s komada, daj mu pusu i reci da te zove žena na razgovor. očito je vozil slalom, jer je od ljubavnice došel za par minuta. i onda sam, nakon dugogodišnjih uzaludnih pokušaja spašavanja braka, rekla: biraj, ili žena, djeca, dom, ili život kakav si vodio do sada. tražim rastavu. tjedan dana nakon toga pobjegao je od kuće.

ma nije stvar u tome jel neko muško ili žensko, nego jel razuman, dobar, sposoban voljeti i živjeti u zajednici. a da su naše institucije još uvijek nasađene na konzervativnim i primitivnim stavovima, i oni koji bi mogli donositi pametne odluke si ne daju truda, a ostale nije briga, to je gorka istina našeg društva.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:48   #214
Znam takvih tipova koliko hoćeš. Izvana gladac a iznutra jadac. Nažalost, stvar u ovom slučaju ne može ići drugačije nego đonom.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 18:32   #215
da đonom! tu treba M2 abrams, a možda i teža kategorija
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 21:47   #216
evo veselih novosti:

preko advokata u siječnju pokrenula prijedlog za ovrhu na njegovu plaću jer ne plaća redovito alimentaciju. ne radi se samo o tome da ne plaća redovito, nego i kad da onda je to manja suma od propisane presudom o razvodu. čekalo se do sada, i meni eto došlo rješenje da se ovrha odobrava. znači, svaki mjesec se automatski od plaće odbija suma i direktno iz računovodstva firme gdje radi lova odlazi na račun klinaca. nisu mi, na žalost, dosudili da žalba ne odgađa izvršenje, što je uobičajeno, nego su dali rok žalbe od tjedan dana, a ako žalbe ne bude, onda dolazi praavomoćna presuda nakon daljnjih dva tjedna. on će se žaliti, naravno, a ja ću podastrijeti svoje prihode iz banke unatrag tih par godina, gdje je točno naznačeno od čega je što sjelo na račun. a on nek pokaže potvrdu da je upravo na moj račun uplatio toliko i toliko. a to ne može jer nije ništa plaćao. olakotne okolnosti da je u dugovima, da ima druge kredite etc. ne pale. alimentacija ima prvenstvo.

deset dana poslije stigla mi je friška tužba u kojoj on traži skrbništvo nad djecom i naravno, alimentaciju, pod izgovorom da sam loša majka, ne brinem o djeci, nikad nisam brinula nego je to morao on jadan i još puno lipih stvari. to ćemo lijepo riješiti tako da ću na sudu podastrijeti gomilu dokaza da ne govori istinu, i još gomilu dokaza (vrlo konkretnih, argumentiranih i dokumentiranih) da je njegovo traženje nesuvislo jer on je taj koji se nije brinuo za djecu, počevši od toga da nije plaćao alimentaciju, a živi u luksuznoj kući, ima auto, putuje okolo, ima psa koji je također luksuz, pa ak ima lovu za izgradnju zimskog vrta i pseću hranu, onda mora i odgovornu skrbiti za djecu što očito nije radio. inače mu ne bi pala ovrha za vrat. i kao takav nije adekvatan za stalnu skrb o djeci. ima tu još puno interesantnih detalja koji će svakako zanimati i socijalni rad i suca, npr njegove krivične osude zbog kaznenih djela, financijska nesposobnost zbog nagomilanih dugova i kredita, pijančevanje, prijava policiji jer je ostavio djecu bez nadzora u stanu dok su bili manji, i još dosta takvih bajadera. danas sam pokušalla s njim razgovarati i nagovoriti ga da odustane od takve besmislene tužbe koja će, na žalost, najviše naštetiti djeci. stariji sin mi je rekao da taj njegov potez nije moralan. i dobro se sjeća situacija kad oca naprosto nije bilo u njegovom dječjem životu. a to je bilo često. žalosno sve skupa da se odrasla osoba iživljava preko djece.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:59   #217
Hvala Bogu da se nešto rješava. I kod mene lijepa vijest. My ex mi je danas ostavila dokaz da mi ne želi dati dijete da viđam. Do sada je bilo sve na usmenoj razini. Ja prijavim policiji, policija ode kod nje, ona mrtvo hladno kaže da mogu vidjeti dijete kada želim. Policija me obavijesti o njenom stavu pa nazovem i naravno , ne da mi. Ja opet policiju, ona opet da je sve pod kontrolom, ali da sam ja papak koji ne želi vidjeti svoje dijete. Danas je napravila pogrešku i napisala mi pismo da mi ne može dati dijete na viđenje jer je ona nesretna zbog naših parnica na sudu koje nemaju veze sa djetetom. Kada smo bili na centru zbog toga, ona je rekla da naravno, kada got želim. Pravnica mi reče, vidite, nema problema, pa neka se dogovorimo kada odemo van. Vani naravno od dogovora nema ništa. Eto, sad imam crno na bijelo imam da mi brani susrete, a to znači i mogučnost djelovanja. Žao mi je što mi mala neće biti na uskrs samnom da farbamo jaja, ali, nešto će se sada pokrenuti.
Bit će nešto. Daleko od svega, ali ja sam sretan. I naravnom njenu obavijest ću upotrijebiti protiv moje ex. I stvarno je žalosno da se odrasla osoba iživljava na djetetu koje stvarno ništa nije krivo. I da poistovjećuje moj odnos sa ex sa odnosom sa djetetom. A pokupovao sam robe, igračaka, obuće za moju malu, ali sada se bojim da joj je roba premala. A ne želim to isporučiti ex nego mojoj maloj kada dođe kod mene.
Bit će nešto od naše borbe maher18
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 11:53   #218
sretan Uskrs svima!

soviću, nemoj biti tako ogorčen i pun mržnje, možda nije mržnja, ali svakako se u tebi nazire bijes i osvetoljubivost. gledajmo to kao žalosnu, ali neophodnu, taktičku radnju koja treba donijeti dobro djeci, samo tvom djetetu, ez obzira na osobnu netrpeljivost među roditeljima. pretpostavljam da nisi toliko osvetoljubiv, vidi se da je ona druga strana pokvareniji taktičar. uvijek idi čista srca, pune duše ljubavi i želje za dobrim. nije ovo nalet blagdanskog raspoloženja, nego svakodnevna misao koju razvijamo u ssebi da bi bili još bolji ljudi.

pusa svima
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 16:30   #219
Sretan i blagoslovljen Uskrs svima.

Maher18, potpuno sam miran. Osvetoljubiv, najmanje. Moja dužnost je da se borim da moja mala princeza dobije pravo na oba roditelja. To nema veze samnom i ex. To ima veze sa ex i mojom malom princezom. Kao što bih pomogao ama baš svakom djetetu u nevolji, tako pomažem i svom djetetu da bude u kontaktu i da odrasta uz svog oca. A onaj koji mojem djetetu to onemogućava je, nažalost, njezina vlastita majka. Kao što bi netko mogao protumačiti ganjanje ex partnera radi alimentacije kao osobnu osvetu i netrpeljivost. A znamo da nije tako.

Zadnje uređivanje žalosna sova : 23.03.2008. at 16:33. Reason: Sretan i Blagoslovljen Uskrs Svim Forumašicama i Forumašima
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 06:39   #220
Thumbs up

Moja kolegica nije trazila niti zeljela nista finansijski niti je ikada primala alimentaciju od bivseg za dijete.

Otisla je sa 2 kofera trudna i napustila grad nakon sto je on umjesto nje ozenio bivsu vjerenicu.

Djetetu je dala svoje prezime, i kompletno je preuzela odgovornost na svakom planu. Tako je o djetetu samo ona i odlucivala. Mogla je recimo putovati po inostranstvu samo sa njenom odluku, oca niko nista nije pitao jer ona je bila glavna i odgovorna.

I uvijek mu je ostavljala opciju da bude u kontaktu sa djetetom jer to je izmedju djeteta i oca, a alimentaciju nije pominjala, nije na nju racunala, nije je trazila i krace receno i od srca - nije zeljela da je bilo ko materijalno pomaze.

Medjutim kad je on shvatio sta je uradio sam se ponudio. Ona je rekla ne treba nista! Imaju sve.

I ponudio se opet. Ona je naglasila da treba djetetu emotivna podrska na svakom planu, emocije, zastita, komunikacija, ljubav i stvari koje se ne mogu izmjeriti i procjeniti novcem. On je postao jos bolji.

Ona se u medjuvremenu snasla, i izgradila karijeru postala jako uspjesna a njegov zivot nije krenuo bas u nekom uspjesnom pravcu. Karijera mu je stala skroz, nije ostvario svoj potencijal.

Dok se skolovala bio je tu i pruzao joj podrsku. Dijete jako puno voli i oboje njih hoce zastiti. Sta god joj treba on se sam nudi. Vrlo je zainteresovan da ucestvuje u djetetovom zivotu.

Medjutim uspio je skuckati za stan pa djetetu kupio stan i eto sad namjerava da plati i za eventualno Fakultet.

Nju su mnogi osudjivali zasto ga nije predala na Sud. Ona je imala jako dobru strategiju pridobijanja oceve ljubavi i paznje i zblizavanja oca i djeteta i tu nikome nije dala ukljucujuci roditelje i familiju da se neko mijesa.

Mislim da je jako vazno pruziti sansu majci/ocu i djetetu da imaju relaciju i sve ovo sto su oni primili nema cijene i stvarno ne bi moglo zamjeniti ne znam koliko hiljada u novcu jer neke stvari zaista nemaju cijene.

Na kraju je dobila sve. Sto bi placao alimentaciju mjesecno on je skuckao za stan djetetu ( na ime kolegice dok dijete ne napuni 18 ) i uz to im je jako privrzen. Sta god im je zatrebalo, on je bio prvi cak se i sam nudio. Uvijek je podrzava u njenim odlukama.

A kolegica ima svoj zivot i jos uz sve to, njega i dijete.

Ona i dalje odlucuje o djetetu sama, i on to 100% podrzava. Mislim da je jako vazno biti razuman u ovakvim situacijama.

Zadnje uređivanje hagendaz : 25.03.2008. at 07:01. Reason: .
hagendaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.