Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 23:37   #81
Quote:
Treba gajiti poztivne stvari, recimo partizanski pokret.
Jedna od tekovina tog pokreta, bratstvo i jedinstvo, koje je postalo sveta krava druge Jugoslavije je na kraju unesrećilo svih 6 naroda bivše federacije jer se nije smjelo otvoreno i nedogmatski raspraviti odnose između istih, a raspad Partije koja je čuvala svetu kravu doveo je do eksplozije svih tabu tema od WW2 pa sve do devedesetih.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Old 19.04.2008., 01:52   #82
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Jedna od tekovina tog pokreta, bratstvo i jedinstvo, koje je postalo sveta krava druge Jugoslavije je na kraju unesrećilo svih 6 naroda bivše federacije jer se nije smjelo otvoreno i nedogmatski raspraviti odnose između istih, a raspad Partije koja je čuvala svetu kravu doveo je do eksplozije svih tabu tema od WW2 pa sve do devedesetih.
To sam i ja mislio 80-ih, pa sam se prevario 90-ih, jer ocigledno nismo bili zreli gledati stvari na normalan, racionalan nacin. Ili sve ili nista, ili ljubav ili mrznja. Kad se voli, voli se strasno, kad se mrzi, mrzi se jos strasnije. Takav je valjda mentalitet ovog podneblja. Stalno dolazi do krvi. Drukcije valjda ne moze.

Partizanski pokret jeste bio boljsevicki, ali bilo je tu i dosta demokraticnosti u pocetku, ali je ta struja izgubila na kraju rata od Titove i Kardeljeve.

Jugoslavija se jest raspala jer nije bilo demokracije i sto nije bila postavljena na demokratskim osnovama, vec silom jedne ideologije i rezima, ali mozda bolje nismo ni zasluzili.
Apatrid is offline  
Old 19.04.2008., 02:22   #83
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Bio je i Marko Oreskovic "Krntija" teska baraba, probisvijet i bitanga, pa je bio i ostao narodni heroj. " Drug je Marko hrvatskog roda, ali je majka srpskoga naroda".
Tebi su u istom rangu Krntija i Baja.
Dokazanog ratnog zločinca Antu Jurjevića nazivaš narodnim herojem, a legendarnog partizanskog gerilca-prvoborca Bobetka nazivaš ološem. Jesi li ti pjan ?
Krntija je ubijen '41., a Baja je ubijao '44.-'45. nedužne civile.
Quote:
Branio je Srbe u Hrvatskoj od Ustaškog terora.
... a onda su ga ti isti Servi (četnici) iz zahvalnosti ubili i bacili u jamu, u jesen '41.
__________________
NON ßENE PRO TOTO LIßERTAS VENDITUR AURO !!!
Gospar is offline  
Old 19.04.2008., 13:46   #84
Question spustite loptu

Quote:
Gospar kaže: Pogledaj post
Tebi su u istom rangu Krntija i Baja.
Dokazanog ratnog zločinca Antu Jurjevića nazivaš narodnim herojem, a legendarnog partizanskog gerilca-prvoborca Bobetka nazivaš ološem. Jesi li ti pjan ?
Krntija je ubijen '41., a Baja je ubijao '44.-'45. nedužne civile.

... a onda su ga ti isti Servi (četnici) iz zahvalnosti ubili i bacili u jamu, u jesen '41.
Dobro ljudi , nemojte sad o partizanima, ni meni uopste nisu mili , udaljili ste se od teme i bespotrebno raspravljate, svadjate se, leseve smo vec brojali, ne treba nam to vise, a o partizanima cu reci ovo; toliko su pravoslavnih , crkava popalili, toliko uglednih ljudi pobili , "heroji suma", da je to strasno, kakvi su, onda to 'Oslobodioci"...
Apach is offline  
Old 19.04.2008., 15:54   #85
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Dobro ljudi , nemojte sad o partizanima, ni meni uopste nisu mili , udaljili ste se od teme i bespotrebno raspravljate, svadjate se, leseve smo vec brojali, ne treba nam to vise, a o partizanima cu reci ovo; toliko su pravoslavnih , crkava popalili, toliko uglednih ljudi pobili , "heroji suma", da je to strasno, kakvi su, onda to 'Oslobodioci"...
Ajde ne budali. Srbija ni milimetra asfalta nije imala do dolaska komunista. Bila jest burzoazija prije drugog rata, 10% stanovnistva, o ostalo nije vidilo ni g od grada. Sela WC nisu imala. Sjeti se samo filma "Ko to tamo peva", koje je vrlo zorno odslikao Srbiju 40-ih.

Daleko da je Hrvatska bila u boljem stanju. Zaostala, agrarna zemlja. O BiH i Kosovu, Crnoj Gori ni ne vrijedi pricati. Civilizacijski pomak od 1955 do 1975 je nesto nevjerjatno, necuveno u povijesti ovih prostora.


Pa sto onda sto su rusli crkve ? Kad bi iz tih crkava izlazilo nesto humano, ljudsko i pametno bilo bi mi zao, a ovako. Amfilohije Radovic se javno stavlja kao zastitnik ratnih zlocinaca, a to ti je drugi covjek SPC-a. Pa ti sad vidi.
Apatrid is offline  
Old 20.04.2008., 00:53   #86
Thumbs down nesto je i tacno...

Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Ajde ne budali. Srbija ni milimetra asfalta nije imala do dolaska komunista. Bila jest burzoazija prije drugog rata, 10% stanovnistva, o ostalo nije vidilo ni g od grada. Sela WC nisu imala. Sjeti se samo filma "Ko to tamo peva", koje je vrlo zorno odslikao Srbiju 40-ih.

Daleko da je Hrvatska bila u boljem stanju. Zaostala, agrarna zemlja. O BiH i Kosovu, Crnoj Gori ni ne vrijedi pricati. Civilizacijski pomak od 1955 do 1975 je nesto nevjerjatno, necuveno u povijesti ovih prostora.


Pa sto onda sto su rusli crkve ? Kad bi iz tih crkava izlazilo nesto humano, ljudsko i pametno bilo bi mi zao, a ovako. Amfilohije Radovic se javno stavlja kao zastitnik ratnih zlocinaca, a to ti je drugi covjek SPC-a. Pa ti sad vidi.
Dobro, to je tacno za reforme.skidam kapu, ali ne mogu se "revolucijom", opravdati pobijeni ljudi , posle rata, koji su bili protiv, komunista, drugo, ja sam protiv pravca(komunizam), koji me uci da nema Boga,u kome nema slobode misljenja i govora, i koji me uci da volim predsednika drzave , vise od mame i tate, kao u filmu "Tito i ja", a sto se Amfilohija tice, on je ratni huskac,a ima on mnogo kopija ,vladika Filaret ,podrzava radikale, Artemije nas tera da ratujemo, dok god su nam takvi u crkvi , necemo normalizovati odnose,ali to ne opravdava ono , "pa sta ako su palili", pa katolicki biskupi su vodili srbe na streljanje u Jasenovac , pa bi ja kao hriscanin osudio svakog Srbina , koji se usudi da pokusa da zapali katedralu u Novom Sadu, a za nase vladike i reformu, potpis...
Apach is offline  
Old 20.04.2008., 03:17   #87
Quote:
vnazor kaže: Pogledaj post
Evo sad ću se uključiti.
Ja sam Hrvat iz Srbije, zapravo iz Zemuna, što jest Srbija, ali je zapravo povijesni hrvatski grad. No, dobro, to i nije odveć bitno za ovu temu, samo sam se htio predstaviti.
"Zemunac", cenim tvoj post ali mi reci gde se nalazi "Pasa" ili sta je jos pored "Sarana"...? U Zemunu, mislim?
Drugo, decko je lepo rekao mnoge stvari koje bi ti trebao da potpuno razumes, obzirom da si iz "starog i povijesnog grada" ali to se ic nije dogodilo
Belicvet is offline  
Old 20.04.2008., 12:58   #88
Mogućmnost pomirenja ne postoji. Jutros sam čuo od neke Hrvatice da je njen otac domobran trebao pobiti više srpskih civila u WW2 ratu u Hrvatskoj. Nacionalističke gamadi je previše u ovim banana republikicama,a Americi očito paše da smo takvi,a ne napredni i orijentirani na društvo i ekonomiju,već na plemenske i sektaške podjele.

Pomirenja neće biti dok ne odraste ova mlađarija šta nije toliko zadojena mržnjiom,znači za cca. nekih 20 godina
Constatinopol is offline  
Old 20.04.2008., 13:07   #89
Mislim da nikad nece doci do pomirenja,možda za 50 god jer i djeca rastu s tom mržnjom,nažalost tragove koje ostavljaju ratovi se ne brišu brzo,treba puno vremena da prođe, da se izrodi neka nova generacija koja neće biti zadojena mržnjom.
snezana mk is offline  
Old 20.04.2008., 13:41   #90
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije, ali, ne da bih vas ne daj Boze provocirao, vec bih zeleo da cujem vase misljenje o tome , da li mislite da je moguce ,pomirenje , nasa dva naroda,bez obzira na; VUKOVAR, JASENOVAC, i sve neprilike koje smo zajedno zahvaljujuci pogresnoj politici prozivljavali.
POSTAVLJAM VAM ISTO PITANJE KAO I SRBIMA NA SRPSKOM FORUMU' POSTOJI LI ISTINSKA VOLJA DVA NARODA DA SE TO DESI,JA LICNO NIKADA HRVATE MRZEO NISAM UPRKOS TOME STO SU NAS SVOJEVREMENO, NASI "POLITICKI UCITELJI "U SRBIJI TOME NEPRESTANO UCILI, SADA JE RASPOLOZENJE DOSTA DRUGACIJE, I NAILAZIM U SRBIJI NA POZITIVNE REAKCIJE NORMALNIH LJUDI, KOJI VISE PREDRASUDA NEMAJU, NORMALNO, SVUDA IMA LUDAKA(KOD NAS SU TO HULIGANI NA STADIONIMA, I ORGANIZACIJE POPUT "NACIONALNOG STROJA", KOJI NON STOP PROPAGIRAJU PAROLU "SRBIJA SRBIMA"),ALI GENERALNO GLEDANO, SVE JE MANJE MRZNJE. STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.
Ne.
ekompf is offline  
Old 20.04.2008., 19:36   #91
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
slazem se, mozda nije pravo pitanje pomirenje, nego normalizacija odnosa, jer gledaj ja se sa tobom nisam svadjao , licno, sto bi se mirili,a verujem da ces se i ti sloziti sa mnom, bez ikave doze romantizma, ako si ti dobar covek , nema veze koje si nacije, ako bi ti bio dobar prema meni vratio bi ti duplo , pa makar ti bio hrvat, musliman,madjar, dusa je ipak najvaznija
Ne možeš sa takvim stavovima na letovanje u Hrvatsku. Moraš shvatiti sve što se dogodilo i kako je sada i ne očekivati da će većina ljudi na koje naiđeš razmišljati kao ti. Moraš malo realnije sagledati situaciju. Bio je rat, ljudi su ginuli, ostali bez svega, izgubili najbliže, proživeli strašne traume... Ne možeš sada odjednom tamo upasti sa ovakvom pričom. Zašto želiš da ideš baš u Hrvatsku na more?
Ja sam 2006. godine provela 1.5 mesec u Splitu kod prijateljice u gostima i u toku tog mog boravka smo putovale po celoj Dalmaciji, uključujući i Dubrovnik, Hvar, Brač... Planiram da odem do nje opet na nekoliko dana ovog leta. Možda ti mogu dati neku korisnu informaciju.

Inače, čemu bi trebalo da vodi to 'pomirenje između Srba i Hrvata'?

1) Novom bratstvu i jedinstvu? 'Bratstvo i jedinstvo' je bilo veštačka ideja i ne verujem da će se ikada obnoviti - fine ljude za druženje ćeš uvek i svuda naći, podjednako kao što ćeš naići i na grozne ljude, kako u svojoj zemlji tako i u nekoj drugoj. Nikada ne možeš biti prijatelj sa svima. A 'ljubav' među narodima i državama ne postoji. Postoji samo interes.

2) Tome da kao Srbin u Hrvatskoj ili Hrvat u Srbiji budeš potpuno siguran da nećeš doživeti nikakvu neprijatnost? Za to treba proći još mnogo vremena. Ne može ti niko na internet forumu garantovati da ti se neće ništa neprijatno dogoditi ako odeš u Hrvatsku na more. Možeš na svakoga naleteti. Isto tako, možeš imati sjajna iskustva i upoznati divne ljude. To je lutrija.
Enchantress is offline  
Old 21.04.2008., 00:40   #92
Smile

Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Ne možeš sa takvim stavovima na letovanje u Hrvatsku. Moraš shvatiti sve što se dogodilo i kako je sada i ne očekivati da će većina ljudi na koje naiđeš razmišljati kao ti. Moraš malo realnije sagledati situaciju. Bio je rat, ljudi su ginuli, ostali bez svega, izgubili najbliže, proživeli strašne traume... Ne možeš sada odjednom tamo upasti sa ovakvom pričom. Zašto želiš da ideš baš u Hrvatsku na more?
Ja sam 2006. godine provela 1.5 mesec u Splitu kod prijateljice u gostima i u toku tog mog boravka smo putovale po celoj Dalmaciji, uključujući i Dubrovnik, Hvar, Brač... Planiram da odem do nje opet na nekoliko dana ovog leta. Možda ti mogu dati neku korisnu informaciju.

Inače, čemu bi trebalo da vodi to 'pomirenje između Srba i Hrvata'?

1) Novom bratstvu i jedinstvu? 'Bratstvo i jedinstvo' je bilo veštačka ideja i ne verujem da će se ikada obnoviti - fine ljude za druženje ćeš uvek i svuda naći, podjednako kao što ćeš naići i na grozne ljude, kako u svojoj zemlji tako i u nekoj drugoj. Nikada ne možeš biti prijatelj sa svima. A 'ljubav' među narodima i državama ne postoji. Postoji samo interes.

2) Tome da kao Srbin u Hrvatskoj ili Hrvat u Srbiji budeš potpuno siguran da nećeš doživeti nikakvu neprijatnost? Za to treba proći još mnogo vremena. Ne može ti niko na internet forumu garantovati da ti se neće ništa neprijatno dogoditi ako odeš u Hrvatsku na more. Možeš na svakoga naleteti. Isto tako, možeš imati sjajna iskustva i upoznati divne ljude. To je lutrija.
Tacno, lutrija ,ali ja volim da se kockam (ne mislim da bi mi glava dosla u pitanje)
Apach is offline  
Old 21.04.2008., 23:05   #93
ja mislim da još vremena treba proč, mnogim ljudima su rane još sviježe. osim toga, uvijek s neke starne padne provokacija koja uznemiri previše ljudi....zato mislim da treba proč još vremena, tim više kaj 40%srba podržava radikale(koji još govore o velikoj srbiji koja je več do sad uzela previše života) i kaj među mladim hrvatima ima sve više seljačina koji se furaju na ustaštvo. stoga treba bit strpljiv, nisam optimističan za "pomirdbu" u bližoj budučnosti
dadić is offline  
Old 22.04.2008., 01:09   #94
Nece se HDZ jos dugo .urciti na vlasti.Cim u Srbiji padnu cetnici i ovi u Zagrebu ce da pakuju kofere..

A kada ce se to desiti?

Prije nego se nadaju..

Na one cetiri godine mogu da zaborave kao i ovi sto ce u svibnju da se popnu na vlast u Srbiji.

E, to ce biti pomirenje..
Watrous is offline  
Old 22.04.2008., 19:37   #95
A do to traži pomirenje ???? ex tzv.braća sljedbenika Broza komuniste im pokojnog ilti možda četnici kaj su spušili ....do to od njih traži pomirenje ???
balrog101 is offline  
Old 22.04.2008., 23:09   #96
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
" STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.
ako si pošten kao što kažeš , onda radiš za bedaru ili ti nekih 100 eura mjesečno, štaš nam takav imamo i mi dosta svoje sirotinje
ako imaš puno više tako da i za trošak za ljetovanje imaš onda si lopuža i štaš nam takav imamo i mi svojih lopova i na pretek , ni sami neznamo sto da sa njima radimo
ostani tu gdje jesi i živjet ćemo dugo u miru i slozi
mazgov is offline  
Old 23.04.2008., 02:43   #97
Smile neilther

Quote:
balrog101 kaže: Pogledaj post
A do to traži pomirenje ???? ex tzv.braća sljedbenika Broza komuniste im pokojnog ilti možda četnici kaj su spušili ....do to od njih traži pomirenje ???
Kakvi bre cetnici, i komunjare, ja sam vernik, i ne trazim nista samo ispitujem mogucnosti(nisam strani placenik, tako se kod nas zovu ljudi koji slobodnije razmisljaju i tako govore).
Apach is offline  
Old 23.04.2008., 02:53   #98
Smile ja ne radim

Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
ako si pošten kao što kažeš , onda radiš za bedaru ili ti nekih 100 eura mjesečno, štaš nam takav imamo i mi dosta svoje sirotinje
ako imaš puno više tako da i za trošak za ljetovanje imaš onda si lopuža i štaš nam takav imamo i mi svojih lopova i na pretek , ni sami neznamo sto da sa njima radimo
ostani tu gdje jesi i živjet ćemo dugo u miru i slozi
Jedno vase primorsko ostrvo( ili ti otok Korculu), sam uzeo samo kao primer, a za letovanje na njemu mojima treba 1,5 godine i po da zarade, zivim skromno , ali pristojno, krpim kraj s krajem, e svetac vec nisam,al nisam lopov, dakle zlatna sredina ,znam,da imate lopova , svi balkanski narodi su pomalo lopovi

Leva, ruka , desni dzep,
to se zove Balkan Ep,
Krademo sebe , krademo druge.
a sutra nemamo ni za pljuge

Balkan boys - Sweet Cheaters (zato su nam i sistemi propali i to mnogo pre ovih ratnih gluposti novijeg doba)
Apach is offline  
Old 23.04.2008., 15:20   #99
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Jedno vase primorsko ostrvo( ili ti otok Korculu), sam uzeo samo kao primer,
Na Korčuli nisam bila (ali si mi dao dobru ideju za ovo leto ), bila sam na Hvaru i Braču, no rekla bih da su ostrva generalno turistički centri, ima mnogo stranaca, ljudi žive od turizma i gledaju da na njemu zarade. Ne verujem da bi ikako imao prilike da se previše družiš sa meštanima, ljudi su u to doba prezauzeti, a i ne vole previše da se druže sa turistima. Pre bi uspostavio kontakt sa turistima iz drugih krajeva Hrvatske, nego sa tamošnjim ljudima. Na ostrvima ima mnogo stranaca i ljudi uglavnom ni ne obraćaju pažnju na to ko je gost u restoranu ili kupac u pekari ili butiku. Da si žensko, još bi i mogao da privučeš pažnju, jer Dalmatinci vole da se udvaraju ženama, ali kako to kod tebe nije slučaju - šanse su ti minimalne. Moje prijateljice i ja smo gotovo sve vreme na Hvaru govorile engleski, jer smo stalno nailazile na neke strance i Hvar bih ti preporučila kao letovalište ne kome je zaista dobra atmosfera: turisti su opušteni, došli su da se zabave i provedu, živi se 24h dnevno...

Na ostrvima ne verujem da bi imao nekih osobitih problema na nacionalnoj osnovi, kao ni u bilo kom drugom turističkom centru gde su ljudi raznih nacionalnosti izmešani. Naravno, uvek možeš naleteti na nekoga kome neće biti drago što si tu, ali šanse za to su ipak minimalne u takvim letovalištima.
Kada odeš u neki drugi grad, recimo Split, te tamo provedeš neko vreme, dobiješ ipak mnogo kompletniju sliku toga kako je zapravo u Dalmaciji i je li pametno dolaziti na letovanje iz Srbije ili ne. Ukratko: nacionalizam u Dalmaciji je jak, atmosfera je dosta teška, sećanja na rat su izuzetno sveža i netrpeljivost prema Srbima i svime što ima veze sa Srbijom je velika. U ljudima je ogroman strah od bilo kakvog uspostavljanja preteranog kontakta i združivanja sa Srbima i Srbijom, boje se da se rat i sve ono što se dogodilo opet ne ponovi i rešeni su da to ne dopuste. Iz tog razloga ne žele ni Srbe povratnike, ni preveliku kulturnu razmenu sa Srbijom, ni turiste iz Srbije. Takva je atmosfera generalno. To ne znači da nema pojedinaca koji ne misle tako i to ne znači da ćeš ti kao osoba imati problema. Ja nisam imala nikakvih neprijatnosti, upravo suprotno - moja su iskustva vrlo pozitivna, upoznala sam dosta ljudi i to ne samo prijatelja i rođaka svoje prijateljice, koji su me po defaultu odlično prihvatili, već i novih nepoznatih ljudi: na plaži, u gradu... Ali to ne menja opštu atmosferu na koju nailaziš na svakom koraku. Moje mišljenje je da ljudi iz Srbije ne treba da idu u Dalmaciju na letovanje. Ni ja ne bih išla nikada kao turista, ali drugačije se osećam kada idem u goste kod prijateljice, koja je Dalmatinka i čiji su svi prijatelji i rođaci tamošnji ljudi, pa se među njima osećam sigurnom i zaštićenom i - dobrodošlom.

Hoće li se ta atmosfera promeniti i kada - ne znam. Ljudi kažu da je sada već drugačije nego što je bilo pre nekoliko godina, ali situacija je i dalje daleko od toga da čovek može posve bezbrižno da krene na letovanje iz Srbije u Dalmaciju i da ne razmišlja o mogućim neprijatnostima. Možda za desetak godina bude bolje, a možda i ne. U neku ruku treba to i shvatiti. Ljudi su tamo svašta proživeli i ne žele da rizikuju neki novi rat u budućnosti.

Quote:
a za letovanje na njemu mojima treba 1,5 godine i po da zarade,
Utoliko pre ne treba da ideš u Dalmaciju. Čovek koji radi cele godine i štedi da bi otišao na letovanje, malo se opustio, odmorio i proveo - treba to vreme da provede negde gde će zaista to sve i moći i gde zna da je dobrodošao. Za novac koji bi potrošio na nekom dalmatinskom ostrvu možeš sjajno letovati, recimo, u Grčkoj i dobiti sve što i u Dalmaciji: more, plaže, kafiće, diskoteke, klubove, strance i strankinje... Samo što nećeš razumeti konobara u kafiću ili prodavca novina, pa ćeš morati da mu se obraćaš na engleskom. Ako ipak odlučiš suprotno - preporučujem ti Hvar ili neki drugi turistički centar sa mnogo stranaca.
Enchantress is offline  
Old 23.04.2008., 15:59   #100
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post

Ukratko: nacionalizam u Dalmaciji je jak, atmosfera je dosta teška, sećanja na rat su izuzetno sveža i netrpeljivost prema Srbima i svime što ima veze sa Srbijom je velika. U ljudima je ogroman strah od bilo kakvog uspostavljanja preteranog kontakta i združivanja sa Srbima i Srbijom, boje se da se rat i sve ono što se dogodilo opet ne ponovi i rešeni su da to ne dopuste. Iz tog razloga ne žele ni Srbe povratnike, ni preveliku kulturnu razmenu sa Srbijom, ni turiste iz Srbije. Takva je atmosfera generalno. To ne znači da nema pojedinaca koji ne misle tako i to ne znači da ćeš ti kao osoba imati problema. Ja nisam imala nikakvih neprijatnosti, upravo suprotno - moja su iskustva vrlo pozitivna, upoznala sam dosta ljudi i to ne samo prijatelja i rođaka svoje prijateljice, koji su me po defaultu odlično prihvatili, već i novih nepoznatih ljudi: na plaži, u gradu... Ali to ne menja opštu atmosferu na koju nailaziš na svakom koraku.


Ja sam ponosan na moju rodbinu u Dalmaciji konkretno u Vodicama kraj Šibenika. To je dosta popularno turističko odredište sa 7.000 stanovnika i skoro 1 milijun noćenja po sezoni.

Vodičani ne dopuštaju da I JEDAN kafić,bar,disko puštaju cajke,turbofolk.

Jedan Bosanac je probao, pa su lokalni došli i lijepo mu rekli šta će biti ako ne promjeni muziku.

Vodičani čak uletavaju i ekipi koja parkira auto uz npr.plažu i onda puštaju iz auta Seku,Darububamaru i slično romsko-orijentalno smeće.

Iskreno ja sam izuzetno sretan zbog toga.
bonislav is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.