Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2012., 11:24   #121
Quote:
dijana2 kaže: Pogledaj post
Postovani Dr.Hrvoje
Imam problema sa visokim tlakom od 2009 dobila sam bila terapiju tenix concor i tritace radila sam ekg uzv srca slikala pluca i sve je u redu uz to imam i dijabetes.najvisi tlak mi je bio 160/100 ali imam tegobe kad se povisi na 140/90.rodila sam prije dva tjedna carskim rezom u trudnoci nisam imala tlak sto je svima bilo cudno jer sam prije trudnoce bila na terapiju cro perniva.I da bi mi se tlak vratio 5 dan nakon poroda koji mi je bio 150/100.ukljucili su mi metildopu 3x po 250 mg.i sad je problem ne znam zasto se to dogadja ne razumijem ujutro mi je nizak jucer mi je bio 90/60 da bi navecer zavrsila na hitnoj sa tlakom 140/95.Moj dr.opce prakse tom ne daje puno znacaja kaze mi da sam naviknula na niski tlak u trudnoci sto je istina tad mi je taj tlak odgovarao i nisam imala nikakvih smetnji kao sada sad me je strah svaki put kad se povisi da se nece sta desiti.sta mi je raditi i gdje da idem zbog tog tlaka?
Nedostaje par važnih podataka,a to su
1.DOze amlodipina,bisoprolola te ramiprila,te vrijeme uzimanja.
2.Dob.
3.Koji tip DM,terapija istog.
4.Dnevik tlaka kroz par dana ujutro,navećer.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:33   #122
Poštovani doktore Hrvoje
Imam 27 godina i nedavno sam doživila sinusnu tahikardiju.Terapija je ormidol 1,25 mg dnevno.Ultrazvuk normalan,holter srca također uredan.,međutim nedavno sam mjerila tlak doma i konstatno pokazuje malu razliku između gornjeg i donjeg.,npr 80/112, 95/120 75/105.Užasno me strah tog mog tlaka koji je tolko blizu jedan drugoga i kolka je vjerojatnost moždanog i srčanog i zašto ormidol nije regulira tlak
tončina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:31   #123
Gornji ti bude 80, a donji 112?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:13   #124
donji 80 gornji 112,
evo danas bila kod kardiologa 85 115, kaže da je s obzirom na godine i nalaze sve to uredno
tončina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:43   #125
Quote:
tončina kaže: Pogledaj post
Poštovani doktore Hrvoje
Imam 27 godina i nedavno sam doživila sinusnu tahikardiju.Terapija je ormidol 1,25 mg dnevno.Ultrazvuk normalan,holter srca također uredan.,međutim nedavno sam mjerila tlak doma i konstatno pokazuje malu razliku između gornjeg i donjeg.,npr 80/112, 95/120 75/105.Užasno me strah tog mog tlaka koji je tolko blizu jedan drugoga i kolka je vjerojatnost moždanog i srčanog i zašto ormidol nije regulira tlak
Quote:
tončina kaže: Pogledaj post
donji 80 gornji 112,
evo danas bila kod kardiologa 85 115, kaže da je s obzirom na godine i nalaze sve to uredno
1.Bilo bi jako dobro kad bi znali kako pravilno napisati vrijednost RR-a.
2.Tlakovi su najuredniji za svaku dob.
3. Ne nalazim indikaciju za pregled kardiologa ,a još manje za th Ormidolom.
Strah vas je gluposti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 03:40   #126
Pozdrav!
Imam 30 godina, dosad nisam imao problema sa tlakom, ne pušim, i često mi izmjeri 150 / 115, ili 145 / 115
Pretpostavljam da je prvi u redu, ali ovaj mi se drugi čini previsok, znači nije da imam 180 / 115, nego 145 / 115, pa me zanima koji bi mogli biti uzroci i koje su opasnosti
Hvala
znatiželjan11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:36   #127
Quote:
znatiželjan11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam 30 godina, dosad nisam imao problema sa tlakom, ne pušim, i često mi izmjeri 150 / 115, ili 145 / 115
Pretpostavljam da je prvi u redu, ali ovaj mi se drugi čini previsok, znači nije da imam 180 / 115, nego 145 / 115, pa me zanima koji bi mogli biti uzroci i koje su opasnosti
Hvala
Sistolička vrijednost je još koliko-toliko prihvatljiva,ali povišena,ali dijastolička je def. previsoka.
Hipertenzija može primarna/esencijalna što znači da se ne nalazi uzrok.
A to je u 95 posto slučajeva,te
sekundarna znači gdje postoji uzrok u 5 posto slučajeva,neki uzroci su npr. hiperaldosteronizam,hipertireoza,hiperkortizolizam/Sy. Cushing, feokromocitom, glomerulonefritis,koatrakcija aorte,stenoza renalne žile itd.
Svakako se trebate javiti LOM.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 13:50   #128
Koliki je prenizak tlak?

Ne mogu naći ništa o tlaku, čitam samo da što niži to bolji u pravilu, ali da ne valja ni ako je prenizak. Koliko je prenizak? Ja si nekad znam izmjerit 105-65 (obično ujutro) pa do 115-75.
necunecu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 00:10   #129
meni je ovo što si ti napisao normalan tlak, rijetko kad ide gore.. najniže što sam ikad imala je bilo 90/45 i završila sam na infuziji.


OT
meni jako smeta sunce jer mi brzo padne tlak, pa me zanima kako to spriječiti? znači u kući/hladu mi je dobro, ali i šetnja od 10 minuta po suncu mi stvara muke. počne me zanosit, noge mi budu "gumene", vidim crne točkice ispred očiju i pod hitno se moram sklonit u hlad i sjest. nakon minutu to prođe, ali na suncu se opet ponovi isto. inače pijem jako puno vode i nije do toga. također, ne mislim na ono najgore sunce od 11 do 17, nego i na ono u 19-20. neki savjet?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 02:14   #130
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
...

inače pijem jako puno vode i nije do toga.

... neki savjet?
vode može biti i previše, pa se isperu elektroliti iz tijela; za tlak je bitna ravnoteža natrija/kalija. probaj popiti slanu juhu prije izlaska, i zakloniti oči od prejakog svjetla.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 02:52   #131
ne znam jel čini razliku, al jedina voda koju pijem je mineralna voda (jamnica - sad, kolko ona minerala ima to nebih znala ), a doktor mi je rekao da je to dobro. barem bolje od obične vode. nije mi ništa spomenuo da može biti previše, jel dvije litre dnevno previše?

sunčane naočale nosit ne mogu, budem si kupila neku kapu onda.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 09:20   #132
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

OT
meni jako smeta sunce jer mi brzo padne tlak, pa me zanima kako to spriječiti? znači u kući/hladu mi je dobro, ali i šetnja od 10 minuta po suncu mi stvara muke. počne me zanosit, noge mi budu "gumene", vidim crne točkice ispred očiju i pod hitno se moram sklonit u hlad i sjest. nakon minutu to prođe, ali na suncu se opet ponovi isto. inače pijem jako puno vode i nije do toga. također, ne mislim na ono najgore sunce od 11 do 17, nego i na ono u 19-20. neki savjet?
I meni se ovo događa, ali svaki put kad bih izmjerila tlak u takvim situacijama on je bio normalan
Prošli tjedan kad sam bila kod doktora sam mislila da će bit jako nizak jer sam bila sva usporena, čim sam izašla na sunce mi se počelo mračit pred očima, točkice sam vidjela itd., na kraju tlak 110/70, dr. kaže da to jest malo niži tlak od nekakvog idealnog, inače mi bude uvijek 120/70, ali zaista ne vjerujem da bi mi od ovog tlaka moglo biti tako loše.
Zanima me kako brzo tlak može skočiti/sniziti se? Da li se tu radi o minutama ili satima? Jel moguće da mi je bio niži tlak ali je skočio u kratkom vremenu zbog uzbuđenja i straha od doktora?
Na pregledu prije tog sam ležala na ultrazvuku i jako se uplašila (napad panike), začepile su mi se uši, zamračilo se pred očima- da sam stajala mislim da bih se srušila, sestra mi drži noge u zraku i dr. mjeri tlak- 110/70. Kako sam se osjećala, mislila sam da će bit duplo niži.
EDIT: dire što se tiče tekućine ja pijem one odvratne izotonične napitke + mineralnu sad kad je jako vruće pa se znojim previše
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 10:19   #133
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
... jel dvije litre dnevno previše?
u principu nije, ali konkretno ovisi o tvom organizmu, stanju kardiovaskularnog sistema, i svemu ostalom što unosiš u sebe. probaj jednog dana prije šetnje umjesto vode popiti ili pojesti nešto slano, pa ćeš lako utvrditi da li ti to pomaže ili ne.
no moguće je i da to nema veze s tlakom, nego s utjecajem jakog svjetla na mozak - zato šilterica ili šešir.

Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post

Zanima me kako brzo tlak može skočiti/sniziti se? Da li se tu radi o minutama ili satima?
sekundama. ljudsko tijelo je odllčno po tom pitanju
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:59   #134
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
u principu nije, ali konkretno ovisi o tvom organizmu, stanju kardiovaskularnog sistema, i svemu ostalom što unosiš u sebe. probaj jednog dana prije šetnje umjesto vode popiti ili pojesti nešto slano, pa ćeš lako utvrditi da li ti to pomaže ili ne.
no moguće je i da to nema veze s tlakom, nego s utjecajem jakog svjetla na mozak - zato šilterica ili šešir.



sekundama. ljudsko tijelo je odllčno po tom pitanju
Odlično da nas zezne baš kad ne treba Do sada mi je samo jednom bio utvrđen stvarno niži tlak, oko 80/40 kad sam se onesvijestila pa mi je mjeren tlak odmah nakon buđenja. Nakon 5 minuta i pojedenog slanca je bio normalan. Sad mi je stalno normalan a imam osjećaj da me sekunde dijele od nesvjestice
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 17:14   #135
mene pad tlaka u kući ne smeta, doktor mi je rekao da u tom slučaju pojedem nešto slano ili još bolje, popijem deci vode sa žličicom soli, legnem se i sačekam koju minutu. fakat upali. no kak to izvest vani? npr kad mi padne šećer - imam si bombone sa sobom, mogu ponest doslovno ono malo pakiranje šećera što se u bircevima daje, al šta kad mi padne tlak? da nosim mini posudu za sol? da me se krivo ne shvati, zezam se sad tu s tim, al stvarno se ne može sol nosit okolo, evenutalno neki krekeri ili nešto, ali to onda nije malo pakiranje (za razliku od tipa tik tak bombona za dizanje šećera) i automatski mi treba veća torba . i opet se ne mogu leć, a to mi je ispalo najefikasnije.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 22:38   #136
Zašto kad mjerim tlak mogu čuti samo sistolički,a dijastolički ne? Iako sve radim kako treba.
__________________
Boys lie...pok'em in the eye!
MrsMeGusta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:43   #137
Ne čuješ kada srce poćne prestane lupati ili kaj? Ja kod sebe i bez stetoskopa u pravilu čujem kada srce počne lupati (sistolički) i kada prestane lupati (dijastolički).
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 19:35   #138
Može li pomoc,jako sam zabrinuta za mamu, ima 53 godine, a krvni tlak joj cesto oscilira, pod tabletama je za snizenje tlaka, inace je imala visok tlak, a nedavno sam se jako prepala jer joj je tlak bio 95/85 znaci preblizu i to me najvise plasi, tlak je mjerila sa tlakomjerom za zapesce, pa sad nakon toga radila je dosta nalaza, kompletnu krvnu sliku,ekg srca, rtg srca, nisam sigurna je li ultrazvuk uradila srca, zatim, mamografiju grudi,ultrazvuk grudi, papa test, ultrazvucni pregled abdomena jetre, vadila je hormone stiitnjace,svi su nalazi u redu...Sad jako me strah zasto je tlak bio tako blizu? Sta da jos uradi? Sad joj se stabiliziralo sad je normalan,ne znam u cemu je problem i uzasno me plasi sve ovo,bas mi neda mira,pa ako ima neki doktor za savjet,strah me da nisu zalisci na srcu citala sam da je to jedan od uzroka tako blizu tlaka, nekako se nadam da je greska u mjerenju
mery267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 19:31   #139
visoki srčani tlak

susjeda ima tlak 134/80/197 dakle srčani je visok i sva se trese kao da ima groznicu na hitnu neće pa pitam što je najbolje i najbrže i da joj se snizi taj srčani tlak ako netko zna
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 21:08   #140
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
susjeda ima tlak 134/80/197 dakle srčani je visok i sva se trese kao da ima groznicu na hitnu neće pa pitam što je najbolje i najbrže i da joj se snizi taj srčani tlak ako netko zna
??? tlak 134/80 je perfektan!
a brojka 197, što je to?
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.