Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2003., 14:42   #1
Turska

Turskoj? Kako je tamo na ljetovanju?


 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 15:11   #2
Bio sam ja prosle godine krajem devetog mjeseca.Interesantno je. Ako mozes odi u Ephesus ako te zanima jaaako dobro ocuvan rimski grad.To ti je malo ispod Izmira. Izbjegavaj Kusadasi jer je sve puno betonskih visokih gradjevina i package turista slabije platezne moci i totalno je bez veze.

Bodrum je bolji.Ja sam bio u nekom malom selu 15 km od Bodruma i za jeftine novce iznajmio apartman. More je krasno a usluga za ne povjerovati.Turci su toliko usluzni da boli glava.U restoranu ces se osjecati kao princeza. Ja sam na svoje oci vidio dvije njemice kako sjedaju u restoran i konobar ih obasipa takvom paznjom. Ljubi ruke skida im jakne,sjeda s njima i zajedno biraju jelo,vodi ih u kuhinju pokazat sto rade,cak je sjeo s njima dok su jele i probavao. Te dvije srednjovjecne njemice su se rastapale od ugode. Sto je poslije bilo ne znam ali tocno znaju sto zelis i koliko si spreman platiti.
Mozes jos ici u Marmaris i Antaliju.
Pamuk Kale je tak tak vise se ne moze kupat u izvorima gore ali ako si blizu odi.
Bursa stara otomanska predstolnica je interesantna i ima dobar bazaar.

Ne propusti Istambul koji je kaotican i malo skuplji od ostatka Turske ali neophodan.

Nisam bio u Capadoccia ali navodno da je fascinantno.

ak te jos nesto interesira kazi.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 15:13   #3
Ljudi pomozite, preostale su mi dvije sheme koje mogu dobiti jer mi je polazak ponedjeljkom ili utorkom u osmom mjesecu i sad imam ovako:

Turska
- Antalya - Belek
- Alanya

Italija
-Sardinija

 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 15:16   #4
Rokooo ma super siiiiiiii.

Bas ti hvala

Mene ti vise zanimaju plaze, kakve su.......pisi mi sve sto se sjetis...........
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 15:30   #5
Luciana, kad se vratis s tog svog medenog mjeseca dugovat ces nam izvjestaj na najmanje tri stranice.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 15:36   #6
plaze?pa slicno ko kod nas samo sta stina nije siva neg onako kafenija Ima svega od pjeska do sljunka. U bodrumu ti je cijela flotila drvenih jedrenjaka i samo cekaju da te ukrcaju na one day cruise. Sve ces dobit tamo od klope do zabave a mozes i roniti ako imas licence.

Klopa je dobra ali najbolje sam jeo u nekoj puckoj kuhinji neke sarme i cuda a tamo nije bilo nijednog stranca (ja sam isao Autom) Mijenjaj lovu malo po malo jer lira non stop klizi kao kod nas 87 inflacija.


Ja da sam na tvom mjestu radje bi u Tursku. Ipak je druga kultura i definitvno jeftinija od snobovske Sardinije.

E svakako se cjenkaj i nakupuj si hrpu fake robe. Imas sve of laznih Prada torbi do laznih HH majca i Rolexa. Zlato ne kupuj osim ako nisi zlatar jer ce te izvaljat sto posto.

Znas kako se kaze Hrvatska na turski??


HRVATISTAN
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 15:37   #7
Obecavam, Princezo, obecavam, samo da odem

Cula sam od jedne frendice da je neka njena tamo bila i da su plaze tamo prekrasne navodno kao snijeg bijeli pijesak.....bla....bla...

al mene zanima jos necije misljenje i dojmovi.....
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 15:42   #8
Quote:
Roko kaže:
Bio sam ja prosle godine krajem devetog mjeseca.Interesantno je. Ako mozes odi u Ephesus ako te zanima jaaako dobro ocuvan rimski grad.To ti je malo ispod Izmira. Izbjegavaj Kusadasi jer je sve puno betonskih visokih gradjevina i package turista slabije platezne moci i totalno je bez veze.

Bodrum je bolji.Ja sam bio u nekom malom selu 15 km od Bodruma i za jeftine novce iznajmio apartman. More je krasno a usluga za ne povjerovati.Turci su toliko usluzni da boli glava.U restoranu ces se osjecati kao princeza. Ja sam na svoje oci vidio dvije njemice kako sjedaju u restoran i konobar ih obasipa takvom paznjom. Ljubi ruke skida im jakne,sjeda s njima i zajedno biraju jelo,vodi ih u kuhinju pokazat sto rade,cak je sjeo s njima dok su jele i probavao. Te dvije srednjovjecne njemice su se rastapale od ugode. Sto je poslije bilo ne znam ali tocno znaju sto zelis i koliko si spreman platiti.
Mozes jos ici u Marmaris i Antaliju.
Pamuk Kale je tak tak vise se ne moze kupat u izvorima gore ali ako si blizu odi.
Bursa stara otomanska predstolnica je interesantna i ima dobar bazaar.

Ne propusti Istambul koji je kaotican i malo skuplji od ostatka Turske ali neophodan.

Nisam bio u Capadoccia ali navodno da je fascinantno.

ak te jos nesto interesira kazi.

Turska je daleko više od mora-obale, koje ruku na srce i nije nešto
naša obala je zakon. Turska je naposlje zemlja koji posjećuju milioni turista-oko 3 miliona samo Njemaca i koja ima što pokazati u svojoj unutrašnjosti. Capadoccia, Konya, Pamukkale, Derimkuyu čarobni dvorac na moru Sifikle-valjda se tak piše, Alanya-koje je mirnije i bolje mjesto za odmor nego Antaya, čarobna Bursa. Izbjegavaj Ankaru, osim zanimljivog muzeja civilizacija na tom području i Ataturkovog muzoleja nema baš ništa.

Smatra se da je Turska bogatija i usčuvanija što se tiče grčkih spomenika, predlažem Aspendos-fenomenalni amfiteatar, već spomenuti Efez, Asklepion, Pergamon. Na svakom mjestu imaš nešto za vidjeti.
Turci su gostoljubivi, mirni i zapravo divni ljudi, srdačni u komunikaciji i nisu nasilni kao Arapi. Uvijek te pitaju od kuda si
i kad saznaju da si iz Hrvatske onda to prevedu kao Hrvatistan, nude te čajem a bogme i vinom , a i rakija Yeni raki-od anisa nije za odbaciti. Hrana je super, mješavina raznih stilova ali ukusna.
Cijene nisu pretjerane. Jako im pada vrijednost nacionalne valute, što nama odgovara.

Istanbul je veliki grad i najčešće prvi dojam što stičemo o Turskoj.
Džamije; Plava, Sulemanija, sistem muzeja Top Kapi, Aja Sofija ma ima toga dosta.

Zato pravac tamo i po povratku izvještaj.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 15:42   #9
ma mi bi bas ono, da ljencarimo, da se kupamo, da stavim mozak na pasu i sto vise mora, sunca, odmora, uzivanja, mislim da necu bas razgledavati Tursku, al ono sto bude blizu mozda i da

 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 16:04   #10
Ma bit ce Dagi, samo da ja odem tamo
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 17:00   #11
Quote:
Roko kaže:
Interesantno je. Ako mozes odi u Ephesus ako te zanima jaaako dobro ocuvan rimski grad.
rimski? Efez je stari grčki grad. tamo vrijedi otić pogledat ruševine (iako je danas sve zaraslo i mislim da je močvara)... ali dobro, ipak je to grad gdje se nalazilo jedno od sedam svjetskih čuda. (Artemidin hram). a ako me pamćenje služi, u turskoj se nalazi i Halicarnasus u kojem je bilo još jedno čudo svijeta - Mauzolej kralja nekog... a kad ste već tamo, možete skočit i do Rodosa koji je otok preko puta. tamo bijaše Colossus.

ali ako niste history-freak ne morate.
ako se kršćanski fanatik, ipak možete skočit do Efeza i pogledat kome su to apostoli pisali poslanice i zašto.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 01:40   #12
Quote:
slafko kaže:
rimski? Efez je stari grčki grad. tamo vrijedi otić pogledat ruševine (iako je danas sve zaraslo i mislim da je močvara)... ali dobro, ipak je to grad gdje se nalazilo jedno od sedam svjetskih čuda. (Artemidin hram). a ako me pamćenje služi, u turskoj se nalazi i Halicarnasus u kojem je bilo još jedno čudo svijeta - Mauzolej kralja nekog... a kad ste već tamo, možete skočit i do Rodosa koji je otok preko puta. tamo bijaše Colossus.

ali ako niste history-freak ne morate.
ako se kršćanski fanatik, ipak možete skočit do Efeza i pogledat kome su to apostoli pisali poslanice i zašto.
Slafko pa majka ga ne rodila i Ephesusa bio sam tamo proslu jesen.
Nit je Grcki nit je zaraslo a bogami nema ni mocvare samo kamenje. Dapace Austrijanci su sve tako krasno renovirali i sve je jako jako lijepo.
Ak hoces imam i slike.osnovali su ga Ionians pa osvojili Perzijci pa Aleksandar Makedonski ali sve sto je tamo izgradjeno su napravili Rimljani a kasnije uzeli seldjuci pa Turci.eve prva dva linka na Gugleu pa ak ja lazem laze i Gugle a bio tamo i ljepo sam se prikrpao nekoj grupi engleza i imao besplatan tour guide.(turci cak znaju i Japanski i melju ga japancima sve u 16)


Ephesus is the best-preserved classical city on the Mediterranean,and perhaps the best place in the world to get the feeling for what life was like in Roman times.

. Ephesus was the most important Roman city of proconsular Asia. Situated at the mouth of the Cayster River on a gulf of the Aegean sea, it flourished as an important commercial and export centre for Asia
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 02:03   #13
Question a Atena je možda PERZIJSKA jer su je ovi osvojili jednom...

Jonjani su jedno od grčkih plemena...

(to s močvarom pobrkao jesam sigurno, bez daljnjeg)
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 09:03   #14
zasto ljetovati u turskoj

par razloga, evo da nabrojim

poredicu samo 2 drzave tursku i hrvatsku i dati vam razloge zasto se isplati ljetovati u turskoj

stanovnistvo hrvatska 4.4 mil

turska preko 70 milijona

hrvatska jedno more jadransko

turska 4 mora:crno, mediteransko, egejsko,mramorno


hrvatska dan ljetovanja 60-70 eura

turska dan 15-20 eura

turska clanica nata

hrvatska clanica banata


turska ekonomija u porastu

hrvatska stagnira

ima jos razloga, ali eto samo par razloga zasto treba reci





go turkey
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 09:31   #15
Well sve ima svojih prednosti.
Turci su usluzni i vrlo gostoljubivi al je meni nase more ljepse i pogled na Kornate mi je nenadjebiv

turska ekonomija u porastu??

A turska lira. Svaki dan moras mijenjat 5 eura da ne spusis zbog inflacije.
A za Nato mi se jebe
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 09:43   #16
Ništa ne dolazi ni blizu našem južnom Jadranu... Pelješac, Korčula, Hvar, Vis (po meni) ne znam gdje to dan kod nas košta€
__________________
I'm not rude, you're just insignificant
frčlopir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 10:04   #17
kosta

najjeftinije je tursko more
hoteli su zapadnjacki, vecina izgradeni od amera, brita itd
sheraton, mariot

dan je oko 60 eura hrvatska

turska 20

cak vam istocne komsije srbi kazu da se isplati ljetovati u hrvatskoj nego u turskoj
i dosta srbi ljetuje u turskoj


eh, zamislite kad srbin ljetuje u turskoj

naravno, slazem se

hrvatska je jedna lijepa pomorska zemlja, jer sam osobno vidio dosta vasih otoka


ali radi poredenja stanovnistva, ekonomije, fakta da je turska clanica nata, da samo istanbul ima preko 10 milijona stanovnika, i da je ljetovanje tako jeftino

zato jos jednom


gooooo turkey

ps: zaboravio sam odklanjati
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 10:05   #18
kosta

najjeftinije je tursko more
hoteli su zapadnjacki, vecina izgradeni od amera, brita itd
sheraton, mariot

dan je oko 60 eura hrvatska

turska 20

cak vam istocne komsije srbi kazu da se isplati ljetovati u TURSKOJ nego hrvatskoj
i dosta srba ljetuje u turskoj


eh, zamislite kad srbin ljetuje u turskoj

naravno, slazem se

hrvatska je jedna lijepa pomorska zemlja, jer sam osobno vidio dosta vasih otoka


ali radi poredenja stanovnistva, ekonomije, fakta da je turska clanica nata, da samo istanbul ima preko 10 milijona stanovnika, i da je ljetovanje tako jeftino

zato jos jednom


gooooo turkey

ps: zaboravio sam odklanjati
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 10:20   #19
Sheraton za 20 eura???

Daj molim te nadji mi to igdje.

Bio sam u turskoj i za 15 eura dobijes isti zimmer frei kao i kod nas.Nemoj mi samo reci da su Kusadasi i Bodrum ljepsi od Hvara i Korcule. Za moj ukus previse betona.

Vanpansionska potrosnja je jeftinija.

BTW ovo je topic za Turizam i tamo vec ima diskusija o Turskoj
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 10:28   #20
http://www.turizm.net/cities/ephesus/

eto ti link pa citaj.

obrati paznju na ovaj dio teksta.Na to sam ja mislio kad sam rekao da je rimski grad.Kvragu vecinu gradjevina su napravili rimljani. Turcin sa jakim brit naglaskom je sve to lijepo objasnio.

It was from the reign of Augustus onwards that the buildings we admire today were constructed.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.