Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 21:43   #1
Što napraviti?

Pozdrav,
ovako naišla sam na psa koji je zavezan lancem od dva metra na rubu šume. Ima nekakvu jadnu improviziranu kućicu, uz koji je posudica sa uprljanom vodom, hranu nisam vidjela u dva navrata koliko sam bila tamo. Strašno je preplašen i skriva se svaki put kad naidemo, izgleda zapušteno i mršavo. Uz njega je smetlište gdje on grize stare madrace i raznosi ih, u blizini nema nikakvih kuća ni ljudi. Interesira me dali se može što napraviti da ga se oslobodi iz te situacije pošto nije lutalica i ne mogu zvat azil da dođe po njega, a stvarno mi ga je žao ostaviti na milost i nemilost vremenskih prilika, gladi i tko zna čega sve ne....mislila sam ga pustit, ali u blizini je loviste i sigurno će ga lovci ustreljiti...ima ko kakav savijet?
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 21:44   #2
a jel imaš kamo s njim?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 22:27   #3
kako nije lutalica, kad u blizini nema nicega? ciji je onda.. sto ga je netko ostavio da kao cuva to smetliste ili? psa treba maknuti od tamo.. fotografiraj njegovo stanje i popricaj sa obliznjom udrugom ili azilom o tome sto bi se moglo nparaviti za njega.. ljudi se cesto smiluju kad vide te uzasne fotke.. psa se moze oduzeti ako je situacija toliko grozna koliko opisujes.. slikaj i njegove zdjelice i sve.. ali nemoj nista govoriti vlasniku ako se pojavi ili mu ostavljati poruku jer bi se mogao psa rijesiti..
__________________
You and me will all go down in history..
Chocolate Puma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 10:33   #4
Quote:
Chocolate Puma kaže: Pogledaj post
kako nije lutalica, kad u blizini nema nicega? ciji je onda.. sto ga je netko ostavio da kao cuva to smetliste ili? psa treba maknuti od tamo.. fotografiraj njegovo stanje i popricaj sa obliznjom udrugom ili azilom o tome sto bi se moglo nparaviti za njega.. ljudi se cesto smiluju kad vide te uzasne fotke.. psa se moze oduzeti ako je situacija toliko grozna koliko opisujes.. slikaj i njegove zdjelice i sve.. ali nemoj nista govoriti vlasniku ako se pojavi ili mu ostavljati poruku jer bi se mogao psa rijesiti..
a nije lutalica kad je zavezan za lanac i ima neku jadnu kucicu, znaci da je neciji, samo ne razumijem zasto je ostavljen tamo, stvarno nema sta cuvat...e pa u tome je stvar, nemogu bas zvat policiju ili nekog za zanemarivanje, a nemogu ga ni ja sad uzet samo jer em je agresivan em me je strah da mi taj muz sa sela koji je tolko primitivan da moze tak ostavit psa ne dode doma sa sjekirom recimo jer sam ja njega prijavila nekome, a vjerujte mi to se tamo dogada...da li uopce postoji udruga koja se bavi tim stvarima? nemamo mi animal copse ko amerikanci pa da tamo prijavim zanemarivanje, a opet stvarno ga nemogu ostavit tako...pas je fotografiran i snimljen tako da ima dokaza, a hranu mu dajemo kad svaki put kad se vozimo onuda...
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 10:37   #5
A gdje se nalazi siroti pas?
Slavonija, pretpostavljam?
__________________
Tko spasi jedan život, spasio je cijeli svijet!

Predivni psi kojima istječe vrijeme u vinkovačkom VHS-u
anais calypso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:01   #6
Quote:
anais calypso kaže: Pogledaj post
A gdje se nalazi siroti pas?
Slavonija, pretpostavljam?
Nije ovaj put...radi se o selima u blizini Krizevaca...mi ovdje imamo sluzbu koji odvozi lutalice u azil u Koprivnicu ali oni samo skupljaju po ulici napustene pse, ne bave se zanemarenim i maltretiranim psima....
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:23   #7
Quote:
ArtaniS8 kaže: Pogledaj post
Nije ovaj put...radi se o selima u blizini Krizevaca...mi ovdje imamo sluzbu koji odvozi lutalice u azil u Koprivnicu ali oni samo skupljaju po ulici napustene pse, ne bave se zanemarenim i maltretiranim psima....
u hr ne postoji služba koja se bavi zanemarim i maltretiranim psima
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:24   #8
Jel ima kakvih novosti?
Kaede is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:19   #9
Quote:
Kaede kaže: Pogledaj post
Jel ima kakvih novosti?
Evo ako koga zanima Zvala vet inspektoricu svoje zupanije, saznali smo o kojem se covjeku radi..one je rekla da nema ovlasti ista ucinit ali da moze napisat prijavu ili nesto i poslat dezurnog veterinara da psa pogleda....i to je nesto inace pas je jos uvijek zavezan samo su mu maknuli kucicu pa je sad jadan na suncu...e da i covjek ga je zavezao da mu cuva kukuruz od divljih svinja, psa od 7kg, mislim stvarno...koji jad...
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:31   #10
pas od 7kg???? da li to ikako mozete poslikati? prestrasno... bez vode, na suncu... btw. pas je cipiran na doticnog?
ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:36   #11
Quote:
ajam kaže: Pogledaj post
pas od 7kg???? da li to ikako mozete poslikati? prestrasno... bez vode, na suncu... btw. pas je cipiran na doticnog?
mah mozda malo vise, uglavnom jos je mlad, mjesanac je ali malog rasta, rekla bit ono do 10kg...pas je poslikan i snimljen vec...da, na rubu sume sa starom vodom, jest nije imao nikad do sada...ma ne vjerujem, to je neki lokalni pijanac, nije ni cuo za cipiranje, ali njegov susjed je prepoznao psa....
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:01   #12
ako pas tam zivi u tim (ne)uvjetima, netko dodje i uzme ga (spasi), tehnicki to nije kradja - zar ne? naravno, pod uvjetom da nema čip? ispravite me ako grijesim, ali ako nema čip, ne moze se dokazat vlasnistvo? da li bi mogli stavit koju sliku?
ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:09   #13
Vjerojatno ako nije čipiran ne mogu dokazati da je pas njihov, a ako ga tako drže 99% njie. Poseban problem je da će umjesto njega doći neki drugi jadnik/jadnica ako se vlasnika primjereno ne kazni, valjda po Zakonu o zaštiti životina postoje pravila kako se životinje mogu držati, a vezano za čuvanje od divljih svinja , pa one će vezanog psa od 7-10 kg pojesti !
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:15   #14
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ako nije čipiran ne mogu dokazati da je pas njihov, a ako ga tako drže 99% njie. Poseban problem je da će umjesto njega doći neki drugi jadnik/jadnica ako se vlasnika primjereno ne kazni, valjda po Zakonu o zaštiti životina postoje pravila kako se životinje mogu držati, a vezano za čuvanje od divljih svinja , pa one će vezanog psa od 7-10 kg pojesti !
pojest ce ga bez problema... da, to je i meni palo na pamet, da ce odmah neki novi nesretnik doci na njegovo mjesto
a gdje se siroce tocno nalazi?
ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:25   #15
Quote:
ajam kaže: Pogledaj post
pojest ce ga bez problema... da, to je i meni palo na pamet, da ce odmah neki novi nesretnik doci na njegovo mjesto
a gdje se siroce tocno nalazi?
Razmisljala sam da ga samo odvezem i uzmem, ali nekak mi to nije rijesenje, ja bi to radije rijesila preko nekog ko se bavi takvim stvarima pa da budem sigurna da je pas zbrinut bar...ma, taj tip ocito nije normalan, kakva kuruza, kakve svinje...taj pas se nas prestravljeno boji a kamoli drugih zivotinja pet puta vecih od njega.....eto cekam da me neko obavijesti o prezimenu doticnog da ga mogu prijavit inspektorici, nadam se samo da ce pas zavrsit u azilu ili udomljen...
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:25   #16
Pisala sam gore, pas se nalazi izmedu dva sela u blizini Kalnika...
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:39   #17
Quote:
ArtaniS8 kaže: Pogledaj post
Razmisljala sam da ga samo odvezem i uzmem, ali nekak mi to nije rijesenje, ja bi to radije rijesila preko nekog ko se bavi takvim stvarima pa da budem sigurna da je pas zbrinut bar...ma, taj tip ocito nije normalan, kakva kuruza, kakve svinje...taj pas se nas prestravljeno boji a kamoli drugih zivotinja pet puta vecih od njega.....eto cekam da me neko obavijesti o prezimenu doticnog da ga mogu prijavit inspektorici, nadam se samo da ce pas zavrsit u azilu ili udomljen...
joooj, drzim fige da sto prije saznate!!! bilo bi dobro da stavite koju sliku (ako mozete), mozda bi se vec na ovoj temi netko smilovao i ponudio dom... u svakom slucaju - sretno i Vama i peseku!
ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:35   #18
Quote:
ajam kaže: Pogledaj post
joooj, drzim fige da sto prije saznate!!! bilo bi dobro da stavite koju sliku (ako mozete), mozda bi se vec na ovoj temi netko smilovao i ponudio dom... u svakom slucaju - sretno i Vama i peseku!
Hvala probat cu stavit slikice kasnije...
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 20:52   #19
može slikice nekakve?
ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 12:03   #20


Uploaded with ImageShack.us


Eto...to je rub sume, s druge strane su samo polja...vise nema kucice..
ArtaniS8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.