Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 20:59   #81
mene nesto slicno ulovilo prosle i ove godine iz cistog mira... otisao doktoru, ispada da je alergija... al to se moze pogorsati i preci u astmu, tako da treba lijeciti...
u svakom slucaju idi doktoru
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:24   #82
čini se kao bronhitis. Ti nemoraš osjetiti bol ili pritisak u plućima. Ako ti se grlo steže tako često najbolje je da uslikaš pluća i znat ćeš na čemu si.
kika19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:34   #83
nedostatak zraka....

oh, jea, znam da ovo treba dotura pitati, ali mi je daleko...

uglavnom, imam osjecaj nedostatka zraka, a vrlo cesto mi je puls iznad 90 (prilikom lezanja sam jednom imao 106)....
nemam nikakvih drugih problema vezano za to... (uzimam euthyrox 50 jedino)...

(da se razumijemo, vjezbam inace, rolam se i pri tome nemam nekih problema)

da li to moze biti radi euthyroxa ili neceg drugog?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 15:40   #84
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
oh, jea, znam da ovo treba dotura pitati, ali mi je daleko...

uglavnom, imam osjecaj nedostatka zraka, a vrlo cesto mi je puls iznad 90 (prilikom lezanja sam jednom imao 106)....
nemam nikakvih drugih problema vezano za to... (uzimam euthyrox 50 jedino)...

(da se razumijemo, vjezbam inace, rolam se i pri tome nemam nekih problema)

da li to moze biti radi euthyroxa ili neceg drugog?
meni su ti isti simptomi bili zbog hipertireoze štitnjače. ne znam jel to slučaj i kod tebe....
možda je i stres? i on se zna tako manifestirati....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:35   #85
po ti onda imaš potvrđenu hipertireozu?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 18:31   #86
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
oh, jea, znam da ovo treba dotura pitati, ali mi je daleko...

uglavnom, imam osjecaj nedostatka zraka, a vrlo cesto mi je puls iznad 90 (prilikom lezanja sam jednom imao 106)....
nemam nikakvih drugih problema vezano za to... (uzimam euthyrox 50 jedino)...

(da se razumijemo, vjezbam inace, rolam se i pri tome nemam nekih problema)

da li to moze biti radi euthyroxa ili neceg drugog?
jel bilo prije nekih smetnji?
liječenje levotiroksinom (euthyrox) može dovesti do subkliničke ili kliničke hipertireoze tj. mogu se javiti simptomi poput tremora, nervoze, kratkoće daha, "lupanja" srca.. itd. iako dosta rijetko, ali treba u slučaju njihove pojave upozoriti liječnika.
EKG.. je kad zadnji put rađen? uzimaš li još neke lijekove?
bilo bi dobro držati se pravila uzimanja lijeka barem pola sata prije doručka.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 18:44   #87
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
po ti onda imaš potvrđenu hipertireozu?
ko? ja? da. već tri godine..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 21:57   #88
Quote:
strangelove kaže: Pogledaj post
jel bilo prije nekih smetnji?
liječenje levotiroksinom (euthyrox) može dovesti do subkliničke ili kliničke hipertireoze tj. mogu se javiti simptomi poput tremora, nervoze, kratkoće daha, "lupanja" srca.. itd. iako dosta rijetko, ali treba u slučaju njihove pojave upozoriti liječnika.
EKG.. je kad zadnji put rađen? uzimaš li još neke lijekove?
bilo bi dobro držati se pravila uzimanja lijeka barem pola sata prije doručka.
- prije nije bilo nikakvih smetnji
- pridrzavam se lijekova kak treba (min pola sata prije dorucka)
- upozorio sam lijecnika (spec.) na to, ali mi je on rekao da ne moze biti to radi toga (redovno mi radi uzv. stitnjace, tsh, t3, t4)
- ekg sam zadnji put radio prije min. 10 god
- ne uzimam nikakve lijekove
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:49   #89
moguce je i pored urednog nalaza imati blage smetnje od euthyroxa,
a moguce je i da ti je zapravo za nijansu prevelika doza euthyroxa, ali se to jos nije pokazalo na nalazu (treba vise vremena da se pokaze visak)

meni se to desilo sa dozom od 75, nakon tri mjeseca mi je bio savrsen nalaz, a nakon pola godine se poceo pokazivati visak, i imala sam lupanje srca i kratak dah i razne simptome od pocetka, ali je potrajalo da i nalaz to pokaze

nekima se pokazalo da malo teze podnose euthyrox, pa zna pomoci ako se ne pridrzavas tocne upute o pola sata nejedenja ili ako razdijelis dnevnu dozu na dva dijela pa popijes pola ujutro pola popodne,

potrazi topic o stitnjaci i procitaj iskustva
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:15   #90
zapravo, doza od 50 mg se smatra najmanjom, eventualno se kod starijih bolesnika ili onih anamnestički evident. srčanih započinje sa 25 (ali i to je rijetkost) sa postupnim povišenjem do normalizacije klin. slike.
ali, iako se lijek u principu dobro podnosi, postoji mogućnost pojave gorenavedenih simptoma (post od hooray)

taroth, bilo bi dobro što prije napraviti EKG

hooray, kako sad ide podnošenje lijeka?
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:35   #91
velika je razlika izmedju toga sto doktori po nalazima kazu da je ok i onoga sto pacijenti osjecaju da je ok,
ima na topicu o stitnjaci cura koja pije dozu od 25,
ima i doktora sa razlicitim stavovima

ja sam sad dobro, napredujem, evo i pohvalila sam se na drugom topicu,
trenutno pijem dozu za 12,5 mcg manju od one koja mi je pravila probleme (62,5 umjesto 75) i nemam vise ovih simptoma lupanja srca i nedostatka zraka,
puls mi je i dalje nesto visi nego normalno(oko 80) ali to pripisujem svojoj losoj kondiciji, a tu i tamo znam osjecati pritisak u vratu i ako nezgodno lezim kao da me blago gusi, ali normalno disem
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:45   #92
znači, zdrava ko dren.

strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 15:10   #93
a skoro
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 11:03   #94
Problem s disanjem na nos !!!

Pozdrav svima.

Operirao sam devijaciju septuma prije godinu dana i sve je bilo OK nekih 10 mjeseci, no na moju zalost kratko je trajalo. Disanje mi se opet pogoršalo, pa tako danju jos nešto zraka kroz nos i prolazi, ali noću koma. Počeo sam prvo sumnjati na sinuse, ali s obzirom da nemam glavobolje i suh mi je nos, njih sam prekrižio. Bio sam opet na pregledu kod otorinca i sve je OK s nosnim kanalima.
Ono što mene zanima je:
1.dali postoji mogućnost da se zbog zadebljanog (povećanog) trećeg krajnika otežano diše na nos?
2.Dali treći krajnik može biti zadebljan (povećan) iako nikad nisam imao upalnih problema s njim?

Hvala unaprijed na pomoći.
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:41   #95
Pa zar nitko da pomogne?
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:09   #96
Disanje

Ovako... Sve je počelo prije 5 mj. To otežano disanje... Desi mi se da nemogu udahnuti do kraja. Bila sam kod doktorice. Poslala me na snimanje pluća. Nalaz - sve super. Kompletna krvna slika - sve u redu. Rekla je da nema potrebe da zbog toga opet dolazim. Zanima me da li je moguće da mi je sve to od leđa? Jer inače imam svakodnevne bolove u leđima. I nisam pušač. Ima li tko sličnih iskustava i što bi to moglo biti? Unaprijed hvala
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:17   #97
hm, slicni problem imam i ja...
samo isti problem ja vec imam godinu dana
isto me bole ledja, mislim da je razlog tome nepravilno sjedenje
i to onda ima refleksiju na disanje
*Eraser* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:20   #98
ja imam taj problem vec godinama, a ne bole me leda uopce. to je sve na zivcanoj bazi
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:51   #99
nije na zivcanoj bazi..niam doktor al logicno mi je da kako se leđa krive da se volumen prskog koša smanjuje a s time i kapacitet pluća. dakle ispravnije sjediti, vise kretanja i pravilnog disanja prilikom napora (hodanja trcanja...)!imam isti problem + jako mal kapacitet pluca uslijed jake alergije koju sam prebolio. sad planinarim idem u teretanu i satikma sjedim na netu jebiga...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 09:44   #100
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
nije na zivcanoj bazi..niam doktor al logicno mi je da kako se leđa krive da se volumen prskog koša smanjuje a s time i kapacitet pluća.
i jedno i drugo su sasvim moguci odgovori i vrlo cesti slucajevi.
dakle, i kraljeznica i stres/anksioznost.
prije ozbiljnijeg pregleda (ako zbog kraljeznice otezano dises trebas si istu pregledat i pocet s pravilnim vjezbama koje ce ti prepisat fizioterapeut sto hitnije) odgovori sama sebi u kakvim situacijama ti se to dogadja.
ako je konstantno ili upucuje na kraljeznicu (primjerice kad nepravilno sjedis, opteretis se, predugo hodas...) onda je - vjerojatno kraljeznica.
ako ti se dogadja da kad ne mislis na to, zauzeta si nekim poslom, nemas ni problema (dok se ne sjetis) onda je vjerojatniji psihicki uzrok.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.