Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2014., 21:46   #3761
Pozdrav! Opadanje kose zbog stitnjace ovdje. Uglavnom uzas. Jedno vrijeme mi se napokon poboljsalo i dobila sam nove tablete i sada opet katastrofa. Rekli su mi dok ne sredim hormone da koristim Pilfud 5% i Alpicort F. I da,nedavno napunila 21 godinu. Ako imate iskustva,hoce li mi se kosa vratiti na normalno ikada?
TSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:55   #3762
Evo moram reci da mi je decko prije 5 mjeseci kupio u ljekarni minoxidil 5% , u pocetku je gubio kosu, no na to su ga upozorili.. utrljava to svakodnevno i doista prvi put vidimo male sitne vlasi kako rastu probao je do sada milijon proizvoda, od Vichya, Fitovala, Kerastasea i nista nije bilo dobro ...
Sonja055 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 08:59   #3763
Rašešljate li vi kosu kad stavite regenerator?
Ja da, jer suhu kosu nikad ne češljam, takva mi je kosa da se ne da- grivata, prirodna i kad je raščešljam suhu dobijem hrpu paučine oko glave...T.Turner mi nije do koljena tad sa svojom friskom!!!
Nego, počela sam sa Fitovalom prije mjesec dana (perem kosu 2 puta tjedno) i niš ne vidim na bolje....
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 09:04   #3764
Meni kosa opada skoro pola godine poajcano.
Ali mi raste i nova...puno malih antenica po glavi.

Ono sta ja koristim kao pakung je: mjesavina kokosova ulja, makadamije, ricnusova ulja i avokada
Nisam bas primjetila da mi se smanjilo opadanje...ali mi bar rastu nove.------
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:50   #3765
da li je bolje da kosa tj, dlaka ispada sa nekom "kuglicom" ili bez
jer meni opada bez ičega sasvim ravna, i što bi to moglo značiti
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 07:17   #3766
Dali je netko probao novu liniju protiv opadanja od eveline od čička, ima sampon regenerator,serum i ulje, cijena po 30 kn cca
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 12:55   #3767
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Dali je netko probao novu liniju protiv opadanja od eveline od čička, ima sampon regenerator,serum i ulje, cijena po 30 kn cca
Probala sam-dobila sam crvene flekove po glavi, svrbež ludi, a padala je u pramenovima-potrošila sam cijeli šampon, stavljala ulje i serum (smo regenerator nisam imala). Imam još puno ulja i seruma, pošto sam odustala. Ako ko želi, prodajem.
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:04   #3768
Pomogao mi je Afroditin šampon od češnjaka.
Lo lee ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:30   #3769
Imam tanku kosu koja je do nedavno bila jaaako gusta. Pokušavam naći uzrok zašto mi u zadnje vrijeme pojačano opada (probala sam obaviti pretrage i otići doktoru, ali mislim da ću prije umrijeti od starosti nego što dođem na red kod dermatologa ).

Pokušavam se sjetiti što sam sve promijenila u zadnje vrijeme pa su mi postale sumnjive i one pive na koje ponekad odem s društvom (prije nikad nisam pila alkohol). Da li je netko probao na par mjeseci potpuno izbaciti alkohol i na taj način testirati da li mu možda opada kosa od toga?

http://optimumnutrition.ba/savjetni_..._gubitak_kose/
"Alkohol (koji povećava nivo DHT-a)"
"DHT (puni naziv dihidrotestosteron) je nusprodukt testosterona i treba ga posmatrati kao neprijatelja broj jedan kada je u pitanju vaša kosa. Pod uticajem DHT-a folikule se minijaturiziraju i neki folikuli tako i nestanu, drugi ostaju nesposobni da nastave rast kose i rezultat je gubljenje kose."

I našla sam još malo detalja o uzrocima opadanja kose:
http://www.hairloss-reversible.com/b...f_baldness.htm

Da li je netko primijetio korelaciju između opadanja kose i pijenja alkohola (možda to utječe samo na ljude koji inače imaju tanku kosu) ili da izbacim baš sve sa sulfitima (uključujući i meni jako dragi balzamični ocat ). Više ni sama ne znam što da radim.
mišić21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 21:12   #3770
piva ti je zdrava za kosu jer sadrži B vitamine (umjereno, jel)
razlozi su mnogobrojni - stres, manjak željeza, hormoni, štitnjača... a možda je i samo "obično" sezonsko opadanje.
dermatolog će te prvo pitati imaš li nešto od ovoga što sam nabrojala, pa eto, ne bi bilo zgorega da napraviš te nalaze dok čekaš da dođeš na red.
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 00:05   #3771
U zadnjih par mjeseci užasno mi je opadala kosa i brzo se mastila. Probala sam svakakve šampone, pa čak i one iz ljekarne, ništa nije pomoglo. Prije mjesec dana sam počela korisiti neki žnj šampon od koprive iz Spara i da ne ureknem, svega par dlaka ima iza mene nakon pranja kose!
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:28   #3772
Pozdrav, u zadnjih mj.dana mi je počela intenzivno ispadati kosa i skroz se prorjedila. Rekli su mi da pošto ju perem svaka 2 dana je se jako masti da ju počnem prati svaka 4-5 dana kako sam i napravila ali ona i dalje ispada. Bila sam kod doktorice i rekla mi je da kupim MEREZ DRAŽEJE tablete koje koštaju 120 kn i naravno nisam ih kupila jer su preskupe. Zanima me dali je tko koristio te tablete i dali stvarno pomažu?
Petra5553 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 20:28   #3773
Quote:
Petra5553 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u zadnjih mj.dana mi je počela intenzivno ispadati kosa i skroz se prorjedila. Rekli su mi da pošto ju perem svaka 2 dana je se jako masti da ju počnem prati svaka 4-5 dana kako sam i napravila ali ona i dalje ispada. Bila sam kod doktorice i rekla mi je da kupim MEREZ DRAŽEJE tablete koje koštaju 120 kn i naravno nisam ih kupila jer su preskupe. Zanima me dali je tko koristio te tablete i dali stvarno pomažu?
mojoj prijateljici su pomogle ali meni nisu
ja sam malo specifičan slučaj, meni opada kosa 28 mjeseci i da ćelavica sam
možeš si uzeti i od natural weltha vitamine za kosu ili b kompleks mislim da su one jeftinije
po meni je bolje prati kosu 2-3 dana jer ako se više zamasti više opada
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 21:03   #3774
Question

Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
mojoj prijateljici su pomogle ali meni nisu
ja sam malo specifičan slučaj, meni opada kosa 28 mjeseci i da ćelavica sam
možeš si uzeti i od natural weltha vitamine za kosu ili b kompleks mislim da su one jeftinije
po meni je bolje prati kosu 2-3 dana jer ako se više zamasti više opada
super hvala,meni su rekli da mi kosa ispada jer ju prečesto perem i da ju moram rijeđe prati,a ti kažeš obrnuto. Prvo ću probati sa jeftinijim tabletama pa ako ne pomognu onda skuplje. Moram nešto poduzeti,imam dugu kosu,nikad bojanu,redovito ju održavam i stvarno ne znam od čega mi je počela tako jako ispadati.
Petra5553 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 20:21   #3775
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
po meni je bolje prati kosu 2-3 dana jer ako se više zamasti više opada
Meni isto dosta zna opadat ako ju pustim da se zamasti..
U principu je perem svaki 3.dan i onda je dobro, ne opada skoro uopće..
__________________
Najlipše stvari na svitu su džabe.
Konti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 00:25   #3776
počela mi je otpadat kosa u zadnjih godinu dvije da to nije normalno.
jedem normalno ko i prije, e sad, živciranje zbog faksa i stres općenito, utječe sigurno, ali imala sam i prije stresnih situacija pa nije tolko ispadala.
išla na pregled za štitnjaču, sve super.
nikad kosu nisam peglala, nikakvi figaro, lakovi, pjene, pizdrije. 2x se ofarbala u srednjoj za farbom bezamonijaka i to su bili svi pokusi na mojoj glavi.
vlas mi je tanka i puca kad ju ni ne pokušam 'nategnut'. pukne bezveze.
vrhovi su mi bili užasni, aj sad koristim te neke pizdarije i serume, pa su mi vrhovi okej. ali i dalje otpada. nakon pranja kose ili češljanja.. plače mi se kaj maknem sa češlja ili pokupim sa kade.
fitoval, 0 bodova, dm-ove one neke tablete za kosu, ne znam, činilo mi se da su izrasle neke antenice bijesne kod čela, ali eto, ne mogu reći 100% sigurno.

da probam sa uljima? čitala sam temu već i prije i bilo je govora o kokosu, arganu, makadamiji, i ricinusu koji sam probala i slabo.
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 23:43   #3777
Thumbs up

Quote:
Croftica kaže: Pogledaj post
počela mi je otpadat kosa u zadnjih godinu dvije da to nije normalno.
jedem normalno ko i prije, e sad, živciranje zbog faksa i stres općenito, utječe sigurno, ali imala sam i prije stresnih situacija pa nije tolko ispadala.
išla na pregled za štitnjaču, sve super.
nikad kosu nisam peglala, nikakvi figaro, lakovi, pjene, pizdrije. 2x se ofarbala u srednjoj za farbom bezamonijaka i to su bili svi pokusi na mojoj glavi.
vlas mi je tanka i puca kad ju ni ne pokušam 'nategnut'. pukne bezveze.
vrhovi su mi bili užasni, aj sad koristim te neke pizdarije i serume, pa su mi vrhovi okej. ali i dalje otpada. nakon pranja kose ili češljanja.. plače mi se kaj maknem sa češlja ili pokupim sa kade.
fitoval, 0 bodova, dm-ove one neke tablete za kosu, ne znam, činilo mi se da su izrasle neke antenice bijesne kod čela, ali eto, ne mogu reći 100% sigurno.

da probam sa uljima? čitala sam temu već i prije i bilo je govora o kokosu, arganu, makadamiji, i ricinusu koji sam probala i slabo.
Ja sam bila kod doktorice i dala mi je recept tj. masku koja je napravi i umasira u tjeme i drži se 2-3 sata,3 puta tjedno.. Kupiš ricinusovo ulje koje ti je ugl. 100 ml,staviš trećinu toga, A vitamin kapi koje ne mogu naći nigdje za kupiti tako da radim bez toga i žutanjak od domaćeg jaja..to se dobije gusta smjesa i to umasiraš u vlasište i trebalo bi pomoći,navodno nakon 2-3 tj.ti potjera mlada kosa.
E sad,ja sam to primjenila 2 puta i ne vidim nikakve razlike, uz to još pijem i Plibeks B tablete i smanjilo mi se je ispadanje kose ali nova ne raste.
Petra5553 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 00:36   #3778
Ricinus je super (naravno, dodati još jedno ulje zbog razrjeđivanja). Dobro je i etericno ulje ruzmarina u kombinaciji s prva dva.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:09   #3779
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Ricinus je super (naravno, dodati još jedno ulje zbog razrjeđivanja). Dobro je i etericno ulje ruzmarina u kombinaciji s prva dva.
Ja znam i razrijediti sa maslinovim
Petra5553 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 13:49   #3780
Quote:
Petra5553 kaže: Pogledaj post
Ja znam i razrijediti sa maslinovim
Mislim da je svako ulje čist ok za razrijediti, ja imam makadamiju i ljesnjak. Youtube ima zgodnih videa kako nanijeti ulje, pogledati "how to apply castor oil", većinom se svodi na rad po "redovima" kose, kao kod farbanja izrasta, I stavljanje kistom za boju, bočicom s aplikatorom (ima u kemigu za par kuna) ili lopticom vate. Korisno je za sve koji drže preko noći jer se ne mora nužno močiti tjeme što nije neka sreća po ovim temperaturama.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.