Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 18:28   #61
Koja ce drzava priznati nezna se, a koje nece ima ih dosta: Spanija, Rumunija, Kipar, Slovacka, Rusija, a mogu da se kladim i mnoge druge.
bobparker is offline  
Old 16.01.2007., 18:34   #62
[QUOTE=Honesty]

Quote:
Mi smo se odlucili za Neovisnost Kosova .Gde su po tebi granice Velike Albanije koju spominjujes?
Polako burazeru, polako.
Kosovo, zatim ide zapadna Makedonija, pa Ulcinj, a na kraju najtvrdji orah Grcka.

Quote:
Albanci u Makedoniju sada imaju sva prava pa nema nikakvog razloga tamo za pretenzije.Pretenzije imati ako Kosovo ne dobije neovisnost ,jer albanci jako to podrzavaju.
U to uopste ne sumnjam.

Quote:
Sandjaknema veze s'kosovom nego Republikom Srbskom
Zelena transferzala postoji u mislima islamskih fundamentalista (ne obicnih Albanaca ili Bosnjaka).
To je Albanija-Kosovo-Sandzak-BiH

Quote:
RS je stvorena etnickom ciscenjem i to je teritorija B i H .
Preko 300 000 srpskih izbeglica ima, sigurno da nije bilo etnickog ciscenja na Kosovu.
Ponavljam, ono ne negira etnicko ciscenje Albanaca od strane Milosevicevih paravojnih zlikovaca.

Quote:
Izmedju koga tih sukoba?Crna Gora je presla je moguci sukoba i ona se razvija kao demokratska drzava
.
A Srbija nije demokratska drzava ?



Quote:
Radikalizam i cetnistva u Srbiji jeste pa i uvijek bilo prisutno.
Tacno, samo je pitanje u kojoj meri.
U marginalnoj.
Quote:
Mi smo bili u ratom sa Srbijom ,i uz pomoc nasi saveznika pobijedili.I svima je jasno sta je uradio Srbija nad Kosovom .Kosovo nije sastavni deo Srbije od 1991 kada delegati legalne skupstine Kosova 2 Jula proglasili Kosovu kao ravnopravnu clanicu SFRJ.Od tada do 1999 Kosovo je bila okupirana od strane Srbije .Sada Kosovo je pod protektoratem OKB ,i ove godine bice neovisna .Problem Srbijom smo rijesili jedan put i za uvijek.
Henry_Kinasky is offline  
Old 16.01.2007., 19:31   #63
Quote:
bobparker kaže:
Koja ce drzava priznati nezna se, a koje nece ima ih dosta: Spanija, Rumunija, Kipar, Slovacka, Rusija, a mogu da se kladim i mnoge druge.
Priznace naj mocnije zemlje USA ,Njemacka,Francuska ,Italija,Engleska ,Chvajcarska,Albania,Slovenija,Hrvatska,Makedonija ,Austrija itd itd ,a te zemlje koji spomenuo su sitnice.i njihov znacaj u svijetu je = 0.
Honesty is offline  
Old 16.01.2007., 19:34   #64
Quote:
Honesty kaže:
Priznace naj mocnije zemlje USA ,Njemacka,Francuska ,Italija,Engleska ,Chvajcarska,Albania,Slovenija,Hrvatska,Makedonija ,Austrija itd itd ,a te zemlje koji spomenuo su sitnice.i njihov znacaj u svijetu je = 0.
De si Hon 'bem mu misa.
Kad ce to priznanje. Jos malo?
Kosovo ce ostati gde jeste i ne moze pobjec od Srbije.
bobparker is offline  
Old 16.01.2007., 19:44   #65
Quote:
Honesty kaže:
Priznace naj mocnije zemlje USA ,Njemacka,Francuska ,Italija,Engleska ,Chvajcarska,Albania,Slovenija,Hrvatska,Makedonija,Austrija itd itd ,a te zemlje koji spomenuo su sitnice.i njihov znacaj u svijetu je = 0.

Honesty ti si genijalac.
Odusevljava me decko, a znam da se ne zajebava
Poznat ti je stav Angele Merkel po pitanju Kosova.

Evo ja cu prvi da priznam nezavisnost Kosova, i da ti cestitam, pod uslovom da se razeljeni Srbi vrate u svoje kuce, da Srbi dobiju status konstitutivnog naroda, kulturne i ekonomske autonomije, i da se indijanci uzdrze od nasilja i paljenja hriscanskih verskih objekata.
Henry_Kinasky is offline  
Old 16.01.2007., 19:49   #66
Quote:
bobparker kaže:
De si Hon 'bem mu misa.
Kad ce to priznanje. Jos malo?
Kosovo ce ostati gde jeste i ne moze pobjec od Srbije.
Tu sam u slobodnoj drzavi
Nije nam toliko vazno vrijeme ,ali sadrzina ,a to je neovisnost
Kako dobro i ti znas Kosovo ce ostati gde jeste ,a ona je van Srbije vec 8 godina .
Honesty is offline  
Old 16.01.2007., 19:54   #67
Quote:
bobparker kaže:
De si Hon 'bem mu misa.
Kad ce to priznanje. Jos malo?
Kosovo ce ostati gde jeste i ne moze pobjec od Srbije.

Evo bre bob tu sam u slobodnoj drzavi (cta znaci to koju sam ocrnio)

Nije vazno vrijeme ,ali sadrzina a to qe biti neovisnost .

Dobro si rekao Kosova ce ostati tamo gde jeste ,a ona je van Srbije vec 8 godina
Honesty is offline  
Old 16.01.2007., 19:57   #68
Quote:
Honesty kaže:
Tu sam u slobodnoj drzavi
Nije nam toliko vazno vrijeme ,ali sadrzina ,a to je neovisnost
Kako dobro i ti znas Kosovo ce ostati gde jeste ,a ona je van Srbije vec 8 godina .
E nije ti slobodna drzava kad se naoruzani stranci secu po njoj.
Vidim da vam vrijeme nije vazno, prodjose tolike godine.
Jeste van zakona Srbiije, al je mnogo blizu i sigurno ce opet zavisiti od nje.
I politicki i ekonomski.

To sto si ocrnio pitaj Hrvate sto znaci, to sam od njih preuzeo.
bobparker is offline  
Old 16.01.2007., 20:18   #69
Quote:
Henry_Kinasky kaže:

Honesty ti si genijalac.
Odusevljava me decko, a znam da se ne zajebava
Poznat ti je stav Angele Merkel po pitanju Kosova.

Evo ja cu prvi da priznam nezavisnost Kosova, i da ti cestitam, pod uslovom da se razeljeni Srbi vrate u svoje kuce, da Srbi dobiju status konstitutivnog naroda, kulturne i ekonomske autonomije, i da se indijanci uzdrze od nasilja i paljenja hriscanskih verskih objekata.
Nisam ja pogrijesio sto sam rekao da Srbija bice prva koja ce priznati Kosovu kao nezavisno.
Sve dok vasi indianci koji su ubijali zena i dijece, i palili po citavu Kosovu ne budu isasli pred sudom ,dok se Srbija ne plati stetu koja je ucinila ,vratiti imovinu koju je ukrala,dok Srbija ne da informacije za 2000 nestali albanaca dok Srbija ne trazi izvinjenje zlocina koja je ucinila ,tesko je rijeci za povratak izbeglica ,zbog toga sto ranjavanja kod nas jos su neizlecene(sigurno ovu boldiranu ces razumijeti iako nisam mozda dobro formulisao).
I normalno srbi treba priznati realnost na Kosovu.Kad se to desavaju ,a mora se Srbija stime da pomisli ozbilno.
Kosovo ce da bude drzava ravnopravni svi njeni gradjana,za to ne brini,jer vlada Kosova vise se pobrinjava za srbe nego za ostale manjine.
Honesty is offline  
Old 16.01.2007., 20:31   #70
Quote:
Henry_Kinasky


[QUOTE
kaže:
Polako burazeru, polako.
Kosovo, zatim ide zapadna Makedonija, pa Ulcinj, a na kraju najtvrdji orah Grcka.
Pa ne zurim burazeru

Zaboravio da u Velikoj Albaniju spadaju i dobar teritorija Uze Srbije sve do Nisa jer do tamo mi smo bili ali u godinama od 1870 desavao etnicko ciscenje .
To znaci da neovisnost Kosova nema nista sa Velikom Albanije


Quote:
Zelena transferzala postoji u mislima islamskih fundamentalista (ne obicnih Albanaca ili Bosnjaka).
To je Albanija-Kosovo-Sandzak-BiH
Fundamentalizam na Kosovu i albaniju nikada nije bilo prisutan ,iako vasa propaganda dosta govorilo o tome . Demokratski svijet nikada nije pomogao fundamentaliskim zemljama.Prestanite stim propagandom da se ne umorite od toga ,jer nema nista od toga .

Quote:
Preko 300 000 srpskih izbeglica ima, sigurno da nije bilo etnickog ciscenja na Kosovu.
Mislis sa Kosova ,ma ne bre ako mislis tako ,Jer na Kosovu nikada nije bilo vise od 200 hiljada srba.
Kad nekome pravis groblje padnes sam na njoj.

.
Quote:
A Srbija nije demokratska drzava ?
Nadam da ce biti u buducnosti
Honesty is offline  
Old 16.01.2007., 20:37   #71
Quote:
bobparker kaže:
E nije ti slobodna drzava kad se naoruzani stranci secu po njoj.
.

U mnogim zemljama postoje americke baze pa cak i u Njemackoj .Mozemo rijeci da ta drzava nije slobodna ?
NATO quva granice Kosova

I Srbija samovolno je trazio da amerika podigne jednu bazu ,dali to znaci da vi hocete biti neslobodni?
Honesty is offline  
Old 16.01.2007., 20:59   #72
Hon, ne zanima mnogo ljude ovdje Kosovo, to je mala drzava sa malo stanovnika i nebitna.
Da nije deo Srbije verovatno ga nebi niko ni pomenuo.
A i da dobijete drzavnost opet ste niko i nista.
bobparker is offline  
Old 16.01.2007., 21:06   #73
Quote:
Henry_Kinasky kaže:

Honesty ti si genijalac.
Odusevljava me decko, a znam da se ne zajebava
Poznat ti je stav Angele Merkel po pitanju Kosova.

Evo ja cu prvi da priznam nezavisnost Kosova, i da ti cestitam, pod uslovom da se razeljeni Srbi vrate u svoje kuce, da Srbi dobiju status konstitutivnog naroda, kulturne i ekonomske autonomije, i da se indijanci uzdrze od nasilja i paljenja hriscanskih verskih objekata.
Sine,i ti me zasmejavas tvojom ozbiljnoscu.Kao prvo nadji nekog macka pa okaci o rep to tvoje priznanje.Kao drugo, nemoj da sanjas da nekih 5% Srba,sa tendencijom sukcesivnog smanjenja da ce biti konstituivni narod.Kao trece,indijanac ti tata sto te napravio.Pod 4,na Kosovu nemate nikakve verske objekte,jer nikad niste imali kulturu gradjenja (samo rusenja).Sve te objekte koje smatrate svojima,samo ste ih svojatali,to su nasi objekti iz vremena dok su vecina albanaca na Kosovu bili hriscani,vi ste umeli da gradite jedino supe,koji je bila puna ruralna Srbija.I za finale, pozdrav za tebe,nema ljutis !
hrko is offline  
Old 16.01.2007., 22:13   #74
Quote:
bobparker kaže:
Hon, ne zanima mnogo ljude ovdje Kosovo, to je mala drzava sa malo stanovnika i nebitna.
Da nije deo Srbije verovatno ga nebi niko ni pomenuo.
A i da dobijete drzavnost opet ste niko i nista.
Joooooooooj ,a vi ste mi neko? 60 % penzioneri.Uh bas sam preterao,bice da je ngde oko 45%.O, pardon ,vas i rusa 200 mil.A nas je skoro 6-7 milijoncica...pa sobzirom na obzir ...tu smo nedje
hrko is offline  
Old 16.01.2007., 23:57   #75
Quote:
KulinBan kaže:
da li bi to mogla biti Hrvatska ili Bosna?
Ja nisam znao da postoji država koja se zove "bosna"............:rolley es:
Zrinski is offline  
Old 17.01.2007., 11:46   #76
Quote:
jesenina kaže: Pogledaj post
1. iz vise razloga
Hrvatsku i Kosovo nemozes uporedivati. Hrvatska je u bivsoj SFRJ bila federalna jedinica sa obiljezjima drzavnosti, dok je Kosovo uvijek bio u sastavu Srbije

2. Tocno je da su u poslijednih 100 god., unatoc nominalnoj autonomiji, Srbi vrsili dominaciju nad njima,( danas je obrnuto) ali ta cinjenica se moze rijesiti i na drugi nacin, a ne stvaranjem drzave Kosova.
Moguce i vjerojatne poslijedice drzave Kosovo:
- Velika Albanija
- pretenzije razbijanja Makedonije
- otimanje Sandzaka
- pripajanje RS Srbiji ( sto mislis sta ce biti sa Hrvatima u Bosni nakon toga)
- sukobi sa Crnom Gorom
- kamen temeljac novim oruzanim sukobima na ovim prostorima
- duboku sveopcu frustriranost i agresivnost Srba
- jacanje mitologije o " o srskoj otadzbini " u dijelovima Hrvatske i pojacane pretenzije za isto ( i daanas im je u vecini partrijskih programa tkzv. rsk)
- jacanje radikalizma i cetnistva u Srbiji
To su samo neke od posljedica drzave Kosovo i nijedna, bas nijedna nije u interesu Hrvatske.
Iako razumijem razmisljanja na principu " desilo im se ono sto su nama ucinili, ili jos gore", to su osvetnicka a ne racionalna politicka razmisljanja u interesu drzave Hrvatske. A mi moramo voditi racionalnu politiku.
Promjene drzavnih granica nema, osim dogovorno, i ja nevidim mogucnost da ce Srbija u dogledno vrijeme priznati tu drzavu, pogotovo glede duboke povezanosti skoro svakog Srbina sa Kosovom, i njihovu identifikaciju sa njime, sto ja osobno nerazumijem ( i nemoram razumijeti) ali akzeptiram cinjenicu da je Kosovo sastavni dio Rep.Srbije,; sumnjam da ce ta drzava biti priznata od glavnih cimbenika svijeta.
I na kraju sve moguce napetosti i nemiri na tom podrucju Evrope kociti ce privredni , Turisticki i sveopce napredovanje Hrvatske ( bez obzira bila ona ili nebila clanca EU)
Potpis
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 19.01.2007., 09:19   #77
1. radikalizam u srbiji ne moze biti veci. Sto je srbija manja, to ce radikalizam biti manji
2. sveopća agresivnost i frustriranost srba? pa molim te... moj osobni vrijednosni stav jest da frustriraniji i agresivniji ne mogu biti više nego što jesu.
3. velika albanija? super... ako joj treba financijski pomoći, hrvatska bi trebala biti tu... razlog? radi rjesavanja problema pod točkom 2
4. sukobi sa Crnom Gorom? ma daj molim te...
Taroth is offline  
Old 06.02.2007., 10:45   #78
Rat za sjever Kosova

BEOGRAD - Američka Centralna informativna agencija (CIA) sačinila je dokument u kom piše da u naredna dva meseca postoji mogućnost "rata niskog intenziteta" na Severnom Kosovu, koje je skoro stoprocentno naseljeno Srbima. Zbog toga su, kako saznaje Kurir, tokom vikenda iz sedišta CIA u Lengliju poslali preporuku Beloj kući da u tom regionu pojačaju svoje vojno prisustvo i spreče da situacija izmakne kontroli.

- U izveštaju CIA se upozorava da će u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosmeta, srpski političari sa severa proglasiti otcepljenje opština Zubin Potok, Leposavić, Zvečan i Kosovska Mitrovica. CIA na osnovu operativnih podataka predviđa da će potom sa teritorije Srbije biti ubačena paravojne formacije, "dobro obučene, iskusne, regrutovane mahom iz redova bivše JSO", koje bi mogle da izazovu pometnju i "implementaciju Ahtisarijevog plana učinile teško ostvarljivom" - navodi izvor Kurira iz stranog diplomatskog kora u Beogradu, koji je imao uvid u dokument CIA.

Amerkanci procenjuju da bi na Kosmet moglo biti ubačeno nekoliko stotina paravojnika iz Srbije i predlaže da se hitno iz Makedonije u Kosovsku Mitrovicu prebaci "najmanje tri bataljona" NATO vojnika.

Lider pokreta "Samoopredeljenje" Albin Kurti je, nezadovoljan Ahtisarijevim predlogom rešenja statusa Kosova, najavio velike demonstracije, ali nije isključio ni mogućnost novog rata.
Ako se budu stvorile dodatne srpske opštine, i sve one budu bile horizontalno povezane i vertikalno sa Beogradom, onda ćemo imati jednu novu srpsku republiku po bosanskom uzoru na Kosovu - dodao je Kurti.
bobparker is offline  
Old 06.02.2007., 11:07   #79
To je toliko složeno pitanje da ne znam što bih na to rekao. Srbi bez pomoći Srbije nemaju šanse. Hoće li Srbiji biti dopušteno da tu pomoć šalje (nisam siguran da bi par dobro obučenih i "prošvercanih" jedinica iz Srbije bilo dovoljno).

S druge strane, čini mi se da bi takav scenarij Rusima najviše odgovarao, u smislu stvaranja presedana stvaranja teritorija po etničkim granicama, a ne po bilo kakvim prethodnim, republičkim i autonomijskim. Mislim da Rusima treba taj presedan i da bi mogli podržati Srbiju u tom pravcu.
zelenbrijeg is offline  
Old 06.02.2007., 11:11   #80
Quote:
bobparker kaže: Pogledaj post
Zbog toga su, kako saznaje Kurir....


Za neupucene, zuti tisak.
Vanjushka is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.