Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 13:42   #5041
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Plaćaš 2/3 u 5 rata i onda si završio jer je tako navedeno u presudi.
znači ipak moram po 1040 kn mjesečno, tako 3 mjeseca i onda 4 mjesec samo onih 200-300 kn do iznosa od 2/3 ukupnog iznosa?

ne mogu odmah platit 2/3 iznosa?
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:43   #5042
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zabrana počinje tek kad ti policija pošalje obavijest o zabrani a do onda možeš vozit tj.mogao si se vozit.
Aaaa. Dobro je znati.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 16:33   #5043
na koji način FO podniosi prekršajnu prijavu protiv druge FO iz domena prometa?

Hvala.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 09:35   #5044
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Piše: određuje se obročna otplata novčane kazne u iznosu 5200 kn u 5 jednakih mj. obroka....., a ukoliko okrivljenik na taj način uplati 2/3 izrečene kazne, smatrat će se da je ukupna novčana kazna plaćena u cijelini!
693.34 kn svaki od 5 narednih mjeseci.

Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
ne mogu odmah platit 2/3 iznosa?
Možeš ako ih imaš.3466.67 kn.

Quote:
girling kaže: Pogledaj post
na koji način FO podniosi prekršajnu prijavu protiv druge FO iz domena prometa?

Hvala.
Prošetaj do prekršajnog suda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:37   #5045
Question Da li postoji zastara na minus na računu, i za kredit?

Pozdrav svima,
zanima me da li postoji zastara za minus i kredit.
Prvo je minus na računu iz 2007, na izvješću mi piše status utuženje.
Drugo je kredit, također 2007, zadnja rata plaćena 2010 godine. Status također utuženje. Ima li uopće mogućnosti zastare, i kad bi ona trebala nastupiti za ove primjere?
Unaprijed hvala,
laraluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:24   #5046
skinuli su mi sa racuna odredenu svotu
koliko vidim na internet bankarstvu radi se o prekrsajnoj kazni
sad me zanima kako da ja saznam o cemu i kojoj kazni se radi ?
i dali je ta kazna sad u potpunosti placena posto je na racunu ostalo jos novca ?
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 11:10   #5047
Idi ili nazovi banku.
Vjerovatno je sve plaćeno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:34   #5048
moze pomoc
imao sam prometnu nesrecu koje je skrivilo taxi vozilo. Taxist je brzo vozio i imao je nesto malo alkohola. Dosla je hitna i policija. Dobio sam schanzov ovratnik. Sad me zanima naplata stete. Prvi put mi se tako nesto dogodilo i sad su svi puni savjeta a ja ne znam koga da poslušam.
Koji mi je sljedeci korak, sto da napravim?Gdje da idem, sta s tim sto imam ovratnik? Da li da uzimam odvjetnika ili sta?
Osiguran sam u Jadranskom osiguranju.
Svaka pomoc mi je dobro dosla. hvala unaprijed!
kyl7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:13   #5049
ovako, tatu mi je u trecem mjesecu lupio auto i prije par dana dobio je potvrdu od osiguranja o prijemu njegovog odstetnog zahtjeva, zanima me zna li netko koliko traje taj postupak?
joc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 00:05   #5050
Koliko treba vremena da kazna za remećenje javnog reda i mira ode u zastaru? Dobio sam u 1. mjesecu 2013. kaznu na koju sam se žalio, danas (22 mjeseca kasnije) mi je stigao odgovor na žalbu. Kada nastupa zastara i mogu li se žaliti nekoj višoj istanci da odužim ovaj postupak i otjeram ga u zastaru?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 21:58   #5051
Odgovoreno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 18:53   #5052
Protiv mene se vodi postupak pred prekršajnim sudom. Zastara nastupa uskoro. Da li se apsolutni rok zastare može produžiti jer nisam bio na nekoliko ročišta radi bolesti. Ako da prema kojim kriterijima se određuje produžetak roka za zastaru. Napominjem da nemam doznake za bolovanje jer ne radim. Hvala unaprijed na odgovoru
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 22:44   #5053
Zastara je 4 godine od počinjenog prekršaja.I fajront.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 13:14   #5054
Zastara je u biti pet godina, evo što je pisalo o tome : http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...-za-nos-974063
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:01   #5055
To je nešto drugo u novinama.

Ovdje se radi o čl.13 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 01:33   #5056
Zaustavilo me ima 4 godine i napuhao sam 1.68 i dosao mi je poziv na sud.buduca da sudca nije bilo trenutno,a ja nisam imao vremena cekati,njegova daktilografkinja mi je urucila prijavu od policije na kojoj pise kad sam zaustavljen i sta me se tereti...ali na toj prijavi pise sasvim krivo vrijeme odnosno pise da san zaustavljen u toj i toj ulici u 14 i 45 sta ne odgovara istini buduci da san uhvacen u 2 sata i 45 ujutro..sta mogu,jel se da ista izvuc jer sutra odnosno danas idem na sud dati izjavu..hvala na pomoci
__________________
.
__________________
.
NALER is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 08:11   #5057
Ako je prošlo 4 godine od prekršaja onda je predmet u zastari.
To ćeš reći sucu a on će ispravit i idete dalje sa postupkom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 19:47   #5058
Ne znam gdje da pitam pa ću ovdje, naime žena mi je opljačkana na radnom mjestu, pljačkaš je uhvaćen i priveden, opljačkao je još oko desetak poslovnica. Ona je obavila prepoznavanje i razgovor s inspektorima i tužiocem. Pozvana je na sud gdje će morati svjedočiti pred optuženikom, skupa sa svim ostalim ženama.

E sad, pošto taj optuženik živi par sto metara dalje od mjesta gdje mi žena radi, postoji mogućnost osvete (pošto je takav osvetoljubiv čovjek). Ako žena ode na sud, svjedoči, optuženik dobije kaznu zatvora (priča se oko 6mj+6mj uvjetno), izađe nakon 6mj, mi možemo očekivati prilično velik problem. Žena se boji svjedočiti. Policija (a ni tužioc) nije odlučila izaći u susret s bilo kakvim oblikom zaštite, osim prijetnje kaznom u iznosu od 50 tisuća kuna ili 30 dana zatvora ako žena odbije svjedočiti. Iziričito nam je rečeno da ona MORA izaći pred suca u istoj prostoriji gdje se nalazi i optuženik. Koji su instrumenti zaštite, a da žena ostane anonimni svjedok tj da optuženik ne vidi da je ona svjedočila protiv njega?
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 12:23   #5059
Pozdrav svima.

Slučaj je ovakav. Prošle godine početkom 12. mjeseca, vozim se navečer u pola 12 Horvaćanskom, vraćamo se ja i društvo iz kazališta i 5 metara od semafora prebaci se sa zelenog na žuto. S obzirom da sam se kretao brzinom 50-60 km/h, uvjete na cesti (mokro i sklisko), nikoga drugog osim mene na raskršću, nisam ni pokušavao kočiti nego sam jednostavno još malo ubrzao da prođem raskrižje što prije.

Rekli bi, situacija u kojoj se svatko od nas, tko je svakodnevno u prometu u ZGu bar sat vremena, nađe bar jednom.

Nakon što sam prošao raskrižje, primjetim iza sebe policiju s rotacijom. Zaustavim se odmah, policajac traži vozačku i prometnu, ja mu dam, alkotestira me, rezultat 0.0, pita me za opremu, ja mu pokažem svu opremu i na kraju me doslovno ovako pita: "A crveno?". Ja ga pitam: "Koje crveno?" i usput mu objasnim situaciju koliko sam bio od semafora, kakvi su uvjeti, nigdje nikoga na cesti itd. On samo uzme papire, da svom kolegi na suvozačkom sjedalu i kolega to zapiše u tekicu. Nakon što mi je vratio papire, pitam ih što sad i što mogu očekivati i dobijem odgovor od prvog policajca: "Ono što si napravio".

Da sad skratim priču, policajac bez rotacije nakon toga prođe na crveno, dvaput skreće bez žmigavca i nakon što ja to sve vidim, zaustavim ja njega i pitam ga za podatke jer želim navesti u svojoj žalbi i način ophođenja prema meni, a on mi na to odgovori "Gle, nisam ni vezan". Na kraju mi da podatke. Suma sumarum: bahatost i arogancija na kvadrat. Sasvim nepotrebno, neprikladno i bez imalo respekta kojeg bi trebao imati s obzirom da bi gnjida bila kruha gladna da ja i svi vi koji radite u realnom sektoru ne dajete pare za njegovu plaću.

Istog trena kad sam dobio podatke, odem u njegovu policijsku postaju sa svoja 4 svjedoka (1 svjedok sa mnom u autu i 3 svjedoka u autu iza policijskog!) kako bih uložio prigovor na postupanje policajca. Oni svi zbunjeni tamo i kažu mi da najbolje da dođem sutra ujutro kod načelnika jer se radi o ozbiljnim optužbama. Ujutro se malo informiram i dobijem informaciju iz Ministarstva da je najbolje da uložim prigovor službenim kanalom jer ako idem preko načelnika to zna zapeti po kojekakvim ladicama. Uložim prigovor službenim kanalom isti dan i iznimno uljudan čovjek iz Ministarstva mi kaže da je MUP po zakonu dužan odgovoriti na pritužbu u roku 30 dana. 59. dan od ulaganja pritužbe sam dobio odgovor i to nakon što sam zvao Minstarstvo nekoliko puta da provjerim gdje je zapelo i nakon što mi je sasvim pristojna žena pomogla i sat i pol tražila gdje je predmet. Zaključak je, naravno, da je policajac anđeo.

Nakon navodnog počinjenja prekršaja, dobivam prekršajni nalog s optužbom da sam prošao crveno. Ulažem prigovor, navodim svjedoke, čak prilažem i pritužbu na ophođenje policijskog djelatnika. Poziv na sud dobivamo ja, jedan moj svjedok i policajac. Na prvo ročište odazivamo se ja i moj svjedok koji potvrđuje moju priču i izričito navodi da se crveno svjetlo na semaforu upalilo tek nakon što sam prošao raskrižje. Policajac se na prvo ročište nije odazvao. Sutkinja mi kaže da ću dobiti poziv na drugo ročište na koje će opet biti pozvan i policajac. Dolazim na drugo ročište, dolazi i policajac. On, naravno, ostaje pri svojoj priči da sam prošao na crveno i navodi još nekoliko netočnih navoda, npr. da je na raskrižju u tom trenutku u lijevoj traci bilo 4, a u desnoj 3 vozila dok je stvarna situacija bila da na raskrižju nije bilo nikoga. Dakle - gnjida bjesomučno laže. Sutkinja nakon toga izvrši, po meni, apsurdan, smiješan i retardiran postupak zvan - suočavanje. Naime, smiješno je da se sudska odluka donosi na temelju gledanja u oči dviju suprotnih strana bez ikakvih konkretnih dokaza - video zapisa, fotografije, vjerodostojnih svjedoka itd.

Ako je bitno za cijelu priču, a vjerujem da je, u policijskom autu je bilo ukupno 4 policajca od kojih, koliko znam, nijedan nije doveden pred sud kao svjedok.

Uglavnom, sutkinja mi kaže da će presudu donijeti 20.11. (jučer) i da ću doma dobiti sudsku odluku.
Zanima me, što u slučaju da ta sudska presuda bude nepovoljna za mene u smislu novčane kazne i oduzimanja VD? Mogu li se žaliti nekoj višoj instanci i što u pravilu mogu očekivati?

Čekam i živim za dan kad će policajci imati montiranu kameru na svom automobilu i mikrofon na ramenu koji snima njihovo ophođenje s ljudima. Ako se nas u realnom sektoru ocjenjuje po 1000 parametara i na temelju toga nam se određuje plaća, ne vidim zašto se i njih ne bi ocjenjivalo i kažnjavalo nesposobne, a poticalo dobre.
eustahije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 12:52   #5060
Quote:
eustahije kaže: Pogledaj post

Čekam i živim za dan kad će policajci imati montiranu kameru na svom automobilu i mikrofon na ramenu koji snima njihovo ophođenje s ljudima.
Potrošio si žalbe tj.žalbu.

Njegovo ponašanje prema tebi može rezultirat da ga se kazni disciplinski što nikako ne briše tvoj prekršaj (kad ga napraviš).A ta kamera ne mora bit okrenuta prema tebi da bi se utvrdio prekršaj,može te vidjet i s boka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.