Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2010., 17:36   #201
Quote:
zokys kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Molim savjet oko izbora kosilice.
Zanima me leđni model za teže pristupačne terene...

Izbor je Stihl FR 350 ili Husqvarna 152 RB. Koji je vaš savjet?

Husqvarna je cca. 1000 kn povoljnija. Da li je netko već ima?

Hvala!
Gledaj koji stroj ima duže jamstvo i za koji ti je bliži/jeftiniji servis.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 12:45   #202
Jonsered BC 2126 trimer

Imam ponudu za 2.000,00 kn.
Zanima me jel taj trimer vrijedi novaca. Ja sam totalni početnik u uređivanju vrta, košnji i sl. pa me zanimaju informacije osoba s iskustvom.
Nema baš previše informacija o tom trimeru na netu, osim da se radi o "američkom" modelu, kaj god to značilo?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 09:07   #203
MTD 790 Trimerica

Ljudi,
Želio bih Vas obavijestiti o slaboj kvaliteti i nekorektnosti servisera i uvoznika Motorama. Na kosilici se raspala radilica, njen zamašnjak je napravljen kao nekoliko povezanih limova i jedan od njih je puknuo na osovinici klipa. Odlomljeni komad je uništio klip i cilindar. U Motorami ne priznaju garanciju, za njh je uvijek kriv kupac koji ili nije ispravno koristio uređaj ili nije koristio odgovarajuće ulje ili već nešto treće. Kvar ima veze isključivo s tvorničkom greškom, odnosno lošim materijalom i izvedbom. Taj kvar je čest na njihovim uređajima i želim upozoriti na to i odnos servisa. Da se radi o tvorničkoj grešci potvrdili su mi u drugim servisima. MTD trimeri jeftiniji su 20% od kvalitetnih uređaja, vjerujte mi to brzo dođe na naplatu!
crnistakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 15:56   #204
električni trimer

interesiram se za kupnju električnog trimera,
namjenjeno za vikendicu. imam dobru kosilicu, pa mi treba samo malo pokositi oko drveća, uz rubove, oko klupica...
našao sam par modela pa ako može preporuka i na šta trebam paziti.

krescos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 16:14   #205
evo par modela i specifikacije...
koja bi bila dobra? šta moram gledati?

10. GARDOL, »GT 3524«, 350W, širina reza 24cm, dvostruka nit, debljina/dužina rezne niti 1,4mmX4m, podešavanje niti Tipp - Automatik, teleskopska drška NE, težina 1,8kg


11. GARDENA, »SmallCut 300«, 300W, širina reza 23cm, nit, debljina/dužina rezne niti 1,5mmX10m, podešavanje niti automatsko, teleskopska drška NE, težina 1,9kg


12. GARDOL, »GT 5530«, 550W, širina reza 30cm, dvostruka nit, debljina/dužina rezne niti 1,4mmX5m, podešavanje niti automatsko, teleskopska drška DA, težina 2,3kg


13. BOSCH, "ART 23 Combitrim", 400W, širina reza 23cm, nit, debljina/dužina rezne niti 1,6mmX8m, podešavanje niti Tipp - Automatik, teleskopska drška DA, težina 2,7kg
krescos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 22:50   #206
Pozdrav ekipa,

trebam trimer za kosit travu oko kuće, cca.50m2. Gledam do nekih 1000 kuna i sad sam vidio u Metrou MTD 500 za 651 HRK.

Šta mislite o toj kupovini? imate možda neki drugi prijedlog?

Hvala puno na pomoću unaprijed....

lp
Borkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 10:45   #207
Možete li mi dati savjet, gdje da servisiram kosilicu. Crkao mi je gas, odnosno najednom kosilica počne raditi kao luda sa full gasom ?! koji je to vrag?

Za sada sam jedino našao motoramu u zagrebu ali to mi je skorz na mlinovima. Jel ima neke u gorici ili oko gorice? kosilica je neki šiću miću model iz bauhausa.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 19:12   #208
Question pozdrav svima,

imam nekoliko pitanja pa se nadam da cu dobiti i poneki odgovor:
idem redom..........
imam stihl trimer fs 120 star 4 god i s njim sam jako zadovoljan, ali zemljiste koje kosim nekih cca 4000 m2 je jako neravno, kamenito i jednim dijelom kroz njega prolazi potok do kojeg je dosta strm pristup, no kako sam veliki protivnik cidokora i ostalih otrova za travu , kosim 7-8 puta u sezoni.
razmisljam o kupnji leđnog trimera pa me zanima vaše mišljenje o istima
trenutno razmatram nekoliko modela ( stihl fr 350, husqvarna 152 rb, oleo mac 446 bp, kawasaki vrs 441 s i solo 153 profy ,...ima li netko nekakvu peporuku i zna li netko postoji li zastupnik oleo mac-a u splitu.....
unaprijed zahvaljujem
__________________
bolje biti mrtav pijan , nego mrtav hladan
gorki1620 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:39   #209
pozz

Ja radim u poduzeću često sa leđnim stihl fr 450,i mogu reć samo najbolje..kawasaki je dobar jer mi kolega ima doma leđni a i ja razmišljam o kupnji..2.7 ks,plavo kućište...stihl je nekih 7500 kn a kawasaki 3800...
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 12:59   #210
Trebam pomoć...Kupujem trimer za povremenu košnju oko vikendice,drače i ponekad malo šikare koja se stvori.Kosilicu na kotačima imam za tjednu košnju tako da bi ova samo nadopunjavala ono što ova ne može + ponekad to šipražje počistiti.Ništa pretjerano kvadrature nemam ali htio bi da traje i da se može na nju montirati i nož.Pazio sam na težinu i na to da li ima sajlu ili kardanski prijenos.
Surfanjem po net-u sastavio sam neki popis modela.Prvotno sam krenuo sa cjenovnim rangom oko 2200kn.
I naišao na ove modele:
http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=57
http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=92
http://www.solo.hr/katalog.php?kateg=2&sub=2 i to ovaj model solo 109L jer bi htio da ima 2 ručke no muči me njena težina(6,2kg) dok ove prethodne su do 5 kg.
Nazvao hajster i čovjek mi je predložio da zbog kvalitete izrade se više isplati kupiti Husquarna 323RII jer ima kardanski prijenos dok ovaj gore navedena ima sajlu.Ali naveo mi je da ima i druge kvalitetnije izvedene dijelove.Razlika u cijeni 600-injak kuna pa ispada oko 2900.
Sve gore navedene imaju godinu dana garancije kao i Stihl kod kojeg sam naletio jedino na FS 55 model dvoručni koji je po meni premalo muzike za previše novca pa otpada.
I onda čisto slučajno naletim na Kawasaki:
http://www.jurec.hr/trimer-vs253s.html
I gledam težina idelna,1.6 ks,2 godine garancije,nož i glava za rezanje..Na rate ispada 2950kn pa me zanima da li bi mi vi preporučili od ovih svih navedenih modela ovaj.Još bolje ako netko ima iskustva sa navedenim modelima pa da ih podijeli sa mnom.
Da se razumijemo ovih skoro 3 tis. je maksimum maksimuma koji si ja mogu priuštiti isključivo na rate.
Pa molim iskusne da mi kažu da li da kupujem kawasaki-ja samo zbog ove jače snage ili da kupim nešto slabije..
Naravno ako netko ima još koji prijedlog modela ili dućana koji bih trebao posjetiti u Zagrebu i okolici samo naprijed...
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:37   #211
ja imam huskvarnu i zadovoljan sam, doduse imam je tek 2 god..... najveci + je sto je veoma lagana, sa 2 prsta je nosis
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 13:05   #212
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć...Kupujem trimer za povremenu košnju oko vikendice,drače i ponekad malo šikare koja se stvori.Kosilicu na kotačima imam za tjednu košnju tako da bi ova samo nadopunjavala ono što ova ne može + ponekad to šipražje počistiti.Ništa pretjerano kvadrature nemam ali htio bi da traje i da se može na nju montirati i nož.Pazio sam na težinu i na to da li ima sajlu ili kardanski prijenos.
Surfanjem po net-u sastavio sam neki popis modela.Prvotno sam krenuo sa cjenovnim rangom oko 2200kn.
I naišao na ove modele:
http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=57
http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=92
http://www.solo.hr/katalog.php?kateg=2&sub=2 i to ovaj model solo 109L jer bi htio da ima 2 ručke no muči me njena težina(6,2kg) dok ove prethodne su do 5 kg.
Nazvao hajster i čovjek mi je predložio da zbog kvalitete izrade se više isplati kupiti Husquarna 323RII jer ima kardanski prijenos dok ovaj gore navedena ima sajlu.Ali naveo mi je da ima i druge kvalitetnije izvedene dijelove.Razlika u cijeni 600-injak kuna pa ispada oko 2900.
Sve gore navedene imaju godinu dana garancije kao i Stihl kod kojeg sam naletio jedino na FS 55 model dvoručni koji je po meni premalo muzike za previše novca pa otpada.
I onda čisto slučajno naletim na Kawasaki:
http://www.jurec.hr/trimer-vs253s.html
I gledam težina idelna,1.6 ks,2 godine garancije,nož i glava za rezanje..Na rate ispada 2950kn pa me zanima da li bi mi vi preporučili od ovih svih navedenih modela ovaj.Još bolje ako netko ima iskustva sa navedenim modelima pa da ih podijeli sa mnom.
Da se razumijemo ovih skoro 3 tis. je maksimum maksimuma koji si ja mogu priuštiti isključivo na rate.
Pa molim iskusne da mi kažu da li da kupujem kawasaki-ja samo zbog ove jače snage ili da kupim nešto slabije..
Naravno ako netko ima još koji prijedlog modela ili dućana koji bih trebao posjetiti u Zagrebu i okolici samo naprijed...
Nitko više....Pa jel su svi krenuli u košnju nakon kiše pa da ne mogu podijeliti iskustva sa mnom....Čekam...
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 13:50   #213
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Nitko više....Pa jel su svi krenuli u košnju nakon kiše pa da ne mogu podijeliti iskustva sa mnom....Čekam...
Gledaj ja imam Kawasaki kupljen u Pevecu prije 2 godine i mogu ti reći da sam jako zadovoljan, mislim da ima nešto manje od 3 ks, ima sajlu i kosi ko lud. Tada me je koštao 2800 kuna, dok je takav sličan model bio kod ovlaštenog oko 1600 kuna skuplji tako da se nisam dvoumio premda je iz Peveca Ima neka razlika među njima ali i na mom piše made in Japan. Ja sa njim najviše kosim sa nožem jer imam tri maslinika koje pokosim ( oko 8500m2) tako da onu plastičnu nit jako slabo koristim, a kad sam je potrošio nisam znao kako je motati za staviti. Taj nož sam toliko već ravnao i oštrio da već moram kupiti novi jer često zakačim kamenje.
Ako bih kupio trimer ponovno bih uzeo isti samo što više nebih našao tako povoljno. Htio sam tada kupiti i Stihl ali kad sam vidio koliko je skuplji za istu jačinu odmah sam odustao.
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 13:59   #214
Quote:
kodeks1 kaže: Pogledaj post
Gledaj ja imam Kawasaki kupljen u Pevecu prije 2 godine i mogu ti reći da sam jako zadovoljan, mislim da ima nešto manje od 3 ks, ima sajlu i kosi ko lud. Tada me je koštao 2800 kuna, dok je takav sličan model bio kod ovlaštenog oko 1600 kuna skuplji tako da se nisam dvoumio premda je iz Peveca Ima neka razlika među njima ali i na mom piše made in Japan. Ja sa njim najviše kosim sa nožem jer imam tri maslinika koje pokosim ( oko 8500m2) tako da onu plastičnu nit jako slabo koristim, a kad sam je potrošio nisam znao kako je motati za staviti. Taj nož sam toliko već ravnao i oštrio da već moram kupiti novi jer često zakačim kamenje.
Ako bih kupio trimer ponovno bih uzeo isti samo što više nebih našao tako povoljno. Htio sam tada kupiti i Stihl ali kad sam vidio koliko je skuplji za istu jačinu odmah sam odustao.
E ovo se zove pomoć.....
Nekako sam naginjao tom kawasaki-ju zbog omjera uloženo dobiveno a sad si mi samo potvrdio da sam u pravu.Ma uzet ću i ja njega pa neka kosooki radi....Ima 2 godine garancije pa me ne brine...Da, stihl je stvarno veoma skup..A kad pogledam i bilo koju drugu marku poput husqvarne ili jonsered-a koji su jeftiniji od stihl-a ovak kosooki je povoljniji...Tako da hvala..I kupi nož novi(100kn max)- obavezno jer ako si ga već oštrio i ravnao može bit da nije više 100% u centru a onda zna se dogoditi da trese jako kad se zarotira pri jačem gasu pa shebeš osovinu....pozz
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 19:37   #215
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
E ovo se zove pomoć.....
Nekako sam naginjao tom kawasaki-ju zbog omjera uloženo dobiveno a sad si mi samo potvrdio da sam u pravu.Ma uzet ću i ja njega pa neka kosooki radi....Ima 2 godine garancije pa me ne brine...Da, stihl je stvarno veoma skup..A kad pogledam i bilo koju drugu marku poput husqvarne ili jonsered-a koji su jeftiniji od stihl-a ovak kosooki je povoljniji...Tako da hvala..I kupi nož novi(100kn max)- obavezno jer ako si ga već oštrio i ravnao može bit da nije više 100% u centru a onda zna se dogoditi da trese jako kad se zarotira pri jačem gasu pa shebeš osovinu....pozz
Dobro da si me podsjetio za ovaj nož, bolje zamijeniti nego da plaćam skupe popravke. Kako sam rekao ovaj Kawasaki nije bio isti kao kod ovlaštenog predstavnika, vjerojatno ga je Pevec u tim zlatnim godinama dok mu je bilo bajno, nabavio u ogromnim količinama i zato dobio rabat. Nedavno sam bio u Pevecu i vidio sam sličan po cijeni od preko 3000 kuna, kad sam nedavno kupovao ulje za glavu kod tog predstavnika rekao mi je da ovi trimeri iz Peveca imaju sa njihovim zajedničko jedino motor, premda na šipki od moga piše Made in Japan pa sada .....šta je točno
Kako sam rekao, ja moj napunim gorivom do vrha i dva sata ne stajem, jeste da se umorim ko magarac.....
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:44   #216
Quote:
kodeks1 kaže: Pogledaj post
Dobro da si me podsjetio za ovaj nož, bolje zamijeniti nego da plaćam skupe popravke. Kako sam rekao ovaj Kawasaki nije bio isti kao kod ovlaštenog predstavnika, vjerojatno ga je Pevec u tim zlatnim godinama dok mu je bilo bajno, nabavio u ogromnim količinama i zato dobio rabat. Nedavno sam bio u Pevecu i vidio sam sličan po cijeni od preko 3000 kuna, kad sam nedavno kupovao ulje za glavu kod tog predstavnika rekao mi je da ovi trimeri iz Peveca imaju sa njihovim zajedničko jedino motor, premda na šipki od moga piše Made in Japan pa sada .....šta je točno
Kako sam rekao, ja moj napunim gorivom do vrha i dva sata ne stajem, jeste da se umorim ko magarac.....
Siguran sam da bi trebao promijeniti nož,to ti je dobro ulaganje za budućnost.Pevec je sigurno to napravio a ti si dobro profitirao..Super...Očito je dovoljno kvalitetno složen...Imaš dobar prosjek potrošnje...Hvala na odgovorima,sutra odoh u kupnju...
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 13:22   #217
Pitanjce

Ok, znalci.
Trebam kosilicu do nekih 2,5 soma kuna, da je samohodna i da ima sakupljač.Ako je moguće oko 5 K.S.
Savjeti
Thx
Denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 13:23   #218
Pitanjce

Ok, znalci.
Trebam kosilicu do nekih 2,5 soma kuna, da je samohodna i da ima sakupljač.
Površina je cca 800m2, ravan teren.
Ako je moguće oko 5 K.S.
Savjeti
Thx
Denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 07:29   #219
Ja imam Hondinu u Castel Garden kucistu, 5,5 ks. Doduse prije dvi godine je bila nesto iznad 3k kn.
Sigurno ces nac odgovarajucu i za 2,5 k, samo pazi da imas dio uzet rezervnih dijelova.
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:38   #220
Pronasao sam striznu kosilicu kawasaki 750 eta (duga je prica kako sam je pronasao), na onim nozevima jedan od cesalja je polomljen, da li se moze istokarariti pa zavariti ili mogu kosilicu otpisati?
Drugo pitanje je, da li se na toj kosilici taj dio za kosenje moze skinuti, i staviti neki dodatak za frezanje.

Totalni sam pocetnik u ovim stvarima pa ne zamjerite ako lupam totalne gluposti
skokovi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.