Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2014., 00:31   #521
10 tjedana, 165 cm, 45 kg, jos se nista ne vidi. btw, drago mi je da nisam jedina mrsavica.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 18:55   #522
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Meni su sa 12 tjedana izmjerili 46.4kg, digitalna vaga, a onda drugi tjedan se vazem kod drugog doktora na onoj obicnoj sa utezima i kaze zenska jedva 45!!! Wtf??

Kojoj vagi vjerovati? Oba puta je mjerenje bilo ujutro, samo sam vode popila... I oba puta skinula cipele, jos sa drugi put bila malo deblje obucena.

A kaj se tice trbuha, nesto se vidi, al mislim da je to jos uvijek napuhnutost.
Ma ne brini, normalna je da ti težina varira kilu-dvije..

Meni je dok. rekao, kako sam sitna i imam uske bokove, da će mi buša samo odjednom početi bujati, i tako je stvarno i počelo

Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
10 tjedana, 165 cm, 45 kg, jos se nista ne vidi. btw, drago mi je da nisam jedina mrsavica.
Je, tak je to kod nas meni se počeo nazirati sa 16 tt, a sad u 20. tt, baš se lijepo zaokružio
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 21:53   #523
danas mi je medicinska sestra mjerila tlak i rekla "ajme, koja tanka ručica ... čudo je da si uopće ostala trudna.".
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 08:26   #524
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
danas mi je medicinska sestra mjerila tlak i rekla "ajme, koja tanka ručica ... čudo je da si uopće ostala trudna.".
Da, trudnoca je bas usko vezana za debljinu ruke
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 10:06   #525
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
danas mi je medicinska sestra mjerila tlak i rekla "ajme, koja tanka ručica ... čudo je da si uopće ostala trudna.".
ma to ti je ništa u mom mjestu (mala sredina) već su me otpisali kao neplodnu zato jer sam sitna i mršava
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 10:20   #526
ma, sve znam, ali eto ...

čini mi se da ljudi puno lakše izgovaraju zgražanje nad mršavim ljudima nego nad debljim. ne kažem da bi bilo u redu neukusno komentirat nekoga ko ima višak kila, dapače, ali nije mi jasno zašto je općeprihvaćeno da je u redu mršavima reć da su premršavi, i to na neprimjerene načine.

ok, ovo je za neku drugu temu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 22:20   #527
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
Da, trudnoca je bas usko vezana za debljinu ruke

lol umrla sam od smijeha na ovo
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 13:10   #528
evo još jedne takve, 156 cm, 42 kg na prvom vaganju sa 12 tt, na onoj vagi s utezima kod gin.
u isto vrijeme moja digitalna doma je pokazivala 44 kg.

zadnji pregled, s 20 tt, 44,5 kg kod gin. sad sam 22 tt i vaga doma pokazuje 47-48 kg

meni je trbuh iskočio u zadnja 3-4 tjedna onako polako počeo i sad je već pravi trudnički imala sam struk 58 cm, istaknut, potpuno ravan trbuh, sad je 78 cm
ništa se nisam udebljala u nogama, dupetu i to, samo su mi sise narasle broj i pol sigurno i taj trbuh koji mi je prekrasan i skroz sam si zgodna trudnica

sve poznanice su se jako udebljale u trudnoći i nisu nikad skinule kile pa sam ja posebno na udaru komentara, te malo si dobila te uopće ti se ne kuži da si trudna odozada

najbitnije je da se beba dobro razvija, mene je sestra pohvalila zadnji put i za kg i za tlak.
helianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 14:06   #529
Quote:
helianthus kaže: Pogledaj post
evo još jedne takve, 156 cm, 42 kg na prvom vaganju sa 12 tt, na onoj vagi s utezima kod gin.
u isto vrijeme moja digitalna doma je pokazivala 44 kg.

zadnji pregled, s 20 tt, 44,5 kg kod gin. sad sam 22 tt i vaga doma pokazuje 47-48 kg

meni je trbuh iskočio u zadnja 3-4 tjedna onako polako počeo i sad je već pravi trudnički imala sam struk 58 cm, istaknut, potpuno ravan trbuh, sad je 78 cm
ništa se nisam udebljala u nogama, dupetu i to, samo su mi sise narasle broj i pol sigurno i taj trbuh koji mi je prekrasan i skroz sam si zgodna trudnica

sve poznanice su se jako udebljale u trudnoći i nisu nikad skinule kile pa sam ja posebno na udaru komentara, te malo si dobila te uopće ti se ne kuži da si trudna odozada

najbitnije je da se beba dobro razvija, mene je sestra pohvalila zadnji put i za kg i za tlak.
Tako ti je isto i meni, samo se buša istaknula i sise dobile preko kilu i pol, ostalo je ostalo isto (noge, guza, ruke, lice) i isto odmah padaju razno-razni zločesti komentari, ali ako beba napreduje kao što i treba (a i kod mene je isto napredna, dok. kaže čak i malo prenapredna ), onda nemaš razloga za brigu

Ja velim da su žene koje ti upadaju s takvim glupostima ustvari ljubomorne što one nisu te sreće tako da uživaj u trudnoći i nemoj se zamarati s glupostima
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 14:19   #530
meni trbuh poceo rasti sa nekih 15-16 tjedana, ali do 25 tjedna su ljudi mislili da sam samo debela. tek kasnije su me poceli dozivljavat ko trudnicu.

i da svi mi kazu ma super si uopce se nisi udebljala, ja odgovarm nisamnego 15 kila dobila
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 14:22   #531
za lenchy , nisam kvotala.
ma kakvo zamaranje baš me briga

ali da su komentari bezveze i nepotrebni, jesu meni ne bi palo na pamet komentirati tako nekoga.

najbitnije je da su bebe dobro, 'jesti za dvoje' stvarno više ne vrijedi, a čula sam i takve savjete

što se tiče kila i to, jednostavno ovisi o građi, kakve je tko sreće i genetike. mojoj mami se trbuh samo ispuhao kad je mene rodila, a tanak struk i općenito vitku i skladnu liniju ima i dan danas.
helianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 15:56   #532
Quote:
sanchopanza kaže: Pogledaj post
meni trbuh poceo rasti sa nekih 15-16 tjedana, ali do 25 tjedna su ljudi mislili da sam samo debela. tek kasnije su me poceli dozivljavat ko trudnicu.

i da svi mi kazu ma super si uopce se nisi udebljala, ja odgovarm nisamnego 15 kila dobila
to si i ja mislim sada, tj. da li kuže da sam trudna ili si misle da imam škembu

Quote:
helianthus kaže: Pogledaj post
za lenchy , nisam kvotala.
ma kakvo zamaranje baš me briga

ali da su komentari bezveze i nepotrebni, jesu meni ne bi palo na pamet komentirati tako nekoga.

najbitnije je da su bebe dobro, 'jesti za dvoje' stvarno više ne vrijedi, a čula sam i takve savjete

što se tiče kila i to, jednostavno ovisi o građi, kakve je tko sreće i genetike. mojoj mami se trbuh samo ispuhao kad je mene rodila, a tanak struk i općenito vitku i skladnu liniju ima i dan danas.
slažem se za kilograme, jednako kao što svatko drugačije nosi svoje kilice bitno je samo da od početka postanemo imune ta te sve "dobronamjerne" komentare i sve će biti 5
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 11:27   #533
Cure, ja za dva dana ulazim u peti mjesec. Muz mi kaze da mi se vec lagano vidi trudnicki trbuh, ali meni je to sve salo ... Usla sam u trudnocu sa 10 kg viska , tako da je meni to samo kao da sam se udebljala samo . Mekano je , dobila sam pufic gore kod pupka, ali mi se nije trbuh zaoblio. I jos je mekan na dodir, osjecam samo salo .

Pa me zanima kada trbuj dobije onaj obli oblik i malo otvrdne ? :/
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 11:44   #534
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post

čini mi se da ljudi puno lakše izgovaraju zgražanje nad mršavim ljudima nego nad debljim.
istina!
naslušala sam se tih "joj kako si mršava!" komentara i redovito su mi išli na onu stvar. jel ja njih komentiram i njihove šlaufe? ne. pa molit ću lijepo - odjebite jel tako komentiraju onu što ima 98 kila i metar i lamicu? ne, božesačuvaj...to bi bila uvreda...

(kad sam došla odgovarati na ovu temu, nisam ni mislila da će me ovako naljutit sjećanje na to vrijeme, tako...pardon my french)

ontopic, u drugoj trudnoći se navodno puno prije vidi stomak, meni se u 1. nije vidjelo dosta dugo, iako sam natukla poštenih 20 kg...za drugu, ja mislim da ću već za par tjedana pokazivati svoj stomak, a nisam nego 6 tj.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 11:49   #535
Quote:
Cahla kaže: Pogledaj post
Cure, ja za dva dana ulazim u peti mjesec. Muz mi kaze da mi se vec lagano vidi trudnicki trbuh, ali meni je to sve salo ... Usla sam u trudnocu sa 10 kg viska , tako da je meni to samo kao da sam se udebljala samo . Mekano je , dobila sam pufic gore kod pupka, ali mi se nije trbuh zaoblio. I jos je mekan na dodir, osjecam samo salo .

Pa me zanima kada trbuj dobije onaj obli oblik i malo otvrdne ? :/
a čuj, meni je u 5. mjesecu bio vidljiv stomak, ali je bio od samog početka zategnut. tako je ostalo i do kraja, pa je izgledalo da mi je svih 20 kg u stomku koji je bio ogroman..
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 11:52   #536
Quote:
Cahla kaže: Pogledaj post
Cure, ja za dva dana ulazim u peti mjesec. Muz mi kaze da mi se vec lagano vidi trudnicki trbuh, ali meni je to sve salo ... Usla sam u trudnocu sa 10 kg viska , tako da je meni to samo kao da sam se udebljala samo . Mekano je , dobila sam pufic gore kod pupka, ali mi se nije trbuh zaoblio. I jos je mekan na dodir, osjecam samo salo .

Pa me zanima kada trbuj dobije onaj obli oblik i malo otvrdne ? :/
Meni se u 5.počeo malo nazirati, u 6.ga vise nisam mogla sakriti, i sad u 7.je trudnički ali nije baš velik.
Nekidan na plaži mi je jedna ženska rekla da izgledam ko da sam se udebljala u trbuhu, ne bi rekla da sam trudna

Što se zlobnih komentara tiče, jedna druga koja ima vec dvoje djece ali čim je netko trudan kao da poludi je rekla: pa nisi se PUNO udebljala! A meni sve otišlo u stomak. Pa mi nije jasno, možda bi u trudnoći trebala imati ravan stomak
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 12:09   #537
Kako mijerite opseg trbuha? Kod pupka, ili?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 12:12   #538
Quote:
Cahla kaže: Pogledaj post
Cure, ja za dva dana ulazim u peti mjesec. Muz mi kaze da mi se vec lagano vidi trudnicki trbuh, ali meni je to sve salo ... Usla sam u trudnocu sa 10 kg viska , tako da je meni to samo kao da sam se udebljala samo . Mekano je , dobila sam pufic gore kod pupka, ali mi se nije trbuh zaoblio. I jos je mekan na dodir, osjecam samo salo .

Pa me zanima kada trbuj dobije onaj obli oblik i malo otvrdne ? :/
i ja sam u trudnoću ušla sa 10kg viška...i do sada, 17tt, nisam dobila ni kg...ali mi se baš vidi trudnički stomak, i tvrd je...doduše i prije trudnoće mi je trbuh izgledao kao trudnički, ali negdje oko 12,13tt je baš otvrdnio. ja stalno govorim da meni moj stomak izgleda baš veliko, ali mi svi drugi govore da nije...
kockica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:44   #539
Sad ne znam sto da mislim

Ginekolog je rekao da sve ide kako treba, tako da beba raste po planu . Ali moj trbuh je mekan , i kad obucem tajice koje me malo stisnu, samo mi ispadne slaufek kod pupka .
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 15:56   #540
Meni se trbuh počeo vidjeti tek nakon 5 mjeseci trudnoće. Ni onda nije bilo očito, mnogi (pogotovo muški) nisu bili sigurni jesam li se udebljala ili sam trudna. Odao me struk, uvijek je bio izražen, a sad odjednom nije. Široke sam građe pa se sve rasporedilo po širini, a ne na van. I onda mi je odjednom buknuo! U zadnjem tromjesečju je bio OGROMAN! Nakon poroda imala sam 12 kg manje.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.