Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2013., 17:09   #5841
Da, sjecam se kad je moja curka jela tri puta vece kolicine, nego tvoja Mia. :-D
Samo ne znam kako vi racunate kolicinu, ja racunam da je pojela 180 iako u bocici ima 200, 210 ml. Racunam po kolicini vode koju stavim.
Mi u zadnje vrijeme imamo faze, malo ok papa, malo strajka, fino napreduje pa si stalno govorim da se necu sekirati. Danas je mjerila,.s nepunih 5 mmj. duga je 70 cm. Manekenkica :-) Sljedeci tjedan vaganje kod ped pa cemo vidjeti kako stojimo na tom polju.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 17:12   #5842
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Da, sjecam se kad je moja curka jela tri puta vece kolicine, nego tvoja Mia. :-D
Samo ne znam kako vi racunate kolicinu, ja racunam da je pojela 180 iako u bocici ima 200, 210 ml. Racunam po kolicini vode koju stavim.
Mi u zadnje vrijeme imamo faze, malo ok papa, malo strajka, fino napreduje pa si stalno govorim da se necu sekirati. Danas je mjerila,.s nepunih 5 mmj. duga je 70 cm. Manekenkica :-) Sljedeci tjedan vaganje kod ped pa cemo vidjeti kako stojimo na tom polju.
ja računam kad napravim. npr. 240ml vode i prah ispadne 270
kod nas na kutiji i piše tako, posebno je mjera vode i posebno koliko ispadne
moja je niska, 62cm s punih 5 mj. al i mama joj je 155 tako da nema na koga ni biti dugačka (nije ni tata košarkaš )
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 23:41   #5843
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ne znam Jelena, ti si svojoj davala na sisu pa je vagala je li?

naime, ja mislim da je kod mene tako značajan dobitak na kilaži posljedica tehnike izdajanja, naime nisam imala svijesno neku strategiju, ali stjecajem okolnosti po cijeli dan bi se izdajala, jer nikako da izdojim do kraja sisu jer se kao tako preporuča dat bei jednu sisu do kraja pa drugu za drugi obrok ili kao nastavak podoja

pošto moja nije dojila na sisu ja bih izdojila jednu do kraja pa drugu i tada bi završilo izdajanje, a kako je beba imala grčeve, pa i ojed zbog kojeg sam je non stop presvlačila jendo vrijeme i prala, ja nikako nisam uspjevala završit izdajanje, izgleda da imam slab let down i kad bih se posvetila samo izdajanju to je trajalo po 50 minuta, a zamisli ako sam sama s bebom na šta je to sličilo, ja se zajebajem do podne sam muzla jednu, od podne drugu, tako da mislim da sam izmuzala više masnog mlijeka nego što je uobičajeno kod standardnog podoja, to je moj subjektivni doživljaj pa sad

ne znam jesi li skontala šta ti govorim i baš me zanima tvoje mišljenje jesam li u pravu?

iskreno kad sam počela uvodit ad, a uvodila sam ga kad količinski nisam uspjevala opskrbit bebu, jer kako znam kolko mi pije, vidim jel joj fali, prvo je to bila jedna boca, pa dvije, da bi došla da ima samo jednu moju bocu 160ml npr od 3-4 izmuzanja iz dvije sise, kako sam uvodila ad tamo negdje od napunjena 3 mjeseca dobitak na kilaži je opadao, uvijeksam davala da pije kolko može
ne ne, ja sam prva tri mjeseca dojila, pa nisam nista vagala. kasnije sam se iskljucivo izdajala do 5,5mj i tad sam znala koliko pojede.
nemam pojma za ovo jesi li u pravu za izdajanje. mislim da nisi. jer se mlijeko konstantno stvara u dojkama. a nisam shvatila koliko dugo je trajalo to izdajanje jedne dojke? cijelo jutro, 3-4h? za to vrijeme se vec stvorilo novo mlijeko, znaci ti kako izdajas novo se stvara. a ne znam, mozda ako si bas dobro izdajala do kraja mozda si kupila bas masno mlijeko ja sam obje mogla izdojiti za 45minuta i bilo bi max 330ml (mislim da mi je to licni rekord ) meni je u prosjeku dnevna kolicina mlijeka bila oko 750ml. i to sam odrzavala ta 2.5mj izdajanja.
a sa koliko je rodjena tvoja beba? mozda ako je sitnija, mozda je zato tako puno dobijala

@nuklea i renata, ja racunam koliko se konacno dobije mlijeka pih, kad bih racunala samo kolicinu vode, ne bi pila ni pola litre dnevno.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 07:38   #5844
rođena je 3600, duga 55 37+1

trajalo je kako kad po cijelo jutro jedna sisa jer nikako da završim

možda ima veze to što imam dijabetes pa zbog većeg šećera pšroizvedem masnije mlijeko

iako se mlijeko stvaralo, ako sam stalnu pri "dnu sise" znači da vučem masno to je moja teorija, jer što su sise praznije mlijeko je masnije, a ja sam stalno bila pri kraju jer još je išlo, ali mi je malo falilo da završim
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 10:30   #5845
Moja je dva tjedna odbijala zadnju bočicu. ali samo zadnju. Ima 5 obroka, jedan je bila kašica. Svih 5 bočica mlikeka bi popila po 235ml. Zadnju nikako više od 60ml. Kad vidi bočicu odmah sva ustrepta kao što inače radi kad je gladna, sama ju stavi u usta i pojede tih 60ml i neće više.
Onda sam joj i kao četvrti obrok davala kašicu i onda bi sve tri bočice mlijeka popila sve, s tim da sam povećala količinu pa bi uglavnom popila 250, a nekad i 270 što količinski dođe jednako mlijeka kao s 4 bočice.
Jučer sam joj nakon dva dana dala opet 4 bočice i opet je zadnje popila 60ml.
Sad ju više neću testirati, davati ću joj 2 kašice i povećavati mlijeko ako nemam u planu raditi neku mliječno-žitnu kašicu za doručak (danas npr. radim rižu na mlijeku).
Zanima me jel vam se to događalo nekad? Rano mi je da s 5,5 ima dva obroka, jer da je dojila tek bi sad počela jesti kašice. Jel moguće da jednostavno neće tri bočice zaredom, da joj dosadi?
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 19:11   #5846
Quote:
RenataAL kaže: Pogledaj post
Moja je dva tjedna odbijala zadnju bočicu. ali samo zadnju. Ima 5 obroka, jedan je bila kašica. Svih 5 bočica mlikeka bi popila po 235ml. Zadnju nikako više od 60ml. Kad vidi bočicu odmah sva ustrepta kao što inače radi kad je gladna, sama ju stavi u usta i pojede tih 60ml i neće više.
Onda sam joj i kao četvrti obrok davala kašicu i onda bi sve tri bočice mlijeka popila sve, s tim da sam povećala količinu pa bi uglavnom popila 250, a nekad i 270 što količinski dođe jednako mlijeka kao s 4 bočice.
Jučer sam joj nakon dva dana dala opet 4 bočice i opet je zadnje popila 60ml.
Sad ju više neću testirati, davati ću joj 2 kašice i povećavati mlijeko ako nemam u planu raditi neku mliječno-žitnu kašicu za doručak (danas npr. radim rižu na mlijeku).
Zanima me jel vam se to događalo nekad? Rano mi je da s 5,5 ima dva obroka, jer da je dojila tek bi sad počela jesti kašice. Jel moguće da jednostavno neće tri bočice zaredom, da joj dosadi?
Mi smo sa 5 uveli prvi obrok, sa 6 drugi. A da joj ne povecavas količinski mlijeko. Kašića, pa onako kako je navikla, ili probaj napraviti veći vremenski razmak izmedu zadnje dvije bocice
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 22:01   #5847
Quote:
dora0206 kaže: Pogledaj post
Mi smo sa 5 uveli prvi obrok, sa 6 drugi. A da joj ne povecavas količinski mlijeko. Kašića, pa onako kako je navikla, ili probaj napraviti veći vremenski razmak izmedu zadnje dvije bocice
razmak koliki god da je neće jesti. može biti najviše 4 sata jer oko 21 ide spavati, a budna je od 8 pa je razmak inače tri sata, za zadnju bočicu i bude skoro 4, al ništa.
evo danas je pojela 2 bočice po 235 (i zadnju je pojela sve), još je u kašici imala mlijeka pa je mlijeka unijela 710ml. što je ok.

mlijeko sam joj povećala samo kad sam joj dala dvije kašice da bi imala jednaku količinu mlijeka.
__________________
M

Zadnje uređivanje RenataAL : 15.07.2013. at 22:58.
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 19:21   #5848
Quote:
dora0206 kaže: Pogledaj post
Mi smo sa 5 uveli prvi obrok, sa 6 drugi. A da joj ne povecavas količinski mlijeko. Kašića, pa onako kako je navikla, ili probaj napraviti veći vremenski razmak izmedu zadnje dvije bocice
kada ste treći obrok uveli?
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 12:05   #5849
Imaju li djeca koja su na adaptiranom mlijeku skok u razvoju?
Mia će za 2 tjedna imati 6 mjeseci.
Fino mi jede mlijeko i do neki dan je normalno jela 235ml 3 puta dnevno. Onda je prije par dana počela imati faze da joj je malo, a to je najveća moguća količina. Onda smo joj napravili više za jutarnji obrok jer ne jede 12 sati barem pa da se najede. Ali njjoj izgleda nije dosta nikad tih 235 ml. Ona s dva obroka dnevno unosi oko 870ml mlijeka.
Ujutro je npr. popila 270ml mlijeka. Onda joj se spavalo, trljala je oči, ali nema šanse da zaspi. Onda sam joj nakon sat i pol od bočice dala naribanu jabuku i pojela je i onda zaspala bez problema.
Ona ima tek 6300, ima brz metabolizam pa se valjda ne deblja puno jer znam bebe koje jedu manje nego Mia pa dobivaju više na težini svaki mjesec. Bojim se da joj ne zeznemo želudac, al ona je uvijek jela više nego što piše na tablicama.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 12:15   #5850
Quote:
RenataAL kaže: Pogledaj post
Imaju li djeca koja su na adaptiranom mlijeku skok u razvoju?
Mia će za 2 tjedna imati 6 mjeseci.
Fino mi jede mlijeko i do neki dan je normalno jela 235ml 3 puta dnevno. Onda je prije par dana počela imati faze da joj je malo, a to je najveća moguća količina. Onda smo joj napravili više za jutarnji obrok jer ne jede 12 sati barem pa da se najede. Ali njjoj izgleda nije dosta nikad tih 235 ml. Ona s dva obroka dnevno unosi oko 870ml mlijeka.
Ujutro je npr. popila 270ml mlijeka. Onda joj se spavalo, trljala je oči, ali nema šanse da zaspi. Onda sam joj nakon sat i pol od bočice dala naribanu jabuku i pojela je i onda zaspala bez problema.
Ona ima tek 6300, ima brz metabolizam pa se valjda ne deblja puno jer znam bebe koje jedu manje nego Mia pa dobivaju više na težini svaki mjesec. Bojim se da joj ne zeznemo želudac, al ona je uvijek jela više nego što piše na tablicama.
ja sam potpuno neupucena u AD, ali svako dijete ima skokove u razvoju, bez obzira cime se hrani. ali kako nije svako dijete isto, tako ni skokovi nisu isti. drugo, mozda da probate s nekim vecim brojem AD-a. ako ste sad na 1 mozda na 2, svako "vise" mlijeko je zasitnije. nisam isla za tim sto tocno pije beb. kad planirate uvodit dohranu?
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 13:36   #5851
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ja sam potpuno neupucena u AD, ali svako dijete ima skokove u razvoju, bez obzira cime se hrani. ali kako nije svako dijete isto, tako ni skokovi nisu isti. drugo, mozda da probate s nekim vecim brojem AD-a. ako ste sad na 1 mozda na 2, svako "vise" mlijeko je zasitnije. nisam isla za tim sto tocno pije beb. kad planirate uvodit dohranu?
uvedena je dohrana. počeli smo s 4 mjeseca jer je s 3 mjeseca pila već količine mlijeka za dijete od 5 mjeseci, a tjedno ne bi dobila ni 50 grama. Onda su nam preporučili da počnemo jer je ionako imala problema s težinom. Prihvatila je dohranu super.
Onda je jela fino jedan obrok i 4 bočica mlijeka. Onda u zadnja dva tjedna nije htjela uopće zadnju bočicu mlijeka jer su bile tri bočice zaredom. Onda sam "razbila" taj niz i sad fino pojede tri bočice mlijeka i 2 kašice. S tim da jednu kašic napravim mliječno-žitnu da ima dosta mlijeka.

Sad ćemo preći na dvojku. Danas ću joj dati jedan obrok dvojke sad između dvije kašice jer tad uvijek traži još pa da vidim hoće li ju zasititi.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 19:52   #5852
Pitanjce...
Bebe koje piju Hipp..koji Hipp piju nakon godine dana?
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 22:43   #5853
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
Pitanjce...
Bebe koje piju Hipp..koji Hipp piju nakon godine dana?
Mi smo probali Hipp od 12 mj., ali nije ga baš prihvatio i sad mu dajem Hipp Combiotik 3 (od 10 mj.)
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 09:21   #5854
Quote:
RenataAL kaže: Pogledaj post
Imaju li djeca koja su na adaptiranom mlijeku skok u razvoju?
Mia će za 2 tjedna imati 6 mjeseci.
Fino mi jede mlijeko i do neki dan je normalno jela 235ml 3 puta dnevno. Onda je prije par dana počela imati faze da joj je malo, a to je najveća moguća količina. Onda smo joj napravili više za jutarnji obrok jer ne jede 12 sati barem pa da se najede. Ali njjoj izgleda nije dosta nikad tih 235 ml. Ona s dva obroka dnevno unosi oko 870ml mlijeka.
Ujutro je npr. popila 270ml mlijeka. Onda joj se spavalo, trljala je oči, ali nema šanse da zaspi. Onda sam joj nakon sat i pol od bočice dala naribanu jabuku i pojela je i onda zaspala bez problema.
Ona ima tek 6300, ima brz metabolizam pa se valjda ne deblja puno jer znam bebe koje jedu manje nego Mia pa dobivaju više na težini svaki mjesec. Bojim se da joj ne zeznemo želudac, al ona je uvijek jela više nego što piše na tablicama.
stvarno ti puno jede po obroku za tako malu bebu
možda da porazgovaraš sa pedicom

Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ja sam potpuno neupucena u AD, ali svako dijete ima skokove u razvoju, bez obzira cime se hrani. ali kako nije svako dijete isto, tako ni skokovi nisu isti. drugo, mozda da probate s nekim vecim brojem AD-a. ako ste sad na 1 mozda na 2, svako "vise" mlijeko je zasitnije. nisam isla za tim sto tocno pije beb. kad planirate uvodit dohranu?
nije zasitnije, pogledaj kalorije na kutiji - podjednake su
svako "više" mlijeko je samo sve manje adaptirano a sve više sličnije kravljem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 10:48   #5855
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
stvarno ti puno jede po obroku za tako malu bebu
možda da porazgovaraš sa pedicom



nije zasitnije, pogledaj kalorije na kutiji - podjednake su
svako "više" mlijeko je samo sve manje adaptirano a sve više sličnije kravljem
svako vise mlijeko sadrzi sve vise skroba, tako da ja nisam govorila o kalorijskoj vrijednosti nego o tome koliko dugo se pojedino mlijeko probavlja-zadrzava u zelucu i daje osjecaj sitosti.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 10:55   #5856
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
stvarno ti puno jede po obroku za tako malu bebu
možda da porazgovaraš sa pedicom
prestala sam davati tako puno. 270 je previše. toliko joj mislim davati kad bude imala samo dvije bočice na dan pa neka ujutro i prije spavanja pojede toliko ako hoće pa se bar neću brinuti hoće li pojesti šta mliječno tokom dana. dajem joj 235 koliko joj treba pa onda za 3 sata jede kašicu. ako baš ogladni dam joj pol sata-sat prije kašicu pa onda bude u redu.
sad kad pređemo na dvojku skroz vidjet ću kak će biti.
počela sam ju uvoditi i uvela sam jednu bočicu od 3, al onda kak je bila u bolnici tamo je pila jedinicu pa joj danas dajem jedinicu. sutra ću joj dati jednu bočicu dvojke pa ćemo vidjeti kak će biti.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 11:58   #5857
iskreno, sa prelaskom na 2 kod svog nisam vidjela bas nikakvu razliku: i dalje je jeo količine kao i prije, i dalje je po noći tražio svoju bocu (a 2 sam uvela jer su mi rekli da neće tražiti po noći bocu kad uvedem 2 )
al nisu sve bebe iste, pa možda tebi upali
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 11:59   #5858
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
svako vise mlijeko sadrzi sve vise skroba, tako da ja nisam govorila o kalorijskoj vrijednosti nego o tome koliko dugo se pojedino mlijeko probavlja-zadrzava u zelucu i daje osjecaj sitosti.
ok ž
svi to tak pričaju ali kod nas nije bilo tako
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 10:51   #5859
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
iskreno, sa prelaskom na 2 kod svog nisam vidjela bas nikakvu razliku: i dalje je jeo količine kao i prije, i dalje je po noći tražio svoju bocu (a 2 sam uvela jer su mi rekli da neće tražiti po noći bocu kad uvedem 2 )
al nisu sve bebe iste, pa možda tebi upali
sad kako nije onako puno jela dva dana danas je dobila bočicu dvojke od 235ml i pojela je sve fino, al nije plakala da hoće još. sad jel do dvojke ili joj se želudac malo stisnuo ne znam, ali se nadam da će tako ostati jer mi je baš tužno plakala kad bi pojela bočicu da ju jedva utješim
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:20   #5860
Što se tiče probavljivosti mlijeka, negdje sam pročitala da je jedinica slabija kalorijski, ali se sporije probavlja pa je zato duži osjećaj sitosti. Dvojka je jača kalorijski (iako neznatno), ali se sporije probavlja i kraće je dijete sito od nje.
Francesca zato mi je čudno da ti je rečeno da će biti duže sit od dvojke.
Ja sam uvela dvojku da ju ta količina od 235 zasiti tj. da joj bude dosta jer je "jača", ali da mi za 3 sata može opet jesti.
po noći spava, al vidjet ćemo akd bude imala sve obroke dvojke kako će spavati.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.