Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2004., 00:35   #201
Bismillah

====================================
citat:Fuad
* - Kada se tice sunni sahiha od al-Buharija, mislim da ti je poznato da je to sunni zbirka, i neznam zbog cega mislis da shije trebaju priznavati tu zbirku poput vas sunnija
====================================
Sahih El-Buharija djelo kod muslimana, druga vaznost iza Kur'ana jer je tamo Sunnet Allahova Poslanika a.s, a sunnije takodje vjeruju i njihova ulema da kod Buharije ima samo jedan hadis koji je daif-slab i to je rijec o Poslanicima prijasnjim, ne sjecam se o kojim je poslaniku rijec.

A vi sto ne priznajete te hadise to je opci dokaz protiv vas da ste u dalaletu.
===================================
citat:
* - Govoris o Fatiminom musafu
Neznam dali ti shvacas razliku izmedju onog sto je musaf (knjiga) i onog sto je Kur'an
Pokusaj shvatiti da svaka knjiga (musaf) nije Kur'an, dok je svaki Kur'an ujedno i musaf (knjiga)
Fatimin musaf ne znaci da je to Kur'an, vec znaci da je to Fatimina knjiga.
==================================
Kakvo je tamo znanje i gdje su dokazi da ce to doci Fatimi radijallahu 'anha, poslije poslanikove sallalahu alejhi ve seleme smrti ? Objava je silazila poslanicima a ne poslanikovoj savs porodici.
==================================
citat:
Tebe buni to da je melek Dzibril imao kontakt sa Fatimom, objanjavajuci joj i otkrivajuci neke stvari., dok te ne buni da je taj isti melek Dzibril imao kontakt sa Mejremom i njoj otkrivao i objasnjavao neke druge stvari.
==================================
Mi imamo ajete u Kur'anu o Merjemi, a nemamo o Fatimi r.n ! I Nemamo ni hadisa da ce se to tako desiti a ni ajeta iz Kur'ana sto znaci da odbacujemo takvo vjerovanje.
===================================
citat:

Neznam zasto smatras da hazreti Fatima (r.n) nebi mogla biti vrijedna toga, kada znas da je Fatima (as) uz Asiju (koja se brinula za Musa as), Mejremu (majku Isa as), i svoju majku Hatidzu (zenu Muhameda sws) jedna od 4 najbolje zene, dok se po drugom hadisu kaze da je ona najbolja od svih zena svijeta
=====================================

To nije nikakav dokaz da joj je i Objava stizala, jer je kako Allah kaze u Kur'anu a mnogi ucenjaci smatraju da je to i ujedno zadnje ili predzadnji ajet objavljen Muhammedu savs, rekao : "Danas sam vam vjeru vasu usavrsio i blagodat prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam Islam bude vjera."

Znaci da je vjera usavrsena, a nema vise mushafa dodatnih poslije Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi ve selem. jer je on pecet svih poslanika i OBJAVA od Uzvisenog Allaha tvt.
======================================
citat:

* - Shije ne kazu da je Kur'an iskrivljen, a o stavu shija prema Kur'anu mozes citati ovdje
======================================

Neki su ajeti svjesno iskrivljeni i svjesno krivo protumaceni!
======================================
citat:
Zato jos jednom ti kazem, prije nego sto nekog optuzis da grijesi ili da je kafir, pokusaj saznati sta on kaze o tome, a ne samo sta kazu oni koji ga kritikuju, da nebi uz tog vaseg Ibn Hazma (ako je to istina da je on to rekao) po onom sunni hadisu "da ako nekog optuzis da je kafir a on to nije, onda se ta optuzba vraca na tebe" i ti prosao kao Ibn Hazm (jos jednom kazem u slucaju da je to on rekao), a pogotovu sada kada znas jasno misljenje shija o Kur'anu
=====================================

Eto moje sunnije koji ste toliko branili ziizam ili rafidiizam, rekao je jasno da je i Ibn Hazm rahimehullah, ucenjak poznati Henefiskog mezheba kafir, jer je istina ono sto sam naveo i naveo sam tom koji je i koje je djelo i koja je stranica, ako mi ne vjerujete provjerite.
======================================
citat:
Ne postoji u svijetu razlicit Kur'an, vec i ti kao sunni kao i ja shija imamo isti Kur'an
Ako ja nebih vjerovao da je Kur'an od Allaha, neznam zasto smatras da bih ga imao i citao.
=======================================
Ja ne znam u kakav ti Kur'an vjerujes i ja znam da je samo jedan, medjutim pitanje je da li ti vjerujes u sve ajete koji su objavljeni u njima. A to sto kazes da ne znas zasto bi Kur'an imao, pa mozda da bi drugima dokazao da ga samo imas, a li ne i da vjerujes u sve ono sto pise, ali ovo sam rekao samo kao primjer a ne i da je to istina.
======================================
citat:

Pokusaj malo upotrebiti i svoj mozak, a ne samo vjerovati tim tvojim shejhovima koji te odvode sa pravoga puta, i navode da tekfiris ostale muslimane
======================================

Upotrijebiti svoj mozak u mnogim stvarima je i kontradikcija prema Kur'anu i sunnetu kao sto si i ti sam rekao u sta vjerujes, sto se potpuno suprostavlja Kur'anu i sunetu i mufesirima ovog ummeta poput Ibn Abasa radijallahu 'anhuma, poput Ibn Mes'uda radijallahu 'anhuma, poput Ibn Kajjima rahimehullahi te'ala alejh, poput Sejhu-l-Islama ibn Tejjmije rahimehullah, poput hafiza Ibn Kesira rahimehullah i drugih.

Ja ne znam od koga ti uzimas tefsir Kur'ana, ja znam da uzimam od ashaba radijalahu anhuma, od tabi'ina tabi tabi'ina i poznate opce prihvacene islamske uleme.

Neka je hvala Allahu Uzvisenom onolika kolika je Njegova velicina i kako samo Njemu dolikuje, i neka je selam i salavat na najboljeg covjeka koji se je ikad hodio zemljom, na Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi ve selem na njegovu casnu porodicu i na njegove sav casne ashabe r.n.
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 00:50   #202
Fuad kaže:

O ti koji sebe nazivas Muslimanom, i uz to jos i Allahovim robom

Najpre kazes da te nazivam pogrdnim imenom. Mislim da te nisam nikoim pogrdnim imenom nazvao
====================================

A sta je s onim pogrdnim nadimkom "veh...." ?
====================================
citat:
* - Pocinjes sada oko abdesta. Nadam se da si citao Kur'an (sura Maida - ajet 6) gdje se kaze:Ajet lijepo kazuje da se lica i ruke do iza lakata peru, dok se dio glava i noge do iza clanaka potiru (nad njima se cini mesh)
=====================================
Ali se oni nisu razisli tj islamski ucenjaci oko ovog vec su sijje zalutali i tako rade, a islamski ucenajci su slozni da se noge peru pri abdestu a dokaz ovom je tefsir ajeta citirani gore, od ashaba ibn abasa ibn Mes'uda radijallahu anhuma i dr.
A da ne govorimo o hadisima Poslanik a.s...
======================================
citat:

* - Imamat je jedna od glavnih razmimoilazenja izmedju shija i sunnija. Postoje mnogi hadisi pa i u sunni hadisima o 12 imama (as) ili o 12 poslanikovih (sws) nasljednika, a da ih sada ne navodim o njima mozes citati ovdje
======================================

Mozes li nam navesti te hadise od Poslanika .s o 12 -rici imama ?
=======================================
citat:
Takodje je izmedju shija i sunnija razlika u shvatanju nepogresivosti (ne cinjenju grijeha) cak i u vezi poslanika.
Dok shije smatraju da su kako poslanik (sws) tako i imami (as) bili nepogresivi (cisti od cinjenja grijeha) dotle sunniti smatraju da je poslanik (sws) bio nepogrijesiv samo u prenosenju Kur'ana, dok je u ostalim stvarima bio podlozan cinjenju kako gresaka tako i svih drugih stvari karakteristicnih za obicna insana, a to bi po sunnitima znacilo, da je takav "grijesan" poslanik (sws) cinio one grijehove koje mi obicni smrtnici cinimo i na taj (pogrijesan) nam nacin ostavljao neke stvari kao svoj sunnet (primjer).
=======================================

Ispravno je misljenje da Poslanik a. je grijesio u dunjaluckim stvarima ali da te grijeske nisu bila velike, vec male, poput one kada je Poslanik a.s u Medini rekao jednom ashabu da ne kalemi palmu nego da je sadi ili tako nesto sl. pa te palme nisu te godine ni rodile i kada su ga obavijestili o tom on je rekao savs, da urade kako bolje znaju a da je njegova to grijeska, znaci grijesio je u dunjaluckim stvarima, ali male grijeskice su samo to.
======================================
citat:

Shije smatraju da je poslanik (sws) bio od Allaha ociscen od cinjenja grijeha i da nikad nije cinio niti one najmanje grijehe.
=====================================
Vec sam naveo dokaz gore za ovo.
=====================================
citat:
Kako Allah dzs u Kur'anu (33:33) kaze da zeli takodje ocisiti poslanikovu porodicu (ehlul-bejt), shije smatraju da su i oni od cinjenja grijeha ocisceni tj kako ti to kazes nepogresivi
=======================================
Ovaj se ajet odnosi na pokrivanje zena, i govore o zeni kako ce da govori i da ne pokazuje ukrase svoje i da ne prica usijana kao u davno pagansko doba, pa zatim Allah dzelle sanuhu kaze, da zeni da ocisti porodicu Poslanikovu a.s od grijeha znaci takvi i u vjeri a ne odnosi se ovo na dunjaluk.
=======================================
citat:

* - Kada se tice znanja o gajbu
I shije kao i sunnije smatraju da su poslanici imali znanje o gajbu, i tu nema razlike.
=====================================
Mi vjerujemo da Poslanik nije znao gajb niti ijedan poslanik a,s da je znao gajb osim onoga sto mu je Objavio Allah svt , znaci nije znao gajb sam od sebe, vec je znao smo ono sto mu je Objavljeno. Jer da je znao gajb Resulullah alejhis-selatu ve selam, nebi izlazio onda na bitku na Uhudu jer bi znao da ce izgubiti...
A povrh toga imamo i jasne hadise kao i Kur'anske ajete koji ggovore da gajb samo zna Allah svt.
=========================================
citat:

Razlika je kod poznavanja gajba ostalih osoba van onih koje su poslanici. Sunnije smatraju da ostale osobe nemaju to znanje, dok shije smatraju da i one osobe van poslanika a kojima to Allah dozvoli mogu imati znanje o gajbu, poput Hidra - Musaova (as) saputnika (a za kojega niti sunniti ne smiju tvrditi da je poslanik) ili Mejreme (a koja sigurno nijebila poslanik) onda kada joj je doslo gajb - znanje da ce roditi Isa-Mesiju, kao i ostalo znanje uz to
=========================================
Allah dzelle sanuhu jasno kaze u Kur'anu da je gajb samo kod Njega svt. A Hudr a.s sto je poznavao mnogo sta, to mu je bila Objava od Uzvisenog Allaha.
========================================
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 02:01   #203
Quote:
Musliman Allahov rob kaže: "Valja doci pred Allaha, jer nisi siguran u ono sto si rekao ili mozda jesi ako jesi onda je jos pogubnije."
Naravno da sam apsolutno siguran u to što sam rekao. A da nisi ti možda Allahov ćata pa te On izravno obavjestio da ću ja u džehenem? Da, istina je! Mnogi su muslimani stradali od Muhammeda Abd ul Vehaba i njegovih pristalica, pod optužbom da su kafiri, i taj broj stradalih uopće nije mali i mjeri se desetinama hiljada ubijenih muslimana. To su povjesne činjenice. A ti se malo više poveti povjesti, umjesto da ti "isterivači džina" sa Paltalka ispriraju tvoj mladi mozak. Mlad si momak, pa se malo posveti i nauci, a ne samo internet-ubleharenju.
Quote:
Musliman Allahov rob kaže: "Takvi sljedbenici uopce ne postoje! Ne smije musliman da LAZE! Kako mozes nekoga nazivati "vehabijom" ako taj ne zeli da se tako zove, ocito je da nesto nije uredu... "
Pa kakav je to reply!?! Pogledaj na šta si replicirao?!? Ja govorim o osvajanjima M.A. Wehaba i da je bio u sukobu sa halifom, a ti ponavljaš da njegovi sljedbenici nisu vehabije. Repliciraj kao razuman čovjek! Riječ je o tome da M. Abdul Vehab nije bio samo propovjednik teologije već i politički tj. vojno aktivan. Imao je vojsku oko sebe. jednom je trenutku se samoproglasio vladarem oblasti koju je uzurpirala vojska njegovih pristalica, a na tom terenu gdje su vladali bili su strah i trepet. Čak je Halifa morao slati vojsku da ih uguši jer nisu priznavali ni halifu ni hilafet. On je, dakle, taj koji se dizao protiv halifata i to je istina, a vi optužujete šijje za to što ste radili baš vi. Slušao sam na paltalku vaše petro-alime, kako napadajući šije za dizanje protiv hilafeta. A kad sam ih pitao "Da li je halifa zapravo slao vojsku na Muhammeda abd ul Vehaba? i njegove ljude i zašto" - izbacili su me iz sobe uy komentar "vani, pašče kafirsko!". Manje dakle, slušaj sihirbaske ljekare a više čitaj knjige i enciklopedije.
Quote:
Musliman Allahov rob kaže: "A de mi reci ko je to rekao za sebe da je "vehabija" ? Ha? Da li se ti bojis Allaha Uzvisenoga i kaljas istinu, a ja sto sam rekao rekao sam s istinom jasnim i jasnim dokazima .... A ti, ja sam ti rekao kako to da nazivate muslimane imenom "vehabije" kad sama rijec posjeca na Abdulvehhaba oca Muhammeda koji je bio protiv ucenja sunneta vel dzemata tih istih koje proglasavas tim imenom pogrdnim ? Kako to? Urazumi se i ne slijedi neznanje."
Zna se dobro da se misli na Muhammeda abd ul Vehaba, a ne na njegovog oca. Njegov otac je bio puno bolji, čak se i odrekao svog zabludjelog sina. I nemoj mi prijetit Allahom, jer Bog je jedan i za tebe i za mene, i ja stojim iza onoga što kažem! Nego ti samo fino ospori argumente ili nešto pokaži. A nemoj mi držat moralne pridike, žutoljunac! Kakav je to način da, kad ništa nemaš da kažeš, samo prijetiš paklom, kao kršćanski sektaši.
Quote:
Musliman Allahov rob kaže: "Ja ne slijedim ni jedan mezheb slijepo jer je to zabranjeno po Islamu, a uzimati znanje od sve cetvroice imama mezheba je haqq, jer ono sto je blize dokazu sunneta i Kur'ana treba da se uzme a ne da se slijedi samo jedan mezheb i tako slijepo budes "vodjen"..
Da, pa jasno je to kao dan! Ti si nemesheblija! A takvi su osudjeni u svim zvaničnim dokumentima svih 4. islamska mesheba. Po njihovim dokumentima, onaj tko ne slijedi neki od ta 4. mesheba ne slijedi zapravo niti jedan, već miješa malo iz ovog malo iz onog, sve prema svojim strastima, tj. kako mu šta paše.
Quote:
Musliman Allahov rob kaže: "Shady ti ne rece sta ono se suprostavlja s Kur'anom i sunnetom, sto rade tzv. "vehabije"?"
Pa ja sam ti to rekao, i čak i u privatnim prepiskama, ali tebi hormoni smetaju pravilnom razumjevanju. Predlažem ti da se oženiš. Šta je to što rade a suprostavlja se sunnetu - sve ono što ti radiš u ovoj diskusiji. Tekfiriš druge muslimane i proglašavaš nevjernicima. Koliko si me samo izvrijedjao u ovom topicu?!
Mogu zamisliti šta bi radio da ti se dadne vlast. Radio bi isto ono što su radili i tvoji gurui u Avganistanu, čija je vlast, dok su vladali, bila krvava. Je li ti poznato da su u Afganistanu nardjivali nemuslimanima da nose posebna odjela kako bi se razlikovali od muslimana?
(Koliko znam to je radio samo Hitler Židovima).
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 03:52   #204
Bismillah, elhamdulilah, esselatu ve selamu ala Resulullah

Shady kaže:

Naravno da sam apsolutno siguran u to što sam rekao. A da nisi ti možda Allahov ćata pa te On izravno obavjestio da ću ja u džehenem? Da, istina je! Mnogi su muslimani stradali od Muhammeda Abd ul Vehaba i njegovih pristalica, pod optužbom da su kafiri, i taj broj stradalih uopće nije mali i mjeri se desetinama hiljada ubijenih muslimana.
============================
Dragi moj komsija, kada govoris o sejhu Muhammedu napisi ispravno jer nisi ispravno napisao, ne zelim te kritikovati ovim samo da ispravim grijesku, jer nije njegovo ime Muhammed i nije Abd ul i sl vec Muhammed ibn ( sin ) Abdulvehhab, znaci Muhammed sin Abdulvehhaba.

Stradali su svi oni koji su se suprostavili izvornoj, univerzalnoj vjeri, i koji su bili uz novotarije a nisu se htjeli predpravom islama vratiti u haqq, oni jesu jer su borili protiv islama.
=============================
citat:

To su povjesne činjenice. A ti se malo više poveti povjesti, umjesto da ti "isterivači džina" sa Paltalka ispriraju tvoj mladi mozak. Mlad si momak, pa se malo posveti i nauci, a ne samo internet-ubleharenju.
==============================

Hvala na savjetu, ali ja dobro znam sta radim, i u ime Allaha je sve, a ja slijedim Njegovog Resula a.s put i ne daj Boze da skrenem.
==============================
citat:

Pa kakav je to reply!?! Pogledaj na šta si replicirao?!? Ja govorim o osvajanjima M.A. Wehaba i da je bio u sukobu sa halifom, a ti ponavljaš da njegovi sljedbenici nisu vehabije. Repliciraj kao razuman čovjek! Riječ je o tome da M. Abdul Vehab nije bio samo propovjednik teologije već i politički tj. vojno aktivan. Imao je vojsku oko sebe. jednom je trenutku se samoproglasio vladarem oblasti koju je uzurpirala vojska njegovih pristalica, a na tom terenu gdje su vladali bili su strah i trepet.
===============================
Pa ako se je njegov otac Abdulvehhab borio protiv njegovi "sljedbenika"tj. Muhammedovi, zasto onda nazvas muslimane "vehabijama" kad oni nemaju nista s Abdulvehhabom ? ha haa, nasmijes me svaku put komsija zaista.
================================
citat:

Čak je Halifa morao slati vojsku da ih uguši jer nisu priznavali ni halifu ni hilafet. On je, dakle, taj koji se dizao protiv halifata i to je istina, a vi optužujete šijje za to što ste radili baš vi.
=================================
Ja ja ja, samo ti pisi i pisi komso, i citaj takve gluposti kojesu napisane, ne kazem da si ti glup ne daj boze vec ono sto si citao da se je dizao protiv halife nekakvoga i sl. Pa ako su oni bili "kafiri" i na krivome putu, kako to da je Allah dao da oduzmu NAJSVETIJA danas a i uvijek mjesta u svijetu, Meku i Medinu i da danas dan je drze ?

A znas i za ona hadis gdje se kaze da ce dedzal uci svugdje ali samo nece u Meku i Medinu, i da ce biti zemljotores
===================================
citat:

Slušao sam na paltalku vaše petro-alime, kako napadajući šije za dizanje protiv hilafeta. A kad sam ih pitao "Da li je halifa zapravo slao vojsku na Muhammeda abd ul Vehaba? i njegove ljude i zašto" - izbacili su me iz sobe uy komentar "vani, pašče kafirsko!". Manje dakle, slušaj sihirbaske ljekare a više čitaj knjige i enciklopedije.
===================================

Ehe, nazivajti nazivaj tako alime, islamske ucenjake, studente, doktore, i dr. takvim imenima a znaj dobro da uvrijediti mene ovdje ili bilo gdje nije isto kao i Allahovog roba koji je zavrsavao skole da bi nas ucio i poducavao !

Nazivas ljude koji su bdjeli po nekoliko godina u Medini u dzamiji Allahovog Poslanika a.s i slusali sejhove poput Ibn Baza, sejha Nasirudina el Albanija, odnosno njihove ucenjake poput ovog takodje ucenjaka hadisa, Ebu Mudzahida, ucenika sejha Nasurudina el Albanija, koji se upravo nalazi gdje sam i ja sad.
===================================
citat:

Zna se dobro da se misli na Muhammeda abd ul Vehaba, a ne na njegovog oca. Njegov otac je bio puno bolji, čak se i odrekao svog zabludjelog sina.
===================================
Vidi se da ne zna oko toga ni malo a kamoli malo vise komsija. A zar nisi citao komentar brata pod nikom Adura, koji je i sam rekao da se je kasnije Abdulvehhab spleo u akidi i otisao daleko...mozda jesi a mozda i nisi ali to tebi nije nikakav dokaz
====================================
citat:
I nemoj mi prijetit Allahom, jer Bog je jedan i za tebe i za mene, i ja stojim iza onoga što kažem! Nego ti samo fino ospori argumente ili nešto pokaži.
====================================
Ne prijetim ti ja Allahom, vec te upozoravam da si otisao daleko dragi moj komsija ...
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 03:54   #205
Bismillah

====================================
citat:

A nemoj mi držat moralne pridike, žutoljunac! Kakav je to način da, kad ništa nemaš da kažeš, samo prijetiš paklom, kao kršćanski sektaši.
====================================
Hvala komsija na toj rijeci "zutoljunac. A kaze Uzviseni Allah u Kur'anu casnom: 11. O vjernici, neka se muskarci jedni rugima ne rugaju, mozda su oni bolji od njih, a ni zene drugim zenama, mozda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ruznim nadimcima! O, kako je ruzno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju - sami sebi cine nepravdu.
Sura el Hudzurat, 11 ajet.

Rekao sam ti ja mnogo stosta, ali dzaba je . . .
===================================
citat:

Da, pa jasno je to kao dan! Ti si nemesheblija! A takvi su osudjeni u svim zvaničnim dokumentima svih 4. islamska mesheba. Po njihovim dokumentima, onaj tko ne slijedi neki od ta 4. mesheba ne slijedi zapravo niti jedan, već miješa malo iz ovog malo iz onog, sve prema svojim strastima, tj. kako mu šta paše.
====================================
I kafir je jel de ? Ja pretezno slijedim Henefiski mezheb, ali u nekim stvarima, ne iz prohtjeva!, sto je blize dokazu kod drugog mezhaba ja uzimam taj stav... Hocu li po ovome postati i kafiri ili zalutali? Necu vec je suprotno, onaj ko slijedi jedan mezheb a ne obazirujuci se na Sunnet Poslanika a.s na njegove savs hadise vjerodostojne je u dalaletu a ne ja koji je slijedim niti jedan mezheb slijepo, i kazem opet ti, kada osudjujem ovakve stvari kao sto je slijepo slijedjenje mezheba, osudjujem na racun Kur'ana i Sunneta Poslanika a.s, a najskraja nije nam ni naredio Poslanik a.s da slijedmo mezhebe vec Allahovu Knjigu tj Kur'an i Sunnet Poslanik a.s
=====================================
citat:
Pa ja sam ti to rekao, i čak i u privatnim prepiskama, ali tebi hormoni smetaju pravilnom razumjevanju. Predlažem ti da se oženiš. Šta je to što rade a suprostavlja se sunnetu - sve ono što ti radiš u ovoj diskusiji. Tekfiriš druge muslimane i proglašavaš nevjernicima.
=====================================
Imas li jos sta ? Osim sto si to naveo, jer sam usput naveo i cinjenice zbog kojeg sam i tekfirio rafidije! A potvrda je i kod henefiskog ucenjaka poznatog, Ibn Hazma, a eto Fuad kaze da je on kafir ako je to on rekao a jeste, znaci on proglasava shady ucenjaka iz "tvog" mezheba kafirimo i jso kaze "eto taj vas ucenjak-Ibn Hazm"... jasno ko dan i noc ...
=====================================
citat:
Koliko si me samo izvrijedjao u ovom topicu?!
=====================================
Da li si ti ikad se upitao koliko si ti puta mene uvrijedio i to namjerno kao i ovo gore zutoljunac, i jos "vehabija" a ja opet lazem... al nejse, neka Allah nam se smiluje.
====================================

Mogu zamisliti šta bi radio da ti se dadne vlast. Radio bi isto ono što su radili i tvoji gurui u Avganistanu, čija je vlast, dok su vladali, bila krvava.
====================================
Samo ti pisi komsija i pisi, tipkaj, ali ne znas ti komsija nista o Afganistanu osim onoga sto si cuo i nacuo preko nevjernicki medija i od njihovi propagandi... a 100 ili 1000 x ponovljena laz postaje istina, pa da...
====================================
citat:

Je li ti poznato da su u Afganistanu nardjivali nemuslimanima da nose posebna odjela kako bi se razlikovali od muslimana?
====================================
To ti je komsija moj stav Serijata. Tako ti je to po Serijatu, a i ovom recenicom pokazujes koliko zaista znas o serijatskim pravima,a mozda si ti studirao na El Ahzaru serijatska prava ili u Medini ?

Da ja nebi pricao odnosno pisao, ja cu ti samo citirati :

"Raspoznavanje STICENIKA-nemuslimana ( zimmija ) od muslimana

STICENICI-nemuslimani u islamskoj drzavi ( zimmije ) moraju se razlikovati od muslimana u odjeci i tome slicno, da bi se mogli prepoznati> ( a ne napadati i gledati drugacije ). Oni se ne mogu ukopavati u muslimanska greblja-mezarja, pred njima ne treba ustajati na noge, niti im prvo nazivati selam, kao ni dozvoliti, kada su u drustvu s muslimanima, da sjede u procelju. U tom smislu su i Poslanikove rijeci: "nemojte prvi jevrejima i krscanima nazivati selam, a kada se sa njima sretnete, natjerajte ih na tjesnji dio puta ( tj. da vam se sklonu. ) Hadis biljezi Muslim .

Ovaj hadis se odnosi na situaciju kada muslimani imaju svoju drzavu i ponos.

Mozes dragi komsija da provjeris, ovo se nalazi u djelu "Minhadzul-Muslim" na strani 18.

U istoj knjizi se kaze, ( a to je komsije kakvo su pravo imali iAfganistanu nemuslimani) ovo:
Prava sticenika-nemuslimana u islamskoj drzavi:

Muslimani su DUZNI sticenicima-nemuslimanima u islamskoj drzavi, sve dok ovi se pridrzavaju ugovora, obezbijediti, Zastitu zivota, zastitu imetka, zastitu casti i zastitu od vrijedjanja. U tom smislu su i rijeci Poslanikove, Muhammedove sallallahu alejhi ve selem: " Onome ko ( ni kriva ni duzna ) uznemirava sticenika-nemuslimana u islamskoj drzavi ( zimmiju ), licno cu ja na Sudnjem dan biti PROTIVNIK. hadis sa hasen senedon oreji Ibn Mesuda r.n., u svojoj Historiji navodi Hatib.

Neka je Hvala Allahu i neka je selam na Poslanika sallallahu alejhi ve selem.
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 04:09   #206


__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 06:20   #207
Rambi, jel stvarno horor... ili se topiš?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 06:21   #208
Musliman_Allahov rob kaže: Stradali su svi oni koji su se suprostavili izvornoj, univerzalnoj vjeri, i koji su bili uz novotarije a nisu se htjeli predpravom islama vratiti u haqq, oni jesu jer su borili protiv islama.

E vidiš, zato ste vi za Gvantanamo, kažem ti ja. Jer svaka šuša može reći: "Ja sam na pravom putu i dajte sad, sljedbenici moji, da potrijebimo sve koji ne misle kao mi."... Ah, guposti ljkudska kolika li je tvoja dubina.




Musliman_Allahov rob kaže: Hvala na savjetu, ali ja dobro znam sta radim, i u ime Allaha je sve, a ja slijedim Njegovog Resula a.s put i ne daj Boze da skrenem.

Ti slijediš samo neistražene dubine ljudske animalnosti. To je ono u čovjeku za što je Iblis rekao Bogu: "Zar ćeš stvoriti na zemlji biće koje će krv prolijevati i nered činiti...?!"
Ja ti, dakle, predvidjam malo drugaćiju buducnost. Ili ćeš završit u ćorki, ili ćeš uspjeti da ubiješ nekog pa tek onda u ćorki.





Musliman_Allahov rob kaže:Ja ja ja, samo ti pisi i pisi komso, i citaj takve gluposti koje su napisane, ne kazem da si ti glup ne daj boze vec ono sto si citao da se je dizao protiv halife nekakvoga i sl.

Pa, ili sam glup ja ili ti. Jedan mora biti. Jer, u knjigama piše da se jeste dizao protiv halife.




Musliman_Allahov rob kaže: Pa ako su oni bili "kafiri" i na krivome putu, kako to da je Allah dao da oduzmu NAJSVETIJA danas a i uvijek mjesta u svijetu, Meku i Medinu i da danas dan je drze ? A znas i za ona hadis gdje se kaze da ce dedzal uci svugdje ali samo nece u Meku i Medinu...

Ipak nisi ti samo glup. Ti si glupson, ako je to tebi dokaz. Zato ću te pitati: Pa što vas onda amerikanci i jevreji ne napadnu kad ste tako čisti tamo? Hehe. Samo zato jer ste američki dupelisci. Prodajete naftu za Coca Colu.



Musliman_Allahov rob kaže: i da ce biti zemljotores
Zemljotresa svaki dan...

Musliman_Allahov rob kaže: Ehe, nazivajti nazivaj tako alime, islamske ucenjake, studente, doktore, i dr. takvim imenima a znaj dobro da uvrijediti mene ovdje ili bilo gdje nije isto kao i Allahovog roba koji je zavrsavao skole da bi nas ucio i poducavao! Nazivas ljude koji su bdjeli po nekoliko godina u Medini u dzamiji Allahovog Poslanika a.s i slusali sejhove poput Ibn Baza, sejha Nasirudina el Albanija, odnosno njihove ucenjake poput ovog takodje ucenjaka hadisa, Ebu Mudzahida, ucenika sejha Nasurudina el Albanija, koji se upravo nalazi gdje sam i ja sad.

Ma svi su oni ublehe teške. Skupa sa Bin Basom.



Musliman_Allahov rob kaže: Ne prijetim ti ja Allahom, vec te upozoravam da si otisao daleko dragi moj komsija...
Ja stanujem u ul. Prežihova Voranca, br. 36. A ti?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 06:45   #209
Musliman_Allahov rob kaže: Hvala komsija na toj rijeci "zutoljunac.

Ma, welcome! Naravno da si žutoljunac, skoro sam troduplo od tebe stariji, a imaš poštovanja manje od pećinskog čovjeka. Prvi si počeo sa tekfirenjem, i sa izrazima "Ti si munafik"... pa šta bi ti sad očekivao... Da te poljubim? Sad si fin pa se zahvaljuješ a kad nekom rekneš da je munafik, to ti je kao dobar dan. Mene ovdje ograničavaju pravila, ali bih ti rekao i teže stvari, da me nije strah da me ne baniraju. Uglavnom, to što ovdje radiš protvno je Objavi, pa te podsjećam na ajet Qur'ana: "Onaj koji knjigu ima a ponjoj ne postupa, sličan je magarcu na koga su knjige natovarene".


Musliman_Allahov rob kaže: A kaze Uzviseni Allah u Kur'anu casnom: 11. O vjernici, neka se muskarci jedni rugima ne rugaju, mozda su oni bolji od njih, a ni zene drugim zenama, mozda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ruznim nadimcima! O, kako je ruzno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju - sami sebi cine nepravdu. Sura el Hudzurat, 11 ajet.

Da! Primjeni taj ajet u praksi! Pa mi javi kad to uspješ... (a ne vjerujem da ćeš!)


Musliman_Allahov rob kaže: I kafir je jel de? Ja pretezno slijedim Henefiski mezheb, ali u nekim stvarima, ne iz prohtjeva!, sto je blize dokazu kod drugog mezhaba ja uzimam taj stav... Hocu li po ovome postati i kafiri ili zalutali? Necu vec je suprotno, onaj ko slijedi jedan mezheb a ne obazirujuci se na Sunnet Poslanika a.s na njegove savs hadise vjerodostojne je u dalaletu a ne ja koji je slijedim niti jedan mezheb slijepo, i kazem opet ti, kada osudjujem ovakve stvari kao sto je slijepo slijedjenje mezheba, osudjujem na racun Kur'ana i Sunneta Poslanika a.s, a najskraja nije nam ni naredio Poslanik a.s da slijedmo mezhebe vec Allahovu Knjigu tj Kur'an i Sunnet Poslanik a.s

Nisam reko kafir. Reko sam NEMESHEBLIJA. Ja nisam ko ti da sudim o ljudskim nijetima i dušama.



Musliman_Allahov rob kaže: Imas li jos sta ? Osim sto si to naveo, jer sam usput naveo i cinjenice zbog kojeg sam i tekfirio rafidije!

Ne tekfiriš ti samo njih.



Musliman_Allahov rob kaže: A potvrda je i kod henefiskog ucenjaka poznatog, Ibn Hazma, a eto Fuad kaze... bla bla bla...

To vidi s Fuadom.



Musliman_Allahov rob kaže: Da li si ti ikad se upitao koliko si ti puta mene uvrijedio i to namjerno kao i ovo gore zutoljunac, i jos "vehabija".

Žutokljunac sam ti rekao tek nakon tvojih uvreda. A vehabija... Pa tako vas svi zovu, šta ću ja...



Musliman_Allahov rob kaže: Samo ti pisi komsija i pisi, tipkaj, ali ne znas ti komsija nista o Afganistanu osim onoga sto si cuo i nacuo preko nevjernicki medija i od njihovi propagandi... a 100 ili 1000 x ponovljena laz postaje istina, pa da...

A ti... jesil bio možda tamo pa si sve vidio iz prve ruke? Ako nisi evo ti. www.rawa.org.
Bože sačivaj nas od ovih silnika...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 07:36   #210
Quote:
Musliman_Allahov rob kaže: Je li ti poznato da su u Afganistanu nardjivali nemuslimanima da nose posebna odjela kako bi se razlikovali od muslimana?

To ti je komsija moj stav Serijata. Tako ti je to po Serijatu, a i ovom recenicom pokazujes koliko zaista znas o serijatskim pravima,a mozda si ti studirao na El Ahzaru serijatska prava ili u Medini ?
To je stav šerijata isto i kao Kazanovini "Memoari". A ti umjesto šerijata znaš samo gatke.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 08:47   #211
Musliman_Allahov rob kaže: Da ja nebi pricao odnosno pisao, ja cu ti samo citirati:

Haj da vidimo da i ja nešto naučim.



Musliman_Allahov rob kaže: "Raspoznavanje STICENIKA-nemuslimana ( zimmija ) od muslimana
STICENICI-nemuslimani u islamskoj drzavi ( zimmije ) moraju se razlikovati od muslimana u odjeci i tome slicno, da bi se mogli prepoznati> ( a ne napadati i gledati drugacije ). Oni se ne mogu ukopavati u muslimanska greblja-mezarja, pred njima ne treba ustajati na noge, niti im prvo nazivati selam, kao ni dozvoliti, kada su u drustvu s muslimanima, da sjede u procelju. U tom smislu su i Poslanikove rijeci: "nemojte prvi jevrejima i krscanima nazivati selam, a kada se sa njima sretnete, natjerajte ih na tjesnji dio puta ( tj. da vam se sklonu. ) Hadis biljezi Muslim. - Ovaj hadis se odnosi na situaciju kada muslimani imaju svoju drzavu i ponos. Mozes dragi komsija da provjeris, ovo se nalazi u djelu "Minhadzul-Muslim" na strani 18.

Nema nikakvog lanca prenosioca po kome sbi se dalo procjeniti je li to hadis ili nečija bolesna mašta. Haj pošalji mi sliku na email, da vidim piše li ti na čelu da si svetac. Pa ako piše onda da ti vjerujem da je to hadis.




Musliman_Allahov rob kaže: "nemojte prvi jevrejima i krscanima nazivati selam, a kada se sa njima sretnete, natjerajte ih na tjesnji dio puta ( tj. da vam se sklonu. )

1. Nije "sklonu", nego "sklone"! Posveti se malo maternjem jeziku.
2. Valjalo bi da mene ovdje sad u Srbiji počnu gurati u ugao ulice, da bih shvatio koja si ti ubleha. Ali, hvala Bogu, swt još to ne rade jer ovo je ipak malo civilizovanije društvo od toga gdje si ti. No sve je moguće, možda nas počnu i gurati u dno ulice sa obzirom da niste svi u Gvantanamu. Koliko znam, već po Švedskoj šutiraju muslimanke na ulici, baš zbog takvih budala. I tamo su čuli za avganistan! (a do prije 10 godina baš ta Švedska je bila zemlja blagostanja za muslimane).




Musliman_Allahov rob kaže: U istoj knjizi se kaze, ( a to je komsije kakvo su pravo imali iAfganistanu nemuslimani) ovo: Prava sticenika-nemuslimana u islamskoj drzavi:
Muslimani su DUZNI sticenicima-nemuslimanima u islamskoj drzavi, sve dok ovi se pridrzavaju ugovora, obezbijediti, Zastitu zivota, zastitu imetka, zastitu casti i zastitu od vrijedjanja. U tom smislu su i rijeci Poslanikove, Muhammedove sallallahu alejhi ve selem: " Onome ko ( ni kriva ni duzna ) uznemirava sticenika-nemuslimana u islamskoj drzavi ( zimmiju ), licno cu ja na Sudnjem dan biti PROTIVNIK. hadis sa hasen senedon oreji Ibn Mesuda r.n., u svojoj Historiji navodi Hatib.

Jel tu ono veli: "zastitu casti i zastitu od vrijedjanja." A prije toga, imaš mu se kao vo unijeti u lice kad ga sretneš na ulici, sve dok ti se on ne skloni. I tebi to nije napad na čast, i vrijedjanje. E vidiš, tipovi poput tebe i onih tvojih "sihirbaskih liječnika" sa paltalka - su super osnova i razlog da sve muslimane, gdje god žive, guraju u ćošak ulice. Donesu fino zakon, od njemačke do amerike: "musliman ne može ići sredinom ulice, a ako ga koji nemusliman vidi da ide sredinom ulice, odmah da ga satjera na trotorar!" I tako, malo po malo da nam se unose u lice ko volovi, od Francuske do Britanije, od Hrvatske do Makedonije... dok se svi ne iselimo u taj ćumez u kom živiš. Pa da se onda još fino pokoljemo.... kad se nadjemo na jednom mjestu. Eh, jadna Meka i Medina sa tolikim ološem tamo. Burazere moj, ti ni za džunglu nisi.



Quote:
Musliman_Allahov rob kaže: Neka je Hvala Allahu i neka je selam na Poslanika sallallahu alejhi ve selem.
Jao, pa ti još salavat nisi naučio a ovdje delješ o pravima i zakonima.
Bolje da s tobom onda prekinem, bar dok salavat ne naučiš. A ionako mi oduzimaš dosta vremena.

Na ovo ne tražim odgovor. Bolje se posveti sportu ili nadji djevojku pa se ženi! Da ne bi po klozetu radila Desanka Šakić.


Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 09:53   #212
Eselamu Alejkum

Ti koji sebe nazivas muslimanom i uz to jos Allahovim robom

Ne zelim vise sa tobom u vezi ovih stvari diskutirati, ne zato jer si me svojim nekakvim dokazima ubijedio da si u pravu, naprotiv, vec zato sto ti izgleda neke stvari ne shvacas ili ne zelis shvatiti

We Alejkumu Selam
Fuad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 14:31   #213
Shady kaže:
[B]Musliman_Allahov rob kaže: Stradali su svi oni koji su se suprostavili izvornoj, univerzalnoj vjeri, i koji su bili uz novotarije a nisu se htjeli predpravom islama vratiti u haqq, oni jesu jer su borili protiv islama.
============
Shady kaže:

E vidiš, zato ste vi za Gvantanamo, kažem ti ja. Jer svaka šuša može reći: "Ja sam na pravom putu i dajte sad, sljedbenici moji, da potrijebimo sve koji ne misle kao mi."... Ah, guposti ljkudska kolika li je tvoja dubina.
============
Slijedi Kur'an i Sunnet, a ne svoju strast.
============
Shady kaže:

Musliman_Allahov rob kaže: Hvala na savjetu, ali ja dobro znam sta radim, i u ime Allaha je sve, a ja slijedim Njegovog Resula a.s put i ne daj Boze da skrenem.
======================
Shady kaže:

Ti slijediš samo neistražene dubine ljudske animalnosti. To je ono u čovjeku za što je Iblis rekao Bogu: "Zar ćeš stvoriti na zemlji biće koje će krv prolijevati i nered činiti...?!"
Ja ti, dakle, predvidjam malo drugaćiju buducnost. Ili ćeš završit u ćorki, ili ćeš uspjeti da ubiješ nekog pa tek onda u ćorki.

=================
Ja nisam terorista pa da me tako nazivs i da cu ja nekoga ubijati, to je iskljucivo pred pravom islama, odnosno pravo Uzvisenog Allaha. A nemoj na mene prebacivati kako bi me proglasio zlocince, jer sam ja iskren a ti lazes ovdje ljudima o Islamu, i pokusavas objediti nekoga svojom filozofijom, a ne jasnim dokazima iz Kur'ana i Sunneta i ne zelis da slijedis ono najbolje.
==================
Shady kaže:

Musliman_Allahov rob kaže:Ja ja ja, samo ti pisi i pisi komso, i citaj takve gluposti koje su napisane, ne kazem da si ti glup ne daj boze vec ono sto si citao da se je dizao protiv halife nekakvoga i sl.
===================
Shady kaže:

Pa, ili sam glup ja ili ti. Jedan mora biti. Jer, u knjigama piše da se jeste dizao protiv halife.
=================
Heh, ali u kojim knjigama pise ? , Ne uzima se znanje iz knjiga svakvije, ti izgleda sve sto procitas pogresno uzimas u svoju glavu i memorises

==================
Shady kaže:

Musliman_Allahov rob kaže: Pa ako su oni bili "kafiri" i na krivome putu, kako to da je Allah dao da oduzmu NAJSVETIJA danas a i uvijek mjesta u svijetu, Meku i Medinu i da danas dan je drze ? A znas i za ona hadis gdje se kaze da ce dedzal uci svugdje ali samo nece u Meku i Medinu...
=====================
Shady kaže:

Ipak nisi ti samo glup. Ti si glupson, ako je to tebi dokaz. Zato ću te pitati: Pa što vas onda amerikanci i jevreji ne napadnu kad ste tako čisti tamo? Hehe. Samo zato jer ste američki dupelisci. Prodajete naftu za Coca Colu.
===================
Ete koje ti nazivas "vehab..." se bore licno protiv kralja fahda i ostali vlastodrzaca u Arapskim zemljama, a ti si dosao da mi pricas ko sta prodaje, neka te bude sramota, i ti covjek s 40 godine tako se izrazavas i nekulturno ponasas, pogledaj dokle si otisao i povrati se toleranciji i univerazlnoj vjeri islamu.
Nemoj misliti da si neko i nesto i zavaravati se, jer ces i ti u mezar biti spusten i crvi ce te rastociti, NE ZABORAVI to, zato se nemoj oholiti na Zemlji....
=====================

Shady kaže:

Musliman_Allahov rob kaže: Ehe, nazivajti nazivaj tako alime, islamske ucenjake, studente, doktore, i dr. takvim imenima a znaj dobro da uvrijediti mene ovdje ili bilo gdje nije isto kao i Allahovog roba koji je zavrsavao skole da bi nas ucio i poducavao! Nazivas ljude koji su bdjeli po nekoliko godina u Medini u dzamiji Allahovog Poslanika a.s i slusali sejhove poput Ibn Baza, sejha Nasirudina el Albanija, odnosno njihove ucenjake poput ovog takodje ucenjaka hadisa, Ebu Mudzahida, ucenika sejha Nasurudina el Albanija, koji se upravo nalazi gdje sam i ja sad.
===================
Shady kaže:

Ma svi su oni ublehe teške. Skupa sa Bin Basom.
=--==============
Tesko se tebi za takve rijeci, valja polozit racun na Sudnjem danu, ne zaboravi to!
================
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 14:42   #214
[QUOTE]Shady kaže:
[B]Musliman_Allahov rob kaže: Hvala komsija na toj rijeci "zutoljunac.

Ma, welcome! Naravno da si žutoljunac, skoro sam troduplo od tebe stariji, a imaš poštovanja manje od pećinskog čovjeka. Prvi si počeo sa tekfirenjem, i sa izrazima "Ti si munafik"... pa šta bi ti sad očekivao... Da te poljubim? Sad si fin pa se zahvaljuješ a kad nekom rekneš da je munafik, to ti je kao dobar dan. Mene ovdje ograničavaju pravila, ali bih ti rekao i teže stvari, da me nije strah da me ne baniraju. Uglavnom, to što ovdje radiš protvno je Objavi, pa te podsjećam na ajet Qur'ana: "Onaj koji knjigu ima a ponjoj ne postupa, sličan je magarcu na koga su knjige natovarene".
=======================

Ah sjajan ajet, heh, to ti upotrijebi prije mene da nebi ja tebi to rekao, a onaj ko iole ima znanja o islamu, neka procita ove komentare nase i neka vidi ko postupa po Kur'anu a ko ne, a dokaz ti je samo jedan za one koji se ne razumiju i Islam, da ne postupas po Kur'anu to ste me nazivas takvim pogrdnim imenom a ja ti navodim ajet sure El-Hudzurat,11 !
=====================

Musliman_Allahov rob kaže: A kaze Uzviseni Allah u Kur'anu casnom: 11. O vjernici, neka se muskarci jedni rugima ne rugaju, mozda su oni bolji od njih, a ni zene drugim zenama, mozda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ruznim nadimcima! O, kako je ruzno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju - sami sebi cine nepravdu. Sura el Hudzurat, 11 ajet.
=====================
Shady kaže:

Da! Primjeni taj ajet u praksi! Pa mi javi kad to uspješ... (a ne vjerujem da ćeš!)
=====================
Ja sam ganaveo za tvoje rijeci a ne za svoje, a ja sam ga hvala Allahu primjenio u zivotu, zato ne nazivam te zutoljuncem, a nazvati nekoga ahmakom se moze ako laze na Allaha i Njegov Poslanik sallallahu alejhi ve selem.
======================
Shady kaže:


Musliman_Allahov rob kaže: I kafir je jel de? Ja pretezno slijedim Henefiski mezheb, ali u nekim stvarima, ne iz prohtjeva!, sto je blize dokazu kod drugog mezhaba ja uzimam taj stav... Hocu li po ovome postati i kafiri ili zalutali? Necu vec je suprotno, onaj ko slijedi jedan mezheb a ne obazirujuci se na Sunnet Poslanika a.s na njegove savs hadise vjerodostojne je u dalaletu a ne ja koji je slijedim niti jedan mezheb slijepo, i kazem opet ti, kada osudjujem ovakve stvari kao sto je slijepo slijedjenje mezheba, osudjujem na racun Kur'ana i Sunneta Poslanika a.s, a najskraja nije nam ni naredio Poslanik a.s da slijedmo mezhebe vec Allahovu Knjigu tj Kur'an i Sunnet Poslanik a.s
========
Shady kaže:


Nisam reko kafir. Reko sam NEMESHEBLIJA. Ja nisam ko ti da sudim o ljudskim nijetima i dušama.
=======
Upravo si vec sudio a tvrdis da ne sudis! A je li to ja moram biti striktni mehezeblija ? Je li to nam Poslanik naredio ?
Nije naravno!
===========


Musliman_Allahov rob kaže: Imas li jos sta ? Osim sto si to naveo, jer sam usput naveo i cinjenice zbog kojeg sam i tekfirio rafidije!
Shady kaže:

Ne tekfiriš ti samo njih.

=======
Aha Hoces reci sad i tebe ?
--=====


Musliman_Allahov rob kaže: A potvrda je i kod henefiskog ucenjaka poznatog, Ibn Hazma, a eto Fuad kaze... bla bla bla...

To vidi s Fuadom.

==========
Ne ne , vidim ja i sa tobom jer si ti branio rafidizam i njega, hajde sad mi odgovori a vidim da je Fuad pao na ispitu jer je pobijen s dokazima i dokazao je sve ono sto sam govorio da je istina a prvim komentarom na ovoj temi je pobio ono sto sam govorio, Dok je kasnije rekao da je istine tj izrekao sta misle rafidije o nama i nasem ucenju.!
==========

Musliman_Allahov rob kaže: Da li si ti ikad se upitao koliko si ti puta mene uvrijedio i to namjerno kao i ovo gore zutoljunac, i jos "vehabija".
===============
Žutokljunac sam ti rekao tek nakon tvojih uvreda. A vehabija... Pa tako vas svi zovu, šta ću ja...
===============
"Slusao sam ljude kako nesto govore pa sam i ja to govorio, pa ce mu se reci i ti si lagao i slusao lazi i ni ti govorio nisi istinu kao ni oni koji su utako govorili.... "
===============

Musliman_Allahov rob kaže: Samo ti pisi komsija i pisi, tipkaj, ali ne znas ti komsija nista o Afganistanu osim onoga sto si cuo i nacuo preko nevjernicki medija i od njihovi propagandi... a 100 ili 1000 x ponovljena laz postaje istina, pa da...
==============
Shady kaže:

Bože sačivaj nas od ovih silnika...
=====\
Da nas Allah sacuva tvog ne znanja . Amin 3x .
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 19:44   #215
Ah, opet prijetnje paklom i crvima...

Od mene ti je isto ono što ti je Fuad rekao. Ne ide da da pričamo džabe, ti si dokon momak pa ti je čamotinja ukiselila rasudjivanje.
Ali, ako imaš para da platiš, onda može. Pošalji malo dolara pa ću ubijat tvoju dosatu.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 22:12   #216
Quote:
Shady kaže:
Ah, opet prijetnje paklom i crvima...

Od mene ti je isto ono što ti je Fuad rekao. Ne ide da da pričamo džabe, ti si dokon momak pa ti je čamotinja ukiselila rasudjivanje.
Ali, ako imaš para da platiš, onda može. Pošalji malo dolara pa ću ubijat tvoju dosatu.
Bismillah

Tako ti je kad se izgube argumenti pa nista vise nego.....

Kao i Fuad, on sve porece ono sto sam ja rekao o rafidijama s prvom komentarom na ovoj temi da bi na kraju haman sve potvrdio da sam haqq-istinu govorio.

Ja kad govorim, govorim s dokazima, a suprotno ako pogrijesim, duznost je onih koji znaju da me isprave za grijesku, ALI , ponavljam, dokazom Kur'ana i Sunneta.


Ne znam shady koja ti je adresa da bi ti poslao dolara, ali i kad bi znao, opet bi najmanje 5 x razmislio, jer..

Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 15:22   #217
Quote:
Adura kaže:
A neces, e svasta kakav si to duhovnjak.

Illahe illellah....
...mujezin...


da da pred kraj ezana(adhan) , poziva na molivu

la ilahe ilellah(u).
nema bozanstva do Boga.
Pa i vi mantrate.......tko kaže da ne postoje stvari koje nas ponekad i vežu...zajedno.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 15:35   #218
Quote:
Pa i vi mantrate.......tko kaže da ne postoje stvari koje nas ponekad i vežu...zajedno.
Pa ok to se kod nas zove Zikr, najcesce izvodjen u krugu sufija.Nesto kao nacin, metodologija, kako uci u zanos.Samo moram te razocarati, ulazna vrata u to jeste sam sherijat.(ili kako bi se to indijskom terminologijom reklo dharma)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 15:45   #219
Quote:
Adura kaže:
Pa ok to se kod nas zove Zikr, najcesce izvodjen u krugu sufija.Nesto kao nacin, metodologija, kako uci u zanos.Samo moram te razocarati, ulazna vrata u to jeste sam sherijat.(ili kako bi se to indijskom terminologijom reklo dharma)
Sufi...i moj najdrži pjesnik Rumi..i Konya......i..i...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 15:59   #220
U znaku tri pitanja
moj život cio
bijah sirov, postah zreo
onda sagorio." / Rumi

Desnu sam ruku podigao,
lijevu spustio,
jezik sam srcu spustio
i okrecem se poput Mevlane...
(jedan stih iz mavlanskog tarikata)


Bože,rece Davud,pošto nas ne trebaš,
zašto si za nas napravio ova dva svijeta?

Realnost mu odgovori:O zatvorenice vremena
Ja sam tajno blago dobrote i velikodušnosti,
i Ja sam želio da se za to blago zna,
tako stvarih ogledalo,njegov odraz,srce, njegovu tamnu pozadinu, svijet;
Tama ce ti se pokazati ako nikada nisi vidio svoje lice.

Jeli iko napravio ogledalo od blata i prašine?
Kada otkloniš blato i prašinu,
i ogledalo ce se pokazati pred tobom,.

Vratićeš se kakav si i otišao.
Zapamti Boga toliko da ti sam budeš zaboravljen;
Ako ispustiš onog koji te poziva ispustit ceš i poziv;
...stoga,Utopi se u Pozivu.

Ibn Arabi
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.