Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2011., 09:26   #301
Quote:
KOPITO 1983 kaže: Pogledaj post
mislim jel obični il 3d...,tj. po kvaliteti slike u koje spada.
a šta se tiče vrčić-pervan super ima pristup,al se meni svaki put desi da čekam 1 sat od naručenog,prevelika gužva,tj.onaj tko daje termine nezna ocjenit koliko traje pregled,pa sve kasni,a kad dođem na red zadrži me 5 minuti
Obicni....Da, stanje je koma.... I sestra cesto i po dvije trudnice naruci u isto vrime
A sad kako je dobar dijagnosticar.... Eto, meni je "previdila" neke stvari u trudnoci i sad imam milijun komplikacija.... A i ja citala divna, krasna,...i zato sam isla u nje....
Ne kazen da je losa ali mene je posteno zezla i neman bas vise povjerenja u nju
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 20:04   #302
Ljudi molim ako neko ima link ili iskustvo ,zelim ici na pregled sljedeci tjedan u St, i to u polikliniku Gynenovu.Tj.bar sam stekla dojam da je ona najbolja.
zanima me koliko bi me otprilike dosao obicni pregled,ultrazvuk-neki najobicniji kojim se utvrdava (ne)trudnoca i papa test s tim da nisam njihov pacijent.
Hvalaaaaaaaaaaaaa,moze i u privatne poruke,kako god :* !
dalmatinka1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 03:29   #303
Ne znam njihov cjenik, ali obično se cijene UZV-a kreću oko 200 kn i pape isto toliko. Oko 400kn bi to bilo, možda čak i više, ovisi. Nazovi ih i pitaj prije nego se naručiš.
Nema veze što nisi njihov pacijent, to je privatnik i kod njega se sve plaća. Postoje situacije kad izlaze u susret, ali to obično uključuje velik broj pretraga i duže/češće posjećivanje ili npr predugo čekanje u čekaonici (jednom su meni barem u Cito zbog velikog reda skresali cijenu za 100 kunića ).
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:17   #304
Kakav vam je dr. Šparac? Davno sam bila u Cito i jedino čega se sjećam da bi me spucali iz ordinacije u roku 2 min. Nadam se da više nije tako..Zanima me dr. Šparac, jer mi jedino on još preostaje.. jel dobar dijagnostičar, hoće li ti posvetit dovoljno vremena itd.? Ja imam neki čudnovati pcos i nitko mi se ne želi posvetit previše, jer ne želim trudnoću još, a pilule sam slabo podnosila.
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 15:53   #305
Baš zbog PCOS-a sam i došla kod Šparca i to mi ga je više ljudi preporučilo, a među njima i moj onkolog. Nema koji hormon me nije poslao vadit.
Što se Cita tiče, ja sam tamo redovan gost i nikad me nisu brzo šiknuli. Možda zato što uvijek imam neki problem i puno pitanja .
Svakako preporuke za Šparca , što god ga pitam uvijek lijepo i strpljivo sve objasni. I uvijek ponavlja: čuvajte se gomilanja masnih naslaga u području stomaka.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 16:17   #306
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Kakav vam je dr. Šparac? Davno sam bila u Cito i jedino čega se sjećam da bi me spucali iz ordinacije u roku 2 min. Nadam se da više nije tako..Zanima me dr. Šparac, jer mi jedino on još preostaje.. jel dobar dijagnostičar, hoće li ti posvetit dovoljno vremena itd.? Ja imam neki čudnovati pcos i nitko mi se ne želi posvetit previše, jer ne želim trudnoću još, a pilule sam slabo podnosila.
i mene su škartali nije za dvi, nego 5 minuta, je da je bila gužva u čekaoni,ali mislim da to nije trebao biti razlog, moj problem nije bio pcos nego obične ciste na lijevom jajniku...
tako da ne znam šta bi ti rekla...oćito im se ja nisam svidila,
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 16:43   #307
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
B
Svakako preporuke za Šparca , što god ga pitam uvijek lijepo i strpljivo sve objasni. I uvijek ponavlja: čuvajte se gomilanja masnih naslaga u području stomaka.
Jel radi androstendiona?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 17:23   #308
Radi općenito PCOS-a i zdravlja.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 17:48   #309
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Baš zbog PCOS-a sam i došla kod Šparca i to mi ga je više ljudi preporučilo, a među njima i moj onkolog. Nema koji hormon me nije poslao vadit.
Što se Cita tiče, ja sam tamo redovan gost i nikad me nisu brzo šiknuli. Možda zato što uvijek imam neki problem i puno pitanja .
Svakako preporuke za Šparca , što god ga pitam uvijek lijepo i strpljivo sve objasni. I uvijek ponavlja: čuvajte se gomilanja masnih naslaga u području stomaka.
Ajde drago mi je da je tako. Nisam znala da je dobar baš za pcos, bezveze sam pitala i dobro da jesam

Činjenica je da njima pcos i tada akne, sada hirzutizam i oapdanje kose, nije bio nekakav veliki probelm. Sjećam se da je jedan dr.tamo dok sam ja bila unutra i razgovarala s njim on je proučavao nalaze od žene koja godinama ne može zatrudnit. Ja pričam, on klima glavom i sluša valjda na jedno uho. To je njima problem-teške bolesti i nemogućnot trudnoće, ostalom ne pridaju pažnju. I ne govorim tako samo za njih, nego općenito za sve (išla sam kod skoro svih tzv. stručnjaka i u zagrebu i st-u i svi su isti, nema razlike). Možda im sad ovo stanje u kojem jesam bude 'zanimljivije'.
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 15:08   #310
šparac je preprepredivan dr.
njegov sam pacijent već 6 godina i imam samo riječi hvale na njegovu smirenost i odnos prema pacijentu.
da je moguće, najsretnija na svijetu bi bila da me on porodi.
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 19:38   #311
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
šparac je preprepredivan dr.
njegov sam pacijent već 6 godina i imam samo riječi hvale na njegovu smirenost i odnos prema pacijentu.
da je moguće, najsretnija na svijetu bi bila da me on porodi.
pa moguće je da te on porodi, ipak radi u bolnici dežurstva...
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 19:55   #312
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Ajde drago mi je da je tako. Nisam znala da je dobar baš za pcos, bezveze sam pitala i dobro da jesam

Činjenica je da njima pcos i tada akne, sada hirzutizam i oapdanje kose, nije bio nekakav veliki probelm. Sjećam se da je jedan dr.tamo dok sam ja bila unutra i razgovarala s njim on je proučavao nalaze od žene koja godinama ne može zatrudnit. Ja pričam, on klima glavom i sluša valjda na jedno uho. To je njima problem-teške bolesti i nemogućnot trudnoće, ostalom ne pridaju pažnju. I ne govorim tako samo za njih, nego općenito za sve (išla sam kod skoro svih tzv. stručnjaka i u zagrebu i st-u i svi su isti, nema razlike). Možda im sad ovo stanje u kojem jesam bude 'zanimljivije'.
A što ti očekuješ od ginekologa? Operaciju jajnika? To je jedino što ti mogu ponuditi...Jesi li spremna na to?
Tebi draga treba dobar endokrinolog, preporučam dr. Vučinovića, koji je i dijabetolog.
Ne znam kakav problem imaš, ali lijeka protiv pcos-a nema. Neplodnost uzrokovana pcos-om je druga priča, a ni tu se nečeš liječiti (meni je posloje poroda stanje još gore)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 13:16   #313
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
A što ti očekuješ od ginekologa? Operaciju jajnika? To je jedino što ti mogu ponuditi...Jesi li spremna na to?
Tebi draga treba dobar endokrinolog, preporučam dr. Vučinovića, koji je i dijabetolog.
Ne znam kakav problem imaš, ali lijeka protiv pcos-a nema. Neplodnost uzrokovana pcos-om je druga priča, a ni tu se nečeš liječiti (meni je posloje poroda stanje još gore)
hehe dotičnog pohodim 3 godine. i ništa. smiješno mi je što si baš njega spomenula ne bi u detalje, al on uglavnom sliježe ramenima i kaže da je sve ok te da sam ginekološki slučaj. onda odem u ginekologa, on veli: ti si endokrinološki slučaj i tako već duže vrijeme a ja lagano prošvikala jer imam sve simptome pcos-a. od hirzutizma(pritom ne mislim na dlakavost ko kod dlakavijh žena, nego baš hirzutizam) do opadanja kose. da napomenem da sam sve pretrage koje postoje napravila

žao mi je što ti je gore . to sve i ja očekujem i pcos me naučio da moram bit spremna na sve. kad kažem na sve onda mislim baš na SVE. ne umanjujem ničiji problem zaista. mislim da nema gore stvari od raka jajnika ili neplodnosti. zbilja ne želim ni razmišljat kako je tim ženama. samo hoću reći da je i meni moj problem velik. sad. u ovom trenutku. a šta me čeka u budućnosti ne želim ni razmišljat. lijeka nema, znam. al zar mi baš ništa ne može pomoć? teško se pomirit s tim
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 13:36   #314
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
hehe dotičnog pohodim 3 godine. i ništa. smiješno mi je što si baš njega spomenula ne bi u detalje, al on uglavnom sliježe ramenima i kaže da je sve ok te da sam ginekološki slučaj. onda odem u ginekologa, on veli: ti si endokrinološki slučaj i tako već duže vrijeme a ja lagano prošvikala jer imam sve simptome pcos-a. od hirzutizma(pritom ne mislim na dlakavost ko kod dlakavijh žena, nego baš hirzutizam) do opadanja kose. da napomenem da sam sve pretrage koje postoje napravila

žao mi je što ti je gore . to sve i ja očekujem i pcos me naučio da moram bit spremna na sve. kad kažem na sve onda mislim baš na SVE. ne umanjujem ničiji problem zaista. mislim da nema gore stvari od raka jajnika ili neplodnosti. zbilja ne želim ni razmišljat kako je tim ženama. samo hoću reći da je i meni moj problem velik. sad. u ovom trenutku. a šta me čeka u budućnosti ne želim ni razmišljat. lijeka nema, znam. al zar mi baš ništa ne može pomoć? teško se pomirit s tim
A kakvi su ti hormoni, nalazi? Što te najviše smeta i brine? Godinama se borim s tim, ali ono čega sam se najviše bojala-srećom je prošlo o.k., zatrudnila sam prirodnim putem, čak. Meni je Vučinović stvarno super-kod mene je baš sve naopako, uz to što ti spominješ, ne valja ni štitnjača ni šećer (valjda sam mu zato zanimljiva), popila sam tone pilula itd i opet se vraćam na početka-zdravi život, sport, bez stresa (tako sam sve dovela u red kad je trebalo ić na bebu), ali tu ti nitko ne može pomoći od njih. I znaš šta još pomaže-redovit orgazam. . Ne šalim se (dobro, stabilna veza, seksualni život bi trebala ić pod no stres).
Sad je ljeto-iskoristi ga , ne mislim na galebarenje, to je opasno u današnje vrijeme, nego za plivanje...i sunčanje (ako imaš prilike-nudiranje, jajnike na sunce i to) meni bi se ljeti znao vratit ciklus...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 14:25   #315
hehe moglo bi biti to. Vučinović je veliki stručnjak za štitnjaču i dijabetes, mislim da nema boljeg u st. meni su hormoni uredni osim nadbubrežne ali ona je štekala jedno vrijeme, sad je ok. štekala je navodno od stresa, al ona se smirila odavno. dakle, sve je ok, a ja nisam to je ukratko moj problem. čudan pcos, pa mi onda i daju napamet ljekove, a to su najčešće diane 35 koje bi navodno trebale pomoć. Kažem navodno jer ne znam da li pomažu kod hirzutizma i alopecije. Kod akni jesu svojevremeno, a sad nemam pojma kako bi bilo sa ovim sadašnjim problemom. Ginekolozi žele da idem na diane hitno, endokrinolog ne. I tako se ja priklonila strani endokrinologa jer imam problema sa venama velikih. ono, ipak bi htjela bit živa bez obzira na probleme koji me muče, a ne da me ubije trombofilija zdrav seks. život za sad-teško. al vjerujem da i to pomaže

Drago mi je da si zatrudnila bez problema. To je super. Zdrav život i vodim, prehrana zna dosta pomoć kod ciklusa (meni je), redovito treniranje, yoga..al ništa baš oko dlaka+opadanja, to sve skupa regulira cikluse i pomogne da se čovjek osjeća bolje(šta isto nije mala stvar, da se razumijemo)

Dr. Mimica se svojedobno opisivao ovdje ali i inače u RL su mi ga nahvalili. Bila davno, ne sjećam ga se baš. Možda vridi i njega posjetit, iako ni on ni ostali nisu čudotvorci, sve ja to razumijem.
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 15:28   #316
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Dr. Mimica se svojedobno opisivao ovdje ali i inače u RL su mi ga nahvalili. Bila davno, ne sjećam ga se baš. Možda vridi i njega posjetit, iako ni on ni ostali nisu čudotvorci, sve ja to razumijem.
Mimica ti je dobar za uzv. Ne znam kakvi su ti jajnici. Nego, jasno mi je da ti smeta, nije to bezvezna estetika (znam o čemu pričaš, nažalost), ali ne znam u kojoj je mjeri to u tebe, ako je jako izraženo, ako nemaš cikluse, preostaje ti Vuk Vrhovec u ZG i temeljiti pregledi (znam zašto ovo govorim, al te ne bih htjela plašit). Diane ću sada uzet iako ih ne preferiram, ali već dugo nisam, stanje mi je ajme i treba mi kontracepcija-inače bih slušala endokrinologa, ipak je najvažnije-ostati živ. Te tvoje vene su problem, svakako trebaš paziti, to znaš.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 17:07   #317
omg Vuk Vrhovec? Ne znam šta je to . Teški slučajevi biće Odgađam terapiju iz razno raznih razloga. Jer vele:'čajevi pomažu, homeopatija pomaže, yoga pomaže, ne ugrožavaj zdravlje od pilula, pilule su zlo' itd. Zanimljivo da mojoj prijateljici koja ima hipertireozu il kako se veli, to nitko ne govori, već ženska pije ljekove godinama i pomirila se stim. Valjda ako imaš problem moraš uzimat ljekove. Moj uzv je raznolik. Ponekad piše na nalazu polic. jajnici, ponekad nalik na policistične. ciklusi su mi raznoliki. Ponekad pomislim da se desilo čudo i da sam izlječena kad M dođe nakon 30 dana, al veselje splasne kad sljedeći mjesec dođe nakon 60

Ne znam, jako sam ustrašena, više estetika tu i ne igra ulogu, koliko strah za zdravlje i strah od gorega.

Ok, da ne spamam više. Ovo može poslužit nekom sa sličnim problemima..Dakle za ovakove i slične probleme: pravac Dr. Mimica i dr. Šparac.

Zadnje uređivanje Tajda : 22.06.2011. at 17:14.
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 11:07   #318
Quote:
luce ST kaže: Pogledaj post
Ajde nek se javi neko ko je pacijent dr. Praprotnik. Ne znam sta bi vise mislila o njoj. Neki tvrde da je stvarno dobra i stručna, a mene i nekolicinu koja je također kod nje nervira puno toga.
Prvo šta iz nje jedva možeš riječ izvuć. Gotovo da ništa ne priča niti objašnjava. Sve je treba pitat, pa onda izvlačit iz nje odgovor. Na sve joj je odgovor 'to ćemo kad se odlučite za trudnoću'.
Što se tiće papa-testa, nije mi jasno zašto se nalaz čeka 1,5 mjesec i onda ako ti je 'uredan' niti ti ne jave da je gotov. Kao, jave samo ako ima neki problem. Nije me briga al ja imam pravo vidit svoj nalaz bio on uredan ili 'neuredan'.
Kao šlag povrh svega mi je ona njena antipatična sestra na ulazu.

bila u majića prije, nisam bila zadoboljna, pa sam se prebacila u praprotnik, malo mi se bilo teško naviknit da sve moram pitat, ali sam u principu zadovoljna, i mama mi je kod nje i ona isto je prezadovoljna što se tiče stručnosti i predanosti....i sestra mi je skroz ok, nije mi se učinila ni malo antipatična, dapače, uvik me zove dušo i sl.....
priznajem da imam svakakvih doktora, ali ljudi moji, nitko vas ne drži u njih, svako godinu dana ima pravo promjeniti ugovornog liječnika, bilo ginekologa bilo obiteljskog, odeš u novoga upišeš se, a on službeno priko HZZO traži vaš karton, izbjegnete moguće neugodnosti i nemate se više razloga žalit....
nemorina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 11:23   #319
Moja majka je kod Dr.Praprotnik, ima riječi hvale za njenu stručnost, ali manjak komunikacije nekad joj zasmeta, a sestra navodno ok.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 10:12   #320
je li netko bio u zadnje vrijeme kod vrčić pervan?

pitam zato što već nekih mjesec dana zovem da pitam nalaze za papu i naručim se za pregled i niko se ne javlja ili je vječno zauzeto

kako sam zadnjih par mjeseci stalno na nekim kraćim službenim putovanjima nisam imala vremena svratiti osobno da se naručim, ali čini mi se da nema druge

mislim, nije mi jasno da se NIKAD nitko ne javlja?a moram i recept za pilule produžiti


dosad sam se kod svakog doktora naručivala telefonski, to je sekund posla.pa što bi bilo da živim ne znam u omišu pa da moram osobno dolaziti samo da se naručim za pregled
zija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.