Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 14:17   #201
ja sam sa borongajcem za 15min na kennedyevom a sa valkom za 15min na glavnom. Al mi iz Sesveta i nemoramao ić puno u grad. Meni je na 5min od kuće i općina, policija, dom zdravlja, škola, srednja skola, crkva, sud, vrtić, trgovacki centri. I zato je meni drago sta Sesvete nisu bas Zagreb jer da jesu nebi mogao na sud ić u pauzi na poslu i morao bi ćekat u redu za podizanje vozačke 3h
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:39   #202
e pa burt, otrpis nekih 1h dnevno skacuci i presjedajuci (ne, nije muka), al pstalih 23h si u miru i nekoj sigurnosti, da ti djetetu koje se igra pred kucom nebude dojuril auto ili Hamzo i Ermin (ili bilo ko drugi, ovo je bil samo moj pescenicki primjer) trazit pare batinama... e kad toga nema, onda si u lijepom i mirnom kvartu.

i koliko puta moram rec da kozari bok, kozari put, kanalski put, zitnjak itd. "spadaju" pod pescenicu SAMO ZATO kaj je neka budala odredila da opcina pescenica-zitnjak ide do ivanje reke?! ccc...

ostalo su chikita i Bundy vec lijepo prokomentirali
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:39   #203
peščenica je puno više od kozari bok,puteva i svih tih tamo dijelova...ti kad dođeš na volovčicu ili borongaj vidiš zapravo što je peščenica...ne možeš peščenicu suditi po kozari boku i ostalim...to je moglo pripasti i trešnjevci(npr.) ili bilo kojem drugom kvartu...ali hebi ga pripalo je peščenici i sad svi sudite pešču po tim dijelovima...
Aamy_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:25   #204
Quote:
vaci kaže:
A da se vratimo on topic?

uz poštivanje tuđih mišljenja

s obzirom da ja nisam dugo u ZGu, mišljenja o kvartu stvaram na način da mi se kvart ili vizualno sviđa ili ne
kad sam vidila borovje meni su te zgrade bie baš slatke al su mi rekli da je zbog blizine đamije tamo ful muslimana?
jel to istina
ja sam odrasla na folki, odselila prije kojih 8-9 g. al se ne sjecam nekih velikh problema zato kaj je tam đamija, osim kaj bi u školi znali čuti kak pozivaju na "misu " ne znam kak se to zove, odi lijepo prošetati -2.stanica nakon držićeve,ima 2 vrtica, hrpa zelenila ( moj deda posadio neka ), sad ima i ljekarnu a nekad je najbliža bila na savici, punionica coca-cole ( možeš žicat da ti daju, a ak si jako dosadam zaliju te colom iz šmrka )

nakon 3 mj u zg-u znaš bolje neke kvartove od mene ja znam sam ono di sam živjela
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:04   #205
..ja sam na borovju..doselila se prije godinu dana..to je isto peščenica..onak dost ok kvart..inače miran al znaju se sranja događat..isto blizu đamija..ima muslimana..pa svi smo ljudi,ne..ima škola, ljekarna..trebao bi se vrtić izgradit i tržnica..prije mrzila na borovju živit sad samo malo ne volim..
__________________
..the circus continues tomorrow..
Girl From Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:20   #206
Jel je moguće da Dubrava ima oko 170 000 ljudi pa čak sam pročitao i 200 000??. Mislim cijeli Zagreb bez okolice ima oko 750 000.
Tomi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:58   #207
Quote:
Tomi55 kaže:
Jel je moguće da Dubrava ima oko 170 000 ljudi pa čak sam pročitao i 200 000??. Mislim cijeli Zagreb bez okolice ima oko 750 000.
pa naravno kad se tam sam doseljavaju i rađaju


jebeš kvart iz kojeg nemreš pješke do trga...nebih mogao ovisiti o ne baš najsigurnijem ZET-u
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:58   #208
Dubrava ti je 2001 imala 98 0000 stanovnika sta znaci da je danas vjerojarno presla 100 000. znaci ni blizu 200 000. i po toome je treći po velićini kvart u ZG-u. Trešnjevka- ukljućujući i cijelo podrućje ispod Ljubljanske/ Vrbani, Jarun, Prečko) ima 122 000stanovnika( dok sama Tresnjevka sjever ima 55 000). Novi Zagreb ima 115 000. Nakon ta tri ''velika kvarta'' sljede Sesvete sa 60000 pa redom Pešćenica , Maksimir, Trnje, Donji grad, , Podsused-Vrapče.Stenjevec, Črnomerec, Gornji Grad-Medvešćak, Podsljeme,doke je najslabije napućena Brezovica za 10 000 stanovnika.
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 03:08   #209
kad idem na tresnjevku u skolu,a do trga mi treba 15min
chikita007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 12:09   #210
Wink

Quote:
chikita007 kaže:
kad idem na tresnjevku u skolu,a do trga mi treba 15min
možda onim brzim vlakom
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 15:59   #211
Quote:
burt kaže:
možda onim brzim vlakom
ne nego tramvajem...ako nema gužve i za 10...
Aamy_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 20:07   #212
Cool

Živio Žitnjak!!!!
1.Da objasnim gdje vam je Žitnjak! To je naselje na kraju Radničke (Domovinski most) -Između kraja Radničke i kraja Čulinečke ulice!To i samo to je Žitnjak!

Svakom je njegovo najdraže!
Sad imam mugučnosti da si kupim stan ili kuću i opet gledam kako bi tu negdje blizu!
Jer ovdije su mi frendovi , sve znam i odrastanje u ovom "strašnom" kvartu nije mi bilo nešto traumatično!
Pišam ti se na one kvartove u kojima neznaš ko ti stanuje u ulazu!Međuljudski odnosi ravni 0%.Ja do dućana sretnem 10 ljudi i sa 9 se pozdravim.

Šta mi znaći ako odem u neki "bolji" kvart ,pa nemam s kim na kavu,nogomet,kartanje i sl.Kvart čine ljudi a ne zgrade!
Draže mi je viditi krezubog Ramzu a u pozadini plamenik OKI-a, nego Žuži Jelinek ispred Harmice.

I zato molim lijepo, odjebite od Žitnjaka da nebi bilo po zubima.
mamuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 21:08   #213
jebo je upoznaqvanje

kaj misliš da se u metropolama ljudi pozdravljaju?

ak očeš međuljudnse odnose odi u neko selo, npr. Markovići Gornji

ljudi crkavaju, zgrade ostaju, nije istina da je svakom njegovo najbolje (ne podnosim lokal-patriote) ja živim na Gornjem Gradu, a PUNO mi je Donji lijepši i draži

a što se tiče žitnjaka oki-a i to to su ona naselja koja sa žalošću gledaju ljudi kad idu u Bjelovar, Varaždin ili Sl. Brod i mise si "jao hvala bože da ne živim tu"

no dobro, de gustibus non disputandum esse, žitnjak je očito metropola
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 21:10   #214
molim moderatore da OVAJ post zbrišu jer sam slučajno objvaio dva ista
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 06:53   #215
GRAČANI REPUBLIKA
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 12:27   #216
nije mi jasno to "vezanje za kvart"
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:43   #217
Quote:
burt kaže:
nije mi jasno to "vezanje za kvart"
ma to je ono selo u nama, kaj su nam pricali ko djeci, znaš ekipu, znaš ko je lud ko nije, s kim možeš pričati s kim ne i sl.
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:00   #218
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Molim, ne zaboraviti trash kafic Sport na utrinskoj trznici, tamo se mogu jest i cevapi.
Omiljeno mjesto za nedjeljno prijepodne nekih hrvatskih celebrityja
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:27   #219
Odrastao sam u Utrinama. I gotovo cijelo vrijeme svog zivota tamo ovisio o gradskom prijevozu; nisam isao u Utrine u osnovnu skolu, a srednje tada nije ni bilo. I naravno sva zabava je bila u centru.

Od kucanskih stvari ima tržnicu, osnovnu školu, nekoliko vrtića, dvije gimnazije i ugostiteljsku školu. Nekima je možda zanimljiv i HGspot i HAK. Grijanje je toplana što se u 99,9% vremena pokazalo izvrsnim i ne preskupim rješenjem pogotovo kad bi usporedio s mojim bakom i dedom koji su tada živjeli u sanu u jednoj od "obiteljskih" kuća u Cvjetnom (sagrađene 40-tih s kriminalnom izolacijom).

Prometno: s parkiranjem je uvijek bilo malo frka ali budući sam bio ZETova musterija nije me bilo briga. Za doći do centra grada imao sam puno varijanti:
a) bus za Dugave ili Slobostinu - 5 minuta hoda do stanice kod današnje gimnazije + 10 min vožnje do Pothodnika
b) bus za Travno 3 minute hoda do stanice preko puta nebodera u Kopernikovoj + 12 minuta voznje do Pothodnika
c) tramvaj broj 6 - 3 minute do stanice 25 minuta vožnje do Trga
d) tramvaj broj 14 - 3 do stanice + 32 minute vožnje do Trga
e) tramvaj broj 7 - 3 minute do stanice + 25 minuta vožnje (rekord 16 minuta 23 sekunde) do skole (MIOC)
f) tramvaj broj 8 - 7 minuta do stanice + 25 minuta vožnje do Draskoviceve

Dakle moj dolazak u grad na vrijeme je bio prilično failproof (sto ne znači da nisam kasnio, ali ne jako). Jedino je bus za Travno bio u drugom smjeru, ali ako bi krenuo na sjever i bio je tramvajski zastoj mogao bi otići na bus. Ako sam se odlučio za bus, a onaj za Dugave se pokvario, došao bi onaj za Sloboštinu.

Kaj se tiče zelenila, ja sam se kao klinac osjećao super, mogao sam se voziti biciklom (to mi je bila omiljena aktivnost) po cijelom naselju a da niti jednom ne moram prijeći preko ceste. Naravno da sam ceste prelazio i išao u druga naselja, ali kratko vrijeme sam na cestama boravio jer su i ona takva. Sva novozagrebačka naselja imaju manje ili vise izraženu koncepciju da je park u sredini, a prometnice po rubovima. To je dovedeno do ekstrema u Dugavama i Travnom ali se može uočiti i u Sigetu, Utrinama, Središću, Sopotu i Zapruđu. Pa tako na primjer da sam isao u osnovnu školu u Utrinama ne bi niti jednom morao prijeći preko ceste. Na 10 minuta hoda u Zapruđu ili Travnom ima malo veći izbor dućana i banaka, knjižnica... ali Utrine ima tržnicu

Velike zgrade nisam doživljavao kao opterećenje, a pogotovo od proljeća do jeseni kad se od drveća ne bi niti vidjele, a uživao sam u pogledu koji sam imao sa svojeg 7 kata. Osamdesetih godina s redukcijama struje taj sedmi kat je donio i malo prisilne rekreacije, ali općenito s liftom smo imali sreće.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:19   #220
Quote:
wapi kaže:
Odrastao sam u Utrinama. I gotovo cijelo vrijeme svog zivota tamo ovisio o gradskom prijevozu; nisam isao u Utrine u osnovnu skolu, a srednje tada nije ni bilo. I naravno sva zabava je bila u centru.

Od kucanskih stvari ima tržnicu, osnovnu školu, nekoliko vrtića, dvije gimnazije i ugostiteljsku školu. Nekima je možda zanimljiv i HGspot i HAK. Grijanje je toplana što se u 99,9% vremena pokazalo izvrsnim i ne preskupim rješenjem pogotovo kad bi usporedio s mojim bakom i dedom koji su tada živjeli u sanu u jednoj od "obiteljskih" kuća u Cvjetnom (sagrađene 40-tih s kriminalnom izolacijom).

Prometno: s parkiranjem je uvijek bilo malo frka ali budući sam bio ZETova musterija nije me bilo briga. Za doći do centra grada imao sam puno varijanti:
a) bus za Dugave ili Slobostinu - 5 minuta hoda do stanice kod današnje gimnazije + 10 min vožnje do Pothodnika
b) bus za Travno 3 minute hoda do stanice preko puta nebodera u Kopernikovoj + 12 minuta voznje do Pothodnika
c) tramvaj broj 6 - 3 minute do stanice 25 minuta vožnje do Trga
d) tramvaj broj 14 - 3 do stanice + 32 minute vožnje do Trga
e) tramvaj broj 7 - 3 minute do stanice + 25 minuta vožnje (rekord 16 minuta 23 sekunde) do skole (MIOC)
f) tramvaj broj 8 - 7 minuta do stanice + 25 minuta vožnje do Draskoviceve

Dakle moj dolazak u grad na vrijeme je bio prilično failproof (sto ne znači da nisam kasnio, ali ne jako). Jedino je bus za Travno bio u drugom smjeru, ali ako bi krenuo na sjever i bio je tramvajski zastoj mogao bi otići na bus. Ako sam se odlučio za bus, a onaj za Dugave se pokvario, došao bi onaj za Sloboštinu.

Kaj se tiče zelenila, ja sam se kao klinac osjećao super, mogao sam se voziti biciklom (to mi je bila omiljena aktivnost) po cijelom naselju a da niti jednom ne moram prijeći preko ceste. Naravno da sam ceste prelazio i išao u druga naselja, ali kratko vrijeme sam na cestama boravio jer su i ona takva. Sva novozagrebačka naselja imaju manje ili vise izraženu koncepciju da je park u sredini, a prometnice po rubovima. To je dovedeno do ekstrema u Dugavama i Travnom ali se može uočiti i u Sigetu, Utrinama, Središću, Sopotu i Zapruđu. Pa tako na primjer da sam isao u osnovnu školu u Utrinama ne bi niti jednom morao prijeći preko ceste. Na 10 minuta hoda u Zapruđu ili Travnom ima malo veći izbor dućana i banaka, knjižnica... ali Utrine ima tržnicu

Velike zgrade nisam doživljavao kao opterećenje, a pogotovo od proljeća do jeseni kad se od drveća ne bi niti vidjele, a uživao sam u pogledu koji sam imao sa svojeg 7 kata. Osamdesetih godina s redukcijama struje taj sedmi kat je donio i malo prisilne rekreacije, ali općenito s liftom smo imali sreće.
šmrc..suze mi idu
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.