Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2013., 19:36   #61
Quote:
5ive kaže: Pogledaj post
Zasto, ali bas zasto na bilo kojoj temi gdje netko spomene da je zenama u nekom polju malo lakse nego muskima odmah se morate javiti da to negirate?

I to sa kakvim argumentima, ako ti je tako lakse i slicno...

Ovo sto je blort naveo nije nikakvo pravdanje nego su to tocno cinjenice i ako nema veze s nicim, opet je statisticki tocna jer u sveukupnoj populaciji zena ima nesto vise jer se njihov broj u kasnijim godinama, pogotovo trecem dobu drasticno povecava u odnosu na broj muskaraca, dulje zive. A u dvadestim je njihov broj nesto manji. Tko god je izucavao statistiku zna da je to istina.


A ovo o oglasima necu ni komentirati, nisi ni stavila a pricas....


Ja sam imao oglas i javilo mi se desetak zena, i svi su se iznenadili otkud toliki broj. Pet od deset koje su mi se javile su imale svoj oglas. Nijedna nije imala ispod 40-50 poruka. Osim toga, komunicirao sam sa nekoliko forumasica, sve su one dobijale poruke iako uopce nisu stavile oglas.

Don't blame women, blame the men za tu situaciju, oni su ti koji se javljaju, ali tako je kako je, zasto to negirati?
U ovom polju im nije malo lakše nego puno.

Već sam naveo zašto, kada bi priznale sve mogućnosti koje imaju onda bi automatski njihova odgovornost za loše izbore porasla.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:43   #62
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post

Izbor, mislio sam na izbor, ne jel..
Čemu sad ovo?

Lijepo te pitam što ti znači ta "količina" izbora .. pa daj, pa nismo balavci da u svemu vidiš značenja na koja nitko nije ni pomislio, a kamoli insinuirao...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 23:59   #63
Quote:
5ive kaže: Pogledaj post
Zasto, ali bas zasto na bilo kojoj temi gdje netko spomene da je zenama u nekom polju malo lakse nego muskima odmah se morate javiti da to negirate?
Zato.
Jer u biti i nije. U većini slučajeva nije nam cilj povaliti nešto, dok vama je. A nekako mi se čini da mi izvučemo deblji kraj. Uglavnom.

Quote:
I to sa kakvim argumentima, ako ti je tako lakse i slicno...
U smislu utjehe. Kako ne kužiš.

Quote:
Ovo sto je blort naveo nije nikakvo pravdanje nego su to tocno cinjenice i ako nema veze s nicim, opet je statisticki tocna jer u sveukupnoj populaciji zena ima nesto vise jer se njihov broj u kasnijim godinama, pogotovo trecem dobu drasticno povecava u odnosu na broj muskaraca, dulje zive. A u dvadestim je njihov broj nesto manji. Tko god je izucavao statistiku zna da je to istina.
Statistika nema veze sa praksom. Samo niz brojki koji na kraju krajeva ništa pretjerano ne dokazuje. Onda bi se cijeli naš život mogao svesti na statistiku. A ipak, život nije tako jednostavan.

Quote:
A ovo o oglasima necu ni komentirati, nisi ni stavila a pricas....
Dala sam si truda, i koliko vidim po tvojim postovima, nisi ni ti dao oglas.

Quote:
Ja sam imao oglas i javilo mi se desetak zena, i svi su se iznenadili otkud toliki broj. Pet od deset koje su mi se javile su imale svoj oglas. Nijedna nije imala ispod 40-50 poruka. Osim toga, komunicirao sam sa nekoliko forumasica, sve su one dobijale poruke iako uopce nisu stavile oglas.
Možda tvoj klon? Jesi li koristio kakve PUA trikove?


Quote:
Don't blame women, blame the men za tu situaciju, oni su ti koji se javljaju, ali tako je kako je, zasto to negirati?
Upravo to, don't blame it on women.

Quote:
blort kaže: Pogledaj post
U ovom polju im nije malo lakše nego puno.

Već sam naveo zašto, kada bi priznale sve mogućnosti koje imaju onda bi automatski njihova odgovornost za loše izbore porasla.
Tko si ti da sudiš kome o lošim izborima?
A vaša odgovornost bi onda bila u čemu?
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:12   #64
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Zato.
Jer u biti i nije. U većini slučajeva nije nam cilj povaliti nešto, dok vama je. A nekako mi se čini da mi izvučemo deblji kraj. Uglavnom.
Osjecam da imas negativna iskustva pa govoris iz te perspektive ali vjeruj mi, ovo uopce nije istina nego je bezvezno generaliziranje.



Quote:
U smislu utjehe. Kako ne kužiš.
Kuzim ja, ali ti nemas argument kojim bi negirala njegov stav nego je uvijek najlakse reci, mah, samo se ti tjesi...



Quote:
Statistika nema veze sa praksom. Samo niz brojki koji na kraju krajeva ništa pretjerano ne dokazuje. Onda bi se cijeli naš život mogao svesti na statistiku. A ipak, život nije tako jednostavan.
Naravno da nije ni blizu jednostavno kao sto se cini, ali sve slijedi prirodne zakone a ovo je jedan od njih.



Quote:
Dala sam si truda, i koliko vidim po tvojim postovima, nisi ni ti dao oglas.

Možda tvoj klon? Jesi li koristio kakve PUA trikove?
Svaka cast na trudu, klon je u pitanju, trebao sam odmah reci da ne trazis.

Zapravo nisam koristio nikkave trikove nego sam napisao iskren, pomalo melanholican oglas sa primjesama humora. I neke je to privuklo.

Ali recimo, prva djevojka koja mi se javila, vidio sam njen oglas, sastojao se od jedne recenice, u kojoj pise da je zensko, godine, studentkinja i sta trazi. Imala je preko 50 javljanja.



Quote:
Upravo to, don't blame it on women.
Nitko vas ne krivi, nemas se potrebe prsiti. Jednostavno su stvari u drustvu tako poslozene. Igru treba prihvatiti ili ne igrati.
5ive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:16   #65
Quote:
5ive kaže: Pogledaj post
Osjecam da imas negativna iskustva pa govoris iz te perspektive ali vjeruj mi, ovo uopce nije istina nego je bezvezno generaliziranje.
Zašto mi onda iskustvo to govori, a ne statistika?



Quote:
Kuzim ja, ali ti nemas argument kojim bi negirala njegov stav nego je uvijek najlakse reci, mah, samo se ti tjesi...
A on ima statistički argument?



Quote:
Naravno da nije ni blizu jednostavno kao sto se cini, ali sve slijedi prirodne zakone a ovo je jedan od njih.
Nabroji mi prvo prirodne zakone.



Quote:
Svaka cast na trudu, klon je u pitanju, trebao sam odmah reci da ne trazis.

Zapravo nisam koristio nikkave trikove nego sam napisao iskren, pomalo melanholican oglas sa primjesama humora. I neke je to privuklo.
Hajde, baš me zanima kako je izgledao taj oglas.

Quote:
Ali recimo, prva djevojka koja mi se javila, vidio sam njen oglas, sastojao se od jedne recenice, u kojoj pise da je zensko, godine, studentkinja i sta trazi. Imala je preko 50 javljanja.
Od tih 50, možda je 10 bilo istih klonova. I što ćemo sad?



Quote:
Nitko vas ne krivi, nemas se potrebe prsiti. Jednostavno su stvari u drustvu tako poslozene. Igru treba prihvatiti ili ne igrati.
Pa da, zato se ne treba pravdati time da je ženama "lakše".
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:20   #66
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Zato.
Jer u biti i nije. U većini slučajeva nije nam cilj povaliti nešto, dok vama je. A nekako mi se čini da mi izvučemo deblji kraj. Uglavnom.
Netočno je reći da vam nije cilj nešto povaliti. Netočno zbog toga, što žene uglavnom reagiraju reaktivno, a muškarci su ti koji moraju biti aktivni i prodorni. To je biološka zadatost, i to nema veze sa dobrotom ili sa zloćom. Na osnovu čega si izvukla zaključak da vi uglavnom izvučete deblji kraj?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:26   #67
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Netočno je reći da vam nije cilj nešto povaliti. Netočno zbog toga, što žene uglavnom reagiraju reaktivno, a muškarci su ti koji moraju biti aktivni i prodorni. To je biološka zadatost, i to nema veze sa dobrotom ili sa zloćom. Na osnovu čega si izvukla zaključak da vi uglavnom izvučete deblji kraj?
Upravo zbog te biološke zadatosti.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:33   #68
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Upravo zbog te biološke zadatosti.
Pa ta zadatost ide vama u prilog.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:40   #69
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Pa ta zadatost ide vama u prilog.
Ne baš. Ovisi kako na to gledaš. Recimo da i predstavlja veću mogućnost izbora, kvantiteta ne garantira i kvalitetu.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:47   #70
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Zašto mi onda iskustvo to govori, a ne statistika?
Koje iskustvo? Tvoje osobno? Kako na osnovu jednog ili vise svojih slucajeva mozes generalizirati da su muskarci svi isti da zele samo povaliti. Evo ja ne zelim, zelim normalnu i iskrenu vezu, i vecina mojih prijatelja je takva. Nas je vise a ti si sama. Sto cemo sad?



Quote:
Hajde, baš me zanima kako je izgledao taj oglas.

Zasto, ne vjerujes da se javilo 10 zena ili sto? Eto, to je jos jedan dokaz na moju tvrdnju, cak i tikoja smatras da je svima isto ne vjerujes da sam mogao dobiti 10 poruka.



Quote:
Od tih 50, možda je 10 bilo istih klonova. I što ćemo sad?

Pa od mojih 10 mogla je sve biti jedna zena.


Quote:
Pa da, zato se ne treba pravdati time da je ženama "lakše".
Pa jeste lakse, jer je tako drustvo poslozeno. To nisu one krive, situacija je jednostavno takva. Mogao bih do jutra nabrajati primjere iz svoje okoline, ali ne vidim poentu.


Evo na primjer, mogu priznati da je drustvo u globalu prilagodjeno muskarcima. Dvoje ljudi slicnih kvaliteta i stupnja obrazovanja, musko i zensko, muskarac uglavnom ima vecu sansu naci posao nego zena, i ima vecu sansu dobiti vecu placu. Sva istrazivanja pokazuju taj trend. No ne trebaju mu istrazivanja da to potvrdim i primjerima iz svoje okoline. I mogu priznati da je muskarcima na neki nacin lakse na tom polju, da su u prednosti.

Ali isto tako postoje neke stvari gdje su zene u prednosti. Pa nece ti spasti kruna sa glave ako priznas to.
5ive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:47   #71
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Ne baš. Ovisi kako na to gledaš. Recimo da i predstavlja veću mogućnost izbora, kvantiteta ne garantira i kvalitetu.
Pazi, govorimo o prosjeku. Prosječan muškarac se mora dosta truditi ako želi osvojiti ženu, a prosječna žena se ne mora truditi da bi osvojila muškarca. Drugim riječima, prosječnoj ženi je ulov osiguran, dok kod prosječnog muškarca to nije slučaj. Što znači da je žena u puno boljem položaju. E sad, to što nezanemariv broj žena ne iskoristi taj bolji položaj, to je već drugi par cipela.

Nego, hoćeš li u nedjelju ići busom do Medvedgrada?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:58   #72
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Pazi, govorimo o prosjeku. Prosječan muškarac se mora dosta truditi ako želi osvojiti ženu, a prosječna žena se ne mora truditi da bi osvojila muškarca. Drugim riječima, prosječnoj ženi je ulov osiguran, dok kod prosječnog muškarca to nije slučaj. Što znači da je žena u puno boljem položaju. E sad, to što nezanemariv broj žena ne iskoristi taj bolji položaj, to je već drugi par cipela.

Nego, hoćeš li u nedjelju ići busom do Medvedgrada?
Pa ako govorimo o biološkim zadatostima, muškarac je taj koji osvaja. I što se onda žalite.
Žena nije u boljem položaju, jer na kraju krajeva živi u muškom svijetu. Što joj znači da se ne mora truditi baš previše oko osvajanja ako je se degradira na ostalim poljima. Govorimo još o prosjeku, je l'.


A ne znam hoću li u nedjelju igdje. Ovo vrijeme me deprimira.
No, još uvijek ima šanse da se predomislim.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 01:08   #73
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Pa ako govorimo o biološkim zadatostima, muškarac je taj koji osvaja. I što se onda žalite.
Žena nije u boljem položaju, jer na kraju krajeva živi u muškom svijetu. Što joj znači da se ne mora truditi baš previše oko osvajanja ako je se degradira na ostalim poljima. Govorimo još o prosjeku, je l'.


A ne znam hoću li u nedjelju igdje. Ovo vrijeme me deprimira.
No, još uvijek ima šanse da se predomislim.
Osvajanje može biti i odbijeno. Znači, mi muškarci u potpunosti ovisimo o tome hoćemo li biti prihvaćeni ili nećemo. Drugim riječima, žene su te koje drže nož za dršku, a mi ga moramo držati za oštricu.

Ovo o muškom svijetu i degradaciji nisam baš razumio. Pa ne živiš u zemlji gdje su na vlasti muslimanski fundamentalisti. Za zapadni svijet se zbilja može reći da su žene u pravima izjednačene s muškarcima. Što se Hrvatske tiče, to je ekonomski upropaštena zemlja, u kojoj je teško i jednima i drugima. Ovdje, ako nemaš protekciju, najebao si, bez obzira na to da li si muškarac ili žena.

Kada ćeš donijeti konačnu odluku za nedjelju? Ne ide mi se samom busom gore.

Zadnje uređivanje Stane Dolanc : 28.09.2013. at 01:14.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 08:37   #74
Quote:
5ive kaže: Pogledaj post

Pa jeste lakse, jer je tako drustvo poslozeno. To nisu one krive, situacija je jednostavno takva. Mogao bih do jutra nabrajati primjere iz svoje okoline, ali ne vidim poentu.


Evo na primjer, mogu priznati da je drustvo u globalu prilagodjeno muskarcima. Dvoje ljudi slicnih kvaliteta i stupnja obrazovanja, musko i zensko, muskarac uglavnom ima vecu sansu naci posao nego zena, i ima vecu sansu dobiti vecu placu. Sva istrazivanja pokazuju taj trend. No ne trebaju mu istrazivanja da to potvrdim i primjerima iz svoje okoline. I mogu priznati da je muskarcima na neki nacin lakse na tom polju, da su u prednosti.

Ali isto tako postoje neke stvari gdje su zene u prednosti. Pa nece ti spasti kruna sa glave ako priznas to.
Naravno da jesu jer podupiru uzus koji im odgovara, što tako zdušno nisu podupirale i neke druge uzuse koji im nisu previše odgovarali.

Bilo jednom pa se spominjalo.

Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Pa ako govorimo o biološkim zadatostima, muškarac je taj koji osvaja. I što se onda žalite.
Žena nije u boljem položaju, jer na kraju krajeva živi u muškom svijetu. Što joj znači da se ne mora truditi baš previše oko osvajanja ako je se degradira na ostalim poljima. Govorimo još o prosjeku, je l'.


A ne znam hoću li u nedjelju igdje. Ovo vrijeme me deprimira.
No, još uvijek ima šanse da se predomislim.
To nije biološka zadatost nego društvena, a društvene zadatosti su vrlo promjenjive.
Gdje ju se to degradira ako govorimo o razvijenim zemljama?
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 09:21   #75
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
To nije biološka zadatost nego društvena, a društvene zadatosti su vrlo promjenjive.
Ovdje nisi u pravu. To zaista jeste biološka zadatost, a trenutno je i društvena. Društvene zadatosti se mijenjaju, i nekad su u skladu s onim biološkim, a nekada nisu. Trenutačno jesu, a najvjerovatnije će takve i ostati, osim ako ne propadne zapadna civilizacija.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 09:31   #76
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Ovdje nisi u pravu. To zaista jeste biološka zadatost, a trenutno je i društvena. Društvene zadatosti se mijenjaju, i nekad su u skladu s onim biološkim, a nekada nisu. Trenutačno jesu, a najvjerovatnije će takve i ostati, osim ako ne propadne zapadna civilizacija.

Ajde prosvijetli me šta to osim čiste komocije i kukakvičluka spriječava žene da budu inicijatori upoznavanja, koji biološki faktori?
A upravo ta činjenica im u najvećoj mjeri daje mogućnost izbora.

I još jedna stvar, ako je to biološka zadatost kako objašnjavaš činjenicu da desecima tisuća godina tako šta nije bilo prakticirano nego su svi odnosi takve vrste bili rješavani ugovorno od strane starijih članova šire ili uže zajednice.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 09:44   #77
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ajde prosvijetli me šta to osim čiste komocije i kukakvičluka spriječava žene da budu inicijatori upoznavanja, koji biološki faktori?
A upravo ta činjenica im u najvećoj mjeri daje mogućnost izbora.

I još jedna stvar, ako je to biološka zadatost kako objašnjavaš činjenicu da desecima tisuća godina tako šta nije bilo prakticirano nego su svi odnosi takve vrste bili rješavani ugovorno od strane starijih članova šire ili uže zajednice.
Sprječava ih njihova priroda. Kao što sam već naveo, većina žena je reaktivni tip, i reagira na mušku akciju prihvaćanjem ili odbijanjem. I to je biološki faktor.

Ne znam da li se radi baš o desecima tisuća godina. Ali je istina, da su dugo vremena biološka i društvena zadatost bile u opreci. Vjerovatno zato, što se došlo do zaključka da su monogamni brakovi i obitelji najpogodniji način za funkcioniranje države. Zbog toga je postojao jaki društveni pritisak, da se ljudi uparuju u monogamne veze. Kad je tog pritiska (na zapadu) nestalo, biologija je ponovo došla do punog izražaja.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 09:55   #78
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Sprječava ih njihova priroda. Kao što sam već naveo, većina žena je reaktivni tip, i reagira na mušku akciju prihvaćanjem ili odbijanjem. I to je biološki faktor.

Ne znam da li se radi baš o desecima tisuća godina. Ali je istina, da su dugo vremena biološka i društvena zadatost bile u opreci. Vjerovatno zato, što se došlo do zaključka da su monogamni brakovi i obitelji najpogodniji način za funkcioniranje države. Zbog toga je postojao jaki društveni pritisak, da se ljudi uparuju u monogamne veze. Kad je tog pritiska (na zapadu) nestalo, biologija je ponovo došla do punog izražaja.
Ako ih spriječava priroda kako onda objašnjavaš žene kojima preuzimanje inicijative nije problem, a nije da ih nema, posebno u određenim okolnostima(kada je rizik od odbijanja manji).

One su reaktivne jer su na tako šta naučene odgojem i jer im to odgovara, bez problema bi ih mogao odgojiti da se ponašaju dijametralno suprotno.
I usput ljudi su bili u monogamnim vezama puno prije nastanka civilizacije.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:07   #79
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ako ih spriječava priroda kako onda objašnjavaš žene kojima preuzimanje inicijative nije problem, a nije da ih nema, posebno u određenim okolnostima(kada je rizik od odbijanja manji).

One su reaktivne jer su na tako šta naučene odgojem i jer im to odgovara, bez problema bi ih mogao odgojiti da se ponašaju dijametralno suprotno.
I usput ljudi su bili u monogamnim vezama puno prije nastanka civilizacije.
Postoje naravno i žene koje nisu reaktivne, ali su u debeloj manjini. Da li bi ih bilo moguće odgojiti da se ponašaju dijametralno suprotno? Vjerovatno bi, ali nisam niti tvrdio da takvo nešto ne bi bilo moguće. Nego sam govorio o početnim biološkim zadatostima.

Ljudi su bili u monogamnim vezama puno prije nastanka civilizacije? Dobro, nije baš da mi znamo kako su točno ljudi živjeli prije početka civilizacije. Ali monogamne veze i brakovi su nastali onda kad je prevladalo mišljenje da je takav oblik muško-ženskih odnosa najpogodniji za razvoj društva. Pa je zbog toga društvo i vršilo pritisak da se takvi odnosi prakticiraju.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:10   #80
Fascinantna je ta količina ženskih racionalizacija, naprosto fascinantna.

Problem izbora ne da danas postoji, nego je upravo glavni problem muško-ženskih odnosa. Ženskoga izbora, jel.

Društvo koje je ženama "dopustilo" da sasvim slobodno biraju u ljubavi, osuđeno je na propast. I nadasve je zabavno gledati tu propast, dok žene tonu u živo blato vlastitih ljubavnih iluzija.

Quote:
čudnovatica kaže: Pogledaj post
nedostatak izbora je loš. velik izbor je ok
Velik izbor, ili ako hoćeš prevelik izbor, stvara frustraciju. O tome su napisane tone i tone knjiga iz sociologije, psihologije, pedagogije... itd.

Quote:
BubaSmrad kaže: Pogledaj post
...uvijek cu odabrati samo jednu koja ima ono nešto...ono nešto što samo ja mogu osjetit u tom trenutku
Što je to "ono nešto"? Je li to nešto metafizički, poput tetragrama YHWH, nešto što se ne smije izgovoriti; ili vrhunaravna ideja od koje sve počinje?

I onda neka mi netko kaže da žene nisu iracionalne.

Ajd, da imaš 15 godina ne bih ništa rekao, ali..

Quote:
Lucky Strike kaže: Pogledaj post
Ja bi ih prvo sve upoznao,dao bi svakoj šansu da me upozna,i napravio bi si pros and cons listu,i odabrao onu s kojom sam najkompatibilniji.
Ako pritom misliš i na jebavanje, onda je to ok. U protivnom velika je šansa da one tebe pritom odjebu.

Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Stvarno neko postoji koga plasi prevelik izbor ?
Ovo je zajebancija ?
Ne, nije. Postoji sintagma "nemati izbora". Izbor je uvijek, kako god da okreneš, frustracija. Zato se u svim civilizacijama on ženama sužavao ili onemogućivao.
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.