Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 10:41   #1041
Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Nema veze gdje je skladiste, nego gdje je firma registrirana. Ako sam dobro shvatila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I meni se čini da je tako
jole987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 18:12   #1042
Da, vi znate :facepalm
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:45   #1043
molio bih link na njihovu eu stranicu
i pitanje za veličinu - ako inače nosim L (TH, nike, adidas ...)
isto tako - ženski M (npr zara), koja je veličina kod njih
jesu li a&f veličine iste i kod hollistera?
šenoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 01:47   #1044
Nisam pronasao posebnu temu za Hollister, pa mogu li ovde pitati? Narucio bih nekoliko stvari sa hollisterco.com u vrednosti od 197$ (cuo sam da je najpovoljnije do 200$ narucivati). Sada vazi neka akcija da je dostava za Hrvatsku na tu vrednost besplatna. Ono sto mene zanima je koliko cu morati jos da doplatim za carinu, PDV, dostavu kada udje u Hrvatsku i ostale troskove? Nadam se da je neko skoro narucivao pa ima sveze informacije. Takodje zanima me i koliko dana je potrebno robi da stigne?
Vuk98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 11:17   #1045
verovatno salju iz amerike, tako da trebao bih da platis carinu in PDV ... ja sam dosta narucivao iz amerike i nikad nije stiglo u isto vreme, ponekad za 10 dana drugi put 20 dana, tako da sve zavisi mada na vrednost paketa mogli bi da ti ponude slanje preko brze poste, pisi im na customer service
__________________
JeWelleria FB page
jewelleria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 16:53   #1046
Quote:
šenoa kaže: Pogledaj post
molio bih link na njihovu eu stranicu
i pitanje za veličinu - ako inače nosim L (TH, nike, adidas ...)
isto tako - ženski M (npr zara), koja je veličina kod njih
jesu li a&f veličine iste i kod hollistera?
za mušku robu znam da traperice naručiš jedan broj veći nego u dieselu jer su ful uske one skinny.
a ženska odjeća, ja sam u zari xs, ovdje naručujem traperice 0 ili 1, majice small,donje dijelove trenike xs, gornje small
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:55   #1047
Abercrombie & Fitch

Ja sam u Zari XS, traperice 34, u A&F sam 0 ili 00 (sorcevi 0, traperice 00). Majice, hoodice, kosulje, trenerke, badici, sve XS isto.

A&F velicine su iste kao kod Hollistera, barem se meni tako pokazalo.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:35   #1048
Često naručujem a&f. Roba stiže izuzetno brzo, najduže sam čekala tjedan dana. To naravno ovisi i o tebi, koliko brzo platiš carinu i porez. Uvijek sam naručivala u vrijednosti preko 200 $ i dostava je besplatna, a carina i porez su otprilike 50% vrijednosti naručene robe.
Veličine su manje, 1 broj manje nego u Zari.
Kod nas ima dućan u GG ( ne znam radi li jos uvijek) kada sam ja gledala hoodie koji je u online prodaji bio 60$ u dućanu je bio 1400 kn. Mislim...
Gala76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 15:35   #1049
sto se tice placanja pdva i carine, do 150 eura carine nema(preracunajte si dolare u eure pa vidite dokud smijete), a pdv ide na sve iznad 20 eura tako da ces ga platit, a izracunas si sam 25% od vrijednosti robe, na 200 dolara je 50 dolara to.

a sto se tice vremena dostave, frendovi su narucivali prije par mjeseci i iz amerike stigne za 4 radna dana. samo te carina jebe malo, dok oni to procesuiraju itd.
maraac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 22:59   #1050
novosti

Jel itko uzimao šta od njih zadnjih mjesec dana, kakvi su krojevi i kvaliteta? Vidio sam na webu da su opet nešto mjenjali, sve je nekako kraće, jedva da struk pokriva
prcak2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:59   #1051
Quote:
prcak2007 kaže: Pogledaj post
Jel itko uzimao šta od njih zadnjih mjesec dana, kakvi su krojevi i kvaliteta? Vidio sam na webu da su opet nešto mjenjali, sve je nekako kraće, jedva da struk pokriva
pa gle, niti se krojevi niti kvaliteta revolucionarno ne mijenjaju.
ovo što se piše o opadanju kvalitete, to sve stoji.
odjeća koju sam kupio 2010/2011 nema veze s onom koju sada možeš zateći u dućanima/webshopu.
mene zanima jel netko u zadnje vrijeme naručivao A&F ili Hollister i jel se i dalje FedEx uredno kalkulira troškove tj. oporezuje?
__________________
...al' ne zna primitivizam šta je to minimalizam!
diesel_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:48   #1052
Preporučujem tražiti A&F na ebayu
AnastazijaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 16:32   #1053
Quote:
AnastazijaR kaže: Pogledaj post
Preporučujem tražiti A&F na ebayu

Ma to je sve fake, a s postarinom te dodje isto kao i na njihovoj web trgovini plus sta ti prijete troškovi uništavanja fake robe pa sad tko je spreman na taj rizik...
moka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:53   #1054
Quote:
prcak2007 kaže: Pogledaj post
Jel itko uzimao šta od njih zadnjih mjesec dana, kakvi su krojevi i kvaliteta? Vidio sam na webu da su opet nešto mjenjali, sve je nekako kraće, jedva da struk pokriva
Igbjegavati u sirokom luku. Neke majice vise nisu 100% pamuk, nego 50% viscosa. Vec sam pisao o tome, kvaliteta se prepolovila, ako ne i gore.
Sva sreca pa sam se dovoljno nakupovao do 2012. za 2 zivota
Yvann11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:44   #1055
Iako je većina postova ovdje upadi u stilu "jel tko naručivao; kako to ide", znam da ima onih koji ga čitaju i prate.
Dakle, ja ću podijeliti iskustvo moje zadnje narudžbe, prije 2 tjedna. Znači, bio je sale na A&F webshopu i napravio sam narudžbu od $148. Zadnji put sam naručivao u 7.mjesecu... tada sam cijelu proceduru i cijene naknada i PDV-a znao, no sada je uslijedio dodatni šok!
Naime, carinjenje tj. provođenje "uvoza" za pakete koje A&F šalje Fedexom više ne vrši Rhea Grupa već, po novom, DB Schenker.
I cijena provođenja je sada još veća... pa tako za moj paket od $148 sam platio:
1) 220kn za "Uslugu carinjenja/Korištenja carinske garancije"
(ovo je Rhea naplaćivala samo 120kn za istu vrijednost paketa)
2) 223kn PDV-a (na spomenuti iznos x 25%)
Sve to zbrojeno iznosi 443kn za paket koji je u kunskoj vrijednosti 898 kn.

Zaključak: točno 50% plaćene vrijednosti robe još morate platiti za troškove carinjenja i poreza
Tužno, ali ispada da je jeftinije naći nekoga iz USA tko će za neku proviziju primiti paket na svoju adresu i proslijediti na vašu u HR (s time da ukloni price label i označi pošiljku kao gift)
__________________
...al' ne zna primitivizam šta je to minimalizam!
diesel_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:23   #1056
Thumbs up

Quote:
diesel_zg kaže: Pogledaj post
Iako je većina postova ovdje upadi u stilu "jel tko naručivao; kako to ide", znam da ima onih koji ga čitaju i prate.
Dakle, ja ću podijeliti iskustvo moje zadnje narudžbe, prije 2 tjedna. Znači, bio je sale na A&F webshopu i napravio sam narudžbu od $148. Zadnji put sam naručivao u 7.mjesecu... tada sam cijelu proceduru i cijene naknada i PDV-a znao, no sada je uslijedio dodatni šok!
Naime, carinjenje tj. provođenje "uvoza" za pakete koje A&F šalje Fedexom više ne vrši Rhea Grupa već, po novom, DB Schenker.
I cijena provođenja je sada još veća... pa tako za moj paket od $148 sam platio:
1) 220kn za "Uslugu carinjenja/Korištenja carinske garancije"
(ovo je Rhea naplaćivala samo 120kn za istu vrijednost paketa)
2) 223kn PDV-a (na spomenuti iznos x 25%)
Sve to zbrojeno iznosi 443kn za paket koji je u kunskoj vrijednosti 898 kn.

Zaključak: točno 50% plaćene vrijednosti robe još morate platiti za troškove carinjenja i poreza
Tužno, ali ispada da je jeftinije naći nekoga iz USA tko će za neku proviziju primiti paket na svoju adresu i proslijediti na vašu u HR (s time da ukloni price label i označi pošiljku kao gift)
diesel_zg hvala za info...krtatko, jasno i od pomoći svakako svakome ovdje!
mmiljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:50   #1057
Posiljka oznacena kao gift moze i ne mora proci na carini kao takva. Cesto dobijem takve posiljke iz SAD-a, nekad mi prodje, nekad ne, tako da to nije garancija, nazalost.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 18:37   #1058
Od nedavno Asos drži nešto sitno A&F robe, naravno po GBP cijenama.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 11:29   #1059
Da li je netko naručivao s ovih stranica:
http://www.hollisterpraha.com
http://hollister.irelandshopping.org

Poštarina za HR je 5 EUR i cijene su ok.. čak dođe i jeftinije nego s ebaya uzimati.. ako je roba u EU onda nema ni carine.
Matko_STR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 11:41   #1060
Ako se ne varam, sto se carine tice, nebitno je od kud roba dolazi nego gdje je firma registrirana. A Hollister je americka firma. Nek me netko ispravi ako grijesim.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.