Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 00:25   #361
Dižem temu

Zanima me šta nositi preko majice/košulje u ovom prelaznom periodu i općenito pred jesen osim balonera i sakoa. Baloner mi je više nekako za jesen, a sakoe ne volim, tj. imam jedan teget plavi, a i ne mogu stalno u njemu ići na posao. Moj stil je daleko od poslovno ozbiljnog, imam 2 kožne jakne crnu i smeđu i 2 teksas jakne jedna je bijela, ali je onako baš ljetna mladalačka, tako da od stvari koje već imam ništa. Ni baloner čak nemam, to namjeravam kupiti kad još malo zahladni. Sviđa mi se ova jakna, ali kako je kombinirati (crna i smeđa varijanta mi se ne sviđaju).

Od ostalih komada kupila sam 2 pantole bež i teget, a za gore imam 4-5 košulja (uglavnom basic boje bijela, teget, siva, crna), tako da bi se jakna trebala slagati s tim.

I još me muče cipele, trenutno imam samo bež oksfordice. Planiram kupiti baletanke, a imam i 2 salonke na petu crne i puder roze, ali njih i ne računam jer su užasno neudobne,tako da ih vjerovatno neću ni nositi. Mislila sam kupiti i ove, samo ne znam koliko će skupa sa baletankama biti sretno rješenje za kišu, mada na posao idem autom, pa je to pretpostavljam olakšavajuća okolnost.

P.S Je li ova bijela torbaprikladna za posao? Općenito jesu li male torbe okej i ako jesu kakve, velike torbe ne nosim jer sam dosta niska i poklope me, ne vidim se od njih.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:52   #362
Ja sam godinama imala fajt sa muzem sto je to poslovni look, on jos uvijek zivi u 90ima kada je poslovna zena nosila samo gadne sive kostime. Nedavno smo bili u centrali jedne megakonpanije pa je zacepio kada je vidio da je moj osobni stil puno poslovniji od odjece tajnice viceprezidenta koja je na sebi imala rozu kariranu kosulju sa kratkim puf rukavima i bisernu ogrlicu iz KiK-a!
Opusti se Nevjerna, poslovni look danas je puno meksi nekgo prije. Ne bi smjela dolaziti na posao polugola, nositi mini suknje, previsoke pete, preotvorene i presarene majice, majice sa natpisima, sarene i mrezaste najlonke, ne bi smjela imati otvorene sandal, cak ni traperice nisu pozeljene, ali to ipak ovisi o tome gdje radis, i sl.
Bilo bi jako mudro da ulozis u par sakoa, ali kvalitetnih sakoa, jer los sako je uvijek los sako (stradivarius, tally kako li vec) i u dobre cipele (ciljaj na to da su prvenstevno UDOBNE, nosis ih svaki dan po 9-10 sati), jer naime cipele i sako spasava svaki look i uvijek imaj crni sako u uredu, ali UVIJEK, jer nikada ne znas kada ces morati izaci pred direkotra ili klijenta.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 18:09   #363
Problem je što pored toga što ne volim sakoe, ja ne volim ni crnu boju. Nisam još našla crne cipele ili torbu a da mi primjerci istih komada u drugim bojama nisu bili bar 10x ljepši.

Danas sam išla i upotpunila malo kolekciju, kupila sam 2 cipele, jedne su bež obične balerinke sa diskretnom mašnicom, druge su ove (ovdje izgledaju prljavo, uživo su puno ljepše).

Kupila sam još jedne pantole samo su moje do članka, sad imam znači bež, tamnoplave i ove. Sve 3 su do članka i zanima me kako ih nositi zimi, na kakve čizme? Jesu li okej gležnjače budući da kad ih obučem malo gole noge ostane, jer su pantole kraće.

I još sam kupila crnu finiju majicu sa nekom kao ugrađenom ogrlicom i puder rozi kardigan. Mislim da mi fale još crni i bež sako i dobra torba.

Inače, dress code je standardni, nema tenisica i farmerki, ali ja bih ipak da sam obučena malo ozbiljnije, jer ću raditi i sa klijentima.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 23:13   #364
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Problem je što pored toga što ne volim sakoe, ja ne volim ni crnu boju. Nisam još našla crne cipele ili torbu a da mi primjerci istih komada u drugim bojama nisu bili bar 10x ljepši.

Danas sam išla i upotpunila malo kolekciju, kupila sam 2 cipele, jedne su bež obične balerinke sa diskretnom mašnicom, druge su ove (ovdje izgledaju prljavo, uživo su puno ljepše).

Kupila sam još jedne pantole samo su moje do članka, sad imam znači bež, tamnoplave i ove. Sve 3 su do članka i zanima me kako ih nositi zimi, na kakve čizme? Jesu li okej gležnjače budući da kad ih obučem malo gole noge ostane, jer su pantole kraće.

I još sam kupila crnu finiju majicu sa nekom kao ugrađenom ogrlicom i puder rozi kardigan. Mislim da mi fale još crni i bež sako i dobra torba.

Inače, dress code je standardni, nema tenisica i farmerki, ali ja bih ipak da sam obučena malo ozbiljnije, jer ću raditi i sa klijentima.
Ja sam počela raditi u banci. Strogo odijevanje must have, ali bar znamo da imamo bijele košulje, i ne moramo mozgati. Anyhow, moj privatni stil smije ostati isti, zar ne? Tipa suknje iznad koljena ljeti i dalje smijem nositi, pa makar onak naletila na nekog direktora? Što mislite? Ne moram sada valjda i privatno se postrožiti za 180? :O
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 23:22   #365
Ma ne naravno
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 08:46   #366
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Problem je što pored toga što ne volim sakoe, ja ne volim ni crnu boju. Nisam još našla crne cipele ili torbu a da mi primjerci istih komada u drugim bojama nisu bili bar 10x ljepši.

Danas sam išla i upotpunila malo kolekciju, kupila sam 2 cipele, jedne su bež obične balerinke sa diskretnom mašnicom, druge su ove (ovdje izgledaju prljavo, uživo su puno ljepše).

Kupila sam još jedne pantole samo su moje do članka, sad imam znači bež, tamnoplave i ove. Sve 3 su do članka i zanima me kako ih nositi zimi, na kakve čizme? Jesu li okej gležnjače budući da kad ih obučem malo gole noge ostane, jer su pantole kraće.

I još sam kupila crnu finiju majicu sa nekom kao ugrađenom ogrlicom i puder rozi kardigan. Mislim da mi fale još crni i bež sako i dobra torba.

Inače, dress code je standardni, nema tenisica i farmerki, ali ja bih ipak da sam obučena malo ozbiljnije, jer ću raditi i sa klijentima.
Nije bitno sto ne volis, imas pravila kojima se moras prilagoditi ako zelis raditi na takvom radnom mjestu. Crni sako je praktican jer stoji uz sve, bez obzira sto imala na sebi taj dan. Kazem da ti je pametno u uredu imati jedan neutralan sako.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 09:19   #367
Evo da i ja dam malo svoj skromni doprinos ovoj temi iz razloga sto sam i ja prije 4 godine imala velikih dilema o poslovnom looku i slicno. Slažem se sa curama da je to danas puno mekse ali naravno opet ovisi od radnog mjesta.. Slažem se sa pupetta.maresca vezano za stvari koje voliš a koje ne, u ovom slučaju nema stvari koje voliš a koje ne volis, ja ne volim kosulje a sad ih imam 30 i nosim ih svaki dan na posao naravno, dok sam privatno stalno u haljinicama, tenisicama, trenerke i slicno.. ne volim ni velike torbe a opet u njih jedino stane fascikl i rokovnik.. situaciji se moras prilagođavati kako tako. Osobno radim na mjestu gdje službeni dress code nije naglašen ali ima ono "zna se" kako se oblači na posao, ne možeš doći u trapericama, tenisicama, duksu i sl ... Osobno volim boje i mogu si to priuštiti na radnom mjestu, znači nemam službeno bijelu košulju i crni sako, tako da ja često kombiniram hlače s uzorcima (h&m) i košulje, ili crne hlace do članka gore košulja i npr crveni sako ili neki u boji, a i također nakitom podižem određene kombinacije ...

Moja trenutna kombinacija je ovakve hlace slične
https://www.google.hr/search?q=hm+hl...mSI9uPZIhQM%3A

Košuljica bijela bez rukava i preko puder vestica, torba velika (naraavno) puder i nude balerinke....

LittleGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 21:45   #368
Ne kužim zašto bih nosila crni sako i veliku torbu ako mi nijedno od toga ne stoji i samoj se sebi takva ne sviđam, posebno kad alternative imam, samo mi trebaju ideje i došla sam tu po inspiraciju

I otkad je poslovno pravilo biti u crnom sakou?
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 10:04   #369
Zato sto je jebeni sako osnova poslovne odjece, ili mislis da je bikini savrsen odjevni predmet kada dodes ispred klijenta na pregovore ili jos bolje kada mu trebas odobriti kredit na 30 godina!
Meni se ne svida nositi u uredu zatvorene cipele dok je vani 40 stupnjeva. Sigurna sam da se mome muzu ne svida nositi odjelo sa kosuljom dugih rukava i kravatom po ovim vrucinama...ali jebeni je direktor i stoga mora...zasto? jer su takva pravila, pisana i nepisana.
Ne znam kakvo ti je radno mjesto, dal si prodavacica ili ces raditi u banci ili ces biti tajnica, ali ako pitas sto se smatra poslovnom odjecom onda ocekuj da ce svaka zena koja ima iskustva kao tajnica, direktorica ili osoba koja poznaje poslovnu komunikaciju reci da je sako alfa i omega kojeg ne trebas nositi uvijek jer vjerovatno ti nije takav opis posla, ali je ga je dobro imati u blizni. Stoga, dobro dosla u svijet odraslih, odrasti, kupi jebeni sako, tegli fascikle i rokovnike po rukama i ostavi svoj "ja ne volim" za raspravu oko nedjeljnjog rucka.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 10:28   #370
ajde lakse malo, kaj ste navalile nadrkano na nju. za pocetak, pocnite citat pazljivije sta je napisala prije nego joj odrzite bukvicu kao da je poluretardirana balavica pa cete vidjet da je napisala da ne voli nosit CRNE sakoe, a ne sakoe OPCENITO.
meni je crni sako staple komad u ormaru i imam ih nekoliko, ali recimo imam i dva tamnosiva koji su mi super zamjena kad nisam raspolozena za crninu, imam i tamnoplavi i bijeli. sve se moze isfurat na poslovno pa ne vidim razloga da ne uzmes bez sako, pitanje je samo kombinacije.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 10:48   #371
Mene muči kaj nosit po kiši na nogama, a da lići na nešto?? Sve mi propušta kaj god kupila i onda trpim cijeli dan s mokrim nogama u uredu...
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 11:00   #372
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Zato sto je jebeni sako osnova poslovne odjece, ili mislis da je bikini savrsen odjevni predmet kada dodes ispred klijenta na pregovore ili jos bolje kada mu trebas odobriti kredit na 30 godina!
Meni se ne svida nositi u uredu zatvorene cipele dok je vani 40 stupnjeva. Sigurna sam da se mome muzu ne svida nositi odjelo sa kosuljom dugih rukava i kravatom po ovim vrucinama...ali jebeni je direktor i stoga mora...zasto? jer su takva pravila, pisana i nepisana.
Ne znam kakvo ti je radno mjesto, dal si prodavacica ili ces raditi u banci ili ces biti tajnica, ali ako pitas sto se smatra poslovnom odjecom onda ocekuj da ce svaka zena koja ima iskustva kao tajnica, direktorica ili osoba koja poznaje poslovnu komunikaciju reci da je sako alfa i omega kojeg ne trebas nositi uvijek jer vjerovatno ti nije takav opis posla, ali je ga je dobro imati u blizni. Stoga, dobro dosla u svijet odraslih, odrasti, kupi jebeni sako, tegli fascikle i rokovnike po rukama i ostavi svoj "ja ne volim" za raspravu oko nedjeljnjog rucka.

osim kulture oblačenja bitna je i kultura izražavanja....čemu ovakva agresivna komunikacija?
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 14:36   #373
Baš

Ako joj nitko točno nije rekao sta smije, sta ne smije nosit, onda neće nosit trenerke, patike, dopicnjak, dekolte, prozirno i sl. Sve ostalo prolazi. Bez puno filozofiranja. Čak se i jeans da skombinirat, a bogami i tajice, tko voli i kome stoje
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 13:13   #374
Ja imam bez, zarko zuti, njezno lila, tamno plavi, crni i sivo lila sako. Sakoa se fakat danas moze nac svih oblika i boja. Uglavnom su iz Zare i Benettona, al da se nac solidnih u HMu ponekad. Kosulje bas ne volim, vise furam finije majice ili haljine. Ak imas lijepu suknju i majicu+vesticu, ne treba ti sako ni kosulja ako ga ih volis. Osim naravno ak nije bas propisano tocno da mora bit kosulja. Ja srecom radim na jako lezernom mjestu, ni ne stignem iznosit svoje finije stvari.
Baci oko i u Orsay, oni znaju imat ok poslovnih stvari, iako ne znam kolko su kvalitetne. Od njih imam par majci i hlace i zadovoljna sam.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 20:04   #375
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Mene muči kaj nosit po kiši na nogama, a da lići na nešto?? Sve mi propušta kaj god kupila i onda trpim cijeli dan s mokrim nogama u uredu...
to je i mene dugo mučilo. onda sam si kupila kožne oxfordice s kojima bez problema mogu na kišu i suha dođem na posao! nisu mi se prije sviđale, al sad imam 3 para, super se daju iskombinirati, na hlače, traperice, suknju, probaj!
lovely daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 20:36   #376
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Zato sto je jebeni sako osnova poslovne odjece, ili mislis da je bikini savrsen odjevni predmet kada dodes ispred klijenta na pregovore ili jos bolje kada mu trebas odobriti kredit na 30 godina!
Da, ono kredit biram po tome kako su obučeni djelatnici...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 19:22   #377
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Da, ono kredit biram po tome kako su obučeni djelatnici...
Nesvjesno i to utjece. Pokazano je da se placebo ucinak pojacava ako ti ga da osoba u bijeloj kuti. cak je i boja bitna.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 22:50   #378
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Da, ono kredit biram po tome kako su obučeni djelatnici...

malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 20:18   #379
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Da, ono kredit biram po tome kako su obučeni djelatnici...
pa ustvari, da! Ionako tog ni sam nisi svjestan
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 19:28   #380
Došlo vrijeme da i ja tražim poslovnu obleku

Gdje da kupim fine, tople haljine za ovo šugavo vrijeme vani? Možda nešto ovakvo?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.