Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 17:16   #1
Plaća "na ruke" - skupna tema

Radio sam u firmi u kojoj sam 3/4 plače primao preko obračunske liste, a ostalo mi se ispačivalo na ruke. Nakon otkaza, poslodavac mi je isplatio plači po obr. listi, ali mi odbija dati onaj dio na ruke.


Što sada?
sabirnica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:23   #2
Baš ništa. Lupi ga u potkoljenicu, možda se predomisli.
Avaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:27   #3
palicu u ruke i sacekusa pred njegovom kucom. po mraku. bez rijeci. s maskom na glavi.


i onda ga iduci dan nazoves, praveci se da neznas nista, i pitas kada ce ti isplatit ono sto treba


plan b: dodjes u firmu i kompenziras, odneses kompjuter, alat...
another cheetah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:07   #4
2 teme na posao i karijera, jedna na pravu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:48   #5
Hvala na konstataciji gdje sam nešto postala, to znam i sama.

Postala sam stvarno i pod jedno i pod drugo. Pod Pravo zato jer me zanima da li postoje pravna sredstva za rješavanje istog a pod Posao zato jer me zanima praktični način rješavanja istog.

Poštovani, problem mi je ozbiljan i molim komentare koji nisu "duhoviti". Postoje sigurno teme gdje možete pokazati svoj smisao za humor.
sabirnica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:56   #6
Ali tvoj je post duhovit, postovani/a.
Avaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:14   #7
Sada kada smo i to zakljucili, da je to duhovito, dajte mi pomozite pravnim savjetom.

Bez duhovitosti, molim, nije mi do toga a nemam novca za odvjetnike.
sabirnica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:40   #8
u biti si trebao reagirati jos dok si radio, jer to sto si dobivao na ruke je novac mimo poreza i nije ti bio iskazan na nikakvim obracunima,i sad zbilja vise ne mozes nista

mozes ga probat prijaviti poreznoj, ali to ti nece donijeti novce, samo ce nanijeti stetu tvom poslodavcu,
doduse onda bi i tebe mogli pitati, koliko si to jos novaca primio pored place

uglavnom zaboravi te novce, a sad znas za ubuduce
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:47   #9
ovisno o tome koliko ti duguje, ušetaj u firmu i uzmi sa sobom pc, printer, telefon...da si pokriješ dugovanje i sve dok ti ne plati dug ne vraćaj imovinu.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 12:21   #10
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
ovisno o tome koliko ti duguje, ušetaj u firmu i uzmi sa sobom pc, printer, telefon...da si pokriješ dugovanje i sve dok ti ne plati dug ne vraćaj imovinu.
i ja savjetujem isto

imaš li ga čime ucjeniti

kao hoću isplatu odmah, u suprotnom iznosim u javnost sljedeće, svaki poslodavac ima male prljave stvari koje se znaju interno
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 09:12   #11
Pokušat ću preko inspektorata
sabirnica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:08   #12
ne možeš, pobogu, preko inspektorata utjerati ono što si dobivao na ruke!!!
možeš ga prijaviti za nezakonito isplaćivanje plaće (ali, onda će i tebe pitat da platiš porez na to!)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:13   #13
Quote:
sabirnica77 kaže: Pogledaj post
Pokušat ću preko inspektorata

Bas me zanima sta ces im reci...
Ti si naravno placala porez na taj dio u kesu....
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:24   #14
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne možeš, pobogu, preko inspektorata utjerati ono što si dobivao na ruke!!!
možeš ga prijaviti za nezakonito isplaćivanje plaće (ali, onda će i tebe pitat da platiš porez na to!)
Sabirnica77 ima 3 otvorena topica na istu temu nadajuci se da ce, valjda, netko napisati ono sto zeli cuti. A toga nema. Inspektoratom se moze samo zaprijetiti bivsem poslodavcu. Mozda upali. Inspektorat ce, po prijavi, svakako doci u firmu i ispitati situaciju. Problem za firme je u tome sto Inspektorat ne gleda samo predmet prijave, vec gleda svasta i moze firmi i odgovornom nanijeti mnogo stete. Posto nema nikakve zakonske osnove da 'Sabirnica77' dobije novac koji je prije dobivala na ruke, prijetnja Inspektoratom se cini kao logicno rjesenje (najbolje bi bilo da samo ostane na prijetnji). I ima jos jedan dodatak. U Inspektoratu nisu u mogucnosti, bez izjava radnika, dokazati da firma jedan dio novca ispacuje na ruke. Ali imaju dosta iskustva i u stanju su vlasnika diskretno uvjeriti neka isplati zaostatke, pa ce i njihov nadzor biti nesto manjeg obima. Nije sve u papirima. Ima nesto i u prijateljskom uvjeravanju (s batinom iza ledja).
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 19:10   #15
Eto, to je ono cemu se nadam, bbc, i puno hvala, tvoj post ohrabruje da ustrajem.
sabirnica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 12:08   #16
Quote:
sabirnica77 kaže: Pogledaj post
Pokušat ću preko inspektorata
Ma mozes se slikati! Tako inspektoru mozes reci da ti je duzan milijune! Nema pisanog traga, nema ni love! Tvoja rijec protiv njegove! A posto je on veca faca... Mozes eventualno tu ga imenovati da se netko drugi ne zezne, ali s tom se lovom pozdravi! A nije ti bas preporucljivo povlaciti se po inspektoratu i sudu, jer ce te buduci poslodavac registrirati kao problematicnu i grintavu, a takve poslodavci ne vole, jer svi imaju neke svoje male trikove, neki manje neki vece! Kuzis sta ti hocu rec? Bila sam u slicnoj poziciji! Ako nije na papiru sa potpisom, nije se niti dogodilo! Eventualno da posvjedoce kolege, ali nema te kolegijalnosti zbog koje bi netko riskirao posao!
zlato gogino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 11:26   #17
Pa, sto mi preostaje? Slikat cu se.

No dobro, ako se tip ne boji inspekcija, nadzora, listanja dokumentacije, povlacenja po sudu, prozivanja po medijima, fair enough. Ja to ne mogu otrpjeti i ici cu do kraja, svim sredstvima. Vjeruj mi, prespavala sam.

Sjetila sam se tipa koji je takvog poslodavca polio benzinom i zapalio. Gnjida je crkla i nadam se da se nastavio prziti..u paklu.

Eh, kad bi barem jos netko napravio isto. Pa jos netko. No, sto mi radimo? Kazemo...mozes se slikati...i..rijec protiv rijeci.., dok takve gnjide na miru rade te stvari.

Tako da, slikat cu se, ako treba, ali i jos stosta drugo. Jer, to treba prestati. Shvatit ce to i moji kolege. Shvatit ce to posebno kad ce morat lazno svjedocit na kaznenom sudu. Pa ce, izmedju kaznene prijave zbog laznog svjedocenja ili gubitka posla moci odabrati sto im je draze.
sabirnica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 13:53   #18
jesi ti odbila taj novac na ruke dok si bila u radnom odnosu?
jesi rekla poslodavcu : ne, to je neposteno i necu u tome sudjelovati?

nisi. uzimala si novac i sudjelovala u varanju drzave.
sada kada vara samo poslodavac, spominjes inspektorate, sudove, paljenje...

ne ide to tako.

da se razumijemo, i ja sam na svom prethodnom poslu imao semu s dijelom love "na ruke" i odgovaralo mi je. izmedju ostalog, i zato sto nisam imao izbora.

ali da mi je poslodavac ostao duzan dio toga na ruke, sto bih?
sisao kitu, ili odnio pc doma.

pozivati se na pravnu drzavu samo kad to tebi odgovara je poprilicno licemjerno, zar ne?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:00   #19
Odbila sam posao i dala otkaz kad sam vidjela da se placa na ruke.

Nisam odnijela pc kuci. Nisam lopov.

Ne osjecam se licemjerom kad mi netko tko nije zbog toga dao otkaz, to kaze.
sabirnica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:15   #20
Quote:
sabirnica77 kaže: Pogledaj post
Radio sam u firmi u kojoj sam 3/4 plače primao preko obračunske liste, a ostalo mi se ispačivalo na ruke. Nakon otkaza, poslodavac mi je isplatio plači po obr. listi, ali mi odbija dati onaj dio na ruke.


Što sada?

a sta je ovo???

i jesi musko ili zensko, daj se odluci.


kako mozes odbiti posao i dati otkaz?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.