Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2013., 14:03   #3041
Quote:
sssunchica kaže: Pogledaj post


imam pitanje pa da ne idem u istrazivanje ako netko zna da odavdje krnem...dakle : vec dvije godine primam dd i bila sam nezaposlena do 9 mj kada sam prijavljena na minimalac i od toga mi jos uzmu trecinu,a sada posto sam trudna i na mirovanju primam komplikacije.Takoder sam s i udala u 9 mjesecu ali ne za bioloskog oca svog djeteta koji se vodi u rodnom listu i koji je nezaposlen.moje pitanje je sljedece..da li cu moci nastaviti dobivati dd s obzirom da sam zaposlena i udana i da dijete sada zivi u zajednici a ja se vise ne vodim kao samohrana majka.S obzirom da to treba predati do kraja drugog mjeseca bila bi zahvalna ako mi netko moze reci bilo kakvu informaciju s obzirom da moram lezati da me ne vozaju posvuda.Unaprijed zahvaljujem
Zavisi koji si doplatak primala. Ako si primala DD zbog razvoda, onda si im morala javiti promjenu odmah po udaji i na taj doplatak nemas pravo od dana vjencanja.
Ako si primala po dohotku, a sada jos zadovoljavas uvjete onda trebas poslati nove papire i nastavit ces i dalje primati.
Mislim da na svakom rjesenju pise da ih se mora obavijestiti o svakoj promjeni unutar 15dana od promjene.....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 21:58   #3042
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Mislim da nema veze šta si se udala.a doplatak ide po primanjima u kućantvu tako da zbrojiš sve prihode i podijeliš sa 12 i onda sa brojem ukućana pa ćeš vidjeti da li imaš pravo.možda najbolje da ih nazoveš i pitaš.
ako ide po primanjima onda po mom mm-u koji joj nije bioloski otac nema sanse da imamo doplatak

Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
Zavisi koji si doplatak primala. Ako si primala DD zbog razvoda, onda si im morala javiti promjenu odmah po udaji i na taj doplatak nemas pravo od dana vjencanja.
Ako si primala po dohotku, a sada jos zadovoljavas uvjete onda trebas poslati nove papire i nastavit ces i dalje primati.
Mislim da na svakom rjesenju pise da ih se mora obavijestiti o svakoj promjeni unutar 15dana od promjene.....
au unutar 15 dana ups onda sam gadno zaribala stvar vidim da cu ipak morati ici dole :/ Primala sam jer sam bila sama nisam bila udana i bila sam nezaposlena izgleda da cu ipak morati dole
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 14:24   #3043
Ekipa može pitanje
Prijateljica je nezaposlena, muž zaposlen. Prije dvije god su primali dječji, zatim sljedeće god su mislili da nemaju pravo pa nisu podnijeli zahtjev. Sada misle podnijeti zahtjev, tj. znaju da imaju pravo na dječji doplatak.
Međutim ispada da su se zeznili, tj ja tako mislim i tj. imali su pravo i pršle godine.
Pitanje je ima li šanse da oni sada dobiju i za prošlu godinu ili nikom ništa.
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 15:26   #3044
nema šanse
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 16:35   #3045
Od dana predaje papira. Meni je isto zenska preko telefona rekla da ne mogu predati usred godine; cekala do 2. mjeseca a ispalo da sam trebala predati odmah u 7. kad se beba rodila. I nikome nista. Iako mi je njihova sluzbenica tako rekla...
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:19   #3046
Hvala na odgovorima
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 09:22   #3047
Quote:
sssunchica kaže: Pogledaj post
ako ide po primanjima onda po mom mm-u koji joj nije bioloski otac nema sanse da imamo doplatak



au unutar 15 dana ups onda sam gadno zaribala stvar vidim da cu ipak morati ici dole :/ Primala sam jer sam bila sama nisam bila udana i bila sam nezaposlena izgleda da cu ipak morati dole
biološki otac prvog djeteta nije unutar tvog kućanstva, njegovu plaču ne prilažeš... Nema on veze sa kućanstvom. treba ti potvrda tvoja i od tvojeg sadašnjeg muža o primanjima....
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 09:23   #3048
Quote:
maja4 kaže: Pogledaj post
Ekipa može pitanje
Prijateljica je nezaposlena, muž zaposlen. Prije dvije god su primali dječji, zatim sljedeće god su mislili da nemaju pravo pa nisu podnijeli zahtjev. Sada misle podnijeti zahtjev, tj. znaju da imaju pravo na dječji doplatak.
Međutim ispada da su se zeznili, tj ja tako mislim i tj. imali su pravo i pršle godine.
Pitanje je ima li šanse da oni sada dobiju i za prošlu godinu ili nikom ništa.
nema šanse, izgubili su to
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 09:24   #3049
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Od dana predaje papira. Meni je isto zenska preko telefona rekla da ne mogu predati usred godine; cekala do 2. mjeseca a ispalo da sam trebala predati odmah u 7. kad se beba rodila. I nikome nista. Iako mi je njihova sluzbenica tako rekla...
pa da, točno. recimo kad se beba rodi, recimo nek se rodi i u 6mj. skupiš papire i predaš i to je to
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 09:58   #3050
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
biološki otac prvog djeteta nije unutar tvog kućanstva, njegovu plaču ne prilažeš... Nema on veze sa kućanstvom. treba ti potvrda tvoja i od tvojeg sadašnjeg muža o primanjima....
hvala na info samo da znam da nema mi smisla uopce ici dole nositi jer premasujemo onaj prosjek kako god samo s njegovim primanjima :/ steta
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:32   #3051
Quote:
maja4 kaže: Pogledaj post
Ekipa može pitanje
Prijateljica je nezaposlena, muž zaposlen. Prije dvije god su primali dječji, zatim sljedeće god su mislili da nemaju pravo pa nisu podnijeli zahtjev. Sada misle podnijeti zahtjev, tj. znaju da imaju pravo na dječji doplatak.
Međutim ispada da su se zeznili, tj ja tako mislim i tj. imali su pravo i pršle godine.
Pitanje je ima li šanse da oni sada dobiju i za prošlu godinu ili nikom ništa.
mogu max. izvući mjesec i par dana.
da danas podnesu zahtjev išla bi im isplata od danas do 28.02.13. po primanjima iz 2011., pa od 01.03.13. do 28.02.2014. po primanjima iz 2012.
pošto će svakako predavati zahtjev, neka to naprave čim prije.
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:51   #3052
Sto se racuna kao prihod?Netto placa ili?!Ja sam na porodiljnom,suprug radi.
bananicaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:02   #3053
Kako uopce okvirno izracunati jel imam pravo na djecji?
bananicaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:54   #3054
na ip obrascu mi piše neto isplata...dal se to računa za dječji doplatak ili osnovica plaće...neto isplata mi je svaki mjesec drugačija...ovisno o prekovremenim satima, noćnima i sl...
benjamin10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 19:09   #3055
Quote:
bananicaB kaže: Pogledaj post
Sto se racuna kao prihod?Netto placa ili?!Ja sam na porodiljnom,suprug radi.
u tom slučaju, neto plaća i rodiljna naknada

Quote:
bananicaB kaže: Pogledaj post
Kako uopce okvirno izracunati jel imam pravo na djecji?
ukupna primanja kućanstva podijeljena na broj članova kućanstva i na 12 mjeseci trebaju biti manja od 1663 kn
a ima i posebnih kategorija

dječji


Quote:
benjamin10 kaže: Pogledaj post
na ip obrascu mi piše neto isplata...dal se to računa za dječji doplatak ili osnovica plaće...neto isplata mi je svaki mjesec drugačija...ovisno o prekovremenim satima, noćnima i sl...
neto isplata, uzmi ukupnu cifru i dijeli sa 12 i sa brojem članova kućanstva
( naravno zbrajaju se i prihodi i primici ostalih članova)
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 18:34   #3056
cure, do kad se treba predati za dd? Jel danas bio zadnj dan??????

Ja sam zaposlena, mm nezaposlen, imam IP obrazac od firme a on potvrdu da je nezaposlen... treba li mi još što?
15 dana početkom 2011. god. sam bila na porodiljnom (završio je 15.01), treba mi i za to papir?
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 19:20   #3057
Moze mi neko rec koji su papiri potrebni za dd?? Rodila sam 11.12.bebu pa ne znam kako ide ta procedura
dema 1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 19:25   #3058
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
cure, do kad se treba predati za dd? Jel danas bio zadnj dan??????

Ja sam zaposlena, mm nezaposlen, imam IP obrazac od firme a on potvrdu da je nezaposlen... treba li mi još što?
15 dana početkom 2011. god. sam bila na porodiljnom (završio je 15.01), treba mi i za to papir?
do 28.02.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 20:07   #3059
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
do 28.02.
hvala!

a zna li ko odgovor na ostala pitanja?
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 21:15   #3060
ivana treba ti potvrda sa hzzoa za tih 15dana porodiljnog.ako predaješ za nastavno onda je to sve šta si nabrojala i ova potvrda sa hzzoa i naravno zahtjev.

dema ovdje ti sve piše.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.